1 haftalık su orucuna başlıyorum

Benimki de asla bilmiyor 48 takıntımı hatta pek kimse bilmiyor herkes saçmalama der çünkü. Hayatımda 50 bile olmadım aslında pek ama 50 51 de sabitlensin istiyorum. Abartırsam taş çatlasın 52 53 olurum o da zaten yıllardır olduğum kilo abes durmaz. Ne hesaplar ne teoriler, iyiden iyiye takmışız kafayı 😂😂😂
Kendimi gordum sen de 😂
3’le 5’le bozdum ben de.

Vee 5. günden bildiriyorum :))
Son 38 saati susuz olmak üzere 108 saatlik orucumu şu anda limonlu suyla açmış bulunmaktayım. Dün ve bugünü saymazsak gayet başarılı geçti ama son 1 buçuk gün gerçekten çok zorladı. Bunu en çok susuzluğa biraz da bağırsak temizliği yapmayışıma bağlıyorum. Ciddi halsizlik ve üşüme yaşadım. Nefsimi de inanılmaz zorladım diyebilirim çünkü son 2 günde artık canım çok şey çekmeye başladı. Ama şu anda suyu içtiğim için sanırım o aşırı açlık hissim yok. Akşam yemeğe davetli olduğumuz için önden sıvı beslenerek açmak istedim yavaş yavaş alıştırarak. Eğer diyetim bölünmeseydi (mecburiyetten) sanırım hedef kiloma ulaşacakmışım gerçekten :) Bugünkü sonucum bana da sürpriz oldu. İşte dünden bugüne ve 4 buçuk günlük orucumun sonuçları.
5.gün
Güncel kilo : 50.7
Dünden bugüne verdiğim kilo : 1.350 gr
Toplamda verdiğim kilo : 4.5 kg
Yani gerçekten hergün için 1 kg gitti :) Beklentimin çok üstünde oldu açıkçası. Bir süre ara vermeyi düşünüyorum sanırım birkaç gün. Sonrasında da başladığım kiloya göre 3 veya 4 gün yapıp bu macerayı sonlandırmayı düşünüyorum.Tekrar başladığımda yine burdan gün gün bildireceğim. Darısı tüm isteyenlerin başına 🙃

Vee 5. günden bildiriyorum :))
Son 38 saati susuz olmak üzere 108 saatlik orucumu şu anda limonlu suyla açmış bulunmaktayım. Dün ve bugünü saymazsak gayet başarılı geçti ama son 1 buçuk gün gerçekten çok zorladı. Bunu en çok susuzluğa biraz da bağırsak temizliği yapmayışıma bağlıyorum. Ciddi halsizlik ve üşüme yaşadım. Nefsimi de inanılmaz zorladım diyebilirim çünkü son 2 günde artık canım çok şey çekmeye başladı. Ama şu anda suyu içtiğim için sanırım o aşırı açlık hissim yok. Akşam yemeğe davetli olduğumuz için önden sıvı beslenerek açmak istedim yavaş yavaş alıştırarak. Eğer diyetim bölünmeseydi (mecburiyetten) sanırım hedef kiloma ulaşacakmışım gerçekten :) Bugünkü sonucum bana da sürpriz oldu. İşte dünden bugüne ve 4 buçuk günlük orucumun sonuçları.
5.gün
Güncel kilo : 50.7
Dünden bugüne verdiğim kilo : 1.350 gr
Toplamda verdiğim kilo : 4.5 kg
Yani gerçekten hergün için 1 kg gitti :) Beklentimin çok üstünde oldu açıkçası. Bir süre ara vermeyi düşünüyorum sanırım birkaç gün. Sonrasında da başladığım kiloya göre 3 veya 4 gün yapıp bu macerayı sonlandırmayı düşünüyorum.Tekrar başladığımda yine burdan gün gün bildireceğim. Darısı tüm isteyenlerin başına 🙃
Çok tebrik ederim gerçekten. Sonuç harika ve bir anda hedefe ulaşmak müthiş bi his olmalı yaa 😍😍 anlatsana biraz nasıl hissediyorsun?
Son 38 saat su almadım mı yazdın, gerçek mi bu?? Hiç sıfır su mu?
Ben de bu sabah tartıldım 51.8 kg. Dunden bgne 200 gr gitmiş. İyi sayılır bence, dün mercimek çorbası ve zeytinyağlı kereviz (içinde patates, portakal suyu falan var, yani kalorisi az sayılmaz) vardı öğle ve akşam öğünümde. Ama porsiyonum azdı.

