20 günlük eşim ilk kavgada boşanmak istedi.

noordelijk

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Aralık 2023
3
-28
24
1 yıllık bir ilişkim var. Evleneli 20 gün oldu. Balayından yeni geldik hatta. Bir tartışma yaşadık, şunu bidaha yapamazsın tarzında bir şey direttim o da inatla yapacağım diye aldı eline telefonu, ben de telefonunu elinden almaya çalışırken beni kollarımdan tutup itekledi, ben de canımın acısıyla boynuna bitane tokat attım. sonra tokattan önceki her şey unutuldu sanki ben durduk yere tokat atmışım gibi beni hiç itmemiş canımı acıtmamış gibi bağırmaya üstüme gelmeye başladı kışkırtmak için bir şeyler söyledi, defalarca bu konuda beni kışkırtma diye konuştuğumuz halde, konuşmama izin vermeden bağırmaya devam etti ben de tekrar vurdum. ilki refleksti ama sonrasında öfkeme hakim olamadığım için yaptım. akşamına da şehir dışına annemler bizi bekliyor yola çıkmamız lazım. kalktı hemen eline bi çanta aldı eşya koymaya başladı. pazartesi günü gelirim boşanıyoruz diye bağırarak. 1 yıldır ilişkimiz var ve yeni birlikte yaşamaya başlamadık biz 7-8 aydır aynı evde yaşıyoruz sadece resmiyete döküldü. ve bu ayarda bir kavgamız hiç olmadı. kavga etsek bile 1 gün sürerdi küslük. şimdi ilk büyük kavgada bana gelmiş boşanıyoruz diyor. bu bana mı tuhaf geliyor yoksa tuhaf mı? ne yapmalıyım nasıl hissetmeliyim bilmiyorum? vurduğum için pişmanım ama boşanalım diye çıkması beni çok tuhaf hissettirdi..

O kadar da büyük bi savaş değil ya tv de abartıyorlar. Gazzedekinin çeyreği kadar değil.
Hem ırkçı Arap sevici hemde yorumlarını begenmedigim için ana hesabıma gelip seri beğenmedim yapan kişilik!!! Gerçekten hasta bir yapınız var ben şok!!!

Vayy vay vayy vayy abart abart biraz daha abart. Meseleyi insanlığıma kadar getirmiş bi de pess. Bu dediklerinin hepsi senelerdir filistinde yaşanıyor senelerdir işgal altında onlar için bu kadar çırpındın mı merak ettim. Hayır çok şükür ben sizin gibi arap düşmanı ırkçı falan değilim. Büyük kısmınız araplardan nefret ediyoruz diye bağırıyorsunuz malesef. Evet Ukraynada bi savaş var ama, ister beğenin ister beğenmeyin, Filistin kadar asla kötü durumda değil. En azından Ukraynaya tüm dünya destek veriyor, yardımlar yağıyor, silahlar veriliyor. Yani Ukraynanın sana bana ihtiyacı yok.Filistin ise İsrailin, Amerikanın, İngilterenin işgalleri sayesinde nerdeyse haritadan silindi. Oradaki insanların diğerleri gibi kaçıp kurtulma imkanları da yok. Hepsi şehit oluyor ya da olmayı bekliyor. Bunca şeyi görüp de hala Ukrayna diye bağırıyorsan asıl sana ve senin gibilere yazıklar olsun!!!

Savaş yarıştırması mı yapıyorsunuz?? Yani Ukrayna'da suçsuz günahsız bebek zarar görürse Fİlistindeki bebekten daha mı önemsiz oluyor bu yazdığınıza göre, çünkü Ukrayna destek gördüğü için sivillerin değeri mi azalıyor??

Savaş yarıştırması mı yapıyorsunuz?? Yani Ukrayna'da suçsuz günahsız bebek zarar görürse Fİlistindeki bebekten daha mı önemsiz oluyor bu yazdığınıza göre, çünkü Ukrayna destek gördüğü için sivillerin değeri mi azalıyor??
Irkçı insan böyle oluyor yapacak birşey yok. Profil fotoğrafindan da utanmıyor

