1 aylık evlilikte ilk kavga

sabahtan beri arıyorum bankaya gittinmi ne yaptın diye gidiyorum araba hararet yaptı sabahtan beri birton şey söyledi bi arıyorum açmıyo meşgule alıyo bi meşgul çıldırıcam artık kalbim sıkışıyo. Şimdi aradım bi 5 6 dk kadar meşguldü yoldayım gidiyorum arabayı çektiler dedi napıyo bilmiyorum. Anneme babama anlatmak istiyorum ama sonradan neden anlattım der miyim ya anlatmalıysam gerçekten başa çıkamıyorum
Hemen ailene anlatma bakalım bir anlatsın işin aslını.

Bence esiniz size soylemis zaten problemi.
Para konularinda sikistirmayin adami.
Yoksa esime para yetistiremiyorum diye kendine olmayan dert edinir sacmasapan kolay para kazanma yontemleri adi altindaki kumar ve pisliklere girer.
Para senden ve iliskimizden onemli degil, sana guveniyorum ama bana bir daha odeyemiyorum diye son dakikada gelme, onden beni bilgilendir ki ben de onlem alabileyim, beraber kafa kafaya verip cozelim diyebilirsiniz bence.

aynen öyle henüz bekar kızlara duyurulurrrrr

ha ha duyursan da fayda etmez.

ya bile bile ev eşyalarımın hepsini düğünden önce aldım. Sonra da beğenmedim. Şimdi diyorum, şimdiki aklım olsa biraz yaya yaya alırdım. Hayır 12 kişilik masa sandalye takımını da düğünden bir kaç ay sonra al yani, ertesi gün gün mü yapacaksın komşularla.
Ama işte babannem derdi, "kız aklı kaz aklı" diye :)

ya bile bile ev eşyalarımın hepsini düğünden önce aldım. Sonra da beğenmedim. Şimdi diyorum, şimdiki aklım olsa biraz yaya yaya alırdım. Hayır 12 kişilik masa sandalye takımını da düğünden bir kaç ay sonra al yani, ertesi gün gün mü yapacaksın komşularla.
Ay babannenizi çok sevdim...

Saatlerdir bankada bankacı rutin işler var demiş bekliyorum bekletiyolar birton ıvır zıvır ama saatlerdir orda ya da bankada bile değil bilmiyorum

Bence esiniz size soylemis zaten problemi.
Para konularinda sikistirmayin adami.
Yoksa esime para yetistiremiyorum diye kendine olmayan dert edinir sacmasapan kolay para kazanma yontemleri adi altindaki kumar ve pisliklere girer.
Para senden ve iliskimizden onemli degil, sana guveniyorum ama bana bir daha odeyemiyorum diye son dakikada gelme, onden beni bilgilendir ki ben de onlem alabileyim, beraber kafa kafaya verip cozelim diyebilirsiniz bence.

Benim öyle harcamalarım olmazki idareliyimdir hatta onu uyaran benim fazla para harcama eve gelirken gereksiz yere yiyecekler alır alma diye ben söylerim. Aynı şekilde söyledim beraber halledelim diye seni sokmak istemiyorum beni geriyosun strese sokuyosun dedi nasıl sakin kalabilirimki

Daha evleneli 35 gün oldu. Uzun zamandır beraberiz 1 yıldırda nişanlıydık. Borcumuz olmasına rağmen evlendiğimiz günden beri o düğünün verdiği stresi atlatmıştık ya çok rahattım. Her şeyi kendimiz yaptık. Eşimin ailesi düğün salonunu biz karşılayacağız dediler yemekli bir salon bile istemedim İstanbul'da orta halli bir düğünümz oldu. Gelin odasında düğün salonunun parasını hesaplarken öğrendimki ailesi sadece 1000 tl destekte bulunacaklarmış. Kalan bütün parayı kayınvalidem 'biz bu kadar verebiliyoruz isterseniz adamlarla konuşun geri kalanını sonra ödeyin' dedi. Başkasına borçlanmaktansa salonda takılan paraları toplayıp hemen annesine verdim yatırın diye bu olaydan ailemin haberi yok. Salonu ödemek zorunda değiller ama söyleselerdi biz hallederdik gelin odasında öğrenmem hiç hoş olmadı. Ama sorun çıkmasın moralim bozulmasın diye hiçbir şey yapmadım. Eşimde sanırım bu olayın farkındaydı bir şey söylemedi.

