1 aylık evlilikte ilk kavga

Sorunum konuyla ilgili degil ama nereye yazacagimi bilemedim esim benle iliskiye girerken videoya kaydetmis ve orda burda gostermis duyunca basimdan vurulmusa dondum ne yapmam gerekiyor sizce bu durumda

Adliyeye gidip, önce savcılığa suç duyurusu, sonra aile mahkemesine boşanma davası..

Şaka mısın? Kime göstermiş videoyu?

Adliyeye gidip, önce savcılığa suç duyurusu, sonra aile mahkemesine boşanma davası..

Şaka mısın? Kime göstermiş videoyu?

bu hanımın eskı sevgılısıde baskalarına haber etmıs
onlarda bu hanıma haber vermıs esın goruntulerını cekıyor dıye
eskı sevgılısı araya baska ınsanları gondererek hanıma nasıl ulasmıs
o kısılerle bu konuyu nasıl konusmus
ellerındekı ıspat nedır
kocan bıle bunu yaparken baskasına nasıl guvendın ya blof yaptılarsa o konusmaları kaydetıp baskalarına gosterıyolarsa dedım , sadece ne dedıgınızın farkındamısınız dedı bana
esınızı sonuna kadar dava edın dedım onada ses cıkarmadı
yanı kısacası konu gercek degıl :KK66:

Evlilik böyle birşey işte para konular araya girince evlendiğiniz ''erkeği'' gerçek anlamda tanımaya başlıyorsunuz o maddi konularda planladığınız veya hayal ettiğiniz gibi dümdüz çizgide gitmiyor aksaklıklar oluyor çoğu erkekte maddi konularını evlenecek kıza açmıyor yani kapalı kutu süpriz yumurta gibi ,
Daha evleneli 35 gün oldu. Uzun zamandır beraberiz 1 yıldırda nişanlıydık. Borcumuz olmasına rağmen evlendiğimiz günden beri o düğünün verdiği stresi atlatmıştık ya çok rahattım. Her şeyi kendimiz yaptık. Eşimin ailesi düğün salonunu biz karşılayacağız dediler yemekli bir salon bile istemedim İstanbul'da orta halli bir düğünümz oldu. Gelin odasında düğün salonunun parasını hesaplarken öğrendimki ailesi sadece 1000 tl destekte bulunacaklarmış. Kalan bütün parayı kayınvalidem 'biz bu kadar verebiliyoruz isterseniz adamlarla konuşun geri kalanını sonra ödeyin' dedi. Başkasına borçlanmaktansa salonda takılan paraları toplayıp hemen annesine verdim yatırın diye bu olaydan ailemin haberi yok. Salonu ödemek zorunda değiller ama söyleselerdi biz hallederdik gelin odasında öğrenmem hiç hoş olmadı. Ama sorun çıkmasın moralim bozulmasın diye hiçbir şey yapmadım. Eşimde sanırım bu olayın farkındaydı bir şey söylemedi.

Mobilya borcumuz var 15 bin TL. Senet imzaladık düğünden sonra öderiz diye 5 Ekim'e ilk ödememizi yaptırdık. İlk taksitte de 5 bin TL ödememiz gerekiyordu. Biz eğer sıkışırsak düğündeki paraları koyacaktık öyle konuşmuştuk ama tabi o paradan kalmadı altınları da anneme verdim saklasın diye. Ödeme öncesi eşim sürekli işte birkaç ay maddi zorluklarımız olacak ama sonra rahatlayacağız dedi. Tabikide olacak yeni evlendik sonuçta. Bende sen maaşını mobilya borcu için ayır evle ilgilenme bu ay öyle ayarlayalım dedim. Çünkü bu ay 5000 tl sonra da 2 ayda bir 2500 tl olarak ödeyeceğiz. 5000 tlyi ayarladınmı sorun yok dimi diye defalarca sordum eşimde ayarladım bir işten çek aldım hem eylül ve ekim maaşımdanda koyucam sorun yok dedi. Ayrıca iş arkadaşları para toplamışlar düğünden sonra verdiler 600 tl toplamışlar aralarında onu da oraya aktarıcam dedi.

Dün bankaya gitti çeki verecekmiş ama çekin günü gelmediği için bozduramamış bankada ona en geç çarşamba parayı alabilirsiniz demiş. Beni 3500 liralık çek vardı ama çarşambadan önce alamıyorum parayı bizim altınları alsam çarşamba günü de parayı alınca parayı koysak yerine olur mu dedi? Çok sinirlendim 2 maaşını koyuyosun + 600 lira arkadaşlarının hediyesi bunların hepsi 1500 lira mı yapıyo (eşim 3000 tl maaş alıyor) sen ne yaptın paranı nereye ayırdın nereye harcadında altınları istiyosun dedim. Ben o ana kadar bir eksik bir problem yok diye biliyorum. Neden o altınlar bizim kötü günümüz için değil mi şuan sıkıştık ödeyelım, kredi kartı borcum vardı dedi. Kafamda o kadar boşluk vardı ki işteyim konuşamıyorum da rahat. 2 maaşını koyuyo nasıl yetmiyo yaa ben takıldım oraya kızdım kapattım telefonu anneme anlattım. Çek çıkmamış anne altınları gelip alıcak dedim annemde altın öyle hemen bozdurulmaz madem 2 gün sonra para gelicek bende var para bunu alın dedi canım annem. Eşim gitti aldı yatırdı.

