1 aylık evliyim ama...

Ailemi üzmeden diyorsun da ailen de bir zahmet üzülüversin ne olacak. Senin canından önemli değil hiçbirşey hiçkimse. Biraz üzülsünler canım. Biran önce kurtarın kendinizi. Bahanelere sığınıyorsunuz hala. Ailem üzülmesinmiş. Hayatına insan olamamış kocanızsız bir yol çizin. Bunun için kimin üzülüp üzülmeyeceğini önemsemeyin. Önce kendiniz..

Hayır çocuk yapacağım demedim. Korunuyorum zaten. Hani demek istediğim çocuk olmadan nasıl kurtulabilirim ailemi uzmeden
Eğitim fakültesi mezunu olup bunları yazmış olamazsın bence eğer öyle ise sözün bittiği yer
Eşim kaynanam diyip duruyorsun hala git darp raporu al şikayetçi ol dava aç tazminat talep et elin ayağın tutuyor gir bir işe ve çalış bu kadar değersizleştirme kendini kaderinI kötü niyetli bir Kadın ve onun gerzek oğlunun eline bırakma Biz kadınlar dur demezsek bu zulüm böyle devam eder buna dur demeli

cinsellik için yaklaşıyormuş ya mutlaka korunun çocuk olursa çocuğa yazık olur. onun haricinde zamanla doğru kararlar verebilirsiniz ama mutlaka iyi korunun hatta bu durumda cinsellik bile yaşamamanız lazım yani size şiddet uygulayan biri ile tam da durumu anlayamadım ama lütfen iyi korunun

Merhaba ablalarım ve arkadaşlar. Çok büyük bir problem yaşıyorum yani nereden başlayacağımi bile bilmiyorum ama içim içimi yiyor kendime zarar verecek boyuttaym.
23 yaşındayım 1.5 yıllık bir ilişkinin ardından iki ay nişanlı kalarak evlendim , Nişanda kayınvalidem az çok yüzünü göstermeye başlamıştı ama nişanlımın evlenince düzelir kimse sana karışamaz seni ezemez demesine güvendim ve evlendim . Şu an tam 1 aylık evliyim. Ama ilk günden beri kavgalarımz bitmiyor. Kayınvalidem düğünden sonraki gün evine hemen gitmek yerine eşimi bir odaya çekip yaklaşık 1 saat konuştu sessizce. Onlar çıkıp gittikten sonra eşim bana bağırdı çağırdı sen düğünde şöyle suratsizdin yok boyleydin diyerek bağırdı ben evden çıkıp gitmek istedim kolumdan tutup itti defalarca sonra yine annesini çağırdı geldiler annesi bu defa da beni bir odaya çekip kapıyı kilitleyip, kızım sana acıyorum sen bu kapıdan çıkıp gitsen bı kirli mendil olursun ama oğlumun peşinde yüztane kız var. Hatta evli bir kadın bile oğluma aşık. Diğer evimizi senin için sattık bu evi sana verdik otur süs dedi. ( Kesinlikle diger evi benim için satmamislar , kendilerine almışlar eşim bütün masrafı karşılamış eşyaları düğünü eşim yapmış üstelik şu an 60 bin borcu var . Bu eve gelince asla kendi evim gibi benimseyemedim daha. )
Neyse gittiler ama gittiğinden beri bunlar hep gündemimizde oldu sürekli ama sürekli kavga ediyoruz. Dün eşim saçlarımdan sürükledi. Her tarafımda itip kakmaktan morluk var. Bütün kavgaların sebebi kaynanam. Kinamda etrafımda bir türku cigirmalarina bile izin vermedi , bir mum yaktiemadi izin vermedi. Kınayı yakarken beni masadan kaldırdı oglusuna masa da bana başka yerde kına yaktı. Ve geçenlerde öğrendim ki düğünde takılan 20 bin civarindaki parayı almış eşime vermiyormuş. Eşimde geçen hafta bütün altınlarımi zorla aldı sattı. Para bankada diyor ama bankada olduğuna dair bana hiçbir şey göstermiyor bir kanıtı dahi yok. Annesinin tüm bu yaptıklarına rağmen o benim canım kanım ailem diyor ama bananbir kez bile ailem demiyor. Üstelik bundanndem vurmama rağmen hala demiyor.
Ben çok mutsuzum dayanamıyorm. Anneme soruyorum annem hastayım kızım yapma babam yapma diyolar, bir süre daha idare et düzelir diyorlar. Ama adam yüzüme bike bakmıyor aynı evin içinde. Cinsellik haricinde bana dokunmuyor. Bir şey alacağım mesela sana geçen şu kadar verdim yetmez mi diyor ya da eğer kendi veriyorsa o an sana verdiğim parayı geri ver diyor.
Nolur bana yardım edin. Şu an ne yapaym. Çocuğum olsa ayrılsam daha mı iyi olacak. Ayrıca ben okudum öğretmen olmak istedim annesi izin vermedi diye eşimde izin vermedi. Her şey annesine bağlı yani. Nolur bana akıl verin nolur
sormak istıyorum eşinin aılesı nereli

