2 bebekle baba evi

Senin yüzüne bol bol tukursunler bacım sen ses etme biz ne normal görürüz ne bunu yaşayana aman boşanma deriz işine bak hadi o kdr mutluysan burada işin ne sarıl kocana milyoner baban ile sohbet et ne bileyim ya 23 yaşında ufacık kız gelmiş akıl dağıtıyor Allah iyiliğini versin :KK70:
Ne kadar terbiyesiz saygısız bı insansız. Burada bu kadar hanımla tartıştık biri senin kadar saygısız konuşmadı. Sana verilebilecek en güzel cevap saygısız terbiyesiz biri olduğunun söylenmesidir.

Ne kadar terbiyesiz saygısız bı insansız. Burada bu kadar hanımla tartıştık biri senin kadar saygısız konuşmadı. Sana verilebilecek en güzel cevap saygısız terbiyesiz biri olduğunun söylenmesidir.

E sen yüzüne tükürülen kadını savunduk diye herkese kızmıyormusun demekki normal senin için basina gelirse sen normal gor biz gormuyoruz diyorum niye kızdınki simdi :KK70:
He aynen evet sensin :KK70:

Amin teşekkür ederim ama gerçekten de böyle. Bu tarz şeyleri anlatmam asla ama söyleme sebebim olmadığım biri gibi lanse edilme çabalarından dolayiydi. 6 yıl önce tüp bebek tedavisi görmüş çocuk gelin algısı çok saçma değil mi? Tuhaf tuhaf ithamlar? Ben görüşümü belirttim beni sanmadiklari şey kalmadı. Yani benim görüşüm de olan herkes cahil fakir somurulmus mutsuz olmalı onlara göre ama malesef ben gerçekten Rabbime vallahi hamdediyorum ki doğduğumdan beri harika bir hayata sahibim
Bence tekrar gelir ısrar ederlerse barışın. Eğer eşiniz normalde bu şekilde biri değilse. Herkes hata yapar. Sen burdakilere bakma eşim el kaldırdı desen hemen boşan tezahuratlari yapıyorlar... Lütfen iyi düşün bu insanlar sanıyor ki iş bul çalış çocuğunu yedir giydir herşey tamam. Hayır öyle değil o çocukların babaya ihtiyacı var..eğer eşin normalde kötü biri değilse o gün öyle bir hata ettiyse affet bence. Annesine çok üzülmüştür. Bilememistir ne yaptığını. Eğer bunların aklına uysak kkda tek bir kadın evli kalamaz
İlk mesajınız burda. Sadece görüş mü belirttiniz sizce? Millete giydirip sonra tepki görünce ağlamayacaksınız.

Hanımlar kendinizden başkasına güvenmeyin. Bu dünyada her şey olabilir. Malına güvenme bir kıvılcım yeter, paraya güvenme hazır para çabuk biter, babanızın malına da güvenmeyin, babam az daha vekaletnameyle katakulliyle tüm malını kaybediyordu. Bileğinizden gitmeyecek tek altın bilezik, aktif olarak yaptığınız işinizdir. İşinizde iyiyseniz öyle ya da böyle ekmeğinizi kazanırsınız. Öncelikle kendi ekonomik özgürlüğünüz olmalı, eliniz iş tutsun, ekmeğini kendin kazanmak paradan çok daha fazla şey katar, vizyon katar, özgüven katar. Öylece en verimli çağlarınızı evde oturarak geçirmeyin, aldığınız diplomaya da güvenmeyin, bu devirde herkes diploma alıyor bir şekilde; işlemeyen demir pas tutar, 45 50’ye gelince 20’li yaşlarınızda aldığınız, bir gün bile çalışmadığınız diplomanız da bir işe yaramaz. Babanızın kocanızın kardeşinizin kim olduğu önemsiz siz onlar yokken kimsiniz? Tüm hemcinslerim umarım kendi parasını bir şekilde kazanır kimseye ağız eğip bükmek zorunda kalmaz.

