1 yıl sonra fotoğraf çekimi

Para kaygınız yoksa en azından ne güzel yaptık dersiniz.
Belli ki önemsiyorsunuz böyle şeyleri.

Ahhh çok teşekkür ediyorum 🥰 ne iyi kalplisiniz 🌹🌹🌹🌹

Beden tutarsa bende verebilirim damatlıkta var elimde
Güzelce giyinip saçınızı yaptırın, fotoğraflarınızı çektirin, kendiniz için küçük bir kutlama da düzenleyin, gönlünüze göre güzel anılarınız olsun
Normalde önemsemem böyle şeyleri ama duygularınız çok tatlı geldi bana, içinizden ne geçiyorsa yapın çok mutlu olursunuz inş :KK200:

Ay bir allahın kulu yok muydu o amcayla yengeyi gelin masasından kaldırsın?
Af buyrun eşiniz o zaman konuşacaktı. Şimdi isterse 10 bin tutsun yaptıracam diye kahramanlık göstermesine gerek kalmazdı.

Ben eşinize gıcık oldum nedense.
Saçma değil yeniden yaptırmanız. Ama ben olsam sadece foto çekimine giderdim. Gelinlik değil de güzel bir elbise alırdım. Böyle after-party elbisesi tarzında çok güzelleri var,gelinlikten daha hoş duruyor.

Benim kk hesabım vardı ama şifreyi filan unutunca bi türlü giremedim yeniden hesap açtım hemen Konuya giriyorum
1.5 sene önce kadar evlendik biz çocuk yok. Düğünüm burnumdan geldi. gerçekten gelinlik için beni tek 1 mağazaya götürdüler ya burası olacak ya burası dendi. Hep tesettür gelinlikler vardı mağazanın konsepti oydu ben açığım, dükkandaki toplam 3 açık gelinlikten birini seçtim beğenmeyerek. Daha salona girmeden üzerimde yırtıldı kolları parça pinçik oldu. Kuaför ucuz olsun diye mahalle kuaförüne götürdüler seçme hakkı gene yoktu. Adını feriha koydumdaki nişan saçı gibi hele makyaj desen görseniz bessssbeter. Düğün fotoğraflarına gelecek olursak düğünden önce 15 dakika içinde baştan savmaa, tüm fotolarda gözüm kapalı vs gibi fotoğraflar çekildi. Çok önemli değil belki ama hep üzülüyordum bir tane bile doğru düzgün fotoğraf yok diye. Düğün anında da ne alaka ise biz salona giriş yaparken eşimin amcası ve yengesi bizim bir adım önümüzde yürüdüler sahneye iki çocuğuyla beraber bizden de önce gelin masasına oturdular düğün bitene kadar kalkmadılar o anımızı da mahvettiler sanki kendilerinin düğünü gibiydi. O an bi şey denmiyor düşüncesiz insanlar işte.
Velhasıl eşim bugün birinin düğün fotoğraflarına bakıp üzüldüğümü görünce dedi ki sana sözüm söz yeniden en güzel gelinliği alacam damatlık giyip en güzel kuaföre götürcem 10 bin tl de olsa yapacam gözünde kalmasın yeter ki 😂 (bu arada bu işler kaça patlar haberimiz de yok pek geçen sene düğünde 2-3 bin tlye gelinlik bindallı kuaför araba süsü hepsi içindeydi)

Saçma mı sizce değer mi.

Ben istiyorum gerçekten amacım instagrama filan koymak da değil sadece içimde kalmasın. Tavsiyelerinizi bekliyorum
Niye o zamanlar hiç sesinizi çıkarmadınız merak ettim? Bu arada tabiki de yaptırın içinizde kalmasın

Arkadaşım bu sene eylul ayinda evlendi. Gelinlik ozel dikim 6000 lira foto cekimi 3000 lira tuttu. Kuaforude koyarsaniz 10000a max cikarsiniz. Gelinligi kiralarsaniz daha ucuza bile gelir.
6.000’e özel dikim gelinlik mi? Benim kuzenim Aysira’da sadece kol diktirdi 2018’de 4.500 ödedi gelinliğe. Şu an mağazalarda 10 binden aşağı gelinlik yok. Kiralık fiyatları da satılığa aşırı yakın.

