2. Kez tüp mide ameliyatı olacağım korkuyorum eşim ağlıyor

AbsolutPromise

perfectly imperfect
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2018
6.169
23.360
Sporu seven ve yapan biri olarak bunu söylüyorum bunun çözümü yememek. Boğazınızı tutacaksınız. İradeniz yoksa da eve sınırlı yiyecek alacaksınız. Karantinada herkes bir şekilde kilo aldı. Ben 2 kilo aldığımı fark ettiğim an ekstra meyve bile almadım ki gidip yememeyim çünkü iradem yok. 20 kiloyu bir gecede almadınız herhalde?

Vander

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2018
6.430
12.789
Yani 90 kilodaki bir insanın ameliyat olması ne kadar mantıklı mantıksız üç basamaklı kilolar düzeyi değil sonuçta.
Ayrıca sorun iradeniz kilo vermek ne ağzını tutup hareket edeceksin çok basit
Her iradesizlik gösterdiğinizde ameliyat mı olacaksınız?

ayrıca metabolik sorunlar da olabilir bunun için doktora gittiniz mi?
Sadece metabolik sorunlar da değil psikolojik sorunlar da etkili
Duygusal yiyici misiniz?
Bu tarz bir durum varsa yardım almanız gerekir ki tam olarak çözmek için...

tüp mide ameliyatı bence sizin için belli sürelik bir çözüm anlattığını hikayeye göre.

Yokuspokus

Nope thanks
Pro Üye
3 Mart 2016
17.909
75.935
Önce psikiyatri-psikologa gidip bu yeme bozukluğunuzun altında yatan sebepleri anlasanız, kendinizi tutacak hale gelseniz?

Nowzaradan da bas bas bağırıyor "Beslenme şekliniz değişmeden, alışkanlıklarınız düzenlenmeden, kendi kendinize de kilo verebildiğinizi görmeden ameliyat yapmam çünkü yine kilo alırsınız" diye.
Bir de ikinci diyorsunuz, daha kaç kez gireceksiniz operasyona?
Psikolog desteği alın önce.

blondgunes

Guru
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2010
14.059
18.918
senın adına üzüldüm , sağlıgını riske atma lütfen
kimseye birşey olamz
olan sana olur , ve ailenın içini yakarsın , eşin yoluna bakar kendine başka bir hayat kurar , sen öldüğünle kalırsın ,

kendine bir hedef koy , o rakama inacam de hergün ,

ben yemek alırken insan olana yeter bu derim hep , sen bize birşey mi diyorsun der etrafımdakiler , yok kendimi telkin ediyorum derim ,

lütfen bu hayat çok güzel ve sağlıklı yaşamak en güzeli ,

Chickennova

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2016
5.201
8.545
Yemeyi durdurmadığınız sürece istediğiniz kadar ameliyat olun.
İkinci kez ameliyat olmanın risklerini size doktorunuz anlatır.

Çevremde inanilmaz kilolu biri tüp mide ameliyatı oldu. İlk zamanlar çok dikkat etti çok iyi kilo verdi korudu kilosunu.

Şu an ise kilosunu korumadı, yemeye başladı. Sürekli yemek paylaşımlari yapıyor.
Ve baya baya sağlam kilo almış.

21 gün kendinizi frenleseniz herşey yoluna girer diye düşünüyorum.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 138 gün geçti.

Shusui

Guru
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2010
1.852
5.020
Bence terapiye ve beslenmeyi öğrenmeye ihtiyacınız var. Doğumdan sonra 90 olmuştum bende ama 2 senede yavaş yavaş verdim 60lardayım şu an. 2. ameliyat gerçekten riskli, eşiniz haklı korkmakta. Ayrıca beslenmeyi öğrenmedikçe yine kilo alırsınız ,ne olacak bu sefer 3. ameliyat mı isteyeceksiniz? Kesinlikle yemenin altında ki psikolojik nedeni çözüp dikkatinizi yönetmeniz lazım.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1039 gün geçti.

therewillbeaday

Alabora olmuş bir şeyin içinde bocalayıp duruyorum
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2016
1.632
3.121
İştahım açıldı kendimi durduramıyorum
Diyetisyen denedim 1 aydır kilo vermemişim moralim bozuldu
İştahınız açılmıştır ama son zamanlarda hayatınızda yolunda gitmeyen ya da canınızı sıkan bir şey vardır ve hayatınızdaki bu açığı yemek yiyerek kapatmaya çalışıyor olabilir misiniz? Yani fiziksel olarak karnınız acıktığı için değilde duygusal açlığı bastırmak amaçlı yemek yiyip o an yemeği kaçış olarak görüyor olabilir misiniz?

Birrbulutolsam

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2020
689
1.368
Herkese merhaba
4 ay önce evlendim
Öğretmenim. Okullar kapanınca eve kapandım. 20 kilo almışım. Eşim çok zayıf. Kendi babam bile dana gibi oldun diyor. Herkes kilomla dalga geçiyor. 90 kilo olmuşum. Psikolojik olarak çok kötüyüm. Eşim tüp mide ameliyatı olmamı istemiyor. Mide botoksu randevusu almış. Bende tüp mide randevusu aldım. Haftaya salı günü ameliyat olacağım. Bu arada midemde hastalık var. Riskli bir durum. Ama kilomdan utanıyorum çok mutsuzum. 5 aydır fitnese gidiyorum ona rağmen yememi durduramıyorum. Gece 1 de acıkıp meyve yiyorum çok acıkıyorum. Çevrenizde 2. Kez tüp mide ameliyatı olan var mı, varsa nasıllar
Mide botoksu etki etmez diye korkuyorum tüp mide garanti diye düşünüyorum. 7 sene önce tüp mide ameliyatı ile 18 yaşındayken 55 kilo vermiştim. Şimdide 55-60 olmak istiyorum. Hergün ağlıyorum kilomdan dolayı. Ne yapayım
Siz kısa yolu seçmişsiniz neden bir diyet uygulayıp bunu sporla beraber yapmak yerine öide ameliyatını tercih ediyorsunuz gerçekten çok saçma 90 kilo için mide ameliyatımı olur cahilsiniz dicem ama değilsinizdeöğretmenmişsiniz anlam veremedim bu kararınıza.

choccywhoccydoodah

Guru
Pro Üye
Anneler Kulübü
19 Kasım 2013
14.317
19.920
İyi de 1 kez olmuşsunuz zaten,geçici çözüm olmuş size demekki tekrar kilo almayacağınızın garantisi yok. Önce beslenme alışkanlığınızı gözden geçirin.
Ayrıca kilo vermiştim yine hızlıca veririm diye düşünüyorsunuz,doğru da ama uzun vadede bu size güven vermiş belli ki. Hala ameliyat düşünüyorsunuz kilo alınca.
Yanlış yoldasınız bence. 2 defa ameliyat olup hızlı hızlı kilo vermeniz bedeninize aşırı zarar verir.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 928 gün geçti.