Yorumun alnı olsa da öpsem 👏 ben kızlarıma şunu da diyorum hep. Bakın evet çalışmak maddi gelir açısından önemli. Ama şu artısı da var. Birinin karısı, kızı, annesi olmaktan çıkarıyor. Kendiniz olarak x hanım olarak ayakta duruyorsunuz. Bu o kadar önemli bir şey ki. Öğrencilerim gelecek konusunda kaygılar yaşıyordu. Çalışıp ürettiklerini hayal ettiler. Gözleri parladı resmen bunu dediğimde. Hayatta kendiniz olarak var olursanız kimse sizi yıkamaz.

He başkasına gelince bence barışın kendi başına gelince saygısız terbiyesizsin.
İstikrarını seveyim:KK70:
Kk da evli kadın kalmayacakmış sayemizde. E evliyiz biz? Toksik evliliği olan kalmayacak demek istiyorsa tabi. Korkmasın ya, kalır. Herkes kötü evliliğini bitirmeye gönüllü değil. Bazıları çekmeyi seviyor. Neden sıkıntı etti bu kadar anlamadım.

Bence tekrar gelir ısrar ederlerse barışın. Eğer eşiniz normalde bu şekilde biri değilse. Herkes hata yapar. Sen burdakilere bakma eşim el kaldırdı desen hemen boşan tezahuratlari yapıyorlar... Lütfen iyi düşün bu insanlar sanıyor ki iş bul çalış çocuğunu yedir giydir herşey tamam. Hayır öyle değil o çocukların babaya ihtiyacı var..eğer eşin normalde kötü biri değilse o gün öyle bir hata ettiyse affet bence. Annesine çok üzülmüştür. Bilememistir ne yaptığını. Eğer bunların aklına uysak kkda tek bir kadın evli kalamaz
Adam kötü biri değil ki, bu adam vicdansız bir canavar. Yavrusunun gözü önünde karısı el kadar sabiyi emzirirken şiddet uygulayan bir adam(!) söz konusu. Böyle babaya da kocaya da ihtiyaç yok. Şiddet affedilmemeli, kadın gerekli şartları sağlayınca en başta kadınlık onuru için boşanmalı. Aile kutsal değildir, bozulması zor bir yeminmiş gibi algı yapmayın; kutsal olan tek şey insanlık onurudur. Lohusa dişisine, yavrusunun annesine hiçbir hayvan kötü davranmaz. Sitenin maskotu olan papağan çiftim var, erkek olan kuluçka süresinde ne verdiysem anında yiyip gidip eşinin ağzına kusarak onu besledi. Bu herif bir kuş kadar olamamış, neyini affedecek?

Kk da evli kadın kalmayacakmış sayemizde. E evliyiz biz? Toksik evliliği olan kalmayacak demek istiyorsa tabi. Korkmasın ya, kalır. Herkes kötü evliliğini bitirmeye gönüllü değil. Bazıları çekmeyi seviyor. Neden sıkıntı etti bu kadar anlamadım.

Valla geçen gün birsey yaşadım herkesin bildiği yorumlarla insanı bu kdr olamaz denilen bir uye msj attı ve tacize uğradığını fln anlatmaya çalıştı. Farklı noktalardayiz ben size yardım edemem dedim sustu. O zmn dedim o msjlarin sebebi ortaya çıktı diye
Adı evlilik olan ama hiç bir şartı olmayan gerçekleşmeyen evlilikler bitsin tabiki hayat 1 tane karısına saygı duymayan çocuğuna acımayan adamdan koca mı olur?

Amin teşekkür ederim ama gerçekten de böyle. Bu tarz şeyleri anlatmam asla ama söyleme sebebim olmadığım biri gibi lanse edilme çabalarından dolayiydi. 6 yıl önce tüp bebek tedavisi görmüş çocuk gelin algısı çok saçma değil mi? Tuhaf tuhaf ithamlar? Ben görüşümü belirttim beni sanmadiklari şey kalmadı. Yani benim görüşüm de olan herkes cahil fakir somurulmus mutsuz olmalı onlara göre ama malesef ben gerçekten Rabbime vallahi hamdediyorum ki doğduğumdan beri harika bir hayata sahibim

Herkesin babasi milyoner olmadigi icin, hayati rahat olmadigi icin, konu sahibi babasinin evine gittiginde cocuklarla salonla sıkış tepiş yattigi icin, sizden daha tecrübeli oldugumuz icin konu sahibine mal mulk önerisinde bulunuyor olabilir miyiz? Nitekim oda mantikli bulmus olacak ki arabayi kendi üstüne aldi. Kadin sogudum diyor, kim olsa sogur. Siz burada alakasiz, hayatin gerçeklerinden uzak seyler yaziyorsunuz. Insanlara "basit" dediniz "boş" dediniz. Siz boyle yazarsaniz, insanlarda size kocan yuzune tukururse barisirsin der. Ilk defa bir uyeye kınadığını yasamadan olmezsin yazacagim. Bu kadar ustten konusmayin. Konu sizin mukemmel hayatiniz ve gercek hayattan kopuk yasantiniz degil.