Mobilya borcumuz var 15 bin TL. Senet imzaladık düğünden sonra öderiz diye 5 Ekim'e ilk ödememizi yaptırdık. İlk taksitte de 5 bin TL ödememiz gerekiyordu. Biz eğer sıkışırsak düğündeki paraları koyacaktık öyle konuşmuştuk ama tabi o paradan kalmadı altınları da anneme verdim saklasın diye. Ödeme öncesi eşim sürekli işte birkaç ay maddi zorluklarımız olacak ama sonra rahatlayacağız dedi. Tabikide olacak yeni evlendik sonuçta. Bende sen maaşını mobilya borcu için ayır evle ilgilenme bu ay öyle ayarlayalım dedim. Çünkü bu ay 5000 tl sonra da 2 ayda bir 2500 tl olarak ödeyeceğiz. 5000 tlyi ayarladınmı sorun yok dimi diye defalarca sordum eşimde ayarladım bir işten çek aldım hem eylül ve ekim maaşımdanda koyucam sorun yok dedi. Ayrıca iş arkadaşları para toplamışlar düğünden sonra verdiler 600 tl toplamışlar aralarında onu da oraya aktarıcam dedi.

Dün bankaya gitti çeki verecekmiş ama çekin günü gelmediği için bozduramamış bankada ona en geç çarşamba parayı alabilirsiniz demiş. Beni 3500 liralık çek vardı ama çarşambadan önce alamıyorum parayı bizim altınları alsam çarşamba günü de parayı alınca parayı koysak yerine olur mu dedi? Çok sinirlendim 2 maaşını koyuyosun + 600 lira arkadaşlarının hediyesi bunların hepsi 1500 lira mı yapıyo (eşim 3000 tl maaş alıyor) sen ne yaptın paranı nereye ayırdın nereye harcadında altınları istiyosun dedim. Ben o ana kadar bir eksik bir problem yok diye biliyorum. Neden o altınlar bizim kötü günümüz için değil mi şuan sıkıştık ödeyelım, kredi kartı borcum vardı dedi. Kafamda o kadar boşluk vardı ki işteyim konuşamıyorum da rahat. 2 maaşını koyuyo nasıl yetmiyo yaa ben takıldım oraya kızdım kapattım telefonu anneme anlattım. Çek çıkmamış anne altınları gelip alıcak dedim annemde altın öyle hemen bozdurulmaz madem 2 gün sonra para gelicek bende var para bunu alın dedi canım annem. Eşim gitti aldı yatırdı.

Akşamı zor ettim. Bana anlattıkları şu: Geçen ay maaşının yarısını yatırmışlar eşim bir internet sitesinde çalışıyor alışveriş yaptığımız siteler varya onun gibi. Yazılımını yapıyor işte kredi kartı ya da bankamatik bilgilerini girdikten sonra bi problem varmı güvenilir mi vs. bunlarla ilgileniyor. Müşterinin aldığı alışveriş tutarından bir 0 düşürülerek çekilmiş para eşimde anlamamış 1500 tl çekilmesi gerekirken 150 tl çekilmiş. Tabi bunu anladıklarında iş işten geçmiş direk maaşına el koymuşlar. Kredi kartı borcu olduğunu da bilmiyordum dışarıya yaptığım işlerin ödemesini alamadım o yüzden borcum birikti bende kartı kapatıp yapılandırdım dedi.

Kendimi o kadar yalnız hissettimki saatlerce ağladım hiçbir şey bilmiyorum neye inanacağım ben? Sen para konularında beni strese sokuyosun geriliyosun diye söylemedim dedi. Daha önceden de yakın arkadaşına kredi için kefil olmuştu onu da telefonuna gelen mailden öğrendim çocuk benimde arkadaşım 15 bin lira kredi çektirmiş eşime düğünden önce o zamanda çok kızdım kavga ettik. Bana her ay çocuğun ödemesini gösteriyor ödüyor borcu diye. Daha neler saklıyor ya da saklayacak bilmiyorum. Yaptığı şeyden o da çok pişman benimle beraber o da ağladı. Böyle gizlemeye devam edersen sana güvenemem dedim. O da sadece bi kaç ay zorlanıcaz sonra bişey kalmıcak düzene giricez lütfen para konularında beni germe hiç sorma ilgilenme dedi. Sabahta bankayı aramış para gözüküyormuş çekin parası şubeye gidecekmiş o para ancak öyle alabilirmişiz sanırım yarına kaldı. Annemin parası onu mutlaka vermemiz gerekiyor. Lütfen bana bir akıl verin gözlerim mi kör kulaklarım mı sağır? Eşime güveniyorum lise aşkım benim o 15 yaşında tanıştık şuan 25 yaşındayız ama hiç para konuları sorun olmamıştı. Off ya çekin parası gelmezse ya yine bişeyler gizleniyorsa
Evliliğiniz henüz bir aylık olabilir ama çiçeği burnunda eşiniz size maddi konularda birden fazla yalan söylemiş. Erkeklerin adeti olduğu üzere "lütfen para konularında beni germe hiç sorma ilgilenme" demesi, sizden bir şeyler saklamaya devam ettiğini gösteriyor. Sakın kafanızı kuma gömmeyin.

