1 haftalık su orucuna başlıyorum

Yagi ve rafine sekeri sifira yakin almaya calisicam.
Protein agirlikli (ama hep olculu miktarlarda) sebze (buharda pismis yagsiz) ve meyvenin (su orani yuksek olanlar, muz vb yok) bol oldugu bi diyetle 48e kadar dusup sonra saglikli bi sekilde kilo korumasina gecicem.
Son 1 haftadir deli yedim deli! Gunde 3 farkli cesit tatlilardan 2 ser 3er porsiyon 😥
O yuzden bgn baya az kalorili besleniyorum.

Sabah 2 bardak su (su bardagi olcum 300 ml)
Kahvalti: 1 haslanmis yumurta, 1 dilim ekmek (uno denge ciya tohumlu, 62 kalori falan)
2 su bardagi su
Az sutlu duble filtre kahve iciyorum su an
20 dk kadar bolgesel kaslarimi calistiracak sekilde spor yaptim.

Simdi buharda kabak hasladim. Tuz ve karabiber ekleyerek onu yiyecegim
Super program 🧡 Ekmek her halükarda boş karbonhidrat keşke onu da almasan canim. Zeytin hem kalorisiz, sağlıklı bir yağ kaynağı hem de 100 gr da sadece 6 gr karbonhidrat içeriyor.

Eklentiler

• Screenshot_20220415-153305_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20220415-153305_Samsung Internet.jpg
    85,5 KB · Görüntüleme: 35
Yagi ve rafine sekeri sifira yakin almaya calisicam.
Protein agirlikli (ama hep olculu miktarlarda) sebze (buharda pismis yagsiz) ve meyvenin (su orani yuksek olanlar, muz vb yok) bol oldugu bi diyetle 48e kadar dusup sonra saglikli bi sekilde kilo korumasina gecicem.
Son 1 haftadir deli yedim deli! Gunde 3 farkli cesit tatlilardan 2 ser 3er porsiyon 😥
O yuzden bgn baya az kalorili besleniyorum.

Sabah 2 bardak su (su bardagi olcum 300 ml)
Kahvalti: 1 haslanmis yumurta, 1 dilim ekmek (uno denge ciya tohumlu, 62 kalori falan)
2 su bardagi su
Az sutlu duble filtre kahve iciyorum su an
20 dk kadar bolgesel kaslarimi calistiracak sekilde spor yaptim.

Simdi buharda kabak hasladim. Tuz ve karabiber ekleyerek onu yiyecegim
Aah aynı valla ramazanda misafir geldi, misafirliğe gittik, zaten bozuldu diye 3 günde tatlı yemekten 3 kilo almıştım. Sonra yine misafirlikler olucak sonra bayram gelicek havalar düzelicek derken her organizasyonda yine patlatıcam diyeti biliyorum. O yüzden bu sefer kestirmeyi seçtim zaten. Yoksa öylesi daha sağlıklı aslında. Hadi bakalım seninde diyet sonuçlarını bekliyorum merakla 🙂

Merhabalar, uzun süredir aralıklı oruç yapıyorum ve 67 den 53 e kadar inmiştim. Fakat son zamanlarda sanırım diyet kafasından sıkıldığım için ciddi yeme ataklarım olmaya başladı. Bi anda aşırı yeme durumları yaşıyorum ramazanın da etkisiyle ve kilo almaya başladım. Hem hedef kiloma ulaşmak hemde diyeti bitirmek için bu işi biraz hızlandırmak için su orucuna başlamaya karar verdim. Çok araştırdım ve çok faydalı etkileri olduğunu okudum. Benimle yapmak isteyen arkadaşları bekliyorum 🦋
Güncel kilo :55.2
Hedef kilo : 48
Merhaba kolay gelsın, benım yarın 3.gunum cumartesı pazar malesef yapamıycam onun yerıne tek ogun beslenıcem eger uygun olursa sıze ayın 18den baslamak ıstıyorum
Size de kolay gelsin, ben daha önce bi 40 saati geçirmiştim otofaji için biraz halsizlik baş dönmesi olmuştu. Yapanlar genelde 3 günü geçince çok daha rahat olduğunu söylüyorlar. Devam edebildiğim kadar edicem. Edemezsem bende bitirip sizinle tekrar başlarım 🤗
umarım ıstedıgınız gıbı olur ben yarın tartılıcam bu gun vırakmak zorunda kaldım 2 gune 1 kılo gıtmıstı

Super program 🧡 Ekmek her halükarda boş karbonhidrat keşke onu da almasan canim. Zeytin hem kalorisiz, sağlıklı bir yağ kaynağı hem de 100 gr da sadece 6 gr karbonhidrat içeriyor.
Uno’nun bu ekmegi beni gercekten baya tok tutuyor. Gunde max iki dilim yiyecegim ama. Bgn cok az yedim fakat son 5 gundur cok asiri yedigim icin zorlanmadim. Asil yarin gorucem bakalim :) yarin buharda pisirme degil de zeytinyagli yapmayi planliyorum.