Merhabalar oncelikle.. 4 yaşında ve henüz 50 günlük 2 bebeğim var. Dogumumdan sonra baska sehirde yasadigimiz icin yanima annem geldi 20 gun o kaldi, sonra kayinvalide geldi. İlk kizimdada boyle oldugu icin ikincide de bu sekilde karar aldik hersey iyi guzeldi, bebegim 30 günlükken ablasindan hastalik bulasti bronsit oldu ve bi hafta hastanede yattik. O surecte strrsten yorgunluktan sezaryen dikislerim agridi kendimi cok zorladim cok sıktım, hastaneden ciktik evdeki kizim cok ilgi bekledi, bebek zaten hic uyumuyo durmuyo..
Asla dinlenemedim 10 günde 10 gun uyku uyumadim, eşim ve annesiydi sanki lohusa olan onlar yatti ben ev isi cocuklar diye harab oldum. Pazartesi günü yine yorgunlugun ve uykusuzlugun dibine vurdugum sinirlerimin yiprandigi bi an, annesinin üşüyo bu cocuk laflariyla eşime sert cikistim, esimde bir aylik cocugu bronsit ettin sen annem hakli diyerek benim uzerime geldi. O arada annesi oglunu aldi yanina bana yuklendi bagirdi cagirdi, nisanliyken olan kavgalari evliligin ilk yillarinda yasananlari herseyi ogluna bagira bagira anlatti. Kucagimda emzirdigim cocuga bakmadan esim olacak adam gelip yuzume tukurdu ve tokat atti annesi agzini dahi acmadi. Tabi bende konustum ama tek agir lafimin annesine kinani gonderirim evine umarim mutlusundur dedigimi saniyorum cunku gözüm dönmüştü. Esim yeniden geldi yanima bukez bogazimi sıktı. Sonra kizlarimi alip odama gectim sabah annesi gitmek istemis 7de onu bindirdi otobuse geldi, yüzüme geceliklerini atarak uyandirdi beni, annemi kovdugun bu evden sende s...r olup gideceksin diye. Büyük kizim aglamaya basladi, ben onu sakinlestirirken annemi aramis gelin kizinizi alin mahkemede gorusuruz bundan sonra diye. Neyse annemler geldi beni aldi ama cocuklarini gormeye bile gelmedi, ve ben baba evimdeyim.. yüküm cok agir, bi yanda 4 yasinda evini oyuncaklarini babasini ozleyen bi cocuk, bi yanda 50 günlük bebek, annemin evinde kalacak yer bile yok salonda ayni odada bebek uyandikca ablasi agliyor.. karsi tarafla asla iletisimde degilim ama icim aciyo, hem cocuklarima, hem bu eve sigamiyorum.. geçecek mi ? Ne yapacagim kafayi yemek uzereyim 😔
Evden gitmesi gereken kişi siz değil eşiniz.Neden bu toplum kadını baba evi ,koca evi arasında bırakır, kadının neden bir evi yoktur hiç anlamadım.Hatta kadınlar bile konuşurken babamın evi , kocamın evi tabirini kullanır ki iki kişinin evlenerek kurduğu ev ikisine aittir.Bu işin sosyolojik boyutu tabi .
Yeni doğum yapmış bir kadın olduğunuz için yaşadıklarınıza ayrıca üzüldüm.Eşiniz için söylenecek söz yok . Doğru kararlar almanızı dilerim

