1 yıl sonra fotoğraf çekimi

Ee guzel gelinlik diyorsunuz en az 10 binden baslayacak, hadi esiniz ayni damatligi giysin. Profesyonel bir isme sac makyaja gitseniz yine bu rakamlar.
Platoda profesyonel cekimi 2 sene once yaklasik 10‘a yaptirmistik simdi orasi neredeyse 20 olmustur mesela.
Arabaniz yoksa o gun kiralayacaksiniz, kosturmacalarda anlamadan giden paralar falan derken bu fiyat.
He sonuc guzel olur ama zaten gelinlik giydiniz albumunuz oldu. Bugune bakin butcenizi daha keyifli harcayin derim ben.
2 sene once platoda ozel cekim 10 bin mi 😳 Ben istanbulun iyi semtlerden zekeriyakoyde bi platoda 2 sene once 1500tl'ye sac makyaj ve cekim yaptirmis. Ve harika olmustu. 10 binlik cekim yapan yeri merak ettim valla 🤭

Hatta simdi yaptigim sayfaya baktim artik gelinlik dahil guzel bi kampanya yapmis , konu sahibi icin link birakiyorum. Ben sac makyaj ve cekimlerden cok memnun kalmistim. Platoda gelinligimi, göl kenari icinse beyaz bi elbise alip giyinmistim.

Benim kk hesabım vardı ama şifreyi filan unutunca bi türlü giremedim yeniden hesap açtım hemen Konuya giriyorum
1.5 sene önce kadar evlendik biz çocuk yok. Düğünüm burnumdan geldi. gerçekten gelinlik için beni tek 1 mağazaya götürdüler ya burası olacak ya burası dendi. Hep tesettür gelinlikler vardı mağazanın konsepti oydu ben açığım, dükkandaki toplam 3 açık gelinlikten birini seçtim beğenmeyerek. Daha salona girmeden üzerimde yırtıldı kolları parça pinçik oldu. Kuaför ucuz olsun diye mahalle kuaförüne götürdüler seçme hakkı gene yoktu. Adını feriha koydumdaki nişan saçı gibi hele makyaj desen görseniz bessssbeter. Düğün fotoğraflarına gelecek olursak düğünden önce 15 dakika içinde baştan savmaa, tüm fotolarda gözüm kapalı vs gibi fotoğraflar çekildi. Çok önemli değil belki ama hep üzülüyordum bir tane bile doğru düzgün fotoğraf yok diye. Düğün anında da ne alaka ise biz salona giriş yaparken eşimin amcası ve yengesi bizim bir adım önümüzde yürüdüler sahneye iki çocuğuyla beraber bizden de önce gelin masasına oturdular düğün bitene kadar kalkmadılar o anımızı da mahvettiler sanki kendilerinin düğünü gibiydi. O an bi şey denmiyor düşüncesiz insanlar işte.
Velhasıl eşim bugün birinin düğün fotoğraflarına bakıp üzüldüğümü görünce dedi ki sana sözüm söz yeniden en güzel gelinliği alacam damatlık giyip en güzel kuaföre götürcem 10 bin tl de olsa yapacam gözünde kalmasın yeter ki 😂 (bu arada bu işler kaça patlar haberimiz de yok pek geçen sene düğünde 2-3 bin tlye gelinlik bindallı kuaför araba süsü hepsi içindeydi)

Saçma mı sizce değer mi.

Ben istiyorum gerçekten amacım instagrama filan koymak da değil sadece içimde kalmasın. Tavsiyelerinizi bekliyorum
Bende aynı sizin gibiyim. Çok ama çok içimde kaldı bunların hepsi. Benim eşim söylüyor fotoğraf çekimi için ama ben uzun süredir evliyim diye utanıyorum 😆ama lütfen siz yapın.

Düğün anında da ne alaka ise biz salona giriş yaparken eşimin amcası ve yengesi bizim bir adım önümüzde yürüdüler sahneye iki çocuğuyla beraber bizden de önce gelin masasına oturdular düğün bitene kadar kalkmadılar
Bu ne yaa!!! Hala böyle densizler var mı? Azıcık dişili olup da hem gelin önünde yürüyen hem gelin masasına oturan densize haddini bildirseydiniz.
Sizin yerinizde olsam butcemi esimle gezmeye, ustume basima guzel kiyafetler almaya, kendimde kucuk dokunuslar degisimler yaptirmaya, o halimle de esimle gittigimiz yerlerden guzel fotolar cektirmeye kullanirdim.
Yeniden gelinlik ve ilgili masraflar yerine aynı bütçeyi güzel bir tatile, gezme ve eğlenceye harcasanız, ikinci balayı yaşasanız daha iyi olur diye düşünüyorum. Ayrıca bu bütçeden kendinize uygun bir fotoğraf makinası alabilirsiniz ki etrafı çekersiniz. belki güzel bir hobi bile olur.

