2 ayl─▒k evlilikte kv problemime fikir rica ederim. ­čÖĆ

warrior princess

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
24 Ekim 2019
786
4.105
Herkese merhaba.
Forumda uzun s├╝redir kat─▒l─▒mc─▒ ve yorumcuyum, ilk kez konu a├ž─▒yor ve yard─▒m─▒n─▒z─▒ rica ediyorum han─▒mlar.

Ben ├ži├že─či burnunda yeni evliyim. Yurtd─▒┼č─▒na e┼čimin yan─▒na geleli daha bir bu├žuk ay oldu ve kendimi kv problemi ile kar┼č─▒ kar┼č─▒ya buldum.
├ľzetlemek gerekirse kv nin birden fazla cocugu var ancak evliler, yan─▒nda kalan son bekar ├žocu─čuyla ben evlendim. E┼či ya┼č─▒yor ama kar─▒┼č─▒k durumlar─▒ var ve her zaman evde olmuyor, kv ├žok s─▒k kom┼čular─▒na, akrabalar─▒na, ├žocuklar─▒na oturmaya gidiyor, buraya kadar beni ilgilendiren bir durum yok ancak ben geldi─čimden beri benimle de ├žok s─▒k g├Âr├╝smek istiyor. Ba┼čta ben de ailemden kopup geldim yaln─▒z b─▒rakmak istemiyordur dedim ancak anlad─▒m ki benim i├žin de─čil kendi i├žinmi┼č hepsi. Zaten ilk birka├ž hafta o─čluma a─člad─▒m, al─▒┼čamad─▒m, evde korkuyorum diyordu.
Ben sen al─▒┼čam─▒yorsan benim annem ne yaps─▒n, k─▒z─▒ tek bas─▒na ba┼čka ulkeye gelin oldu senin butun cocuklar─▒n, akrabalarin, komsularin, cevren i├ž i├že dedim.
├çok uzatmak istemiyorum ama derdim ┼ču ki kv her gittigimizde kal─▒n kal─▒n diye tutturuyor. Ben de baska yerde rahat edemedigimi, kimsede kalmadan hoslanmadigimi, gorusup oturup evime gidip yatmak istedigimi soyledim. Hala arada kal─▒n dese de takmiyorum. Ama bu defa da bu gece ikinciye o geldi kalmaya.

Ben cagirmadim, oglu da cagirmadi, dizi izleriz falan dedi sonra da kalirim burda dedi, komsusu bir ara aradi kadin bile neden kaliyorsun yeni evlide dedi.
Arkadaslar daha birbucuk aylik evliyim ve kadin ikinciye bende kaliyor. Ben de esime bunun normal olmadigini, insanlarin bile gordugu gibi garipsedigini, ayip oldugunu, zaten gorustugumuzu ama kalmali etmeli konular istemedigimi, bir daha geregi yokken kalmasini istemedigimi, evliligimizi boyle hayal etmedigimi, tek derdimin annesini eglendirmek olmadigini soyledim. Sen ise gidiyorsun butun gun ben oturuyorum yaninda, benim annem ya da babam gelse zaten hep gorusseniz bir de ustune gece kalsa, ben ise gitsem butun gun basbasa otursan─▒z cok mutlu olcakmisin, cok rahat etcekmisin, zaten annenin gozu ustumde, rahatca ak─▒l vermek adi altinda birseylere karisiyor, ben boyle dayanamam dedim, ki gercekten ev duzenine hafif hafif ak─▒l veriyor ve rahats─▒z oluyorum.
Esim bu konusmayi yaptigimda alttan al─▒yor, yani annemdir gelir falan demedi dese zaten evlili─či devam ettirmem, o dusunememistir, birdaha kalcam derse kirmadan soylerim diyor. Biz de zaten kalmayaca─č─▒z arada gorusuruz iste diyor ama kv arada ile yetinmiyor.

Ama ben gercekten simdiden psikolojik olarak yoruldum.
Sizden istegim kv ye nasil davranmaliyim?
Baskasi olsa belki yorum yazardim ama suan ne olmasi gerektigini gercekten bilmiyorum.
Soguk mu olay─▒m, yoksa normal davranip sadece kalmak etmek sevmem diye konu aras─▒nda mi ge├žireyim? Hi├ž kar─▒smayip oglunu yani esimi mi devreye sokay─▒m?
Asla boyle alistirmak istemiyorum ama ne yapmali nasil davranmaliyim.
Yakin zamanda ise baslamayi planliyorum, o zman belki ├žok s─▒k gorusmek istemez diye zamana m─▒ birakayim?
Ben kendi annemden uzakken , esim de olsa baskasinin annesiyle bu kadar i├ž i├že yasamak agrima gidiyor resmen.