Herkesin babasi milyoner olmadigi icin, hayati rahat olmadigi icin, konu sahibi babasinin evine gittiginde cocuklarla salonla sıkış tepiş yattigi icin, sizden daha tecrübeli oldugumuz icin konu sahibine mal mulk önerisinde bulunuyor olabilir miyiz? Nitekim oda mantikli bulmus olacak ki arabayi kendi üstüne aldi. Kadin sogudum diyor, kim olsa sogur. Siz burada alakasiz, hayatin gerçeklerinden uzak seyler yaziyorsunuz. Insanlara "basit" dediniz "boş" dediniz. Siz boyle yazarsaniz, insanlarda size kocan yuzune tukururse barisirsin der. Ilk defa bir uyeye kınadığını yasamadan olmezsin yazacagim. Bu kadar ustten konusmayin. Konu sizin mukemmel hayatiniz ve gercek hayattan kopuk yasantiniz degil.
Ya sizin psikolojinin yerinde mi kimi kinadim ben şuan ne kocayı kinadim ne de kadını. anlayamiyorum sizi iyi misiniz? En iyisi siz susun hiç konuşmayın 😂

@amiraaa henüz çok gençsiniz. maddi olarak da rahat bir hayatınız olduğu için olayın vehametini anlayamıyorsunuz. Ancak buradaki kadınların çoğu yaşını yeterince almış hayat tecrübesi olan geleceği okuyabilen kadınlar. o nedenle üzüldükleri bir kadına yok göstermeye çalışıyorlar. tamam ota b.ka boşan diyen aklı evvel birkaç kişi vardır ama zaten kimse de onları ciddiye almıyordur sanmıyorum.
umarım yaşamazsınız ancak yazılanlar hayatın gerçeği maalesef

Merak etmeyin belli bir kapasitenin altındaki insanlarla muhattap olmuyorum. Alintilarken mesajlari birbirine karistirdiginiz icin son yaptiginiz yorumu alintilayamadan cevap yazıyorum. Uzerinize alınırsınız zaten, etiketleme yapmayacagim bu yüzden.

Aklıma klasik Türk dizisi repliği geldi ,milyoner babanın kızı ve onu para için idare eden damat .Kendini cennette sanan kız :işsiz: hayırlısı Allahtan.

Bir konuda boyle kapandı, konu sahibi hakkında hayırlısı olsun seninde.Tek tavsiyem kendine maddi yatırımlar yap ,eşinin bilmediği kenarda bir paran olsun ,iyi olur keyif parasi yaparsin insallah biz yanılırız.

Benim kriterim şöyle. Cocugun gelisimini olumsuz etkileyen birisi varsa tillahi gelse gorusturmem. Babasi bile olsa mahkeme mahkeme ugrasirim. Cocugun yaninda kavga, anneyi/babayi kotuleme gibi. Ben bunu bizzat yasadim. Bir cocuk icin gercekten cok kotu bir durum. O kucuk dünyada olaylari anlamlandiramiyorsun. Cocuga yansiyan birsey yoksa görebilir.
Bende bosandim istedikleri zaman cocugu yolluyorum. Esimin ailesiylede gorustum tek kriterim cocugun duzeni bozulmayacak ve gelisimini etkileyecek birsey olmayacak. Emin ol serbest birakinca zaten almiyorlar. Herkesin evi birbirine yurume mesafesi 5dk.
Bikez parka goturmek icin aldilar onun haricinde babasi vakit gecirmek icin aldiginda halalarina babaannesine götürüyor. Tepkisiz kalirsaniz kendiliginden birakiyorlar zaten
Ben bu konuda iyi insanlarla muhatap değilim maalesef. Mesela kavga dövüş boyutuna gelmeden önce, bir süre kızıma aile üyeleri baktılar. Bir süre de görümce cadısı geldi. Ben "sağolsun, yabanciya bırakmaya gerek kalmadı, içim rahat işe gidiyorum" diye düşünürken eve geliyorum ki iki yaşında çocuk beni görür görmez "ben anneannemi, teyzemi sevmiyorum, babaannemi dedemi seviyorum" demeye başladı. Ki benim kızım ailemi çok sever. Birden böyle olunca yavaş yavaş dank etmeye başladı. Ben çocuğum etkilenmesin diye hep onları överken onların kuyu kazdigini fark ettim. Tabii kulagimla duymadığım için hala günah almayayım modundayim ama aslında her şey ortada.
Bir yandan da bakıyorum ki diğer geline karşı torunları da dolduruşa getiriyorlar. Bu nasıl bir manyaklik, nasıl ego şaşırdım. O yüzden forumda böyle konular görünce insanların kendi penceresinden sallamasini doğru bulmuyorum. Sizin duruma sevindim, çocuğunuz için sıkıntıli bir durum yokmuş, en önemlisi o.