İlla da gelinlik ve düğün günü isterim diyorsanız birkaç saat için gelinlik masrafı yerine tanıdıklarınızın saklı gelinliğini alıp üzerinize terzide uydurursunuz, eşinizin damatlığı zaten vardır.

Hangi İl de oturuyorsunuz bilmem ama ben masrafin, bulunduğunuz il'e göre değişeceğini düşünüyorum..
Büyük şehirler de daha maliyetli sanırım

Gelinliği 2.el alabilirsiniz aslında çok daha uyguna gelir.
Pazarlık yaparsınız pek çok insan bı hevesle alıp sonra satıyor gelinliğini.
Dolap letgo gibi siteleri inceleyin derim.
Kuaofore de gelin saçı diye değil de bı arkadaşımın düğününe gidiyorum diyerek gidin saç ve makyajı öyle yaptırın daha ucuza gelir.
Fotoğrafçıya gelince de işte orada masraftan kısmayın derim.
Ya da çok ucuza gelsin derseniz böyle iyi makinesi olan fotoğraf çekebilen bı arkadaşınıza akrabaniza vs rica edip uygun fiyata halledeceksiniz.
2. el gelinlikler ne kadar??
bende sandıkta duruyor satsam mi satmasam mi bilmiyorum.:KK70:
eşim sattirmiyor ben satacagim. ölece duruyor.

eşimin amcası ve yengesi bizim bir adım önümüzde yürüdüler sahneye iki çocuğuyla beraber bizden de önce gelin masasına oturdular düğün bitene
Şaka mı bu? böyle bir düğüne gitsem gülmekten bayılırdim, geline ise cok üzülürdüm heralde

Düğünü tamamen biz yaptık kimsenin bi katkısı olmadı, ama işimize çok kişi karıştı erkek tarafıyız deyip. Mesela gelinlik bakmaya giderken şey bile dendi bana, kayınbabana gösterin o beğenip uygun görürse öyle alın gelinliği 😂😂 Çok cahildik kim ne dese tamam demekki uygunu bu heralde diyorduk robota döndük ikimizde herkesi memnun etmek sorun yaratmamak için. Ama dönüp baktık 1 yılda ne kimseyi memnun edebilmişiz ne biz istediğimiz gibi yaşamışız. Bizde artık evliliğimizi düzeltmeye çalışıyoruz inşallah mümkün olur. Fotoğraf çekimi bahane Baya darbeler yedik en çok biz yıprandık , sanırım artık bunu düzeltme çabalarındayız.
Kendi yaptığıniz düğünde nasil bu rezillikleri onayladıniz ? Eşiniz hic sizin yaninizda olmadi heralde

Benim kk hesabım vardı ama şifreyi filan unutunca bi türlü giremedim yeniden hesap açtım hemen Konuya giriyorum
1.5 sene önce kadar evlendik biz çocuk yok. Düğünüm burnumdan geldi. gerçekten gelinlik için beni tek 1 mağazaya götürdüler ya burası olacak ya burası dendi. Hep tesettür gelinlikler vardı mağazanın konsepti oydu ben açığım, dükkandaki toplam 3 açık gelinlikten birini seçtim beğenmeyerek. Daha salona girmeden üzerimde yırtıldı kolları parça pinçik oldu. Kuaför ucuz olsun diye mahalle kuaförüne götürdüler seçme hakkı gene yoktu. Adını feriha koydumdaki nişan saçı gibi hele makyaj desen görseniz bessssbeter. Düğün fotoğraflarına gelecek olursak düğünden önce 15 dakika içinde baştan savmaa, tüm fotolarda gözüm kapalı vs gibi fotoğraflar çekildi. Çok önemli değil belki ama hep üzülüyordum bir tane bile doğru düzgün fotoğraf yok diye. Düğün anında da ne alaka ise biz salona giriş yaparken eşimin amcası ve yengesi bizim bir adım önümüzde yürüdüler sahneye iki çocuğuyla beraber bizden de önce gelin masasına oturdular düğün bitene kadar kalkmadılar o anımızı da mahvettiler sanki kendilerinin düğünü gibiydi. O an bi şey denmiyor düşüncesiz insanlar işte.
Velhasıl eşim bugün birinin düğün fotoğraflarına bakıp üzüldüğümü görünce dedi ki sana sözüm söz yeniden en güzel gelinliği alacam damatlık giyip en güzel kuaföre götürcem 10 bin tl de olsa yapacam gözünde kalmasın yeter ki 😂 (bu arada bu işler kaça patlar haberimiz de yok pek geçen sene düğünde 2-3 bin tlye gelinlik bindallı kuaför araba süsü hepsi içindeydi)

Saçma mı sizce değer mi.

