2 yıllık ilişkim arkadaş gazıyla mı bitti?

sevgilisi taksi tutamıyor, rez yapamıyor, otelden hareket edemiyor ( yine ulaşım sorunu ) kız 22 yaşında sağlık bakanı veya milli eğitim bakanı olarak atanmış para mok, oğlana sen pis fakir gözüm görmesin seni çekemicem artık diyor
Ben öyle anlamadım ya ilgisiz birisi sevgilisi. Bir hediye almak parayla alakalı değil ince fikir ile alakalıdır

hollandalılar gerçekten öyle. Burada hollanda da dogmusmus buyumuş orada bir sirkette calisan turk bir bayanın konusunu okumustum. giyimine kıyafetine özen gösteriyor hergun ayri kiyafet giyiyor susleniyor diye bayan amiri uyarmiş cok dikkat cekiyorsun diye. hollandalılar duz yünlu organik kazakları vardır kiş boyunca onları giyerler demisti.
Böyle zengin oluyorlar 🤑

Ben öyle anlamadım ya ilgisiz birisi sevgilisi. Bir hediye almak parayla alakalı değil ince fikir ile alakalıdır
Beklentiler uyuşmuyor, çocuğum parası yok kızın hediye kavramı şehrin ünlü bilekliği muhtemel altın bir bileklik. Çocuğu aşağılamış aşağılamış herşeyini yermiş dünyada aşağılayabileceğimiz kendini geliştirmemiş milyonlarca erkek var, ama onlarla sevgili değiliz. Ayrılsaymış kimse kimseyi hayalin mangal yakmak diye aşağılayamaz, senin hayalin prag tatilidir onun ki mangal yapmaktır. Bu diğerini ezme hakkı tanımaz. Kız iyi niyetli değil 22 yaşında atandım daha iyilerine layığım modunda buluna kadar uğraşır.Farklı dünyaların insanları ama bir taraf ukala kendini üstün görüyor. Hediyeyi illa erkek mi alır o ne almış çocuğa mesela ?

Beklentiler uyuşmuyor, çocuğum parası yok kızın hediye kavramı şehrin ünlü bilekliği muhtemel altın bir bileklik. Çocuğu aşağılamış aşağılamış herşeyini yermiş dünyada aşağılayabileceğimiz kendini geliştirmemiş milyonlarca erkek var, ama onlarla sevgili değiliz. Ayrılsaymış kimse kimseyi hayalin mangal yakmak diye aşağılayamaz, senin hayalin prag tatilidir onun ki mangal yapmaktır. Bu diğerini ezme hakkı tanımaz. Kız iyi niyetli değil 22 yaşında atandım daha iyilerine layığım modunda buluna kadar uğraşır.Farklı dünyaların insanları ama bir taraf ukala kendini üstün görüyor. Hediyeyi illa erkek mi alır o ne almış çocuğa mesela ?
Hı Trabzon hasırı bekliyorsa yuh😅 ben taş fln diye düşündüm

Ne okudum ben okudum okudum tekrar şaşırdım😳 2 senedir bu kadar olumsuzlukları 4 günde arkadaş gazindami gördünüz? Allah'tan evlenince vermemişler gazı 😂 arkadaşınızda bir acayip o kadar söze oturup ağladi yalvardımi ben olsam yaşadığınızı unuturum 🤦

Sudan sebepler bence. Bir taksi parası ne kadar yazar kimbilir. Herşey de taksiye mi binilir. Ben olsam hiç bişey yazmaz bitirirsen bitir derdim gömmüşsün adamı bi hiçmiş gibi yazmışsın. Hiç mi güzel anınız olmadı sanki. Bilmiyorum da ben adam için sevindim

Kadınlar bayılır kendi ilişkilerinde kul köle olup arkadaşlarının ilişkilerindeki en ufak sorunda onları doldurup ilişki gurusu kesilmeye. Ne erkek ne kadın ilişkiye arkadaşlarını dahil etmemeli yoksa böyle sizin gibi rezil olur. Yok taksiymiş yok filmmiş saçma sapan şeyler görgüsüz gibi mesaj yazmışsınız resmen.