Ya┼č─▒m cok kucuk degil, esim de ben de 29 yasindayiz ama bazi seyler icin kendi fikirlerimin disinda fikirlere de ihtiyac duyuyorum ve Kk'n─▒n ak─▒ll─▒ ve yorumlar─▒na cok guvendigim kadinlar─▒ndan fikir rica ediyorum.
Herkese sevgiler ­čî║

Son d├╝zenleme:

begumdemir2020

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
28 Aral─▒k 2019
593
1.839
40
Herkese merhaba.
Forumda uzun s├╝redir kat─▒l─▒mc─▒ ve yorumcuyum, ilk kez konu a├ž─▒yor ve yard─▒m─▒n─▒z─▒ rica ediyorum han─▒mlar.

Ben ├ži├že─či burnunda yeni evliyim. Yurtd─▒┼č─▒na e┼čimin yan─▒na geleli daha bir bu├žuk ay oldu ve kendimi kv problemi ile kar┼č─▒ kar┼č─▒ya buldum.
├ľzetlemek gerekirse kv 4 ├žocuklu 3 ├žocugu evliydi, yan─▒nda kalan son ├žocu─čuyla ben evlendim. E┼či ya┼č─▒yor ama kar─▒┼č─▒k durumlar─▒ var ve her zaman evde olmuyor, kv ├žok s─▒k kom┼čular─▒na, akrabalar─▒na, ├žocuklar─▒na oturmaya gidiyor, buraya kadar beni ilgilendiren bir durum yok ancak ben geldi─čimden beri benimle de ├žok s─▒k g├Âr├╝smek istiyor. Ba┼čta ben de ailemden kopup geldim yaln─▒z b─▒rakmak istemiyordur dedim ancak anlad─▒m ki benim i├žin de─čil kendi i├žinmi┼č hepsi. Zaten ilk birka├ž hafta o─čluma a─člad─▒m, al─▒┼čamad─▒m, evde korkuyorum diyordu.
Ben sen al─▒┼čam─▒yorsan benim annem ne yaps─▒n, k─▒z─▒ tek bas─▒na ba┼čka ulkeye gelin oldu senin butun cocuklar─▒n, akrabalarin, komsularin, cevren i├ž i├že dedim.
├çok uzatmak istemiyorum ama derdim ┼ču ki kv her gittigimizde kal─▒n kal─▒n diye tutturuyor. Ben de baska yerde rahat edemedigimi, kimsede kalmadan hoslanmadigimi, gorusup oturup evime gidip yatmak istedigimi soyledim. Hala arada kal─▒n dese de takmiyorum. Ama bu defa da bu gece ikinciye o geldi kalmaya.

Ben cagirmadim, oglu da cagirmadi, dizi izleriz falan dedi sonra da kalirim burda dedi, komsusu bir ara aradi kadin bile neden kaliyorsun yeni evlide dedi.
Arkadaslar daha birbucuk aylik evliyim ve kadin ikinciye bende kaliyor. Ben de esime bunun normal olmadigini, insanlarin bile gordugu gibi garipsedigini, ayip oldugunu, zaten gorustugumuzu ama kalmali etmeli konular istemedigimi, bir daha geregi yokken kalmasini istemedigimi, evliligimizi boyle hayal etmedigimi, tek derdimin annesini eglendirmek olmadigini soyledim. Sen ise gidiyorsun butun gun ben oturuyorum yaninda, benim annem ya da babam gelse zaten hep gorusseniz bir de ustune gece kalsa, ben ise gitsem butun gun basbasa otursan─▒z cok mutlu olcakmisin, cok rahat etcekmisin, zaten annenin gozu ustumde, rahatca ak─▒l vermek adi altinda herseye karisiyor, ben boyle dayanamam dedim, ki gercekten oyle.
Beni alttan aliyor, dusunememistir, birdaha kalcam derse kirmadan soyleyecegini soyluyor.

Baskasi olsa belki yorum yazardim ama suan ne olmasi gerektigini gercekten bilmiyorum.
Soguk mu olay─▒m, yoksa normal davranip sadece kalmak etmek sevmem diye konu aras─▒nda mi ge├žireyim? Hi├ž kar─▒smayip oglunu yani esimi mi devreye sokay─▒m?
Yakin zamanda ise baslamayi planliyorum, o zman belki ├žok s─▒k gorusmek istemez diye zamana m─▒ birakayim?
Ben kendi annemden uzakken , esim de olsa baskasinin annesiyle bu kadar i├ž i├že yasamak agrima gidiyor resmen.