Akşamı zor ettim. Bana anlattıkları şu: Geçen ay maaşının yarısını yatırmışlar eşim bir internet sitesinde çalışıyor alışveriş yaptığımız siteler varya onun gibi. Yazılımını yapıyor işte kredi kartı ya da bankamatik bilgilerini girdikten sonra bi problem varmı güvenilir mi vs. bunlarla ilgileniyor. Müşterinin aldığı alışveriş tutarından bir 0 düşürülerek çekilmiş para eşimde anlamamış 1500 tl çekilmesi gerekirken 150 tl çekilmiş. Tabi bunu anladıklarında iş işten geçmiş direk maaşına el koymuşlar. Kredi kartı borcu olduğunu da bilmiyordum dışarıya yaptığım işlerin ödemesini alamadım o yüzden borcum birikti bende kartı kapatıp yapılandırdım dedi.

Kendimi o kadar yalnız hissettimki saatlerce ağladım hiçbir şey bilmiyorum neye inanacağım ben? Sen para konularında beni strese sokuyosun geriliyosun diye söylemedim dedi. Daha önceden de yakın arkadaşına kredi için kefil olmuştu onu da telefonuna gelen mailden öğrendim çocuk benimde arkadaşım 15 bin lira kredi çektirmiş eşime düğünden önce o zamanda çok kızdım kavga ettik. Bana her ay çocuğun ödemesini gösteriyor ödüyor borcu diye. Daha neler saklıyor ya da saklayacak bilmiyorum. Yaptığı şeyden o da çok pişman benimle beraber o da ağladı. Böyle gizlemeye devam edersen sana güvenemem dedim. O da sadece bi kaç ay zorlanıcaz sonra bişey kalmıcak düzene giricez lütfen para konularında beni germe hiç sorma ilgilenme dedi. Sabahta bankayı aramış para gözüküyormuş çekin parası şubeye gidecekmiş o para ancak öyle alabilirmişiz sanırım yarına kaldı. Annemin parası onu mutlaka vermemiz gerekiyor. Lütfen bana bir akıl verin gözlerim mi kör kulaklarım mı sağır? Eşime güveniyorum lise aşkım benim o 15 yaşında tanıştık şuan 25 yaşındayız ama hiç para konuları sorun olmamıştı. Off ya çekin parası gelmezse ya yine bişeyler gizleniyorsa

Erkeklerin çoğu kadınların para konusuna karışmasını istemez am a tabi sen sıkı tut nasıl başlarsa öyle devam eder
hayır asla gömmem yazmıştımda telefonunu kredi kartlarını sık sık kontrol edicem. Çiçeği burnunda falanda değiliz bu mu evlilik diyorum bu mu??

Erkeklerin çoğu kadınların para konusuna karışmasını istemez am a tabi sen sıkı tut nasıl başlarsa öyle devam eder
Evet kesinlikle bu yaptiklari da ona ders oldu herseyle sen ilgilen ben maasimi ceker getiririm sana artik dedi insallah yapar. Sabah uyandigimda hafifledigimi hissettim

siz borç olayını halletmişsiniz ama ben nedense hala yalan söylediğini düşünüyorum. benim kardeşimde böyle. para ve borç ödeme konularında hep aynı yalanlar. anladığım kadarıyla 2 aylık maaş almadı çünkü daha önceden avans almıştı. ordan çekip şirkete verdim olayı baştan yalan gibi geliyor bana. bazı şirketler bunu yapıo ama sgkda pirim olaylarından dolayı yapıo ama sizinki avans yani. yatırıp geri alması mümkün değil bence. nedense o arada çekilen 1000 tl nin annesinin düğün salonunda çıkardığı paraymış gibi hissediyorum ben. başından beride çek gelecek muhabbeti yalandı bence arkadaşına çek numarası gönderdim falanda yalan. hep zaten kredi çekmeye çalıştı. borçları onlar kapatıp bir ay avans almadan halledeceğini düşündü. para konularında erkeğe güvenmeyin bence. hele çalışan biriyseniz kontrol erkekte değil sizde dursun.