Arkadaşlarınızın suçu yok tek suçlu sensin..
Sana kendini değersiz hissetiriyorsa dersin ben ayrılmak istiyorum bu şartlar altında senin ile evlenmem münkün değil diye.
Evlenilmez de bu adamla haklısın ama ayrılma tarzın keşke bu şekilde kalp kırıcı onur zedeleyici olmasaydı. Annen neden senin ilişkin karışıyor orasını anlamış değilim 🙄

Ben okurken yerin dibine girdim utandım yüzüm kızardı bunlar nasıl üslup asırı asırı itici ve cirkinsiniz. Terbiyenizi nerede unuttunuz? Her ne olursa olsun ne yasanmıssa yasansın bir insan bunca asagılık cümleleri haketmez bence. Aile görgünüzü, terbiyenizi gözden gecirin derim.

Cok canım sıkıldı, gidiyorum ben.

İnanma sakın inanmaaaa. Barıştıktan sonra aynısı gibi olmaya devam edecek. Ayrıca okurken içim şişti. İyi ki sebep olmuş arkadaşlarınız 😒

Hayat tarzınıza uymadığı belli ama bazi yerlerde çok ayıp etmişsiniz kimse mükemmel ilişki yaşamiyor. Çiçek sorunu her ilişkide vardir mesela az buçuk.

Birbirinize uygun değilsiniz olabılır tabi fakat ayrılma şekli rezalet.
Ne gerek vardı bu kadar aşağılamaya nasıl içiniz el verdi bu sözleri yazmaya.
Normalde arkadaş bile olmazsınız da ne demeye sevgili oldunuz?
Hiç mi sevgisi yoktu içinizde nasıl yazabildiniz bunları ya çok ağır geldi bana bazı yerleri.
İnşallah tekrar başlamaz bu saçma ilişki. Çocuga yazık nelerin hesabını tutmuşsunuz.