Ya senin psikolojin normal mi gerçekten çok komiksin. 😄 Kusura bakma destan yazmışsın ama yazdıklarının çoğunu okumadım çünkü başından anladım ne kadar saçma abartılı ve boş konuştuğunu. Bana iftira atıyorsun diyosun ama asıl bana ırkçılık yaftasıyla sen iftira atıyorsun. Ayrıca o kadar eminsin ki kendinden Allahın vereceği cezaya ya da mükafata kadar kendin karar veriyorsun. Valla benim yazdıklarımdan sen bunları çıkarıyosan acilen psikoloğa gitmeni öneririm. Böyle saldırgan ve düşmanca söylemlerle ona buna sataşıp durma hele bana hiç bulaşma. Daha fazla uzatıp da gereksiz diyaloğa girmeyeceğim boşu boşuna. Allah acil şifalar versin. 🙏
Az önce Ukrayna savaşını küçümserken de gülüyordun. Ben sana hadis yazdım, Allah ın kurallarını yazdım, İslamın gereklerini yazdım, Peygamber dostunun davranışını yazdım, bunlar mı saçma abartı boş?
Evet bana iftira attın, ben Araplardan nefret ediyorum diye bağırırken yanımda mıydın, gözünle kulağınla buna şahit mi oldun? Filistin için birşey yapmadığıma şahit mi oldun? Neyine güvendin bunları sıpıtırken? Allah bunların hesabını sana sormayacak mı zannettin? Ben kimin cezasına mükafatına karar verdim? Yeni bir iftira daha attın, bak hesap var hesap veremezsin bunların hesabını aklını başına al. Senden başka hiçkimse düşmanca söylemlerde bulunmadı, insanların acılarını katlini zulüm görmesini küçümsemedi, bir ırkı önemseyip diğerlerini gözardı etmedi. İslama insanlığa zarar veren herkese bulaşırım, müslümanım diyip benim dinimi böyle lanse edemez hiçkimse
Sorduğum tek bir soruya cevap verebilecek kapasitede değilsin, anca lak lak

Ya tamam benim din kardeşime daha fazla üzülmem normal değil mi? Ben Arapları savunacak bi yorum yapmadım bunun dinle alakası var ırk ne alaka, ama arkadaş bana karşı ırkçılık, vicdansızlık, insanlık dışı gibi yorumlarla abarttı da abarttı. Hem ben Ukraynadakilere üzülmüyorum demedim ki sadece Filistindeki daha kötü bir savaş dedim. Bunu demekle ırkçı mı olunuyor?
Bilincin gidip geliyor mu? Ukrayna’daki savaşı küçümsemeni kınadığım için cart diye siz Araplardan nefret ediyorsunuz diye iftira atan sen değil misin? Araplardan bahseden sensin. Ukrayna dan bahsederken Gazze yi konu eden sen değil misin? Araplık bir din mi ırk mı? Ukraynadakilere üzüldüğün için mi oradaki zulmü küçümsedin, ukraynadakilere üzüldüğün için mi gülen emoji koydun? Gazze’den bahsederken niye gülmüyorsun? İsrail’in yaptıklarınında dinle alakası var, niye onları kınıyorsun? Seninle aynı zihniyetteler işte

Irkçı insan böyle oluyor yapacak birşey yok. Profil fotoğrafindan da utanmıyor
Müslümanlar bunlar yüzünden zulüm görüyor, bunlar yüzünden gayrimüslimler bizlere karşı önyargılı, bunlar yüzünden terörist kabul ediliyoruz, bunlar yüzünden gençlerimiz islam dan kopuyor

Dönüpte demiyor ki Ukrayna yardım görüyor da benim tek önemsediğim ırk olan Araplar hem soy hem din kardeşleri olan Filistinlilere neden yardım etmiyor? Ben bu ırkı mı üstün tutuyorum diğerlerinden?

Adam haklı bence boşanmak istemekte. Çünkü bunca şeyden sonra zaten sizin o evi terketmeniz gerekiyordu veya boşanmayı istemeniz gerekiyordu. Demek ki ne yapsa kabullenecek bir tipsiniz. Ne öyle telefonu elden almaya çalışmalar vurmalar. Saygı da duymaz tabi. Saldırgan saldırgan hareketler… ekstradan çocuklarımız olsa onları da döver bu diye düşünmüş olabilir.

Adam haksız olsa bile haklı. İlk kez kıçı başı ayrı oynayan bir adama bir kadın karşısında hak veriyorum bu sitede.

Ya tamam benim din kardeşime daha fazla üzülmem normal değil mi? Ben Arapları savunacak bi yorum yapmadım bunun dinle alakası var ırk ne alaka, ama arkadaş bana karşı ırkçılık, vicdansızlık, insanlık dışı gibi yorumlarla abarttı da abarttı. Hem ben Ukraynadakilere üzülmüyorum demedim ki sadece Filistindeki daha kötü bir savaş dedim. Bunu demekle ırkçı mı olunuyor?