Çok tebrik ederim gerçekten. Sonuç harika ve bir anda hedefe ulaşmak müthiş bi his olmalı yaa 😍😍 anlatsana biraz nasıl hissediyorsun?
Son 38 saat su almadım mı yazdın, gerçek mi bu?? Hiç sıfır su mu?
Ben de bu sabah tartıldım 51.8 kg. Dunden bgne 200 gr gitmiş. İyi sayılır bence, dün mercimek çorbası ve zeytinyağlı kereviz (içinde patates, portakal suyu falan var, yani kalorisi az sayılmaz) vardı öğle ve akşam öğünümde. Ama porsiyonum azdı.
Süper bi his ve en güzel yanı ne biliyor musun aşırı bi açlık yok ara ara midemi yormadan atıştırıyorum ve o yeme atakları gibi hislerim şu an yok. Aslında burda durabilirim de çünkü biraz yüzüm de çöktü sanki fazla açlıktan da olabilir bilemiyorum kararsızım :) Evet canım dün değil önceki akşamdan itibaren susuz oruca geçtim daha çok yağ yaktığını okuduğum için. En güzeli de ideal bir kiloya geldiğim için diyet stresi yok sanki üstümde. Senin sonuç daha süper yiyerek zayıflamak. Ben birkaç gün misafirlikler filan serbest takılıcam sonrasında kilo almazsam belki seninle ilerlerim kalanını. Alırsam da bi 3 gün daha su orucu niyetindeyim 🤗

Siyah peri Siyah peri aslında yarın ve sonraki günler de kilonu paylaşsana, herhangi bi değişim olacak mı merak ediyorum.
Kesin olur su içip 3 kaşık yoğurt yedim ve tartıldığımda direk 800 gram almıştım 🤭 Şimdi misafirliklerde de güzel yemekler tatlılar biraz abartırım bence. Ama artık sporda yaparsam dengeleyebilirim. Bakalım takip eder paylaşırım burdan :)

Offf yaaa ben de bir anda 48 kg olmak istiyorum yaaa! Ama hiç cesaretim yok su orucu yapmaya
Bir anda istiyosan mutlaka biraz zorlamak gerekiyor bünyeyi. Senin çok fazlan yok bence 3 günü deneyebilirsin. Aralıklı oruç yapmış mıydın? Yaptıysan uzun açlığa alışkınsındır ve kesinlikle yapabilirsin.Başaramazsan bırakırsın. Hatta istersen ben ikinciye başlarken beraber başlayalım aynı anda düşeriz belki 🤭

Bir anda istiyosan mutlaka biraz zorlamak gerekiyor bünyeyi. Senin çok fazlan yok bence 3 günü deneyebilirsin. Aralıklı oruç yapmış mıydın? Yaptıysan uzun açlığa alışkınsındır ve kesinlikle yapabilirsin.Başaramazsan bırakırsın. Hatta istersen ben ikinciye başlarken beraber başlayalım aynı anda düşeriz belki 🤭
Ben hiç aralıklı oruç falan yapmadım. Sadece daha az kalorili yemekler yaparak, porsiyonlarımı azalttım.
Su orucu deneyemem herhalde ben. Canım çok tatlıdır, bi yerime bişey olcak diye korkarım ☺️

Kesin olur su içip 3 kaşık yoğurt yedim ve tartıldığımda direk 800 gram almıştım 🤭 Şimdi misafirliklerde de güzel yemekler tatlılar biraz abartırım bence. Ama artık sporda yaparsam dengeleyebilirim. Bakalım takip eder paylaşırım burdan :)
Misafirlikte de çok abartmamışsındır umarım ya. Okadar emek verdin. Akşam da 1 kase corba 1 dilim ekmek 1 porsiyon ana yemek salata 1 porsiyon (yarım porsiyon daha iyi olur) tatlı yersem almazsın kilo. Vermezsin de ama almazsın da

Misafirlikte de çok abartmamışsındır umarım ya. Okadar emek verdin. Akşam da 1 kase corba 1 dilim ekmek 1 porsiyon ana yemek salata 1 porsiyon (yarım porsiyon daha iyi olur) tatlı yersem almazsın kilo. Vermezsin de ama almazsın da
Çok güzel yedim valla 🤭 çok da dert etmiyorum ama sonlara geldim ya bi kez daha dişimi sıkınca biticek bu hafta bu iş. Ama şunu fark ettim bundan sonraki vereceğim kiloları yeme payı olarak vericem tamamen çünkü vücut evet güzel ama yüzüm çok zayıfladı birden hasta gibi oldum sanki 🙃 Bu sebepten biraz pisboğazlıkla kendimi ödüllendirebilirim gibi. Koruma kısmında daha çok spora yönelirsem en çok alsam 52 53 max çok sorun olmaz gibi.