Hayır çocuk yapacağım demedim. Korunuyorum zaten. Hani demek istediğim çocuk olmadan nasıl kurtulabilirim ailemi uzmeden
Ailen seni üzüyor hala ailem diyorsun. Bak benden tam 7 yaş küçüksün. Aklını başına al ve seni üzen anan ise sen de üzmesini bil. Seni nasıl ezile büzüle yetiştirdiler böyle. Koskoca kadın olmuşsun kendine zerrece saygı duymuyorsun. Baban da anan da eğer arkanda durmuyorsa, seni üzüyorlarsa sen hala ne diye onların derdine düşüyorsun. Sen annen baban uğruna 3. sayfa haberi mi olmak istiyorsun? Zamanında bir psikolog bana şöyle demişti; annenin kalbi varsa senin de var.
Bu arada toksik aile nedir bi youtube'da izler misin?

Hayır ben okudum okulum bitti yani ama atanmama annesi yüzünden izin vermiyor. Ailemi üzmeden nasıl yapabilirim bunu

Benim güzel bir kızım olacak, yıllarca öğretmen olsun diye okutacağım ve o da bir adamın peşine takılıp ona bir kase çorba yapmamış annesinin lafıyla atanmaktan vazgeçecek.

Kahrolurum.
Artık anne babanızı daha fazla üzmeyin.

Bebek işini unutun, bu adam işiniz yokken böyle davranıyor bir de üstüne hamile olsanız karnınıza vura vura döver. Gariban sabiye kıymayın.

Takılar için çok endişelenmeyin, düğün videolarından çıkıyor zaten. O videoları yedekleyin.

Yapacağınız şey şu:
1) O evde güvenliğiniz yok. Annenize kefenle gitmemek için hemen evi terkedin ve ailenizin yanına dönün.
2) Vücudunuz ağrıyorsa hemen hastaneye gidip darp raporu alın, iz olması şart değil doktorlar anlar.
3) Annenize babanıza “Düğün sonrası vurmaya başladı, altınları sattı, dolandırıcıymışlar”. diyin. Ben oturup düğün sonrası saldırmasının tesadüf olduğunu düşünmüyorum.
4) “Eşimi çok seviyorum, yok aşkım o, yok çeyizim vardı” gibi duygusal düşünceleri bırakın. Eşiniz oturup düğünden evvel dövseydi evlenmezdiniz. Şu anda bir yabancı ile evlisiniz. Yok pişmanım diye çiçekle gelebilir, umursamayın.
5) Ailenizin yanına dönünce hemen atanmaya başvurun ve iş bulunca ailenize destek olun. Elalemin adamından dayak yiyeceğinize evinizde huzurunuz olsun.
6) Avukatla görüşüp haklarınızı öğrenin. Nikah iptali yapılabiliyor mu, anlaşmalı olursa ne olur, çekilmeli olursa ne olur.

Boşanma süreci inanın teknik bir konu.
En önemlisi güvenlik.

Ailen 2 gün üzülür sonra unutur emin ol. Boşver sen aileyi falan. Eline mesleğini alınca , kendi düzenini kurarsın. Cinsellik isteyince de hayır diyeceksin. En ufak şeyde hemen polisi ara. Mutlaka darp raporunu da al.

Benim güzel bir kızım olacak, yıllarca öğretmen olsun diye okutacağım ve o da bir adamın peşine takılıp ona bir kase çorba yapmamış annesinin lafıyla atanmaktan vazgeçecek.

Kahrolurum.
Artık anne babanızı daha fazla üzmeyin.

Bebek işini unutun, bu adam işiniz yokken böyle davranıyor bir de üstüne hamile olsanız karnınıza vura vura döver. Gariban sabiye kıymayın.

Takılar için çok endişelenmeyin, düğün videolarından çıkıyor zaten. O videoları yedekleyin.