Merhaba uzun zamandır okuyordum ama yeni üye oldum. Fikirlerinize ihtiyacım var. Ben 22 yaşında meslek sahibi tek başıma yaşayan bir kadınım. Bundan 2 hafta önce kız arkadaşlarım bana yatıya misafir olarak geldi. İlişkimi başından belli sevgilimi beğenmediklerini dile getiriyorlardı. Sürekli sen daha güzelsin sen daha iyilerine layıksın bunda ne buluyorsun gibi laflar ederlerdi. Çoğu zaman ya cevap vermez ya da şakaya vururdum. Pek de bir şey anlatmazdım onlara. Ama bu misafir oldukları 4 gün boyunca sürekli ağzımdan laf alıp (özellikle kötü yanlarını ortaya çıkarmak için) beni resmen soğuttular. Hatta ayrılık mesajını da hadi birlikte yazalım diyip yazdırdılar. Evet 2 yıl boyunca sorunlar vardı ama durduk yere bitirdim ilişkiyi. Şimdi size ilişkimi anlatayım. Sevgilimle aynı meslekteniz o 26 yaşında. 2 yıllık bir ilişkimiz var. İki tarafında ailelesi biliyor. Hatta bu Şubat ayında aile tanışması olacaktı. Aşağıya ayrılık mesajımı yazıyorum:
Bu yaşananlardan sonra ilişkimizi en baştan itibaren gözden geçirmeye başladım. Ve bu zamana kadar neden bu kadar zamandır birlikteyiz ona bile anlam veremedim. En başta öğrencilik yıllarında bile otogara gitme saatini bile ben ayarlıyordum. Koştur koştur gittiğimiz zamanlarda bir taksi çevirmeyi bile akıl edemedin. Ben öğrenci olduğum için akıl edememiştim. Sen kaç yıldır meslek sahibisin böyle basit bir sorunu çözememiştin. Ben daha mesleğimin ilk yılında otobuse binmeyi tercih etmiyorum. Her yere taksiyle gidiyorum. Çünkü ben aldığım maaşa göre bir hayat yaşamayı biliyorum. Konforumu elimdeki paraya göre belirliyorum. Ama sana baktığım zaman hiç bir zaman bunu göremedim. Alacağım kıyafetin parasına bile karışıyorsun. Şu an maddiyatımız ortak olmamasına rağmen. Sana baktığım zaman düzenli geliri olan bir insan görmüyorum. Hayatını en azami şartlarda devam ettiriyorsun. Böyle bir adamla evlenmek istemiyorum. Hayattaki tek amacın en kısa sürede memleketine gitmek. Haftasonları köye çıkıp mangal yapmak. Sen busun senin hayatın bundan ibaret. Ama ben ömrümü böyle geçirmek istemiyorum. Böyle bir aile kurmak istemiyorum. Benim hayallerim, hayata bakış açım sana çok zıt. Şimdiye kadar tüm hayallerimden vazgeçmeyi göze aldım. Sana uyum sağlayan ben oldum ama ben artık çok zorlanıyorum.
Ayrıca her zaman her şeyi ben çözmekten sıkıldım. Buraya atandığım zaman yaşadığım tüm zorlukları sana anlatmama rağmen hiç birine çözüm bulamadın. Bir sorunla karşılaştığımda ilk seni arıyorum ama sen sadece süreci uzatıyorsun. Ve hiç bir zaman çözüm bulduğunu hatırlamıyorum. Benim sana sorma sebebim sensiz çözüm bulamam değil, bir kere de olsa senin bir şeyleri çözmeni görmek istememdi. Buraya gelmeden önce bir rezervasyon sitesinden otel bulmak çok mu zordu. Onu geçtim geldiğinde bir de seni otelden almamı istiyorsun. Şehri bilmiyor olabilirsin bir taksi çağırmak çok mu zor. İşine gelince ataerkilsin ama beni ayağına kadar çağırdın. Otogara giderken yine ben taksi çağırdım. Benim yaptığım şeyi sende yapabilirsin Googledan bakıyorum bende.Her şeyi geçtim gezi turunda bile ben her şeyi ayarladım. Birlikte gideceğimiz gezi için beni elin adamlarıyla muhatap ettin. Ben her şeyi telefondan hallettim. Turun benim yaşadığım şehirden kalkması senin konuşamayacağın anlamına gelmiyor. Ben artık yoruldum. Ben geri dönüt almama rağmen her şeyi ilk sana söylüyorum. Ama sen buna rağmen hiç bir şeyi bana anlatamıyorsun. Hep sonradan öğreniyorum. Ve bu da benim sormamla oluyor. Bu ilişkinin maddi manevi tüm yükünü ben taşıyorsam sen niye varsın? Karşılığında senden iyi bir muamele bile görmüyorum. Ben kendimi ne zaman özel hissettim ki. Hep söyledim sana bir kere sandelye çekmek çok mu zor. Memleketine geldiğimde bir çiçek alıp gelmek çok mu zor. Ya da ufak bir hatıra vermek çok mu zor. Otogara bile geç geldin ya. 3 yıl olacak