Ya┼č─▒m cok kucuk degil, esim de ben de 29 yasindayiz ama bazi seyler icin kendi fikirlerimin disinda fikirlere de ihtiyac duyuyorum ve Kk'n─▒n ak─▒ll─▒ ve yorumlar─▒na cok guvendigim kadinlar─▒ndan fikir rica ediyorum.
Herkese sevgiler ­čî║
bal─▒k ba┼čtan kokar.
Nas─▒l al─▒┼čt─▒r─▒rsan ├Âyle gider.
gece gece fikir ├╝retemedim ama parlak fikirler veren ├ž─▒kacakt─▒r.

Tek tavsiyem, nas─▒l yapars─▒n bilmiyorum ama taviz verme.
E┼čine bu konuda kararl─▒ oldugunu s├Âyle,o konussun annesiyle ├ž├Âzs├╝n bu durumu.
Sen de kv ile mesafeli ol bence. yumu┼čama,y├╝z bulmas─▒n.

vesikaliyarim

Pop├╝ler ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
10 Kas─▒m 2014
7.181
12.611
41
Yd─▒s─▒na da gitsen kv derdi anas─▒n─▒ satiim ya...
Uzaya ├ž─▒ksan, ├╝┼čenmeden astronot k─▒yafeti giyip o─člunun yan─▒na f─▒rlat─▒lmay─▒ bekleyecekler san─▒r─▒m...

V├╝cut Kitle ─░ndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI de─čer aral─▒─č─▒n─▒n ├╝st├╝nde.
Boyuma g├Âre tavsiye edilen VKI aral─▒─č─▒nda olmam i├žin a─č─▒rl─▒─č─▒m─▒n 51 Kg. ile 69 Kg. aras─▒nda olmas─▒ gerekir.
Boyum : 166 cm. Ba┼člang─▒├ž Kilom :82 Kg. ┼×imdiki Kilom :79.6 Kg.

begumdemir2020

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
28 Aral─▒k 2019
593
1.839
40
Yd─▒s─▒na da gitsen kv derdi anas─▒n─▒ satiim ya...
Uzaya ├ž─▒ksan, ├╝┼čenmeden astronot k─▒yafeti giyip o─člunun yan─▒na f─▒rlat─▒lmay─▒ bekleyecekler san─▒r─▒m...
nedense o─čullar─▒ evlenince k─▒ymete biniyor, o─člu┼člar─▒ oluyor.

banu zorr

Yeni ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
21 May─▒s 2021
33
30
27
Merhaba benim 6 ayl─▒k evlili─čim de Kv y├╝z├╝nden son bulmak ├╝zere. Sana verebilece─čim tavsiye kendin s├Âylersen inad─▒na yapar, surat assan o─čluna der aran─▒z─▒ bozar. Kocan─▒ nas─▒l ikna edersin bilemem ama annesiyle konu┼čmas─▒ gereken o.

nilsf

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
15 May─▒s 2021
608
1.216
Herkese merhaba.

├ľzetlemek gerekirse kv nin birden fazla cocugu var ancak evliler, yan─▒nda kalan son bekar ├žocu─čuyla ben evlendim. E┼či ya┼č─▒yor ama kar─▒┼č─▒k durumlar─▒ var ve her zaman evde olmuyor, kv ├žok s─▒k kom┼čular─▒na, akrabalar─▒na, ├žocuklar─▒na oturmaya gidiyor, buraya kadar beni ilgilendiren bir durum yok ancak ben geldi─čimden beri benimle de ├žok s─▒k g├Âr├╝smek istiyor. Ba┼čta ben de ailemden kopup geldim yaln─▒z b─▒rakmak istemiyordur dedim ancak anlad─▒m ki benim i├žin de─čil kendi i├žinmi┼č hepsi. Zaten ilk birka├ž hafta o─čluma a─člad─▒m, al─▒┼čamad─▒m, evde korkuyorum diyordu.