6.000’e özel dikim gelinlik mi? Benim kuzenim Aysira’da sadece kol diktirdi 2018’de 4.500 ödedi gelinliğe. Şu an mağazalarda 10 binden aşağı gelinlik yok. Kiralık fiyatları da satılığa aşırı yakın.
Evet 6.000 e ozel dikim oldu. Mart ayinda siparis verip anlasmistik. Eylulde teslim alindi. Gayette guzeldi gelinligi. Bizzat ben secmistim :KK70:

her türlü cahilliğe tamam ama o amcayla yenge ne bok yemeye o masada oturdular
siz nerede oturdunuz düğün boyunca çok merak ettim ,

evliliğinizi kurtarmak için çabalamak çok güzel inşl herşey gönlünüzce olur
kesinlikle yaptırın

Ay çok üzüldüm şu an, beğendiğim modelde 16 binin altına inmiyor :KK70:
Kebdi gelinligimi diktirirkende fiyatlar afakiydi. Diktirdigim yer hem cok uyguna yapti hemde tam kafamdaki gelinligi tasarlayip yapti. Bu konuda cok sansliydim. O yuzden yakin arkadasim baska yere bakmadan direkt benim gelinlikcime gitti yaptirdi. Biraz arastirmak modelle modaevi gezmek lazim.

Kebdi gelinligimi diktirirkende fiyatlar afakiydi. Diktirdigim yer hem cok uyguna yapti hemde tam kafamdaki gelinligi tasarlayip yapti. Bu konuda cok sansliydim. O yuzden yakin arkadasim baska yere bakmadan direkt benim gelinlikcime gitti yaptirdi. Biraz arastirmak modelle modaevi gezmek lazim.
Doğuda yaşıyorum maalesef, bohem tarz seviyorum, a kesim uçuş uçuş vs. Burada tesettür olmayan model bulmak yeterince zor 😂.

tabiki tabiki yaptırın
içinizde kalmasın kesinlikle
onlara ve kimseye sakınn söylemeyin
yaptırdıktan sonra da gerine gerine gösterin

ne gerek var vs diyip dalga geçerler taviz vermeyin
içimde kalmıştı eşim de kıyamadı sağolsun diyin
çatlasınlar

• Beğen
Reactions: Gif
Sizi zorla mi evlendirdiler? Goturduler, yaptirdilar, secme sansim yoktu demissiniz hep. Bana cok garip geldi.

Bana gore gereksiz bir masarf cunku ben boyle seylere onem vermem. Siz onemsiyorsaniz yaptirin, ama keske evlenirken soz sahibi olmaya calissaydiniz da simdi yeni bir masarf cikmasaydi. Bundan sonra sizinle ilgili seylerde sozunuzu dinletmeye calisin.

bence yaptırın. benim annem gelinlik giyememiş. hala içinde. bir tanıdığın gelinliğini giysem diye bekledi durdu. en son pandeminin hemen öncesi letgodan baktım durdum gelinlik. alıp anneme giydiririm sonra tekrar satarım diye. ama olmadı bir sebepten yapamadım. sonra pandemi vs kaldı öyle.

benim arkadaşım kendi gelinliğini letgodan aldı ünlü bir markanın 2. el. güzel de bir gelinlikti. satarken daha pahalıya sattı hatta. gelinlik bedavaya gelmiş oldu.

ben çocuklar için kısa süreli kullanılacak her şeyi 2. el aldım. sonra sattım. düşük ücretlerle kullanmış oldum. mesela anne yanı beşiğe heves ediyordum ama kısa süreli bir şeye o kadar para vermeye imkanım yoktu. 2. çocukta böyle yaptım. 30-40 tl ye kullanmış oldum 6 ay. çok da güzeldi beşiğimiz tertemizdi. severek kullandım.

siz de 2. el alın sitelerden. foto işiniz bitince tekrar satışa çıkarırsınız. dış mekan fotolar biraz pahalı olabilir. onu da yaptırın bir şey olmaz.

Yazılanları okurken bir an dalga mı şaka mı kurgu mu diye düşündüm. Sabırlıymışsın helal olsun içinde kalmasın tabii yaptır.
Bu arada ;

'kuaföre götürcem 10 bin tl de olsa yapacam ' demiş eşiniz zaten tek gelinlik fiyatı o diyebilirim anca paketli yerler vs olursa daha ekonomik ben paketli yerden gelinlik 10 bin anlaştım.

tabiki tabiki yaptırın
içinizde kalmasın kesinlikle
onlara ve kimseye sakınn söylemeyin
yaptırdıktan sonra da gerine gerine gösterin

ne gerek var vs diyip dalga geçerler taviz vermeyin
içimde kalmıştı eşim de kıyamadı sağolsun diyin
çatlasınlar
aynen söyleyince heves kıranlar çok olur.

X