Yapacağınız şey şu:
1) O evde güvenliğiniz yok. Annenize kefenle gitmemek için hemen evi terkedin ve ailenizin yanına dönün.
2) Vücudunuz ağrıyorsa hemen hastaneye gidip darp raporu alın, iz olması şart değil doktorlar anlar.
3) Annenize babanıza “Düğün sonrası vurmaya başladı, altınları sattı, dolandırıcıymışlar”. diyin. Ben oturup düğün sonrası saldırmasının tesadüf olduğunu düşünmüyorum.
4) “Eşimi çok seviyorum, yok aşkım o, yok çeyizim vardı” gibi duygusal düşünceleri bırakın. Eşiniz oturup düğünden evvel dövseydi evlenmezdiniz. Şu anda bir yabancı ile evlisiniz. Yok pişmanım diye çiçekle gelebilir, umursamayın.
5) Ailenizin yanına dönünce hemen atanmaya başvurun ve iş bulunca ailenize destek olun. Elalemin adamından dayak yiyeceğinize evinizde huzurunuz olsun.
6) Avukatla görüşüp haklarınızı öğrenin. Nikah iptali yapılabiliyor mu, anlaşmalı olursa ne olur, çekilmeli olursa ne olur.

Boşanma süreci inanın teknik bir konu.
En önemlisi güvenlik.
Kadının anne ve babası zaten dayan ,düzelir diyormuş🤦 o da onları uzmemek için bosanmiyormus

Merhaba ablalarım ve arkadaşlar. Çok büyük bir problem yaşıyorum yani nereden başlayacağımi bile bilmiyorum ama içim içimi yiyor kendime zarar verecek boyuttaym.
23 yaşındayım 1.5 yıllık bir ilişkinin ardından iki ay nişanlı kalarak evlendim , Nişanda kayınvalidem az çok yüzünü göstermeye başlamıştı ama nişanlımın evlenince düzelir kimse sana karışamaz seni ezemez demesine güvendim ve evlendim . Şu an tam 1 aylık evliyim. Ama ilk günden beri kavgalarımz bitmiyor. Kayınvalidem düğünden sonraki gün evine hemen gitmek yerine eşimi bir odaya çekip yaklaşık 1 saat konuştu sessizce. Onlar çıkıp gittikten sonra eşim bana bağırdı çağırdı sen düğünde şöyle suratsizdin yok boyleydin diyerek bağırdı ben evden çıkıp gitmek istedim kolumdan tutup itti defalarca sonra yine annesini çağırdı geldiler annesi bu defa da beni bir odaya çekip kapıyı kilitleyip, kızım sana acıyorum sen bu kapıdan çıkıp gitsen bı kirli mendil olursun ama oğlumun peşinde yüztane kız var. Hatta evli bir kadın bile oğluma aşık. Diğer evimizi senin için sattık bu evi sana verdik otur süs dedi. ( Kesinlikle diger evi benim için satmamislar , kendilerine almışlar eşim bütün masrafı karşılamış eşyaları düğünü eşim yapmış üstelik şu an 60 bin borcu var . Bu eve gelince asla kendi evim gibi benimseyemedim daha. )
Neyse gittiler ama gittiğinden beri bunlar hep gündemimizde oldu sürekli ama sürekli kavga ediyoruz. Dün eşim saçlarımdan sürükledi. Her tarafımda itip kakmaktan morluk var. Bütün kavgaların sebebi kaynanam. Kinamda etrafımda bir türku cigirmalarina bile izin vermedi , bir mum yaktiemadi izin vermedi. Kınayı yakarken beni masadan kaldırdı oglusuna masa da bana başka yerde kına yaktı. Ve geçenlerde öğrendim ki düğünde takılan 20 bin civarindaki parayı almış eşime vermiyormuş. Eşimde geçen hafta bütün altınlarımi zorla aldı sattı. Para bankada diyor ama bankada olduğuna dair bana hiçbir şey göstermiyor bir kanıtı dahi yok. Annesinin tüm bu yaptıklarına rağmen o benim canım kanım ailem diyor ama bananbir kez bile ailem demiyor. Üstelik bundanndem vurmama rağmen hala demiyor.
Ben çok mutsuzum dayanamıyorm. Anneme soruyorum annem hastayım kızım yapma babam yapma diyolar, bir süre daha idare et düzelir diyorlar. Ama adam yüzüme bike bakmıyor aynı evin içinde. Cinsellik haricinde bana dokunmuyor. Bir şey alacağım mesela sana geçen şu kadar verdim yetmez mi diyor ya da eğer kendi veriyorsa o an sana verdiğim parayı geri ver diyor.
Nolur bana yardım edin. Şu an ne yapaym. Çocuğum olsa ayrılsam daha mı iyi olacak. Ayrıca ben okudum öğretmen olmak istedim annesi izin vermedi diye eşimde izin vermedi. Her şey annesine bağlı yani. Nolur bana akıl verin nolur
Direk çık o evden hıc bırşey söylemeden cık ,hastaneye gıt darp raporu al. Sen mendıl degılsın ,mendıl olan onlar . Kv gelip sana gözdağı vermiş sadece. Cok degerlısın sakın yutma bunları

