2008 Aralık Anneleri

selamlarr,foruma bakmayalı 2.bebişler geliyomuşş hayırlısı olsun diyeyim öncelikle sonrada tebrik ederim.
hani bir söz vardır toplumda "bir çocuk hiç çocuk" diye 2.çocuğum dünyaya gelince ne kadar doğru olduğunu test edip onayladım:))
hakikatende bir çocuk hiç çocuk şöyleki ikinci çocuk ile birlikte kendinize zaman ayırmak ciddi anlamda lüks oluyor.bırakın kendinize zaman ayırmayı eşinize dahi zaman ayıramayabiliyorsunuz.
yaşadım ve öğrendim:))ilgililere duyurulur
ama bunun yanında iki çocuk olunca tam anlamı ile bir aile olduğumuzu anladım.bunuda belirtmeden asla geçemiycem...

kızıma gelince;maşallah bebek değil artık bir çocuk kıvamına geldi.konuşuyor,yürüyor aktiviteler yapıyor kendince vs..
birde afacan olmasa tam olacak ama sağlık olsun adını tsunami koydum:))
geçtiği yeri yıkıyor

arkadaşlar aranızda wc alışkanlığı kazandıran oldumu?bi havalar ısındı çok şkr birkaç güne başlıycaz inş.hepinizi öpüyoruz sevgilerr:) :82:

eminecim, biz de havaların ısınmasını bekliyorduk aynen, inşallah bu süreci de kolaylıkla atlatırız

bizde bezden kurtulmak için okulların tatil olmasını bekliyordukk..nihayet dersler hafifledi iki gündür yoğun çabalarla lazımlığa ilk çişini yaptı nihayett:))
umarım kolay olur çünkü kızlarda bu süreç daha sıkıntılı geçiyormuşşş
forum sorun söyleyelim köşesine döndüü
ayrıca konuşma konusunda son bir aydır epeyce bir yol aldıkk öyleki şuan her kelimeyi çocuk şivesi ile rahatlıkla telaffuz edip derdini anlatabiliyor.bizim konuşma genetiğimiz vukuatlı olduğu için 3 yaşına kadar kendimce zaman biçmiştim ama melis bu konu da bizi şaşırttı diyebilirim.kıvır kıvır saçları oldu inat ettim kazıtmadımm:))sokakta okulda parkta biri sevmeye görsün hemen cevap verip şımamalar başlıyor ki hangi ortama girersek girelim melisi görüpte gülümsemeyen sevmeyen hatta biraz ileri gidip mıncıklamayan yok desem yalan olmaz:nazar:sevimli cadı birde şeytan tüyü var demekkii oldukça sıcakkanlı hiç tanımasa bile çağırmaya görsün biri hemen yanına gidip sevimlilikler yapmaya başlıyorr:KK9:

Son düzenleme:
arkadaşlar aranızda wc alışkanlığı kazandıran oldumu?bi havalar ısındı çok şkr birkaç güne başlıycaz inş.hepinizi öpüyoruz sevgilerr:) :82:

biz wc eğitimi işini hallettik çok şükür 2 aydır tuvalete gidiyoruz geceleri bezlesemde çoğunlukla kuru kalkıyor maşallah...
öncelikle hiç zorlamadım keyfine bıraktım herşeyi nasıls beziyle okula giden cocuk yokya nasılsa vaktigelince söyler dedim ve öylede oldu.
ben önce sabahları uyanınca çişe götürmekle başladım işe ama sonrasnda bez takmaya devam ettik ve her çiş yapışta ödül olarak 1 tane bonibon draje veriyordum öyle bir süre devam ettik bir hafta kadar sonra ben kızımın altını acıp bezini değiştirirken ayyyy eylülll bu bezlerde poponu çok yara yapmaya başlamış bak kıpkırmızı popon dedim ve ihtiyacı olmadığı halde krem falan sürüyordum ajitasyon yaptım yani birazcık eee canı çok tatlı olan kızım baktım birkaç gün sonra anne bu bezler benim popomu acıtıyor artık bağlamayalım dedi ve kendiliğinden tuvalete gitmeye başladı arada birkaç sefer çişimizi kaçırdığımız oldu ama oda nedirki zaten şimdi sürekli ihtiyacı olduğunda gidiyoruz tuvalete :nazar::nazar::nazar:

eminecim msj yeni gördüm canımm kusura bakma ben pek girmiyorumm kk araştırmam gereken birşeyler olursa giriyorum. inşallahhh hepiniz iyisinizdri geçmiş yapamıyorum malumm.
faceden çok fazla insan kabul etmiyorum çok sık görüştüğüm insanlar haricinde kusura bakma.

slmm kızlarr
primanın yarışmasına katıldık
bizi desteklerseniz seviniriz :))
Prima Yıldızını Arıyor
sitesine girip ''medaa'' diye aratırıp oylarınızı verebilirsiniz :))

canlarım benim günler nekadarda hızlı geçiyorr.
yok hamileydik yok aşılarıydı falan derken kocaman oldu bizim sıpalar :)
hatta 2 bebişlerini kucağına alanlar bile var.maşallah:nazar:özledim eski günleri :) öpüldünz.:KK54:

X