Ben istiyorum gerçekten amacım instagrama filan koymak da değil sadece içimde kalmasın. Tavsiyelerinizi bekliyorum
saçma değil bence olsun ozaman mutlu olursun önemli olan da bu

her sey zamaninda güzel. O an gectikten sonra bence artik degmez.Bence 10 bin lirayi alın güzel bir yere tatile gidin. Ya da güzel bir bilezik filan alın her gün takarsınız.

Yaptirin bence sacma degil. Uzun yillar evvel burada bir konu acilmisti. Konu sahibinin dugununde eltisi kendi gelinligini giymis, swarovski taşlarla sacini yaptirmisti. Hatta buraya fotograf atmisti hangimiz gelin belli olmuyor diye aklima o geldi. eski uyeler muhakkak hatirlar. Sizin amca olayindan daha beterdi
Bu konu eklenmediği için bir miktar üzüldüm.😄

Bu konu eklenmediği için bir miktar üzüldüm.😄
Kknin derinliklerinde buldum ama fotolar kalkmis. Yazilanlara bakilirsa bayaa bombaymis. 🤣🤣🤣
GÜNCELLEME: ARKADASLAR MERAK EDENLER OLUYO. FOTOĞRAFLAR SİTEDEN KALDIRILDI. HALA MERAK EDİP GÖRMEK İSTEYENLER CIKIYO LÜTFEN KİMSEDEN FOTOĞRAF SORMAYIN. CUNKU BEN BU FOTOĞRAFLAR YÜZÜNDEN ESİMLE BOSANMA NOKTASINA GELDİM. EMİNİM HİCBİRİNİZİN MERAKI BASKA BİRİNİN EVLİLİĞİNDEN KIYMETLİ DEĞİLDİR. UMARIM BU KARARIMA SAYGILI OLUR GEREKLİ SAĞDUYUYU GÖSTERİRSİNİZ..

selam kızlarrrr düğünüme hazırlanırken buraya eltiyle ilgili kac kere konu acıp sizlerden fikir almıştım bazılarınız düğünden sonra sizleri bilgilendirmemi istemiştiniz düğünüm oldu 2 haftalık evliyim ve yine burdayım :)
kına gecemle başlıyım. malesef kınamın olduğu aksam dağlıcadan şehit haberleri gelmeye basladı ve sehitlerden birinin cocukluğumu gecirdigim cok yakın arkadasım olma ihtimalini duyunca kınayı iptal ettim. üstümü değiştirmek icin eve gittiğimde eşimin tarafındanda bazı kisiler bizde toplanmıstı. ben aceleyle arkadasımın annesi teyzenin yanına gittim o sırada kv ve elti hanım kaftanımı onların tanıdığı birinden kiraladığım icin alıp evlerine gitmişler. ve eltim kaftanımı giyip fotoğraf cekinip facede paylasmıs. cenaze kafasıyla ona hicbisey demedim ve düğün zamanı geldi.
gelinliğimi istediğim gibi straplez prenses model giydim.
saçlarım salık dalgalıydı. melek haresi gibi bi tac taktım.
eltimde dediğini yapıp kırık beyaz kayık yaka yakaları svarovski taşlı upuzuun kuyruklu elbisesini giyip saclarını salıp dalgalı yaptırıp ciddi ciddi kendi svarovskili gelin tacını takmıstı.

düğünden karelere geliyorum..

nikahımızdan sonra ilk dansta esim ve ben olcaktık sahnede sadece. müzik calmaya basladı biz masadan ortaya yürüyene kadar eltim ortaya koşmuş kaynımı cagrıyodu gel hadi diye. kaynım gitmeyincede kendisi geri cekildi biz dansımızı ettik ikinci dansta kendisi yeniden kaynımla cıktı duvağımı eze eze dansını etti

takı sırasında eşimin tarafında iğne tutup misafirlerle fotoğraf cekinirken her misafire ay ben fotoğrafta cıkmıyım simdi hangimiz gelin karıstırırsınız esprisini yaptı.

bu arada esimin amcasının kücük torununu kucağına aldığı sırada elbisesinin göğüs kısmına cikolata sürülünce cığlık cığlığa bağırdı napıcam simdi "en özel günümde" diye.

tabiki ablam ve kuzenlerim ona baktıkları her an gülmeden duramadıkları icin eltim kvye gidip kuzenlerinin düğününde herkesten güzel oldum diye beni cekemediler diye sikayet etmis :KK70:
işte boyle kızlar :)

Yaptir tabiki, bedenin nasıl benimkini de beğenirsen atıyım özelden bak giy :) sonra geri isterim ama heee :))

X