2. Ele bakış açınız nedir samimi olarak

Karşı değilim ama 2.ele para vermem.
Ve satmam da
Içimden gelir veririm,istenir veririm vs
Eski bilinçte olsaydım muhtemelen bunu dert etmezdim ama biliyorum ki para enerjidir
enerjiyi bir miktar ile kısıtlamak da komik olur...bu hayatimda ki 1-2 şey için daha geçerlidir mesela
Bazı şeylerin karşılığı para olmamalı çok daha fazlası gelebilecekken 🙃

Çok sıcak bakıyorum. Dolap uygulamasının yıllardır kullanıcısıyım. Zaten mağaza gezmekten nefret ederim, alışverişimi internetten yapıyorum. Arkadaşım bir keresinde elbise almıştı bir iki ay sonra aynı elbiseyi dolapta yarı fiyatına gördüm mesela.

Konunuza gelince bence gereksiz alınganlık gösteriyorsunuz. Daha dün arkadaşım bir elbise modeli bulmuş instagramdan gösterdi dolaba bakmadın mı dedik mesela. Mağazadan alamıyor mu yoo alabiliyor ama dolapta bulursa daha uyguna alır. Eski sezon bir ürünün bulunma olasılığı ve seçenekleri de fazla

Bir şey soracağım, konuda internet üzerinden sıfır ya da 2. el alışverişlerden bahsedildiğinden konu dışı sayılmaz diye düşünüyorum :)
Güvenilir alışveriş sitelerinden pc, küçük ev aletleri vb alıyorum ama ayakkabı, kıyafet vs ürünlerde nasıl güveniyorsunuz? Nasıl desem marka dahi olsa kumaş dokusunu, üstümde nasıl duracağını bilmeden alamıyorum, fotoda çok güzel duran her şey göründüğü gibi çıkmıyor çünkü, bir de bedeni nasıl tutturuyorsunuz? Tüm bedenler standart ölçülerde gibi görünsede farklı markalardan aldığım şort tişört gibi kıyafetlerden biliyorum kesimleri nedeniyle biri tam otururken diğeri büyük gelebiliyor 🙄

Kızlar ben 2. Ele karşı biri değilim daha önce etiketli ya da kullanılmış ürünleri çok uygun fiyatlara aldım fakat bir arkadaşım bu durumu bildiği için mesela Zara link atıyorum beğendiğim bişi Dolap da yok mu diyor , sanki ordan alamayacak mışım gibi hissettiriyor bana maddi olarak da kötü bir durumda değilim ama bir kez ordan almam hep ordan alıyorum imajı mı oluşturdu ve rahatsız olmaya başladım sizce ben mi alıngan mıyım eklemeyi unutmuşum geçen sene de bu arkadaşım Zara sitesinden bi takım atmıştı bana oğlu için sen de dolaptan bak çok güzel demişti ikisi birleşince doldum iyice
Arkadasinizin niyetini tam cozemedim ama ben nadirde olsa alıyorum ikinci el ya magazadabitmis oluyor istedigim urun ya bilmiyorum denk geliyorum cok hosuma gidiyor. Mesela 400 tl lik levi s kot ceketi 45 tl ye almistim. Online da bedenim kalmamisti ki iyikide kalmamis cunku Yeni diye satilir o dereceydi yani.

Yazınızı dikkatli okursanız zan ile hareket edenin siz olduğunu görürsünüz
Bence siz biraz fazla hassas, her şeye takılan bir insansınız. Ne arkadaşınız kotu bir şey söylemiş ne de Buz ruhu Buz ruhu .
Sal gitsin biraz, herkesin her dediğine önem verip üzülürsen erken yaslanirsin:)

Bir şey soracağım, konuda internet üzerinden sıfır ya da 2. el alışverişlerden bahsedildiğinden konu dışı sayılmaz diye düşünüyorum :)
Güvenilir alışveriş sitelerinden pc, küçük ev aletleri vb alıyorum ama ayakkabı, kıyafet vs ürünlerde nasıl güveniyorsunuz? Nasıl desem marka dahi olsa kumaş dokusunu, üstümde nasıl duracağını bilmeden alamıyorum, fotoda çok güzel duran her şey göründüğü gibi çıkmıyor çünkü, bir de bedeni nasıl tutturuyorsunuz? Tüm bedenler standart ölçülerde gibi görünsede farklı markalardan aldığım şort tişört gibi kıyafetlerden biliyorum kesimleri nedeniyle biri tam otururken diğeri büyük gelebiliyor 🙄
Beğenmediğinde ücretsiz kargo ile iade ediyorsun:) sebep mebep de sormuyor, kargon vardığı gibi parayı yatiriyorlar hesabına.
O yüzden al güzel güzel, baktın beğenmedin yollarsın geri^^

Ne olduguna bagli.. mobilya olur.. alip kendin boya moya yaparsan.. haricinde aslinda guzel birsey ama kiyafette prk sevemedim nedense.. yegen kuzen kardes kiyafeti olur ok ama yabancininkini herkes giymek istemez. Temizi var pisi var.. ha yikaniyo filan ama..

Icine sinmesiyle alakali kisaca..

Arkadasin ayip ediyo bence

3 yildir aktif olarak satis yapiyorum. Kıyafetten ev eşyasına bebek ürünlerine vs.. Ama aldigim urun sayisi 4 veya 5 belki ancadir. Kıyafet almıyorum. Fiyatı yüksek olupta kısa süreli kullanmam gereken bir kac sey vardi onlari dusuk fiyat oldugu icin almistim sadece. Kıyafette olmazsa iade etmesi zor oldugu icin tercih etmiyorum. Ama alana da saygım sonsuz. Temiz ve az kullanılmış marka ürünleri ucuza almak en iyisi.

