Bebek Beslenmesi 16 aylık kızım hıc bır seyyemıyor

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

oybmsd82

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Aralık 2012
66
2
arkadaslar yardım edın kızım 10 gundur hıc bısı yemıyor kahvaltı hıc yok oglen 5-6 kasık corba uykusunda süt butun gun bu kadar kasıgı gordu mu bagırıyor yemek ıstemıyor doktora goturduk dişten olabilir dedi:KK43: ac ac geziyor eskıden oyunla falan yedirebiliyorduk simdi asla birsey yediremiyoruz napıcamı sasırdım aglıyorum o yemedıkce sutum de yok mama veriyorum artık napıcamı bılmıyorum:KK43:

arkadaslar yardım edın kızım 10 gundur hıc bısı yemıyor kahvaltı hıc yok oglen 5-6 kasık corba uykusunda süt butun gun bu kadar kasıgı gordu mu bagırıyor yemek ıstemıyor doktora goturduk dişten olabilir dedi:KK43: ac ac geziyor eskıden oyunla falan yedirebiliyorduk simdi asla birsey yediremiyoruz napıcamı sasırdım aglıyorum o yemedıkce sutum de yok mama veriyorum artık napıcamı bılmıyorum:KK43:

cnm üzülme. diş çıkarıyor sabret dönem dönem yaşıcaksın bunu.benimde 16 aylık oğlum var. aynı durumdayız. bir kaç bişey dışında pek bişey yemiyor. sık sık eline bişey verme. 3 saat ten önce doyurma bu arlar. çünkü iyice acıkmamış olup gönül gezdiriyorlar. ama geçici bir dönem bu dişlerini tamamlamaya daha var. yesinde az yesn. mama içir. ballı büskivili süt verdim bu dönemde ben. sevdiği çorbaları yap.sabah akşam patates kızartması yediğini biliorum sırf sevio dıe. ama geçici bu dönemler. Allah şifa versin kuzularımıza:nazar:

cnm üzülme. diş çıkarıyor sabret dönem dönem yaşıcaksın bunu.benimde 16 aylık oğlum var. aynı durumdayız. bir kaç bişey dışında pek bişey yemiyor. sık sık eline bişey verme. 3 saat ten önce doyurma bu arlar. çünkü iyice acıkmamış olup gönül gezdiriyorlar. ama geçici bir dönem bu dişlerini tamamlamaya daha var. yesinde az yesn. mama içir. ballı büskivili süt verdim bu dönemde ben. sevdiği çorbaları yap.sabah akşam patates kızartması yediğini biliorum sırf sevio dıe. ama geçici bu dönemler. Allah şifa versin kuzularımıza:nazar:

canım sureklı bısıler verıyorum eline dayanamıyorum ac geziyor diye ıcım acıo ballı sut ben de verıyorum ama yarısını zor ıcıyo artık gece uykusunda 2-3 saatte bır verıyorum bıberon butun gun ac gezmesın dıye 16 aylık 10 kılo 4 aydır aynı kıloda:KK43:

canım sureklı bısıler verıyorum eline dayanamıyorum ac geziyor diye ıcım acıo ballı sut ben de verıyorum ama yarısını zor ıcıyo artık gece uykusunda 2-3 saatte bır verıyorum bıberon butun gun ac gezmesın dıye 16 aylık 10 kılo 4 aydır aynı kıloda:KK43:

tamam işte sürekli bişiler yediğini düşün sen acıkırmısın.tam anlamıyla acıkmıyorki. acıkdığı ağladığı zmnları hatrla aç olan çocuk ağlar anlatır derdini. sıksık bişi verme eline saat tut. 3-4 saat gayet trli bir zmn beslemek için. sabret korkma bişi olmaz. tecrübeyle sabit bu anlattıklarım. sonra bak nasıl içiyor çorbayı. bir plan yap günlük. uyku ve beslenme planı onada uymaya çalış.diş çıkarma dönemi çok zor.az yesin varsın öğününde. bidaha kine kadar bişey yemeyince emin l acıkacak ve yiyecek. dene yarın tekrar görüşelim.:KK54:

tamam işte sürekli bişiler yediğini düşün sen acıkırmısın.tam anlamıyla acıkmıyorki. acıkdığı ağladığı zmnları hatrla aç olan çocuk ağlar anlatır derdini. sıksık bişi verme eline saat tut. 3-4 saat gayet trli bir zmn beslemek için. sabret korkma bişi olmaz. tecrübeyle sabit bu anlattıklarım. sonra bak nasıl içiyor çorbayı. bir plan yap günlük. uyku ve beslenme planı onada uymaya çalış.diş çıkarma dönemi çok zor.az yesin varsın öğününde. bidaha kine kadar bişey yemeyince emin l acıkacak ve yiyecek. dene yarın tekrar görüşelim.:KK54:

eline birsey vermezsem kıyameti koparıyor mutfağa gidiyorum pesımden geliyor mama maammaa meyve ıstıo kraker ıstıyor biber istiyor vermezsem kıyametı koparıyor sofraya oturuyoruz biz yerken sofradakı herseyden ıstıo ama eline alıo mıncıklıo yere atıo bı ıkı lokma yıyo sonra bırakıyor nağpıcamı sasırdım artık beslensın dıye cay ın ıcıne cıcı bebe koyuyorum bı onu severek yıyo bı cay bardagı o da cok fazla degıl.ben bu cocukla basedemıorum artık karar verdim o bizden akıllı

Ahh ahh.. Benim kizimda onalti aylik,o da hicbisi.yemiyo,bende cok.uzuluyorum,distendir diyorum, sabrediyorum ama artik iyice zayifladi.. Bide havalar guzel disarda,parkta hic durmadan kosuyo e yemekde yemiyo resmen gozumun önünde eriyo sanki :KK43: zaten bizimki normaldede istahsiz,yediği bi sehriye bide un çorbası,onları dahi yemiyor suan napicami bilmiyorum bende.. Herhalde ömrümü yiyo ole doyuyo diyorum artık.. :/

ben de arkadasa katliyorum sanirim bebegin atistirmayi seviyo, bi de gece cok sut veriyosun o da gunduzki istahini kapatiyodur, o yasta artik gece mamasina gerek yok, sadece gunduz yemeli, atistirmalik icinde hafif seyler vermeyi dene, biskuvi filan degil de havuc, salatalik, elma vs. sonra ilgisini baska yone cek unuttur, benim oglumda oyle donemler geciyo bazen, israr etmemek acikmalarini beklemek, sevdikleri ama saglikli yemekler hazirlamak gerek, cok zor biliyorum yemedikleri zaman, ben de deli oluyorum ama belli etmiyorum, senin sinirlendigini anlarlarsa yandin aciksa istese bile yemez senden tepki almak icin:KK50:

X