Hedef kiloya yaklastikca kilo vermek cok yavasliyor ama ya. Ben dogumdan sonra 66 kga kadar cikmistim. Diyete basladim ve 13-14 kg cok rahat ve kisa surede gitti. Sonraki 2-3 kgd cok zaman harcadim mesela.
Ya 1 haftada 7 kg cok sagliksizmis gibi geliyor bana. Gelin birlikte daha normal bi diyet yapalim. Kilolarimiz da yakin. Daha motive ilerleriz. Hedefimiz haftada 2 kg olsun en fazla, tatliyi tamamen keselim. Ne dersiniz?
Sızede kolay gelsın ya bana bıseyler oldu genelde tatlı sevmezdım ama nedırse cok asırı tatlı ıstıyorum, kılom sabah 52,95dı bende 48-49 olmak ıstıyorum ama gıtmıyor alt karında bende belım kaslı ve ınce kasım ayından berı her gun aksatmadan egzersız yapıyorum hatta 4 ay gune 15bın adım bıle yaptım ara ara 50,800 falan oldum hatta

Aah aynı valla ramazanda misafir geldi, misafirliğe gittik, zaten bozuldu diye 3 günde tatlı yemekten 3 kilo almıştım. Sonra yine misafirlikler olucak sonra bayram gelicek havalar düzelicek derken her organizasyonda yine patlatıcam diyeti biliyorum. O yüzden bu sefer kestirmeyi seçtim zaten. Yoksa öylesi daha sağlıklı aslında. Hadi bakalım seninde diyet sonuçlarını bekliyorum merakla 🙂
Ben de hep boyle etkinlikler sebebiyle yiyorum. Sonra nasil olsa yedim, artik diyet bozuldu diye cildirmiscasina yiyorum :)) zaten beni bu “nasil olsa yedin bari iyice ye” mantigi mahvetti. Yoksa kilo alan bi yapim yok

Sızede kolay gelsın ya bana bıseyler oldu genelde tatlı sevmezdım ama nedırse cok asırı tatlı ıstıyorum, kılom sabah 52,95dı bende 48-49 olmak ıstıyorum ama gıtmıyor alt karında bende belım kaslı ve ınce kasım ayından berı her gun aksatmadan egzersız yapıyorum hatta 4 ay gune 15bın adım bıle yaptım ara ara 50,800 falan oldum hatta
Alt karin bolgenizi calistiracak egzersizlere agirlik verin ozaman. Ben de bgn basladim kendi capimda spora bakalim :)

Ben de hep boyle etkinlikler sebebiyle yiyorum. Sonra nasil olsa yedim, artik diyet bozuldu diye cildirmiscasina yiyorum :)) zaten beni bu “nasil olsa yedin bari iyice ye” mantigi mahvetti. Yoksa kilo alan bi yapim yok
Ahh bu ben gerçekten. Kesinlikle ya bende zaten emzirme bahanesine bile isteye aldım kiloları hazır evdeyiz pandemi var biyere gidip gelemiyoruz diye.Yıllarca sınır kilom 53 54 ken 67 ye kadar çıktım. Hadi gözüm doydu artık başlayayım dedim gayet güzelde gidiyodu. Ama dediğiniz gibi bi ağzıma fazladan birşey girsin yemişken yiyim diye 1 haftalık emeğim çöp.

Canim tam olarak nasil uyguladigini paylasir misin? Cok tebrik ederim 😍
Cok heyecanlandim aynisini ben de yapmak istiyorum
Bende çok heyecanlıyım ve sandığımdan da çok iyiyim mental olarak 🙂Migrenimden ve gece biraz az uyumamdan kaynaklı hafif baş ağrım var şimdilik o kadar. Çok basit canım hiçbirşey yemek içmek yok sadece su içiyorum gün içinde o kadar. Açlık hiç hissetmedim diyebilirim henüz. Bir de bugün ingiliz tuzu almayı düşünüyorum bağırsak temizliği için. Bu süreçte birşey yiyip içmeyince bağırsaklarda biriken toksini atmak ve kabızlığı önlemek için 3 günden sonra yapmak gerekiyormuş.