Arkadaslar daha birbucuk aylik evliyim ve kadin ikinciye bende kaliyor. Ben de esime bunun normal olmadigini, insanlarin bile gordugu gibi garipsedigini, ayip oldugunu, zaten gorustugumuzu ama kalmali etmeli konular istemedigimi, bir daha geregi yokken kalmasini istemedigimi, evliligimizi boyle hayal etmedigimi, tek derdimin annesini eglendirmek olmadigini soyledim. Sen ise gidiyorsun butun gun ben oturuyorum yaninda, benim annem ya da babam gelse zaten hep gorusseniz bir de ustune gece kalsa, ben ise gitsem butun gun basbasa otursan─▒z cok mutlu olcakmisin, cok rahat etcekmisin, zaten annenin gozu ustumde, rahatca ak─▒l vermek adi altinda birseylere karisiyor, ben boyle dayanamam dedim, ki gercekten ev duzenine hafif hafif ak─▒l veriyor ve rahats─▒z oluyorum.
Esim bu konusmayi yaptigimda alttan al─▒yor, yani annemdir gelir falan demedi dese zaten evlili─či devam ettirmem, o dusunememistir, birdaha kalcam derse kirmadan soylerim diyor. Biz de zaten kalmayaca─č─▒z arada gorusuruz iste diyor ama kv arada b─▒rakm─▒yor.

Herkese sevgiler ­čî║
├ľncelikle hay─▒rl─▒ olsun mutluluklar diliyorum ÔŁĄ´ŞĆ Ve maalesef zamana b─▒rakmak ├ž├Âz├╝m olmuyor. Nas─▒l al─▒┼č─▒rlarsa ├Âyle gidiyor. Siz y├╝z g├Âz olmay─▒n. S├Âylenmesi gerekenleri e┼činiz s├Âylesin. G├╝n sonunda evlatlar─▒na k─▒yamay─▒p ne s├Âylese affediyorlar ancak ad─▒n─▒z gelin oldu─ču i├žin siz k├╝├ž├╝c├╝k bir ┼čey de s├Âyleseniz k├Ât├╝ gelin ilan ediliyorsunuz.

McGrath

Babymama
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
3 Haziran 2011
2.539
5.173
Kendin kalma konusunda kesinlikle taviz g├Âsterme, ba┼čtan bana da ├žok dediler ayy. Bir de ayn─▒ ┼čehirde. Bayram seyran olmad─▒k├ža kalmak istemiyorum ben, ├╝├ž y─▒lda iki defa falan kald─▒m. Ama onun gelme i┼čini e┼činize b─▒rak─▒n derim ┼čahsen. Kayinvaliden g├╝nd├╝zden mi geliyor bir de, bir i┼činiz oldu─čunu falan s├Âyleseniz.

warrior princess

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
24 Ekim 2019
786
4.105
nedense o─čullar─▒ evlenince k─▒ymete biniyor, o─člu┼člar─▒ oluyor.
Benimki daha ├Ânce de cocuk evlendirmis ama ben evdeki tek kalan bekarla evlendigim icin yalnizlik psikolojisinden cikamiyor san─▒r─▒m. Ama psikolojisi bozulduysa psikologa gitsin? Ben kimsenin gonlunu eglendirmek, agirlamak, kalmak etmek icin evlenmedim ki.
Ben zaten bireysel bir insanim.
Iyi gelin olmak icin kendi hayat tarzimdan, gorusumden, keyfimden odun veremem, sadece su raddede nasil davranmaliyim onu bilmiyorum.

labellevie

Guru
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
11 Haziran 2010
4.532
5.529
Gece e┼činle cilvele┼č, abart─▒l─▒ sesler ├ž─▒kar, ├ž─▒─čl─▒k at belki utan─▒r yeni evlilerin evinde kalmaz.

Hamilelik g├╝nl├╝─č├╝ : Do─čumdan bu g├╝ne 498 g├╝n ge├žti.

V├╝cut Kitle ─░ndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI de─čer aral─▒─č─▒n─▒n ├╝st├╝nde.
Boyuma g├Âre tavsiye edilen VKI aral─▒─č─▒nda olmam i├žin a─č─▒rl─▒─č─▒m─▒n 50 Kg. ile 68 Kg. aras─▒nda olmas─▒ gerekir.
Boyum : 165 cm. Ba┼člang─▒├ž Kilom :75 Kg. ┼×imdiki Kilom :74 Kg.

