2. Kez tüp mide ameliyatı olacağım korkuyorum eşim ağlıyor

Önce psikiyatri-psikologa gidip bu yeme bozukluğunuzun altında yatan sebepleri anlasanız, kendinizi tutacak hale gelseniz?

Nowzaradan da bas bas bağırıyor "Beslenme şekliniz değişmeden, alışkanlıklarınız düzenlenmeden, kendi kendinize de kilo verebildiğinizi görmeden ameliyat yapmam çünkü yine kilo alırsınız" diye.
Bir de ikinci diyorsunuz, daha kaç kez gireceksiniz operasyona?
Psikolog desteği alın önce.

senın adına üzüldüm , sağlıgını riske atma lütfen
kimseye birşey olamz
olan sana olur , ve ailenın içini yakarsın , eşin yoluna bakar kendine başka bir hayat kurar , sen öldüğünle kalırsın ,

kendine bir hedef koy , o rakama inacam de hergün ,

ben yemek alırken insan olana yeter bu derim hep , sen bize birşey mi diyorsun der etrafımdakiler , yok kendimi telkin ediyorum derim ,

lütfen bu hayat çok güzel ve sağlıklı yaşamak en güzeli ,

Yemeyi durdurmadığınız sürece istediğiniz kadar ameliyat olun.
İkinci kez ameliyat olmanın risklerini size doktorunuz anlatır.

Çevremde inanilmaz kilolu biri tüp mide ameliyatı oldu. İlk zamanlar çok dikkat etti çok iyi kilo verdi korudu kilosunu.

Şu an ise kilosunu korumadı, yemeye başladı. Sürekli yemek paylaşımlari yapıyor.
Ve baya baya sağlam kilo almış.

21 gün kendinizi frenleseniz herşey yoluna girer diye düşünüyorum.

Bence terapiye ve beslenmeyi öğrenmeye ihtiyacınız var. Doğumdan sonra 90 olmuştum bende ama 2 senede yavaş yavaş verdim 60lardayım şu an. 2. ameliyat gerçekten riskli, eşiniz haklı korkmakta. Ayrıca beslenmeyi öğrenmedikçe yine kilo alırsınız ,ne olacak bu sefer 3. ameliyat mı isteyeceksiniz? Kesinlikle yemenin altında ki psikolojik nedeni çözüp dikkatinizi yönetmeniz lazım.

İştahım açıldı kendimi durduramıyorum
Diyetisyen denedim 1 aydır kilo vermemişim moralim bozuldu
İştahınız açılmıştır ama son zamanlarda hayatınızda yolunda gitmeyen ya da canınızı sıkan bir şey vardır ve hayatınızdaki bu açığı yemek yiyerek kapatmaya çalışıyor olabilir misiniz? Yani fiziksel olarak karnınız acıktığı için değilde duygusal açlığı bastırmak amaçlı yemek yiyip o an yemeği kaçış olarak görüyor olabilir misiniz?

Herkese merhaba
4 ay önce evlendim
Öğretmenim. Okullar kapanınca eve kapandım. 20 kilo almışım. Eşim çok zayıf. Kendi babam bile dana gibi oldun diyor. Herkes kilomla dalga geçiyor. 90 kilo olmuşum. Psikolojik olarak çok kötüyüm. Eşim tüp mide ameliyatı olmamı istemiyor. Mide botoksu randevusu almış. Bende tüp mide randevusu aldım. Haftaya salı günü ameliyat olacağım. Bu arada midemde hastalık var. Riskli bir durum. Ama kilomdan utanıyorum çok mutsuzum. 5 aydır fitnese gidiyorum ona rağmen yememi durduramıyorum. Gece 1 de acıkıp meyve yiyorum çok acıkıyorum. Çevrenizde 2. Kez tüp mide ameliyatı olan var mı, varsa nasıllar
Mide botoksu etki etmez diye korkuyorum tüp mide garanti diye düşünüyorum. 7 sene önce tüp mide ameliyatı ile 18 yaşındayken 55 kilo vermiştim. Şimdide 55-60 olmak istiyorum. Hergün ağlıyorum kilomdan dolayı. Ne yapayım
Siz kısa yolu seçmişsiniz neden bir diyet uygulayıp bunu sporla beraber yapmak yerine öide ameliyatını tercih ediyorsunuz gerçekten çok saçma 90 kilo için mide ameliyatımı olur cahilsiniz dicem ama değilsinizdeöğretmenmişsiniz anlam veremedim bu kararınıza.