Ben internetten aliyorum beden konusunda da pek yanilmiyorum artik. 😬

Hangi markalar buyuk kalip calisiyor, hangileri kucuk kalip cozdum. Eskiden ipekyoldan alisveris yapmaya calismistim mesela 😂😂😂 34 beden bi bluz giymiştim ve o kadar boldu ki elimde bir sıkım boşluk kaliyordu resmen. Anladim ki orasi benim bedenim icin uygun degilmiş. Geniş kalip uretiyor. Eskiden kiziyordum ustume olmuyorlar diye. 😁

Boyle boyle magazalari ayiklayinca sorun olmuyor. Yani hangi magaza benim bedenime uygun uretim yapiyorsa ona yoneliyorum. Begenmeyince sorgusuz kolayca iade aliniyor zaten.

Yani ikinci el bir şey " giyemem " kibirlilik şeklinde degil aslinda. 🙄 Genelde ona baglanmis ama...
Huylanmakla ilgili bende , ne kadar yıkasam da temiz olmayacak hissim var . Mantıken çok yakinım ama kullanma düşüncesi bile rahatsız ediyor

Etiketli kullanılmamış şeyler aldım ve sadece onları alırım. Giyilen birşeyin ikinci elini kullanamam ama tepeden bir söylem olarak algılanmasın sadece obsesiflige bir adım uzak birisi olarak giyemem. Mesela geçen ay mükemmel bir fular aldım tertemiz. Odama tablo yaptırdım fulardan.
AA fulardan tablo çok yaratıcı

Şöyle ki genelde manken üstünde veya kişinin kendi üstünde yüklü fotoğrafı oluyor zaten. Benim bedenim üstte s-xs şimdiye dek olmayan bir ürüne denk gelmedim. Alt bedenim m mesela onda tereddütte kalıyorum ölçü istiyorum satıcıdan ona göre olup olmayacağını anlıyorum. Genelde aynı markaları tercih ettiğim için de kalıptan yana sorun yaşamıyorum. Zara’da xs elbise kısa geliyor mesela bana s bakıyorum o yüzden. Almadan önce satıcıdan boyunu, uzunluğunu, ürünün kumaşını vs öğrenebilirsiniz:)

Beğenmediğinde ücretsiz kargo ile iade ediyorsun:) sebep mebep de sormuyor, kargon vardığı gibi parayı yatiriyorlar hesabına.
Hangi uygulamada iade var yengeç isim var mı sıkıntı değilse ?

Hangi uygulamada iade var yengeç isim var mı sıkıntı değilse ?
Mune sıfır alışverişleri sormuş "güvenilir alışveriş sitelerinden PC , mutfak eşyası vs aliyorum ama kıyafet konusunda cekimserim" diye. Ondan yazdım .
Çok aciklayici olmamış ama,belirtseydim keşke sifirda böyle diye:)

Geri gönderim vs tamam da ne bileyim ben çok gerilerde kalmışım galiba:))) illa kumaşına bakacağım, dikişlerine, kesimine göz gezdireceğim🤣Ama hepinizin tavsiyeleri göz önünde bulundurarak bir ara deneyim netten alışverişi, bizim burası küçük bir yer o yüzden çok seçenek olmuyor, ben de genelde spor giyinen biriyim arada tarzıma ve zevkime uygun parçalar bulabilirsem alıyorum, sürekli bir şey bulmak mümkün olmuyor İstanbul'un gözünü seveyim bu konularda:)
Ben internetten aliyorum beden konusunda da pek yanilmiyorum artik. 😬

Hangi markalar buyuk kalip calisiyor, hangileri kucuk kalip cozdum. Eskiden ipekyoldan alisveris yapmaya calismistim mesela 😂😂😂 34 beden bi bluz giymiştim ve o kadar boldu ki elimde bir sıkım boşluk kaliyordu resmen. Anladim ki orasi benim bedenim icin uygun degilmiş. Geniş kalip uretiyor. Eskiden kiziyordum ustume olmuyorlar diye. 😁

Boyle boyle magazalari ayiklayinca sorun olmuyor. Yani hangi magaza benim bedenime uygun uretim yapiyorsa ona yoneliyorum. Begenmeyince sorgusuz kolayca iade aliniyor zaten.
Çok tuhaf ama yani 34 beden bir bluzun ölçüleri bellidir ama bir markanın 34 bedeniyle başka bir markanın 34 bedeni birbirini tutmuyor, geçen gün bir jean beğendim jeande bedenim 27 ama beğendimin 26 bedeni tam oldu🙄
Şöyle ki genelde manken üstünde veya kişinin kendi üstünde yüklü fotoğrafı oluyor zaten. Benim bedenim üstte s-xs şimdiye dek olmayan bir ürüne denk gelmedim. Alt bedenim m mesela onda tereddütte kalıyorum ölçü istiyorum satıcıdan ona göre olup olmayacağını anlıyorum. Genelde aynı markaları tercih ettiğim için de kalıptan yana sorun yaşamıyorum. Zara’da xs elbise kısa geliyor mesela bana s bakıyorum o yüzden. Almadan önce satıcıdan boyunu, uzunluğunu, ürünün kumaşını vs öğrenebilirsiniz:)
Sanırım sizin bahsettikleriniz insta satıcıları🙄 Hepsi için demeyeyim ama büyük kısmı için pek güvenilemeyeceğine dair şeyler okumuştum, kızım dahi güvenip alışveriş yapıyor ama ben şort yerine patates çıkar, bedeni olmaz kumaşını beğenmem diye diye hiçbir şey almıyorum netten, illa mağazaya gideceğim:)

X