Bugun bana bankaya gittigini ceki takip ettigini soylemisti ya o yalanmis kizlar bana oglen cek icin bankaya gidiyorum araba hararet yapti arkadasimi cagirdim demisti. Defalarca aradim gun icinde cok zor ulastim sonra is cikisi dedigi bankaya gidicem dedim yolda konustuk bulustuk hemen telefonunu karistirdim arkadasini aramisti ya yardim icin hani yok dedim kivirmaya calisti eve gidelim tamam artik dedi. Eve geldik ama o yol bitmedi. Komple herseyi anlatti arabanin bozulmasi yalan yolda kenara cektim dusunuyodum dedi. Cek olayinda cek cikmamis kredi cekmek icin basvurmus arkadasi icin kredi cekmisti ya yazmistim cektigi icinde aninda kredi cikmamis bu da bankaya gidip kendi basvurmak istemis bankada oldugu dogru ama kredi cekmek icin gitmis. Tabi cikmamis. Maas olayimda dogru dedi. Bundan sonrada parami alip eve getiricem dedi. Anlattikca rahatladi icim bosaldi dedi. Ailem duymasin diye kimseye bisey anlatmadim. Maasimi aldigim bankadan aninda krediye basvurdum hemen yatti onu da oyle hallettik. Borc odemek zoruma gitmiyo bizim borcumuz. Ama gercekten inandim cok agladi agladim hallettik sanirim

UUUUUUU beybi
Yalan olmaktan çıktı, kuyruklu yalana döndü olay.

Yalan söylemek bu kadar kolay mı oldu artık? Hem de kendine hayat arkadaşı olarak seçtiğin kişiye? Karına? Çocuklarının annesi olarak seçtiğin kişiye???

Bilmiyorum ama bana bu yalanların devamı gelir gibi geliyor :KK43:

UUUUUUU beybi
Yalan olmaktan çıktı, kuyruklu yalana döndü olay.

Yalan söylemek bu kadar kolay mı oldu artık? Hem de kendine hayat arkadaşı olarak seçtiğin kişiye? Karına? Çocuklarının annesi olarak seçtiğin kişiye???

Bilmiyorum ama bana bu yalanların devamı gelir gibi geliyor :KK43:

Her şeyi anlattı ve daha önce bilmedikelrimi eksik bildiklerimi de. Devamı gelir mi bilmiyorum ama bu olaydan ders çıkarmıştır diye düşünüyorum. Şuan bu meseleyi yalansız ne olduğunu biliyorum kafamda hiç soru işareti kalmadı

siz borç olayını halletmişsiniz ama ben nedense hala yalan söylediğini düşünüyorum. benim kardeşimde böyle. para ve borç ödeme konularında hep aynı yalanlar. anladığım kadarıyla 2 aylık maaş almadı çünkü daha önceden avans almıştı. ordan çekip şirkete verdim olayı baştan yalan gibi geliyor bana. bazı şirketler bunu yapıo ama sgkda pirim olaylarından dolayı yapıo ama sizinki avans yani. yatırıp geri alması mümkün değil bence. nedense o arada çekilen 1000 tl nin annesinin düğün salonunda çıkardığı paraymış gibi hissediyorum ben. başından beride çek gelecek muhabbeti yalandı bence arkadaşına çek numarası gönderdim falanda yalan. hep zaten kredi çekmeye çalıştı. borçları onlar kapatıp bir ay avans almadan halledeceğini düşündü. para konularında erkeğe güvenmeyin bence. hele çalışan biriyseniz kontrol erkekte değil sizde dursun.

Aynen çek olayı dediğiniz gibi yok yani çek falan kredi çekmeye çalışmış ama arkadaşı için çekmişti daha önce yazmıştım bu yüzden çıkmamış. O da o gün çek bozdurmaya bankaya gidiyorum dediği evet bankada ama kredi için bankada. Bankada genel müdürlükle falan iletişime geçmiş maaşını aldığı bankaya gitmiş vs uğraşmış tabi çıkmamış. Bende çalışıyorum zaten istediğim kontrolün bende olmasıydı o da bikaç ay sabret düzelticem sonra istediğin gibi ayarla diyodu. O kendince kredi çekicek dışardan yaptığı işin parası gelincede krediyi kapatıcaktı tabi benim bişeyden haberim olmayacaktı. Maaş konusunda da bütün her şeyi anlattı onu da gizlemez diye düşünüyorum nasıl olduğunu anlattı genel müdüre gidince bu hata o da kesin parayı demiş eşimde işten çıkmayı bile o an düşündüm hayır ben çalıştım hakettim dedim ama çıkamadım dedi

bu hanımın eskı sevgılısıde baskalarına haber etmıs
onlarda bu hanıma haber vermıs esın goruntulerını cekıyor dıye
eskı sevgılısı araya baska ınsanları gondererek hanıma nasıl ulasmıs
o kısılerle bu konuyu nasıl konusmus
ellerındekı ıspat nedır
kocan bıle bunu yaparken baskasına nasıl guvendın ya blof yaptılarsa o konusmaları kaydetıp baskalarına gosterıyolarsa dedım , sadece ne dedıgınızın farkındamısınız dedı bana
esınızı sonuna kadar dava edın dedım onada ses cıkarmadı
yanı kısacası konu gercek degıl :KK66:
Ayneen benimde aklımda kalmıştı bu konu şimdi baktım iki çocuğum var diyor hakkındaki yerde çocuğu yok diyor bide burda köyden tanıdıklar diyor

X