2 ayrı evi kullanmak ?

Hevesinize bir şey diyemem ama jakuzi dediginiz şeyi de 3 bilemedin 5 kere kullanacaksınız :)

Bu saydıklarını mimarlar 90 metrekare dairelere de kullanımı en kolay ve en işlek şekilde yapabiliyorlar. Kaldı ki 130 çok iyi bir birim.

Ayni evde ne kadar rahat olursan ol, kendi evin gibi olmaaaazz. Net!

Nasıl olsa ayni apartman. Çocuğunuza bakacaklar diye bir evin içine 4 kişi sıkışmanın ne anlamı var değil mi?

Ben olsam 3. Katı isteklerime göre yapacak bir iç mimar bulurum ve kendi dairemde yaşarım.
Jakuzi dediginiz çok yer kaplayan bir sey değil. Önemli olan alanı nasıl kullandığınız. 40metre kare bir yatak odasında jakuzili banyonuz da olur giyinme odanızda.

Salonun bir bölümü kütüphane olarak ayarlanabilir. Geniş ferah olur. Kütüphane sadece kendi kullanım alanı içinde olsun derseniz bile 5 metrekare rahat yeter.

Dusunceniz abes değil ama daha iyisi varken absürt kalıyor.
Atı değil eşşeği seçiyorsunuz tabiri caizse.

Ben kendi salonumda mutfagimda ya da banyomda eşimle istediğim şekilde olamıyorsan orası benim kişisel ve cinsel özgürlüğümü kısıtlıyor demektir.

Ama ben misafirleri kv ve kp evinde ağırlamak istiyorum evim dağılıyor diyorsanız bir sey diyemem :)

kayınvalide ile oturmak istemek çok değişik geliyor bana. Yeri gelir saatlerce yatmak istersin bazen pc den kalmazsın yada geç uyanırsın falan falan kv kp in yanında nerde yapıcaksın illaki derli toplu olman lazım. Kısıtlanmamak önemli benim için. Standart 130 luk tek tercihim olurdu

Evi soracaksiniz ama bosanip evlendiginizi yazmissiniz.Bazen sorunun ne oldugunu anlamakta güçlük çekiyorum.Hayallerime yetmez demişsiniz.Ben olsam ust kati yaptiririm 130 m2 demissiniz anladigim kadariyla 3 kisisiniz .Nasil yetmiyor ilginc.

Yemek beraber yeneceksede küçük bir bar mutfak yaptırabilirsiniz.

Sizin isteklerinize göre fikriniz abes gelmedi bana. Keşke ettiniz en altta otursaydi , o zaman tam olurdu. :)

Vallaha bence süper bi fikir biraz in çık yırulursunuz ve yukarıya bide teras yaptır süper olur

Bence garip değil....birlikte yaşamayı seviyorsanız arada kaçacağınız sığınağınız gibi bişey olur....hoş bile olabilir

Bence bu günün yarını var canim yarının garantisi yok bakmissin terslik olmuş anlasamamissin napcaksin o zaman evinde mutfak bile yok hadi yik bi daha yap olmaz bastan normal bir ev kur sen istediklerini de yaptırabilirsiniz bir mimarla anlaşarak ha yine kullanma mutfağını ama kurulu düzenin olsun hiç birşeyin garantisi yok ha bide Allah korusun kv kp vefat etti napcaksin yine ilersini dusunmen lazım bence

eşimle Marmara da yaşıyorduk. Boşandık. O Güneydoğu ya ailesinin yanına yerleşti. Ben ise birlikte oturduğumuz evde yaşamaya devam ettim. Daha sonra akillandik. Hatalarimizi farkettik. Ve ben Güneydogu ya geldim. Tekrar evlendik. Şimdi kayinvalimle ve kayinpederimle birlikte yaşıyoruz. Konu şu ki ;