Bende çok heyecanlıyım ve sandığımdan da çok iyiyim mental olarak 🙂Migrenimden ve gece biraz az uyumamdan kaynaklı hafif baş ağrım var şimdilik o kadar. Çok basit canım hiçbirşey yemek içmek yok sadece su içiyorum gün içinde o kadar. Açlık hiç hissetmedim diyebilirim henüz. Bir de bugün ingiliz tuzu almayı düşünüyorum bağırsak temizliği için. Bu süreçte birşey yiyip içmeyince bağırsaklarda biriken toksini atmak ve kabızlığı önlemek için 3 günden sonra yapmak gerekiyormuş.
Ay lutfen saka yapiyorum de! Hicbisey mi yemiyosun? Cok sasirdim. Nolur bi doktora danis canim hic normal gelmedi bana bu durum

Ay lutfen saka yapiyorum de! Hicbisey mi yemiyosun? Cok sasirdim. Nolur bi doktora danis canim hic normal gelmedi bana bu durum
Ordan bakınca ne kadar korkunç geldiğini tahmin edebiliyorum. Geçen yıl kardeşim bunu yaptığında aynı tepkiyi vermiştim. O zayıflamaktan ziyade arınma için yapmıştı ki bunun asıl adı şifa orucu. Merhum tıpçı Aidin Salih in hastalarına şifa için kullandığı ve kitabındaki bir yöntem. Dediğim gibi çok araştırdım bunun 21 güne kadar olanları bazı ülkelerde doktorlar tarafından hastalarına yaptırılıyor. Yapanların yorumlarını okudum çokça internette, hatta bugün de bir doktorun gün gün sayfasında paylaşarak yaptığını da gördüm. Aralıklı oruçta da 36 ve 48 saatlik açlıkları denemiştim. Bu sebepten hiç zorluk çekmedim sanırım. Zayıflamak işin bonusu ama ben gerçekten vücudun arındığını ve dinlendiğini, yenilendiğini düşünüyorum. Keza dediğim gibi otofaji kısmında hücrelerin temizlenip yenilenmesi tüm dünyada kabul edildi yakın zamanda.

Bu durumun güzellemesini yapmak istemiyorum çünkü gerçekten herkesin vücudu herşeye farklı tepkiler verebilir, sağlık durumu, yaş, kilo, günlük tempo vs. Bu oruca karşı olan uzmanların da olduğunu düşünüyorum. Ama açıkçası uzun zamandır gözlemlediğim kadarıyla dayanma potansiyeline bakılarak açlığın vücut için faydalı olduğuna ikna oldum ve denemeye karar verdim.

Ordan bakınca ne kadar korkunç geldiğini tahmin edebiliyorum. Geçen yıl kardeşim bunu yaptığında aynı tepkiyi vermiştim. O zayıflamaktan ziyade arınma için yapmıştı ki bunun asıl adı şifa orucu. Merhum tıpçı Aidin Salih in hastalarına şifa için kullandığı ve kitabındaki bir yöntem. Dediğim gibi çok araştırdım bunun 21 güne kadar olanları bazı ülkelerde doktorlar tarafından hastalarına yaptırılıyor. Yapanların yorumlarını okudum çokça internette, hatta bugün de bir doktorun gün gün sayfasında paylaşarak yaptığını da gördüm. Aralıklı oruçta da 36 ve 48 saatlik açlıkları denemiştim. Bu sebepten hiç zorluk çekmedim sanırım. Zayıflamak işin bonusu ama ben gerçekten vücudun arındığını ve dinlendiğini, yenilendiğini düşünüyorum. Keza dediğim gibi otofaji kısmında hücrelerin temizlenip yenilenmesi tüm dünyada kabul edildi yakın zamanda.
Sen boyle anlatinca bi kafama yatar gibi oldu :)
Ama hic bilgisi olmayan bi insan icin asiri korkunc geliyor kulaga
Ben de gunde 700 kalori falan aliyorum sanirim. Bu sekilde de haftada 2 kg a yakin verebilirim diye umuyorum.

48 kg a dusunce korumaya gececeksin degil mi? Benim asil o donemde destege ihtiyacim olacak. Bence kilo vermekten daha zor olan kilo korumak.

Sen boyle anlatinca bi kafama yatar gibi oldu :)
Ama hic bilgisi olmayan bi insan icin asiri korkunc geliyor kulaga
Ben de gunde 700 kalori falan aliyorum sanirim. Bu sekilde de haftada 2 kg a yakin verebilirim diye umuyorum.
Kendi vücudunu en iyi tanıyan sensin canım. Zaten asla hazır olmadan yapılabilecek şeyler değil ve herkese uygun da değil tabii. O şekilde kendini daha güvende hissederek ilerleyebilirsin. İlk okuduğumda bana da şaka gibi gelmişti cidden korkutucu ve sağlıksız geliyor kulağa. Ama özellikle uygulayanların paylaşımları bana cesaret verdi. En güzeli içine sinen neyse onu yapmak. Tartı sonuçlarını atmayı ihmal etme, oruç bitince korumada birlikte ilerleriz :)

X