İyi de 1 kez olmuşsunuz zaten,geçici çözüm olmuş size demekki tekrar kilo almayacağınızın garantisi yok. Önce beslenme alışkanlığınızı gözden geçirin.
Ayrıca kilo vermiştim yine hızlıca veririm diye düşünüyorsunuz,doğru da ama uzun vadede bu size güven vermiş belli ki. Hala ameliyat düşünüyorsunuz kilo alınca.
Yanlış yoldasınız bence. 2 defa ameliyat olup hızlı hızlı kilo vermeniz bedeninize aşırı zarar verir.

Herkese merhaba
4 ay önce evlendim
Öğretmenim. Okullar kapanınca eve kapandım. 20 kilo almışım. Eşim çok zayıf. Kendi babam bile dana gibi oldun diyor. Herkes kilomla dalga geçiyor. 90 kilo olmuşum. Psikolojik olarak çok kötüyüm. Eşim tüp mide ameliyatı olmamı istemiyor. Mide botoksu randevusu almış. Bende tüp mide randevusu aldım. Haftaya salı günü ameliyat olacağım. Bu arada midemde hastalık var. Riskli bir durum. Ama kilomdan utanıyorum çok mutsuzum. 5 aydır fitnese gidiyorum ona rağmen yememi durduramıyorum. Gece 1 de acıkıp meyve yiyorum çok acıkıyorum. Çevrenizde 2. Kez tüp mide ameliyatı olan var mı, varsa nasıllar
Mide botoksu etki etmez diye korkuyorum tüp mide garanti diye düşünüyorum. 7 sene önce tüp mide ameliyatı ile 18 yaşındayken 55 kilo vermiştim. Şimdide 55-60 olmak istiyorum. Hergün ağlıyorum kilomdan dolayı. Ne yapayım
lütfen 90 kilo çok bir kilo değil. herşey beyinde biter büyük illerde yaşıyorsanız iyi bir diyetisyenle inanın bir sene içinde 60-65 olursunuz .şimdi ameliyat oldunuz yaşam şeklinizi değiştirmezseniz yine kilo alırsınız. bir de hamile kaldıgınızda yine alırsınız . her seferinde ameliyat mı olacaksınız.

Çok teşekkür ederim ☺️
Yemezseniz zayıflarsınız bu kadar kolay. Niye hayatınızı riske atıyorsunuz?
Her ameliyattan sonra yine yiyeceksiniz ve yine kilo alacaksınız. Bunu bile bile neden canınızla oynuyorsunuz?

Herkese merhaba
4 ay önce evlendim
bende 50 kilo yu geçmezdim hamilelikte 8 oldum . sonra 60 da kaldım .şimdi 70 oldum yaş 40 . ama her şey beyinde bitiyor.spor şart düzenli beslenme önemli . ben şunu fark ettmim gluten beni maf ediyor. yemezsem çok sağlıklı oluyorum .

Derhal o randevuların ikisini de iptal et. Kendine gel şaka mı yapıyorsun sen ya ?

Canının hiç mi kıymeti yok vallahi sinirlendirdin beni 😡

Önce bir sakinleş kendine gel sonra git tahlillerini yaptır. Muhtemelen insülin direncin çıkar. İlaç al kullan.

Sonra da psikolojik destek al. Duygusal yeme bozukluğun var muhtemelen.

Yemek yememek ameliyat olmaktan daha mı zor?
Samimi soruyorum yani o narkozu sonraki acıları çekmek daha mı kolay geliyor size?
Üstelik birinciyi olmuşsunuz çözüm olmamış.
Eşiniz haklı.
Daha da önemlisi kendinizi sevin.
Kendi kendinize gaslighthing yapıyorsunuz gibi.
Dinlemenizi tavsiye ederim.

Herkese merhaba
4 ay önce evlendim
Yemenizi kontrol altına almanız lazım. Buna yoğunlaşın. Her 5 sene de bir tüp mide ameliyatı olamazsınız. Yeme bozukluğunuzun altındaki nedene odaklanmadan işiniz bayağı zor.

Ticari düşünmeyen bir doktor sizin kilonuzda birini ameliyat etmez.Verilmeyecek bir kilo değil bu.Kusura bakmayın ama ben de kızdım size.Kilo alıp alıp ameliyat masasına mi yatacaksınız?Önce kilo almanıza sebep olan duygusal ve fiziksel etmenleri ortadan kaldırın ve diyetisyen kontrolünde zayıflayın.

X