hala bir bileklik(onun yaşadığı şehirde meşhur bir şey) almadın. Söylemeden almayı akıl bile etmedin. Söyledim yine almadın. Ben de biliyorum almayı ama ben senden bir hatıra olsun hiç çıkarmayayım istedim. Özel bir anlamı olsun istedim. Hiç bir zaman bana kendimi özel hissettirmedin. Buna rağmen hala beni eksik yetersiz görüp değiştirmeye çalışıyorsun. Ben bu zamana kadar seni hayatımda iyi bir insan olduğun için tutmuşum. Ama şimdi her anlamda düşündüğümde biz seninle her konuda çok farklıyız. Bunu en başından belli biliyordum ama sevgimin bazı şeylerin üstesinden geleceğine inanmıştım. Ne bir sohbetin ne bir hobin var. Sosyal ortamın bile yok. Sana önerdiğim dizi ve filmleri bile izlemiyorsun. Sosyal hayatta arkadaşlık kuracağım bir insan bile değilsin. Senle evlenip nasıl aynı eve gireceğim. Girdiğim zaman ne konuşacağız nasıl zaman geçireceğiz. Ortak bir müzik zevkimiz bile yok. Senin müzik zevkin bile yok. Bir hobin yok, bir film kitap kültürün yok. Senle neyi paylaşabiliriz bu hayatta? Senle hiç bir şey paylaşamıyoruz. Ve bütün bunlara rağmen her şeyi benden bekliyorsun. Hiç bir zaman bu hayatta yükümü hafifletmedin. Onu geçtim üstüne sırtıma daha çok yük koydun. Ama artık buraya kadar. Ben daha fazla devam etmek istemiyorum. Senin yaşamak istediğim hayata uygun birini bul. Çünkü ben o hayata ait değilim. Ve daha fazla mutsuz olmak istemiyorum. Senden ricam beni bundan sonra beni rahatsız etme. Annelerimizi de bu işe karıştırma. Ben kararım kesin. Değişmeyecek.
Bu mesajı attım ayrıldık. Daha sonra aradı ağlaya ağlaya bağırdım çağırdım küfür ettim(etmemem gerekirdi). Aradan 2 gün geçti yaşadığım şehre kapıya kadar gelmiş. 2 yıldır almadığı çiçeği almış. Tuttum yüzüne fırlattım şimdi mi alıyorsun diye. Doğru düzgün konuşmadım bile. Zaten o ağlamaya başladı. Bir şans ver her şeyi düzelticem dedi. Annem araya girdi ortada çözülmeyecek sorun yok çocuğa inanıyorum bana söz verdi bir şans daha ver diyor. Geçen kargo geldi 8 sayfa mektup yazmış bir de bilekliği yollamış. Şimdi mi yolluyorsun? Niye kaybedince anlaşılır ki kıymetim? Çok ağlıyor söz her şeyi değiştireceğim sana ben eşim gözüyle baktım diyor. Bende zaman istedim sadece 1 haftadır düşünüyorum. Bir yandan özlüyorum yanındayken de çok mutluyum diyorum. Bir yandan da bana göre biri değil onla yapamam diyip duruyorum.
Uzun oldu kusura bakmayın sizce bu yazdıklarım bitirmek için yeterli mi? Yada annem arkadaşlarımın gazına geldiğimi söylüyor öyle mi? Onların etkisi fazla ama bu yazdığım sorunlardan ben de rahatsız oluyordum. Ama bitirecek kadar değil. Nasıl oldu anlamadım bir anda bitirdim. Düşüncelerinizi bekliyorum.
Arkadaşlarının gazıyla mı kendine değer verip vermeyeceksin ayrılma şeklin yanlış ama yazdıkların doğruysa bu adam asla sana göre değil. Hiçbi ortak noktan olmayan bu adamla evlensen bile mutlu olamayacaksın. Arkadaşlarımın gazı dşye konu açmayıp bu özelliklerde bi sevgilim var desen buradakiler de ayrıl derdi eminim.

ay cok utandim okurken ya. korkunc bir mesaj. hic mi aile terbiyesi almadiniz siz, size belli bir kotulugu dokunmamis birine bunlari yazma hakkini nereden buldunuz?

adam sanki iliskinin basinda romeoydu da sonra degisti. adam buymus kardesim, bile bile baslamissin. ayriliyorsan duzgunce ayril medeni sekilde. 2 yillik iliski mesajla, adama hakaretle mi biter? yazik.
.ay bende üzüldüm okurken
Bu arada çok zıtlar, iyi ki ayrılmışlar
Ama ayrılmanın da bir raconu olur ya
Hakaret edip aşağılamak neden

Erkek arkadaşınız resmen yetersiz bir insan. Ve siz bunu gayet farkındasınız
Yetersiz bir insanla evlenip hep sırtınızdamı tasıyacaktınız. Devamlı iki kişilik beyin kullanmanız gerekecek çocuğunuz gibi taşıyacaksınız
Arkadaşlarınız iyi yapmış bu adamla ömür geçmez
Ki sizinde işinize gelmiş bence
Pişman olmayı vicdan yapmayı bırakın önünüze bakın

X