2 kişi arasında kalmak

Tam olarak soramadım sanırım.
Demek istediğim şey, senin sevgilin bu hapisteki kişi ile ilgili olan duygularının vicdan azabından kaynaklandığını sanıyor, fakat sen iki kişi arasında kaldığına göre durum bundan ibaret değil. Sevgilin senin sevgine sadakatine sonsuz güvendiği ve o diğer şahsa karşı duygusal hiçbir şey hissetmediğini sandığı için sana destek olmuş. Ama sen iki kişi arasında kaldım diyorsun. Demekki diğer kişiye karşıda hislerin var. Sevgilin bu durumda olsa sen buna ihanet demezmiydin?
Şuan seni tutan tek şey o adamın hapiste olması.
Yani özür dilerim bunu seni yermek için söylemiyorum ama sevgilin sana bu kadar güvenmemeli.
Tam olarak ben anlatamıyorum sanırım.
Başlık yanlış bir başlık.
İki kişi arasında kalmak demek istediğim aşk anlamında değil,başım belada anlamında kalmak. Sevmiyorum hapistekini. Canımı sokakta bulmadım kimseye heba edemem.

Daha ne kadar açık yazabilirim bilmiyorum ama stockholm sendromu bu değil.
Stockholm sendromu sizi üzen bir insana bile bile bağımlı kalmak,bağlı kalmak,ondan ayrılamamak. Bir tutsaklık sendromu. Benimki bu de-ğil. Hani benim hayatımı yaşamıyorsunuz,benim hayatım buraya yazdığım 50-60 satırla sınırlı değil. Adamı ben bıraktım,aşık olsam, tutuklu olsam neden bırakayım? Neden silip atayım. Ayrıldıktan sonra görüştük evet,çoğu zaman benim ona yardım etmem amaçlı,korumam amaçlı. Birazda daha da delirmemesi adına arkadaşlığımı devam ettirdim,o zamanlarda da sevgilim vardı,bunu o da biliyordu. Tamamen 2 arkadaştık yani,her ne kadar münakaşa içinde olsakta arkadaştık. Geçen yıl bu olayları iyice abartmasından doalyı arkadaşlığımızı da kestim bu sebeple gelip bana zarar vermeye kalkınca gidip şikayetçi oldum. Ve bu mart ayına kadar aklıma bilr gelmedi,normal işime stabil hayatıma okuluma devam ettim.
Daha sonra 3.5 hafta önce erkek arkadaşım gelip bana "o olaydan dolayı cezaevine girmiş" dedi ve arkasından bayağı bir saydı. "İyi olmuş,içeri tıkmışsın ş*****" dedi. Hani benim onun ayağına gitme gibi bir durumum yok,olayı öyle bir anlatıyorsunuz ki sanki aşık olmuşum,aşkından tutulmuşum da koşa koşa yanına gitmişim gibi aksettiriyorsunuz,öyle birşey yok. Benim gitme amacım eğer benim yüzümden girdiyse bunun böyle olmaması gerektiğini,böyle olmasını istemediğimi söylemek için gittim,bir nevi vicdan muhasebesi bu. Para da yatırdım,kıyafette verdim. Sevgilim de "için rahatlayacaksa git gör ama x ziyaretçi bölümünde bekliyor de senin başka amaçla geldiğini düşünmesin" dedi. Olayı farklı yöne çeken kendisi,benim unutamadığımı haala aşık olduğumu düşünen de kendisi. Olayların sarpa sarmasına sebep olan da kendisi. O beni arayana kadar aklımda bile değildi,son 1 haftadır eski hayatıma dönmüştüm,kafamdan atmıştım. Yani ben buraya "bana böyle böyle diyor,mektup yazayım mı,en kısa yoldan nasıl sıyırırım?" tarzında bir konu açtım "onu unutamıyorum,ona aşığım,çıkınca beraber olacağız sevgilimden ayrılayım mı?" diye değil. Başlığı da yanlış atmışım.
Ayrıca uyuşturucuya bağımlı olunmadığı sürece karşı değilim,bağımlı olanla zaten ilişkimi keserim,görüldüğü gibi. (6 yıllık ilişkinin son 1 yılında uyuşturucu bağımlısı olmuştu,liseye yeni geçmiştik o zamanlar.)

