2. Kez tüp mide ameliyatı olacağım korkuyorum eşim ağlıyor

Ben olmazdım o ameliyatı.
Çevremde sağlıkla zayıflayarak çok iyi görünüme sahip o kadar çok kadın var ki.
Benim kv 130 kilodan 70 kiloya düştü 2 senede.
Şuan kendisini bile tanıyamıyor.
Sağlıklı beslendi yanında da yürüyüş falan.

Kadın şuan kuş kadar rahat.

yaşı kaç

bana umut olsun :110::110:

Herkese merhaba
4 ay önce evlendim
Öğretmenim. Okullar kapanınca eve kapandım. 20 kilo almışım. Eşim çok zayıf. Kendi babam bile dana gibi oldun diyor. Herkes kilomla dalga geçiyor. 90 kilo olmuşum. Psikolojik olarak çok kötüyüm. Eşim tüp mide ameliyatı olmamı istemiyor. Mide botoksu randevusu almış. Bende tüp mide randevusu aldım. Haftaya salı günü ameliyat olacağım. Bu arada midemde hastalık var. Riskli bir durum. Ama kilomdan utanıyorum çok mutsuzum. 5 aydır fitnese gidiyorum ona rağmen yememi durduramıyorum. Gece 1 de acıkıp meyve yiyorum çok acıkıyorum. Çevrenizde 2. Kez tüp mide ameliyatı olan var mı, varsa nasıllar
Mide botoksu etki etmez diye korkuyorum tüp mide garanti diye düşünüyorum. 7 sene önce tüp mide ameliyatı ile 18 yaşındayken 55 kilo vermiştim. Şimdide 55-60 olmak istiyorum. Hergün ağlıyorum kilomdan dolayı. Ne yapayım

ama 90 kilo iken 60 kiloyu hedefleyince ister istemez kendinizi basarisiz hissedersiniz.
Normal agirliginizin %15ini hedefleyin max diyorlar,
siz 80 i hedefleyeceksiniz, o kiloya dusup biraz o kiloda kalmaya calisacaksiniz. Sonra o kilo sizin normaliniz olunca 70i hedefleyeceksiniz.
Az ve yavas verip geri almamayi hedefleyeceksiniz.

Yoksa bakin verilmis 55 kilo geri alinmis,
bu sefer de verilir, yine geri alinir, bilim diyor ki vucut alistigi kiloya donmek ister,
siz isterseniz hic bir sey yemeyin, spor yapin, vs vs vucut da bazal metabolizma hizini dusurur, kaslar daha az enerji harcamaya baslar. Vucut ac olmasa bile aclik sinyali gonderir devamli, siz de gece kendinizi meyve yerken bulursunuz. Neticede o normal kiloya geri doner vucut.

O yuzden yavas olsun saglam olsun.

Bence ilk önce bir psikoloja gidin. (Bunu laf sokmak için yazmuyirum) Birkaç seans sonrasindada ayni şeyi isterseniz yaptirin. Bence kilonuz verilebilecek bir kilo. Zaten daha öncede ameliyat olmuşsunuz ama yine kilo almişsiniz. Yeme alışkanliklarinizi değistirmedikten sonra 2.3.4.ameliyat olsanizda boş.

Ben 36 yaşımda metabolizmamım artık yavaşlama moduna geçmesine rağmen 1 buçuk ayda 12 kilo verdim.Cok basit şekilde gece yemelerini kestim,ekmek hamur işi,abur cubur ve şekeri hayatımdan kısmen çıkardım,bol su içtim.Evde spor yaptım yapabildiğim kadar.20 kiloda verirdim emin olun ama artık yeter dedim.20 kilo verilmeyecek bir kilo değil.Sagligınızı riske atıyorsunuz.Biraz irade birde profesyonel yardımla risksiz halledersiniz bence.

Yapma, lütfen yapma

2.ameliyat cok riskli

Zaten cozum de degil gordugun uzere. Yine saglikli beslenmek ve spor yapmak durumunda kalacaksin. Bunu yapsan zaten yeterli suan. Yapmazsan da 3. Ameliyati mi dusuneceksin?