Ben bu konuda iyi insanlarla muhatap değilim maalesef. Mesela kavga dövüş boyutuna gelmeden önce, bir süre kızıma aile üyeleri baktılar. Bir süre de görümce cadısı geldi. Ben "sağolsun, yabanciya bırakmaya gerek kalmadı, içim rahat işe gidiyorum" diye düşünürken eve geliyorum ki iki yaşında çocuk beni görür görmez "ben anneannemi, teyzemi sevmiyorum, babaannemi dedemi seviyorum" demeye başladı. Ki benim kızım ailemi çok sever. Birden böyle olunca yavaş yavaş dank etmeye başladı. Ben çocuğum etkilenmesin diye hep onları överken onların kuyu kazdigini fark ettim. Tabii kulagimla duymadığım için hala günah almayayım modundayim ama aslında her şey ortada.
Bir yandan da bakıyorum ki diğer geline karşı torunları da dolduruşa getiriyorlar. Bu nasıl bir manyaklik, nasıl ego şaşırdım. O yüzden forumda böyle konular görünce insanların kendi penceresinden sallamasini doğru bulmuyorum. Sizin duruma sevindim, çocuğunuz için sıkıntıli bir durum yokmuş, en önemlisi o.

Boyle insanlar var maalesef. Cocuk olumsuz etkileniyorsa ben gorusturme taraftari degilim açıkçası. Sizin durumunuzda farkli. Hala onlar bakiyosa cocugu krese verin derim.

Boyle insanlar var maalesef. Cocuk olumsuz etkileniyorsa ben gorusturme taraftari degilim açıkçası. Sizin durumunuzda farkli. Hala onlar bakiyosa cocugu krese verin derim.
Yok onlar bakmıyor, iletişim kurmuyorum. İnşallah bundan sonra da elleri dilleri, kötülükleri uzanmaz. Çünkü şeytanin yer yüzündeki elçisi gibiler kötülükte

Konu sahibi bakın görün o adam çok farklı birine dönüşecek. Bana kalırsa pabuç pahalı anladı.

İlerleyen zamanlarda eğer siz taviz vermeden devam eder sınır cizerseniz. Haddini bilir emin olun.

Çocuk tedavisine başlamadım ama olmasaydı başlardım merak etme teyzecim. Ayrıca zamaninda evlendiğimi düşünüyorum erken derken 😂 ben sizin kafa yapınızda degilim ben. 30umu mu beklemem lazımdi en güzel cagimda en evlendim ve 1 saniye pişman olmadım. Çalışmıyorum ve kendi istegimle de çalışmayacağım. Evladımı yetistirecegim evime eşime kendime yavruma verebileceğim en güzel değeri veriyorum ve verilebilecek en güzel değeri görüyorum Allah'ın yardımıyla. Çalışıp sabah akşam insanlarin pisliğini ucuz laflarini kötü bakislarini çekmek zorunda değilim. Sen dilediğin kadar çek.
Çok ayıp! Küçük yaşınız ve tecrübesizliğinize rağmen yıllarca çalışıp didinen insanların emeğini aşağıliyorsunuz. Baba veya eş parasıyla hava atiyorsunuz. Siz olmamissiniz maalesef, annenize babanıza söyleyin, tekrar denesinler!

Herkesin kendi hayatı olduğunu düşünüyorum. İnsan sayısı kadar doğru vardır. Herkes kendi düşüncesini en doğru bilir çünkü. Bence saygı duyulması gereken insanın tercihidir.

Kendi tercihi için kimse aşağılanamaz, hor gorulemez. Kimseye zarar vermiyorsa.
Bu kişiyi bağlar.
Kimisi "çalışmak lazım" der, çalışır kendi bileceği iş, diğeri bunu inancına, yaşam tarzına uygun görmez, buda onun bileceği iştir.

Faşizmin her türlüsü kötüdür.

Mune Mune konu devamlı tartışmaya dönüyor.

X