Bu arada konu içerisinde nerede onu aevdiğime dair bir yazı yazmışım,iddia etmişim onu bana bir alıntılar mısınız? İki kişi arasında kaldım dedim o doğru fakat bu sevme anlamında değil,mektup yazsam sevgilime ihanet olacak,yazmasam çıktığında gelip beni bulacak. Ne yapayım diye yazdım siz ne anlamak isterseniz öyle anlayın,yoruldum artık suçlayıcı iğneleyici konuşmalarınızdan. Sanki sevgili delisiymişim gibi kırıcı yorumlar yapıyorsunuz. Yalnız kalsam benim için kötü birşey olmaz hatta yalnızlığı daha çok severim ama sevgilimi seviyorum,bu 2-3 haftalık bir duygu durumu,bitti gitti aşık olsaydım son 1 haftadır aklımdan çıkmazdı.

konunun başında evlenmeyi bile düşündüğünü yazmışsın şimdi ağız değiştiriyorsun sanki biz uyduruyormuşuz gibi.

ne dersen de hareketler daha önemlidir hapisteki adamı görüp suratına seni sevmiyorum da desen inanılmaz buna pek.

ben pes ediyorum. bence kendini kandırıyorsun.

konunun başında evlenmeyi bile düşündüğünü yazmışsın şimdi ağız değiştiriyorsun sanki biz uyduruyormuşuz gibi.

ne dersen de hareketler daha önemlidir hapisteki adamı görüp suratına seni sevmiyorum da desen inanılmaz buna pek.

ben pes ediyorum. bence kendini kandırıyorsun.
Konunun başında kimle evlendiğimi düşündüğümü yazmışım anlamadım,hapistekiyle mi? Çıkınca evleneceğim diye birşey yazdığımı hatırlamıyorum ben. İsterseniz özelden atabilirsiniz öyle birşey yazdığımı. Ayrılmadan önce güzel bir ilişkimiz vardı,belki evlenebilirdik ancak bağımlı olması herşeyi bozdu. Ve biz ayrıldık. Bu kadar. Şuanki sevgilim beni gerçekten seviyor,çok aşık. Bundan eminim,beni kıramadığı için belki de başımıza bunlar geliyor. Neyse,kendimi kandırdığımı düşünmüyorum,bekleyip göreceğiz ne olacak.

Numarayı başkasının üzerine alsam bilinmeyen numaralardan bulabilir mi ki? Ortak arkadaşımız çok fazla var ama kimsede numaram yok. Bu numaram sadece ailesinde var. Bu yıl sonu da gidiyorum zaten.

Kendi isteğinizle hattınızla ile ilgili bilgiyi gizleyebiliyorsunuz diye tahmin ediyorum. Hat alırken bunu yetkiliye sorun mutlaka. Yeni hattınızı da ortak tanıdıklarınıza vermeyin. Mecbur kalırsanızda kimseyle paylaşmaması gerektiğini özellikle söyleyin.

Abisi ortak konferansa aldı beni demiştiniz. Bence hapishanedeki adamla hiç muhattap olmadan, abiye kardeşi ile asla bir birliktelik yaşamayacağınızı, durumun yanlış anlaşıldığını, bir daha rahatsız edilmek istemediğinizi söyleyin. Bir an önce kurtulun, hayatı kendinize daha fazla zorlaştırmayın. Bir iki iltifata çözülen bir yapınız varsa hiç bir şekilde iletişim kurmayın.

Kendi isteğinizle hattınızla ile ilgili bilgiyi gizleyebiliyorsunuz diye tahmin ediyorum. Hat alırken bunu yetkiliye sorun mutlaka. Yeni hattınızı da ortak tanıdıklarınıza vermeyin. Mecbur kalırsanızda kimseyle paylaşmaması gerektiğini özellikle söyleyin.

Abisi ortak konferansa aldı beni demiştiniz. Bence hapishanedeki adamla hiç muhattap olmadan, abiye kardeşi ile asla bir birliktelik yaşamayacağınızı, durumun yanlış anlaşıldığını, bir daha rahatsız edilmek istemediğinizi söyleyin. Bir an önce kurtulun, hayatı kendinize daha fazla zorlaştırmayın. Bir iki iltifata çözülen bir yapınız varsa hiç bir şekilde iletişim kurmayın.
O da kızdı zaten. Sen akıllı kızsın,bu adam saçma düşünceleri de saçma sevgisi de saçma.
Uğraşma bununla dedi. Yani bile bile lades diyen benim,ailesi bile bana üzüldü.
Bunu yetkiliye sorayım mutlaka. Olmadı babamın üzerine alırım hattımı,gizlenebiliyorsa gizlerim hatta. Ama tc kimlik numaram var onda. Yani bir ara sevgili olduğumuz için e-okula falan bakmak için birbirimize vermiştik. Acaba buradan bulabilir mi?

O da kızdı zaten. Sen akıllı kızsın,bu adam saçma düşünceleri de saçma sevgisi de saçma.
Uğraşma bununla dedi. Yani bile bile lades diyen benim,ailesi bile bana üzüldü.
Bunu yetkiliye sorayım mutlaka. Olmadı babamın üzerine alırım hattımı,gizlenebiliyorsa gizlerim hatta. Ama tc kimlik numaram var onda. Yani bir ara sevgili olduğumuz için e-okula falan bakmak için birbirimize vermiştik. Acaba buradan bulabilir mi?