Kayınvalidemler vakti zamanında iki katlı bina satın almışlar. Biri kaynima biri eşime diyerekten. Kaynim evlenince üst kattaki daireyi dayayıp doseyip yerleşti. Kayinvalidem ve kayinpederim alt katta yaşıyordu. Hala da öyle. Biz de Marmara daydik. Şimdi gelince alt kata kayinvalidemlere yerlestik. Eşim hiç istemedi birlikte oturmak. Ayrı eve çıkmak istedi. Ben ise boşuna kira vermek istemediğim için, birkaç ay sonra ise girecegim için (3 yaşında kızıma babaanne dede bakacak diye) ve Kayinvalidem çok ısrar ettiği için birlikte oturmak istedim. Eşimi de kayinvalidemle birlikte biraz birlikte oturalim sonra 3. Kata ev çıkıp ayrılıriz diye ikna ettik. Eşim ailesiyle bir sorunu yok. Sadece kendi ozelimiz olsun vs diye istiyor ayrı oturmayı.
Şimdi daireler 130 metrekare. 3. Kata komple bir daire yapmak istemiyorum ben. Çünkü 130 metrekare benim hayallerime yetmez. Dubleks yapalım desek 4. Kat icin ruhsat çıkmaması gibi bi durum var. Yapının temeli bilmemneymis o yüzden. Tam araştırıp sormadik o ayrı. 3. Katı tamamen yaptırıp eltime oraya geçmesini teklif etsek eltim bayıla bayıla kabul eder. Bedava sifir daire sonucta.Biz de alt Katla 2. Katı birleştirip dubleks olarak kullanırız fakat ben istemiyorum. Hem 3. Katı yaptıracagim hem de 2. Katı. Eltimin zevki hiç benlik değil. Mutfağı banyoya herseyi komple degistirmem lazım. O yüzden istemiyorum.
En son biz de eşimle oturup bir karar verdik. Fakat abes mi değil mi bir kararsız kaldık. Dedik ki ;
Alt katı mutfağı banyoya her metrekaresini zevkime göre döşeyelim. (Alt kattaki evi de begenmiyorum. Tam modern değil.) 3. Kata da hayallerim olan sadece bana ait bir kütüphane odası, giyinme odası, jakuzili ebeveyn banyolu buyuk bir yatak odasi, ve teras yapalım. Sadece eşim ve benim özel evimiz olsun. MisafirleriM falan alt katta agirlayalayim yukardaki eve kimse girmesin. Biz de genelde asagi kattaki yatak Odamızda kalacağız. Ama haftada birkaç gün başbaşa kalmak istediğimizde ya da (2 gorumcem şehir dışında onlar geldiklerinde yatılı kalırlar) yatılı misafir geldiğinde yukaridaki evde kalırız diye düşündük. Kütüphane odası ise kızım ve ben rahat ders calisabilelim diye.
Yalnız bazen bu düşünce çok abes geliyor bana yani iki ayrı evde birden yaşamak. Sizce nasıl ?

Bu düşünceniz biraz abes olmuş çünkü arada bi kat var o sizin 2 daire arasinda iliski kurmaniza engel olur hep.3.kati boş yere yapmiş olursunuz.Ben yerinizde olsam bi maliyet hesabi yapardim.Belkj yakın fiyata başka yerden daha buyuk bir ev bulabilirsiniz.Eger o binadan ayrilmak istemiyorsaniz 1.5 kat çikarsiniz.yani 1 tam kat yaparsiniz birde cati katina teras ve bir kutuphane odasi yaptirabilirsiniz.Simdi cati katina imardan izin veriliyor.Cünkü cati boslugunu degerlendirmis oluyorsunuz.Bunu arastirin derim

Elalemin dökük evine tadilat yapacagima cikarim 3.kati temiz temiz mis gibi otururum kiminle oturacaksam. Ne gerek var? Ayrica 130m2 bahsettiginiz seyler icin gayet de yeterli

şimdi ben şunu anlamadım,en altta şu an kv oturmuyor mu? onlar nereye taşınacak siz bu 2 ev fikrini uygularsanız?

Benim daha once oturdugum yer 130 m 2ydi nerdeyse 4+1 gibiydi salonu acmislar 3+ql1 yapmislar
Yani kucuk bi mutfagi vardi küçük masa sigiyordu.
Sen de kullanmicam dersen oyle yapabilirsin.
Iki wc vardi ama normal boyutlarda bence iyi bir planlamayla yaptirabilirsin catiya teras olur belki
Oyle daireler var bi arastir catiya kutuphaneni yaparsin belki

Altı döşedin üste jakuzili kütüphaneli özel ev yaptın Kv kp nerde yaşıcaklar acaba :)
Her iki eve bukadar masraf yapacağına jakuzisi olan dubleks bi daire almak daha iyi değilmi kızına yine babanne dede baksın akşam oldummu alırsın yani bukadar dip dibe yaşayıp ta o özel evde vakit geçireceğinizi hiç sanmam

Altta otur en üsttede özel evi yap ama ortadaki eltiyi napıcaksın
Bi defa evin bütünlüğü bozulmuş gibi gelir bana saçma olur bilmemki ya çok mantıksız bence

bi kere 130 m2 ev gayet iyi. insanlar 60-70 m2 evlerde yaşıyor neler sığdırıyor. dublex olayı bana uygun gelmedi. eşin senin dediğine he d,iyor onaylıyorsa yaparsın sıfır daire döşersin mis gibi. bir oda üç duvar kitaplık olmaz da iki duvar olur yani. hayallerde sınır yok malum. sadece yatmak için jakuzi için fln da evi döşemek lüxün de lüxü geldi bana şu anki zihniyetimle.

vallahi her satırını şaşkınlıkla okudum , allah bozmasın diyorum
ama kusura bakmayın verebiliecegim bir fikrim yok çünkü kafam almıyor böyle bir olayı

kv gerçekten tebrik ederim

Herkesin kendi fikri tabii ama ben evimde rahat olmaya önem veririm, küçük olsun benim olsun kendi düzenimi bileyim isterim yeri geliyor insan kendi ailesinin yanında bile üsturuplu durmak zorunda kalıyor
Ayrica 130 m2 ye gayet de istedikleriniz.sigar
Eski oturdugum ev 110 m2 3+1 di simdiki evim 2+1 - 90m2 gayet de genis konumlandırılmış odalari falan
Mutfagi salona dahil.Amerikan mutfak yaptırabilirsiniz biraz oradan alan tasarrufu olur küçük bir oda yaptirip onu kütüphane olarak kullanabilirsiniz kiziniza bir oda, size de icinde jakuzisi olan genis bir yatak odasi :KK66:

X