Dünün hasılatı 1 buçuk kilo 🙈 52.25 olarak devam. Dün baya yemiştim birde dünkü tartıda çok aç ve çok susuzdum muhtemelen vücudum birazda su tutmuştur. Ama olsun bu halim bile bana çok iyi geliyor. Eğer bi sorun olmazsa perşembe sabahtan tekrar su orucuna başlıycam duruma göre cumartesi yada pazara kadar yapıp tamamen veda edicem artık kilo verme işine inşallah 🙏🏻

Dünün hasılatı 1 buçuk kilo 🙈 52.25 olarak devam. Dün baya yemiştim birde dünkü tartıda çok aç ve çok susuzdum muhtemelen vücudum birazda su tutmuştur. Ama olsun bu halim bile bana çok iyi geliyor. Eğer bi sorun olmazsa perşembe sabahtan tekrar su orucuna başlıycam duruma göre cumartesi yada pazara kadar yapıp tamamen veda edicem artık kilo verme işine inşallah 🙏🏻
Dün abarttığın için bgn fazla çıkmışsındır, bgn normal yersen yarın daha az çıkarsın bence.
Bgn 51.2 çıktım 😳 şoklardayım. Şunu farkettim mercimek çorbası kilo vermeyi yavaşlatıyo. Dun corba icmedim ve sadece 2 ser yemek kasigi kereviz yemegi yedim ogle ve aksam.
Bgn gaza geldim, yine buharda pismis yagsiz havuc ve brokoli yiyecegim sadece.

Dün abarttığın için bgn fazla çıkmışsındır, bgn normal yersen yarın daha az çıkarsın bence.
Bgn 51.2 çıktım 😳 şoklardayım. Şunu farkettim mercimek çorbası kilo vermeyi yavaşlatıyo. Dun corba icmedim ve sadece 2 ser yemek kasigi kereviz yemegi yedim ogle ve aksam.
Bgn gaza geldim, yine buharda pismis yagsiz havuc ve brokoli yiyecegim sadece.
Aa olabilir mercimekte karbonhidrat grubundan ya ondan kaynaklı olabilir. Sen benden daha istikrarlısın ben uçlarda yaşıyorum 😬 Bugünde yedim ben yine,yani evde olunca ve çok meşgul olucak bi işim olmayınca yeniyo cidden. Spor yapasım da hiç yok bugün. Neyse diyorum artık biraz gözümü doyurdum su orucum rahat geçer. Sonrasında da artık ne çok kısıcam ne çok abartıcam 1 2 kilolar iner çıkar o da çok etkilemez diye düşünüyorum.Bir sonraki su orucuma 52 lerde girersem ve bölünmezse 3 4 gün süper olacak, heyecanlıyım 🙈

Son düzenleme:
Aa olabilir ama mercimekte karbonhidrat grubundan ya ondan kaynaklı olabilir. Sen benden daha istikrarlısın ben uçlarda yaşıyorum 😬 Bugünde yedim ben yine,yani evde olunca ve çok meşgul olucak bi işim olmayınca yeniyo cidden. Spor yapasım da hiç yok bugün. Neyse diyorum artık biraz gözümü doyurdum su orucum rahat geçer. Sonrasında da artık ne çok kısıcam ne çok abartıcam 1 2 kilolar iner çıkar o da çok etkilemez diye düşünüyorum.Bir sonraki su orucuma 52 lerde girersem ve bölünmezse 3 4 gün süper olacak, heyecanlıyım 🙈
Takipteyim eşlik etmek isterim

Hedefimize ulasirsak kendimizi odullendirelim istedigimiz bi kiyafetle 🙄😂
Yaa sorma kiloluyken eşim kıyafet alalım diyince zayıflıycam şimdi almayalım boşa diyodum gülüyodu, dün kıyafet deniyorum pantolonların hepsinin beli bol geliyo yine kıyafet lazım 🤭 Ama müthiş bir his cidden yıllar sonra ince bel düz göbek kıyafetleri rahatça sıkış tıkış girmeye çalışmadan giymek. Kilo insana hem ruhen hem bedenen yük gerçekten. Ödül konusuna gelirsek ben onu farklı düşünüyorum. Gülüceksin bana ama hedefe ulaşınca ilk hayalim fast food yemek 😂😂😂

X