Daha 1 aylık evlisin ve de anladığım kadarıyla severek evlendiniz bu davranışı çok saçma ailenle oturup adam akıllı konuş ayrıca da boşanmış kadın kirli mendil değildir ve çekmek zorunda değilsin eşinle annesi dışında bir problem yoksa ailen kaynananla konuşsun eşinle konuşsun arkanda dağ gibi ailenin olduğunu bilsinler ama sorun sadece kaynana değil eşinin de afedersin ama sütü bozuksa arkana bakmadan kaç yeni evli bir çift dip dibe olur ki ben 31 yaşındayım 14 sene olacak evleneli hala yakınız birbirimize arada sorunlar olabilir ki evliliğin ilk zamanları özellikle çok olur ama şiddet aslaaaaa ya herkes kendine çeki düzen verir ya da bu evlilik yürümez sakın çocuk yapmayı düşünme çocuk kimseyi düzeltmez

Cinsellik harici dokunmuyor demişsiniz ama döverken dokunuyormuş ya işte daha ne? Bu kadar olayın içinde derdiniz size dokunmaması mı Allah aşkına?

Bir de bana ailem demiyor diye dert yanmışsınız. Bu adam size ailem dese ne olacak?

23 yaşında okumuş etmiş insansınız burdan çıkınca kirli mendil olursunuz laflarıyla sinip kendinize bu hayatı layık görüyorsanız, aileniz üzülmesin diye daha çok dayak yiyin o zaman. Biz size burdan ne desek boş.

Sabır testi gibi bir konu. Eşinizden şiddet görüyorsunuz derdiniz kaynana mı? Derdiniz kınada türkü söylenmemesi mi? Çocuğunuz olursa boşanmanız çok daha zor olur. Daha nerdeyse siz çocuksunuz. Böyle bir evliliğe bu yaşta çocuk dünyaya getirmek büyük hata olur. Aileniz siz dayak yiyince üzülmez boşanınca mı üzülür yani?

Hayır ben okudum okulum bitti yani ama atanmama annesi yüzünden izin vermiyor. Ailemi üzmeden nasıl yapabilirim bunu
Bransiniz nedir?cok gencsiniz hayayinizin elonizden alinmasina musaade etmeyin.anne ve babaniz yanlislar.anne ve baba olmak hep dogru kararlar almak anlamina gelmez.eger atanabilecek bir bolumdeysen calis ve atan ya da ozelde calis.sonra hemen bosan.lutfen kimseyi dinleme.bu insanlarla hayat gecirmen icin bu insanlar gibi olmam lazim.ve artik bu ullede bu tiplerin soyu tukensin onlardan olmaya calisma...lutfen isime gir ve ayril

Hayır çocuk yapacağım demedim. Korunuyorum zaten. Hani demek istediğim çocuk olmadan nasıl kurtulabilirim ailemi üzmeden
Önce Dr mı gidilir polise mı bılmıyorum, hastane polısı de olabılır belkı muayene den sonra darp raporu alıp ,senı sıgınma evine yerleştirirler. Ailende belkı degerını anlar bu süreçte, anlamazlar ne önemi var, sana deger vermiyorlar demekkı ,ben cocuguma sesimi yükseltmedım , şiddet görmene musade edıyolar. Cok da önemli değil bu durumda.

" ben okudum annesi öğretmen olmama izin vermiyor " ne demek hic bisi anlamadım bu kısımdan ?

Sizin aklınız yok mu acaba ? Anneyi babayı boş verin çekip gidin ve ayrılın
İleri-de cok zor olur

Çocuğun olmadan acil boşan... Aileni de sustur böyle evlilik olmaz daha beter olur zamanla ..

X