20 Yillik Bir Hayal, Omurluk Saglik

Tabii ki takımda takipteyim de günlük olarak da takibimdesin artık :KK31:

Son düzenleme:
Bugunku menu... biraz kosusturmaca ve yogunluktan, ayrica uykusuzluktan cok ideal bir menu sayilmaz.

sabah: elma sirkeli balli ilik su

kahvalti: 10 gr badem, 10 gr ceviz, bir greyfurt

ara: 1 kepekli peynirli pogaca, azicik yagsiz sutle sade kahve

ogle: 4 kayisi kurusu, 4 tane etiform corek otlu (bir paketin yarisi yani) 400 ml civari yagsiz sut

aksam: 2 kepce sehriye corbasi, 2 servis kasigi yesil mercimekli bulgur pilavi, 150 gr yagsiz yogurt

ara: 10 gr ceviz, 10 gr badem, 1 elma

su: 2 litreyi gecmistir.

bugun biraz az yedim, uykusuz geceleri telafi etme gunuydu bugun. sporumu yazayim da yaticiim birazdan, soyle bir guzelce dinleneyim bugun.

slim in 6- start it up 4. gun tamamdir.
slim and limber
27 dk yuruyus
5 dk bisiklet

tesekkur ederim arkadasim :)) gecen haftanin acisini cikarabildigim icin cok mutluyum gercekten :)

bugun yeterince uyudum ya, slim in 6 agrilari da daha iyi. demek ki kaslar uykuda tamir ediliyor.

benim de dün pilateste omuz ve sırt kaslarım çok çalışmış herhalde bugün sopa gibi duruyorum - demek ki pilates dik durmaya yardımcı derken dedikleri bu olsa gerek:KK1:

benim de dün pilateste omuz ve sırt kaslarım çok çalışmış herhalde bugün sopa gibi duruyorum - demek ki pilates dik durmaya yardımcı derken dedikleri bu olsa gerek:KK1:

aslinda ben de yapmak istiyorum pilates ama seninki gibi bir hoca esliginde dogru yaptigimdan emin olarak yapmak istiyorum. okulda aciliyor pilates yoga dersleri ama kiz erkek karisik, sekilden sekle girerken etrafta sadece kadinlar olsa daha rahat ederim.

aksam markete gitmeyi planliyorum, sonra da bir arkadasla spor salonuna gidelim dedik cuma aksami tenhayken. o yuzden slim in 6 tehlikeye girmesin diye simdi yaptim. :)

25 dakika olmasi super. ramp it up'in 48, burn it up'in da 59 dakika oldugunu gordum az once. hayirlisi bakalim.

aslinda ben de yapmak istiyorum pilates ama seninki gibi bir hoca esliginde dogru yaptigimdan emin olarak yapmak istiyorum. okulda aciliyor pilates yoga dersleri ama kiz erkek karisik, sekilden sekle girerken etrafta sadece kadinlar olsa daha rahat ederim.
ben de videolardan arada yapıyordum ama hareketlerin doğru yapılması önemli ve bir yanlışlık yapıp sakatlanmadan doğrusunu öğreneyim diye kaydoldum ben de ama inanır mısın hiç bir harekette hoca yanlış yapıyorsun demedi (tek tek dolaşıp kontrol ediyor ) 1 ayım dolunca bırakmayı planlıyorum çünkü tekrar sayıları çok fazla ve hem yoruyor hem de uzun süreli ağrılara sebep oluyor - bu hafta hiçbir işe yetişemedim zaten haftaya da gidemeyeceğim - evde devam etmeyi çok istiyorum başlamışkn bırakmamak lazım

aksam markete gitmeyi planliyorum, sonra da bir arkadasla spor salonuna gidelim dedik cuma aksami tenhayken. o yuzden slim in 6 tehlikeye girmesin diye simdi yaptim. :)