Ben diyetisyenim, 90 ne ki 120, 130 kiloluk insanlar 50ye 55e iniyor.

Daha öncede tüp mide ameliyatı olmuşsunuz ama yemeyi devam ettirdiğiniz için fayda etmemiş. Tekrar ameliyat olmak zarar vermeyecek mi size? Ayrıca doktora muayene olmadan tahliller yapılmadan görüşüp zararı olur mu bilmeden direkt ameliyat randevusu nasıl aldınız böyle olmaz ki bu işler..her kilo aldığınızda soluğu ameliyat masasında alamazsınız nereye kadar yani kalıcı çözüm lazım bu da iradenize hakim olmaktan geçiyor 20 kilo verilemeyecek bir kilo da değil çocuk oyuncağı değil bu kilo aldım ameliyat olup zayıf olayım falan..

Tlc de agır yasamlar prog var onu izle.. Kilonun en buyuk sebebi stres ve psikolojik sorunlar mutlaka terapi alman gerekir. Bu amlt riskleri var sonucta.. İyice ogren.. Kilon cok değil kesinlikle azim edersen verirsin. Bir diyetisyene git spor yap aynı zamanda etkili olacaktır

Pazar günü kahvaltı geç saatte kahvaltı yaparım. Yaparken de ağır yaşamlar izliyorum. Dk now ısrarla bu işin kafada bittiğini söylüyor ve yeme düzeni oluşturmayan kimseye ameliyat yapmıyor. Ameliyat çözüm degil sadece yardımcı diyor. Kafalarında bu durumu çözemezlerse en geç 5 6 sene icerisinde tekrar aynı duruma geleceklerini söylüyor. Sanırım sizinde çözmeniz gereken şeyler var. Ameliyat botoks çözüm değil. Çünkü 5 sene sonra aynı duruma tekrar gelme ihtimaliniz çok yüksek

Bence tüp mide ameliyatı olmak yerine psikoloğa gidin, terapi alın. İradenize sahip olamamanızın arkasında illaki bir sebep vardır. Sağlığınızı riske atmayın bence.

İkinci kere bu ameliyatı yaparlar mı fikrim yok ama sizin buna niyet etmeniz bile korkutucu. Ben sizin yerinize olsam psikolog ve diyetisyene gider bir de spora başlardım. Canınızı niye tehlikeye atıyorsunuz?

2. Kez halamın kızı ameliyat oldu masada kaldı malesef. Kendi de hemşireydi. Çocuğu öksüz kaldı. Değer miydi?

Ne kadar uzucu yahu. 😳 Doktorlarin bu şekilde gelen 2. Ameliyat istegini geri cevirip bir psikologa vs yonlendirmesi gerekmez mi yahu. Hiç yoktan sağlikli bir insan bu riski nasil alabilir ki.

Ya 2. Tüp mide ameliyatını olup şimdi de aşırı zayıflıktan neredeyse yürüyemez hale geldi seren Serengil.O kadar pişman ki.20-30 kilo için yapmayın bunu kendinize sonunuzu kendiniz hazırlamayın.

Ne kadar uzucu yahu. 😳 Doktorlarin bu şekilde gelen 2. Ameliyat istegini geri cevirip bir psikologa vs yonlendirmesi gerekmez mi yahu. Hiç yoktan sağlikli bir insan bu riski nasil alabilir ki.
Öylesi çok daha etik ama malesef para daha tatlı geliyor. Halam küçükken zayıf iştahı yok diye iğne yaptırıyor sonra aşırı kilo alıyor. İlk ameliyatı da pek işe yaramadı. Sonra ikincide böyle oldu malesef. Yaşı da gençti. İnstada ne insanlar var ne kilolar veriyorlar motivasyonla. 20 kilo nr ki 5-6 ayda gider.

Tüp mide olayını bilmiyorum da.
5-10 kilo alırsınız tamam da 20 kiloyu nasıl aldınız ya?
Hiç mi dur diyemediniz kendinize? 😳

X