Dead Cell

Guru
Kay─▒tl─▒ ├ťye
1 Haziran 2012
6.387
20.646
So─čuk davran─▒n.Kaba de─čil ama so─čuk.Yerini bilsin.
Bence e┼činize ''┼čunu yap b├Âyle s├Âyle'' falan demeyin.Zamanla ikinizin aras─▒nda kalmaktan yorulabilir.Siz meselenizi kendiniz halledin.
├çocu─ču gelmi┼č ka├ž ya┼č─▒na,evlendirmi┼č,hala k├╝├ž├╝k ├žocuk gibi yan─▒nda kals─▒n istiyor,ger├žekten baz─▒ anneler ┼čaka gibi.A─člad─▒m falan diyor bir de hey Allah'─▒m,bir tek bana m─▒ komik geliyor ya ┼ču durum ? Tamam insan ├╝z├╝l├╝r de nedir bu dram,o─člun evlenmi┼č ne g├╝zel ; mutlu ol biraz da onun i├žin,kendin i├žin a─člamak yerine.

warrior princess

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
24 Ekim 2019
786
4.105
├ľncelikle hay─▒rl─▒ olsun mutluluklar diliyorum ÔŁĄ´ŞĆ Ve maalesef zamana b─▒rakmak ├ž├Âz├╝m olmuyor. Nas─▒l al─▒┼č─▒rlarsa ├Âyle gidiyor. Siz y├╝z g├Âz olmay─▒n. S├Âylenmesi gerekenleri e┼činiz s├Âylesin. G├╝n sonunda evlatlar─▒na k─▒yamay─▒p ne s├Âylese affediyorlar ancak ad─▒n─▒z gelin oldu─ču i├žin siz k├╝├ž├╝c├╝k bir ┼čey de s├Âyleseniz k├Ât├╝ gelin ilan ediliyorsunuz.
Cok tesekkur ederim.
Ben Asla kalmam:) kalmicagimi , baska yerde rahat yatamadigimi, sevmedigimi soyledim zaten. Ama bu sefer de kendi geldi. Ikimizin de izledigi diziyi izlemek icin geldi, sonra gidecegim demedi saat gec oldu ve kendi kendine kalayim bari dedi. Ben asla teklif etmiyorum, esim de etmedi, kendi spontan sekilde kalmaya getirdi konuyu.
Bu sekilde ama ben cok huzursuzum ­čĄĚ­čĆ╝ÔÇŹÔÖÇ´ŞĆ

begumdemir2020

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
28 Aral─▒k 2019
593
1.839
40
E┼čine a├ž─▒k a├ž─▒k yat─▒ya kalmas─▒n─▒ istemedi─čini, rahats─▒z oldu─čun her ┼čeyi s├Âyle. annesini k─▒rmadan bu durumu ├ž├Âzmesini iste.
nas─▒l ├ž├Âzece─či onun problemi. anne, onun annesi.
biz sessiz kald─▒kta ne oldu? susmay─▒ sayg─▒ zannettik, kar┼č─▒ tarafta salakl─▒k olarak g├Ârd├╝.
ses etmedik├že her ┼čey g├Ârevin oluyor. en olmad─▒k ┼čeyler normalize ediliyor.

sonunda ses ├ž─▒kar─▒nca da sen k├Ât├╝ oluyorsun.

warrior princess

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
24 Ekim 2019
786
4.105
So─čuk davran─▒n.Kaba de─čil ama so─čuk.Yerini bilsin.
Bence e┼činize ''┼čunu yap b├Âyle s├Âyle'' falan demeyin.Zamanla ikinizin aras─▒nda kalmaktan yorulabilir.Siz meselenizi kendiniz halledin.
├çocu─ču gelmi┼č ka├ž ya┼č─▒na,evlendirmi┼č,hala k├╝├ž├╝k ├žocuk gibi yan─▒nda kals─▒n istiyor,ger├žekten baz─▒ anneler ┼čaka gibi.A─člad─▒m falan diyor bir de hey Allah'─▒m,bir tek bana m─▒ komik geliyor ya ┼ču durum ? Tamam insan ├╝z├╝l├╝r de nedir bu dram,o─člun evlenmi┼č ne g├╝zel ; mutlu ol biraz da onun i├žin,kendin i├žin a─člamak yerine.
Gercekten ┼čaka gibi ve sinir bozucu.
Ben zaten sab─▒rli bir insan degilim, arkamda duran bir es olmazsa ipleri de kopartirim ama ben de birsuru hayalle evlendim, evimi ulkemi ailemi ard─▒mda biraktim. Tamam hayatin herturlu hali var, hersey bizim icin ama yinede 2 aylik evliyim is bosanmaya gitsin istemem.
Umarim kv c─▒lk─▒n─▒ cikartmaz, umarim oglu aradaki mesafeyi koyabilir. Umarim ben de mesafemi cizerim ve herkes buna sayg─▒ duyar. ­čĄĚ­čĆ╝ÔÇŹÔÖÇ´ŞĆ