Bir insanın kendisine yaptığını, yedi düvel bir araya gelse yapamaz. Düşünün onun canı, kanı olan insanlar bile söylemiş ki, burdaki üyelerin yazdıklarının sizin için önemi olsun. İnşallah bir daha böyle bir hataya düşmeşsiniz. Kimlik no ile ilgili soru beni aşar, ama öğrenebileceğiniz yetkililer var. Selametle.

Konunun başında kimle evlendiğimi düşündüğümü yazmışım anlamadım,hapistekiyle mi? Çıkınca evleneceğim diye birşey yazdığımı hatırlamıyorum ben. İsterseniz özelden atabilirsiniz öyle birşey yazdığımı. Ayrılmadan önce güzel bir ilişkimiz vardı,belki evlenebilirdik ancak bağımlı olması herşeyi bozdu. Ve biz ayrıldık. Bu kadar. Şuanki sevgilim beni gerçekten seviyor,çok aşık. Bundan eminim,beni kıramadığı için belki de başımıza bunlar geliyor. Neyse,kendimi kandırdığımı düşünmüyorum,bekleyip göreceğiz ne olacak.
---------

Screenshot_20190403-153719_Samsung Internet.jpg

------------
ekledim fotosunu ya neyse daha fazla yazmayacağım.

Bir insanın kendisine yaptığını, yedi düvel bir araya gelse yapamaz. Düşünün onun canı, kanı olan insanlar bile söylemiş ki, burdaki üyelerin yazdıklarının sizin için önemi olsun. İnşallah bir daha böyle bir hataya düşmeşsiniz. Kimlik no ile ilgili soru beni aşar, ama öğrenebileceğiniz yetkililer var. Selametle.
Teşekkür ederim yine de yardımlarınız için.
En iyisi yetki mecraya danışayım bu konuyu.

Tam olarak ben anlatamıyorum sanırım.
Başlık yanlış bir başlık.
İki kişi arasında kalmak demek istediğim aşk anlamında değil,başım belada anlamında kalmak. Sevmiyorum hapistekini. Canımı sokakta bulmadım kimseye heba edemem.
Güzel. O zaman o hapistekini tamamen sileceksin.
Bak bu şaka şuka işi değil hafife alınacak bişey hiç değil. O adamla tekrar irtibat kurarak hayatının hatasını yapmış olabilirsin. Ona göre hareket et.
Bu arada cezaevine ziyarete gittiğinde hani sevgilin demişya benimle birlikte geldiğini, benim dışarıda beklediğimi söyle diye bunu ona söyledin mi?

Güzel. O zaman o hapistekini tamamen sileceksin.
Bak bu şaka şuka işi değil hafife alınacak bişey hiç değil. O adamla tekrar irtibat kurarak hayatının hatasını yapmış olabilirsin. Ona göre hareket et.
Bu arada cezaevine ziyarete gittiğinde hani sevgilin demişya benimle birlikte geldiğini, benim dışarıda beklediğimi söyle diye bunu ona söyledin mi?
Evet söyledim. Hatta para yatıracağız sana,gömlek aldık falan dedim. Ağzımdan düşürmedim yani ismini. O başka yerlere çekti,ben aşığım sana falan dedi.

Evet söyledim. Hatta para yatıracağız sana,gömlek aldık falan dedim. Ağzımdan düşürmedim yani ismini. O başka yerlere çekti,ben aşığım sana falan dedi.

6 yıllık ilişkinin son yılında bağımlı olmuştu liseye geçmiştik o zamanlar derken 6 yıllık ilişkinin son yılında mı liseye geçtiniz?
kaç yaşındasınız acaba ben mi yanlış anladım bir noktalama işareti bir parantez mi vardı da göremedim?

Madde kullanan ve anne babasına şiddet uygulamaya çalışan en önemlisi seni sevdiğini söylediğin adam ona yardım etmeni sence hala onu sevdiğine yormaz mı? Bu olayı oraya çekmez mi? Çeker.. Hı sende sadece iyi niyetli değilsin bal gibi birşeyler kalmış içinde. Son olarak erkek arkadaşın da hiç kusura bakma da her haltı biliyor ve görüşmene izin veriyor. Sen ikisinden de kurtul. Ikincisi de beş para etmiyor azıcık sahiplen değer ver hissettir dimi.. modern olacağız diye herşeyi normal karşılamasak artık. .