Evliliğiniz henüz bir aylık olabilir ama çiçeği burnunda eşiniz size maddi konularda birden fazla yalan söylemiş. Erkeklerin adeti olduğu üzere "lütfen para konularında beni germe hiç sorma ilgilenme" demesi, sizden bir şeyler saklamaya devam ettiğini gösteriyor. Sakın kafanızı kuma gömmeyin.

hayır asla gömmem yazmıştımda telefonunu kredi kartlarını sık sık kontrol edicem. Çiçeği burnunda falanda değiliz bu mu evlilik diyorum bu mu??

hayır asla gömmem yazmıştımda telefonunu kredi kartlarını sık sık kontrol edicem. Çiçeği burnunda falanda değiliz bu mu evlilik diyorum bu mu??
Yapacagin sey belli
Cek olayi yalan cikarsa annene dugun altinlarini verdigini soyleyeceksin esine
Sonucta annenden alinmis bir borc var ve odenmesi gerekiyor,altinlar bu borcu karsilar,gerisini esin dusunsun

Bugun bana bankaya gittigini ceki takip ettigini soylemisti ya o yalanmis kizlar bana oglen cek icin bankaya gidiyorum araba hararet yapti arkadasimi cagirdim demisti. Defalarca aradim gun icinde cok zor ulastim sonra is cikisi dedigi bankaya gidicem dedim yolda konustuk bulustuk hemen telefonunu karistirdim arkadasini aramisti ya yardim icin hani yok dedim kivirmaya calisti eve gidelim tamam artik dedi. Eve geldik ama o yol bitmedi. Komple herseyi anlatti arabanin bozulmasi yalan yolda kenara cektim dusunuyodum dedi. Cek olayinda cek cikmamis kredi cekmek icin basvurmus arkadasi icin kredi cekmisti ya yazmistim cektigi icinde aninda kredi cikmamis bu da bankaya gidip kendi basvurmak istemis bankada oldugu dogru ama kredi cekmek icin gitmis. Tabi cikmamis. Maas olayimda dogru dedi. Bundan sonrada parami alip eve getiricem dedi. Anlattikca rahatladi icim bosaldi dedi. Ailem duymasin diye kimseye bisey anlatmadim. Maasimi aldigim bankadan aninda krediye basvurdum hemen yatti onu da oyle hallettik. Borc odemek zoruma gitmiyo bizim borcumuz. Ama gercekten inandim cok agladi agladim hallettik sanirim

Tatlım bence eşinin senin bilmediğin onca borcu var ve sana yalanlar söylüyor
Şu anlattıklarını okuduğumda ilk aklıma gelen onca şeyin nası olup da eşini bulabildiği sorusuydu
Bariz bi şekilde yalan söylüyor emin ol senden gizlediği onca borcu harcı var
Zamanla çıkacağından hiç şüphen olmasın sen akıllı ol altınlarını yedirme bu adama
Bırak borç harcı da o düşünsün sen mi imzaladın senetleri
Bu adam para konusunda güvenilir biri değil bilgin olsun

en kötüsü de yalanları ortaya çıktıkça yeni yalanlar buluyor ve siz onlara inanıyorsunuz :KK43: parayı harcadığı bir yer ya da bir borcu var ve öyle bir iki aya da düzelmez böyle giderse . ha o altınlara da takmış bir şekilde yine isteyecek aklına gelecek.

Babamin evindeyken kredi karti borcu ne bilmezdim (babamin kartina ek kartim vardi) simdi evlendim her ay acaba asgariyi yatirabilcek miyim derdindeyim. Bankaciyim, kredi cekip faiz odeyenlere gulerdim simdi kendim yuklu miktarda kredi cektim. Evlilik boyle bir sey. Para pul hallolur bunlar siz mutlu olun saglikli olun her sey hallolur. Nacizane tavsiyem esinizi bunaltmayin ki yalana siginmasin. Halledicem diyorsa birakin halletsin sizde uzmeyin kendinizi

Sorunum konuyla ilgili degil ama nereye yazacagimi bilemedim esim benle iliskiye girerken videoya kaydetmis ve orda burda gostermis duyunca basimdan vurulmusa dondum ne yapmam gerekiyor sizce bu durumda

X