25 dakika olmasi super. ramp it up'in 48, burn it up'in da 59 dakika oldugunu gordum az once. hayirlisi bakalim.
bence sana bu slim in 6 iyi geldi

ben de videolardan arada yapıyordum ama hareketlerin doğru yapılması önemli ve bir yanlışlık yapıp sakatlanmadan doğrusunu öğreneyim diye kaydoldum ben de ama inanır mısın hiç bir harekette hoca yanlış yapıyorsun demedi (tek tek dolaşıp kontrol ediyor ) 1 ayım dolunca bırakmayı planlıyorum çünkü tekrar sayıları çok fazla ve hem yoruyor hem de uzun süreli ağrılara sebep oluyor - bu hafta hiçbir işe yetişemedim zaten haftaya da gidemeyeceğim - evde devam etmeyi çok istiyorum başlamışkn bırakmamak lazım

bence sana bu slim in 6 iyi geldi

evet evet iyi geldi, en cok da ben bu programi 2010'da da yapmayi cok istemistim, kac kez basladim basladim, bir turlu tamamlayamadim. cunku cok zor geldiginden iradem zayif geliyordu. ikinci videoyu hic izlemedim mesela. yarim kalmis proje gibi benim icin, tamamlarsam icimden bir ukde eksilecek :KK70:

hareketleri ogrendikten sonra ki zaten biliyorsun ve dogru uyguluyorsun, evde de yapabilirsin. gel git telasi olmadan daha az yorucu olur senin icin.

bu arada coach nicole'un yulaf ezmesi fotografindan sonra bi arama yaptim yulaf ezmesi tarifleri diye, yulaf ezmesinden az kalorili kurabiye yapilabiliyormus. kuru uzum, muz, bal gibi malzemelerle karistirip 20 dk firinlaniyormus. belki markette kurabiye icin bitter cikolata parcaciklari falan da bulabilirsem, onu da ekleyip guzel bir ara ogunluk yapabilirim.

gunun menusu:

sabah: sahanda 2 yagsiz yumurta, 1 dilim ekmek ve bolca kahvaltilik lor, biraz zeytin ezmesi, 2 domates

ogle: 2 servis kasigi mercimekli bulgur pilavi, 3 kornison tursusu, 200 gr yagsiz yogurt

ara: 10 gr ceviz, 10 gr badem, 1 parca bitter

aksam: bol yagsiz sutle, bir muzla iki avuc nesfit

ara: 1 greyfurt

sabah biraz gec kalktim, aksam yatarken alerji hapini ictigimden tiroid ilaci sabaha kaldi, bir saat de bekleyince saat 10'a kaldi kahvalti. o yuzden bi ara ogun eksik kaldi.

peynirleri bozulmadan tuketmeyi basarmaliyim. simdi 500 gr lor var, her gun 50 gr yersem, 10 gunde biter. paketin yarisini buzluga atayim ben yine, ilk yari bitince cikaririm.

bugun bir suru domates aldim yine :KK70: yarin sabah guzel bol domatesli bir kahvalti yapayim insallah :)

Cok sukur slim in 6 start it up'in 6. gununu de yaptim ve ilk haftayi tamamladim, yarin mola :KK70:

PztSaliCrsPrsCmCtsPzr
Start it up:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:Mola

ayrica 101 dk 10 km de yuruyus yaptim :) kardiyo da tamamdir. aksama belki bir slim and 6 pack yaparim, bi de slim and limber.

Son düzenleme:
bugunku menum

sabah: balli, elma sirkeli su

kahvalti: marullu, bol yesillikli 2 yumurtali salata

ogle: 2 kepce sehriye corbasi, 2 servis kasigi yesil mercimekli bulgur pilavi, yaklasik 200 gr yagsiz yogurt

ara: 10 gr badem, 10 gr ceviz, 1 muz

aksam: 2 servis kasigi yesil mercimekli bulgur pilavi, 3 domates, 2 salatalik, bi sivri biber, bol maydonoz ve biraz feslegenli salata.

bugunku menum

sabah: 2 greyfurt

ogle: bol yagsiz sutlu, 1 muzlu nesfit

ara: 10 gr badem, 10 gr ceviz, 3 hurma

aksam: firinda patatesli biberli domatesli kofte (3 kofte, toplam 300 kalori civari), 200 gr yagsiz yogurt

ara: 1 elma, 10 gr badem.

Son düzenleme:
Dunku menum

sabah: balli, elma sirkeli ilik su

kahvalti: 1 buyuk greyfurt

ara: 10 gr badem, 10 gr ceviz

ogle: 2 kivi

aksam uzeri: dunku firinda sebzeli kofte (300 kalori) bir tabak kokteyl domates, 150 gr yagsiz yogurt

ara: 5 kuru erik, 3 parca bitter

spor: slim in 6, ikinci hafta 1. gun

X