Yaklaşık 10 yıldır tanıdığım bir adam var,6 yılı sevgilim'si olarak geçen fakat ayrı kaldığımız 4 yıldan bu yana hiçbir zaman vazgeçmeyen,her zaman yanımda,yakınımda olmaya çalışan
Daha açıklayıcı olmak gerekirse 6 yılın sonunda "ya ben,ya madde" dediğimde "beni bu hale sen getirdin,sorumlusu sensin ben uyuşturucuyu bırakmıyorum" gibi zırvaladığı için terketmiştim onu,onun dışında iyi giden bir ilişkimiz vardı
Kendisi son 4 yıldır hayatımda adeta bir infial yaratıcısı,sonu kötü biten her konunun baş kahramanı.
Çok dikkat çekici biri değilim,çok güzel de değilim fakat yanımda gördüğü her erkeğe,gence çirkeflik yapan,olayı kavgaya dönüştmüş birisi. Ayrıca tehlikeliydi beni her gördüğünde "arabaya bin,etek giyme,o elbise ne" gibi komutlar verip beni gerim gerim geren birisi.
Geçen yıl tam Mart ayında kavga etmiştik,öyle bir kavgaydı ki ilk defa karakolluk olup kendisinden şikayetçi olmuştum. Ondan sonra da cezaevine girmiş zaten. Neyse ben saçma sapan bir vicdan durumundan dolayı gidip gördüm bunu. Burada yazıldığı gibi olayları başka yere çekti. Ben "bir ihtiyacın var mı?" dedikçe o hala "benden yıllardır neden vazgeçmedin,sorunlu olduğumu biliyorsun aslında sende beni seviyorsun" dedi. En sonunda döküldü "bir seni sevdim gerisi yalan,ben seni bırakıp başkasınıj hayalini bile kurmadım,sana olan aşkımdan." "5 çocukla gelsen yine kabul ederim seni." "sen beni anlamıyorsun,sevgimin büyüklüğünü görmüyorsun." diye sıraladı.
Şimdi soruyorum size,seven insan böyle yapar mıydı? O kadar çabalamışken bırakır mıydı? Anlamıyorum,anlayamıyorum. Bugün arama günüymüş,beni abisi konferansa aldı. Biraz konuştuk bana mektup yaz,içini dök dedi. Ama yazıp yazmamakta kararzsızım. Ne olacak ne yapacağım bilmiyorum. Erkek arkadaşım ben sana bunun olacağını söylemiştim,al işte az vicdansız olsan ölmezdin gittin karıştırdın herşeyi ne olacak şimdi,adam çıktığında ortalığı inletmez mi diyerek bana söylenip beni suçluyor. Ne yapacağımı hiç bilmiyorum ya da ne olacağını. İyilik yapayım dedim yine elime yüzüme bulaştırdım.

Not: Neden cezaevine girdiğini soranlar olacaktır. Annesi ve babasına şiddet uygulamaya kalktığı ve evdeki camları çerçeveleri indirdiği için annesi babası şikayetçi olmuş. 1 ay sonra tahliye olacak.
Not2: sevgilim bütün süreçten haberdar,hiçbir şey söylemedi,sinirlenmedi.
Sevgiliniz sizi gerçekten seviyor ve ciddi anlamda güveniyor. Şanslısınız. Ama bu süreçte size belli etmese de üzülüyordur. Yapmanız gerekenden fazlasını bile yapmışsınız. Her zaman o kişinin hayatında olup ona destek olamazsınız. Olsanız da bundan anlayıp düzelme yoluna gidebilecek biri gibi görünmüyor. Bence bir şey yazmayın, artık geride kalsın.

6 yıllık ilişkinin son yılında bağımlı olmuştu liseye geçmiştik o zamanlar derken 6 yıllık ilişkinin son yılında mı liseye geçtiniz?
kaç yaşındasınız acaba ben mi yanlış anladım bir noktalama işareti bir parantez mi vardı da göremedim?
Yanlış yazdım sanırım,o kadar kişiye cevap veriyorum kafam çorba oldu. Lise sona yeni geçmiştik.
Şuan 21 yaşındayım ben,tahmini 16-17 yaşlarımın sonunda ilişkimiz bitmişti,sonra sevgilimle tanışmıştık.

Sevgiliniz sizi gerçekten seviyor ve ciddi anlamda güveniyor. Şanslısınız. Ama bu süreçte size belli etmese de üzülüyordur. Yapmanız gerekenden fazlasını bile yapmışsınız. Her zaman o kişinin hayatında olup ona destek olamazsınız. Olsanız da bundan anlayıp düzelme yoluna gidebilecek biri gibi görünmüyor. Bence bir şey yazmayın, artık geride kalsın.
Evet sevgisi ve aşkı o kadar yüce ki,her olayda daha fazla eziliyorum onun aşkının altında. Hayattaki tek şansım benim. Numaramı değiştireceğim şehri de değiştireceğim yıl sonunda sosyal medyayı da kapattım ulaşamaz artık bana diye düşünüyorum.

X