Aslında anlamak istemediğiniz şey şu okudum da yorumları.
1 -Savaşın küçüğü büyüğü olmaz. Evlat acısı,eş acısı, kardeş acısı,anne acısı vs vs.... heryerde aynıdır evlere aynı derece de ateş düşüyor. Kıyas yapılamaz bu durumda empati de seçicilik ile samimi bulmuyorum üzülmenizi.
2- Müslümana olana daha fazla üzülürüm demek de ırkçılık yansıması değilse aksisi nedir merak ediyoruz.

Belli özentilikten
Hayatınız belli kalıplara göre yasanmis . Kimse birşey demeden bir üyeyi Arap oldukları için onların acısını yok saydığını yazdiniz. Benim bir iki cumlemden sen müslümanlara düşmansin dediniz başka birine başka şeyler . Gerçekten bakın cahillik kötü birşey. Zulüm altında olan sadece bir yer yok . Sizin kendi milletinizden ve inancınizdan insanlar da bugün Çin'de zulüm görüyor. Kafeste yetiştirilen tavuklar da bugün işkence çekiyor. Sırf daha çok medyada maruz kaldığınız bir acı var diye diğerlerininkini hiçe sayıp başkalarını da vuramazsiniz. Sizin inandığıniz şeyle zaten benim inancım bir olamaz .

Sinirleriniz çok bozulsa da kendinize hakim olmaliydiniz.
Ben de 24 yasi erken buluyorum evlenmek için ayrıca bir yıl da evlilik kararı vermek için çok erken bu benim fikrim
İnş aranızdaki problemleri çözersiniz
Mesajların tümünü okuyamadım, ama başka tartışma olmadıysa aranızda karşılıklı bir konuşma yapın. Boşanmak için fevri bir karar diye düşünüyorum.

Konuyla hiç ilgisi olmayan bu ukrayna ve filistin olayına konu ne ara geldi anlamadım
Ayrıca insanlar burseye tepki gösterirken filistin üzerinden duyar kasmak da moda oldu.
Savaşın milliyeti dini olamaz.
Filistin için insanı değerlerini yitirmemiş herkes üzülüyor ve bir şeyler yapmak istiyor zaten.
Bizden farklı dinde olan zulme uğrayan insanlar için de uzulebiliriz. Bu konu uzerinden kimseye nefret kusmanin bir anlamı yok. Kimsenin milliyetçilik yada dininin bir üstünlüğü yok.
Burada dini yorum yapmak yasak diye biliyorum,fikistin üzerinden başka üyelere saldıran hanımefendinin uyarılması gerektiğini düşünüyorum. Mune Mune

1 yıllık bir ilişkim var. Evleneli 20 gün oldu. Balayından yeni geldik hatta. Bir tartışma yaşadık, şunu bidaha yapamazsın tarzında bir şey direttim o da inatla yapacağım diye aldı eline telefonu, ben de telefonunu elinden almaya çalışırken beni kollarımdan tutup itekledi, ben de canımın acısıyla boynuna bitane tokat attım. sonra tokattan önceki her şey unutuldu sanki ben durduk yere tokat atmışım gibi beni hiç itmemiş canımı acıtmamış gibi bağırmaya üstüme gelmeye başladı kışkırtmak için bir şeyler söyledi, defalarca bu konuda beni kışkırtma diye konuştuğumuz halde, konuşmama izin vermeden bağırmaya devam etti ben de tekrar vurdum. ilki refleksti ama sonrasında öfkeme hakim olamadığım için yaptım. akşamına da şehir dışına annemler bizi bekliyor yola çıkmamız lazım. kalktı hemen eline bi çanta aldı eşya koymaya başladı. pazartesi günü gelirim boşanıyoruz diye bağırarak. 1 yıldır ilişkimiz var ve yeni birlikte yaşamaya başlamadık biz 7-8 aydır aynı evde yaşıyoruz sadece resmiyete döküldü. ve bu ayarda bir kavgamız hiç olmadı. kavga etsek bile 1 gün sürerdi küslük. şimdi ilk büyük kavgada bana gelmiş boşanıyoruz diyor. bu bana mı tuhaf geliyor yoksa tuhaf mı? ne yapmalıyım nasıl hissetmeliyim bilmiyorum? vurduğum için pişmanım ama boşanalım diye çıkması beni çok tuhaf hissettirdi..
1 yıldır tanıdığın adamla evlenirken aklın nerdeydi?
Adama iki defa vurmuşsun yok refleks yok sinir diye savunuyorsun, sana tokat atan o olsa tepkin ne olurdu acaba? 20. Gününüzde o seni itekliyor, sen ona vuruyorsun normal bir ilişki değil bu. Boşanın yol yakınken

X