2009 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Günaydın,
Çok zorlu geçen Cuma ve hafta sonu sonrası toparladık çok şükür.
Öksürük, burun akıntısı, halsizlik ve KUSMA İLE uğraşan minik kuzum normale dönmeye başladı.
Benim de ömrümden ömür gitti.
Okulun son haftası işletimi toparlıyorum haftaya finaller başlıyor sınav soruları ve kağıtlarla boğuşurum haftaya da artık.
2012 yılı hepimize güzellikler, sağlık, mutluluk ve huzur getirir dilerim.

Biz ilk günlerine biraz hastalıklı girdik ama çok umutluyum bu yıl çok güzel şeyler olacak inşallah....

bu arada uzun zamandır istediğim blog işini gerçekleştirdim :)
adresi elif'li hayat
bakalım ne kadar aktif tutabileceğim...

tatlım hayırlı uğurlu ve aktif olsun bloğun.
2 kere yorum yaptım ama beceremedim sanırsam
şu prospan şurup hakkında
dr 2 ay önce verdi ve devamında başka ilaçlarda tabi bitkisel
memnun kaldım.20 günde bir hastalanan kızım grip olmadı şükür.
Dr değişmek zorunda kaldık ve bundan dahada memnunuz şükür.

Teşekkürler, size de çok geçmiş olsun

Merhaba Sevgili Ağustos Anneleri
Bir Gülümseme Bir Hayat ! Adı altında bir sosyal sorumluluk projesine başladık. Sizler annesiniz en duyarlı üyelerimizsiniz. Gelin bu projede elimizden tutun, kırmayın bizi anneler ! Bakın bizim aldığımız 2 tekerlekli sandalye sahibini buldu. Biri 12 diğer yavrumuz ise daha 8 yaşında. Sizler annesiniz gelin 'bir gülümse bir hayat' sayfasına (http://www.kadinlarkulubu.com/portal/bir-gulumseme-bir-hayat) sizin logonuzu altında kalbinizle koyalım ! Altına Yazalım Ağustos Anneleri, bu kalp Ağustos Annelerinin kalbidir ! Yazalım .....

Kampanyaya Katılan Gruplar :

* 70-79 Kilo Diyet Grubu
* Makara Kukara Geyik Başlığı
* 2011 Gelinleri
* BURADA SİZ OLMAK İSTEMEZMİSİNİZ ?

Sorularınız için ....

http://www.kadinlarkulubu.com/kadinlar-kulubu-pro-uyelik-kart-hakkinda/494563-gulumseme-hayat.html

Ne güzel geçti gibi derken gene hortladı Elif in öksürüğü.
Yeme yerken, uyumaya çallışırken her daim öksürüyor.
İlaçlarımız da var ama, başka bir doktora daha götüreceğim.

Okuldan hergün değişik bir bakteri vürüs alıp geliypr sanırım.
Burnu hep akıyor zaten.
Çok üzülüyorum.
Neyse Allah dermansız dert vermesin,
Sizler nasılsınız sevgili Ağustos anneleri....

Geçmiş olsun Buketçim hastalık havası işte birde kreşe gidince daha zor tabi o kadar çocuğun içinde sağlam kalması bir an önce iyileşir inşallah küçük Elif

istanbul hatunlarıııııııııı buluşmuşsunuz ne güzel yediğiniz içtiğniz sizin olsun da neler yaptınız bi anlatın bu arada pepee pasta şahane ellerine sağlık Esracım:)

pastayı birde yakından gormeniz gerekirdi inanılmaz guzeldu tum detayları ile pepe karsımızdaydı çocuklar çıldırdı :)

Evet pastayı ben de gördüm.
Şaşırmıyorum Esra nın yaptığı pastalara artık, kendisi çıtayı bir hayli yükseltti bu alanda.
Ellerine sağlık, çocukları tahmin edebiliyorum ne mutlu olmuşlardır kim bilir...

Teşekkürler Seda, geçiyor gibi oluyor sonra gene aynı...

Buketcım cok gecmıs olsun kuzum.. oksuruk ıcın bıldırcın yumurtası onerebılırım.. bana da Derya onermıstı.. ama kuzey bır sey yemedıgı ıcın onermıstı. Oksuruk ıcın bızım pınarın kını ıkı gunde kestı.. ozguru ertesı gun duzelttı.. ılık sutun ıcıne katıp karıstırıyoruz ıyıce.. gunde bır kere olmak seklınde,o sekıl tuketıyorsun.21 gun kullanıp ara verıyorsun. Eger ıcıne sınerse yap derım.. sonucta cıg yumurta.. belkı arzu etmek ıstemezsın. Ama ıste eskılerden kalma bır metod.

Sağol Evrim teşekkürler önerin için,
Yemek konusunda bu aralar hastalıktan dolayı sıkıntı yaşıyoruz zaten, çiğ yumurtayı nasıl yediririm bilmiyorum...
Süt zar zor içiriyorum günde bir bardak, bir denemek istiyorum bunu da aslında...
Bugün sabah okula bıraktım ama kötü olmuş Elif, başını tutup "acıdı" dedi bu sabah..(konuşması güzel bir gelişme tabi ama pek sevinemedim bu duruma haliyle)
Üzüldüm ama sabah da okula mutlaka gelmem gerekiyordu.
Ama okulda işim bitince aradım Elif in okulunu dediler biraz huysuz yatmak istiyor.
Gittim okula aldım evde biraz bekledikten sonra, bakıcı geldi o arada Elif uyudu ben tekrar kendi okuluma geldim.
Çok karışık hayatım. Kendi okulum+bakıcı+Elif in okulu .....
Bu arada Elif in öğretmeni de hastaymış, annemi arasım o gelicek Perçembe Cuma gitmesin diye düşündüm okula..

Bu sabah da çok kötüydü hava, yağmur, rüzgar...
Okula bir gidişimiz var Elif le,
Kendi çantam, Elif in okul çantası bende, kucağımda Elif, bir taraftan da ıslanmasın diye şemsiye tutmaya çalışıyorum.
Kızım sen tut şemsiye yi ıhh ıhh diyor sıpa. Kolum, belim koptu acıdım kendime.
Taksiye binsen binilecek yol değil, döver taksici, yürüsen böyle oluyor.

Neyse çok şükür halimize,

Bu arada okuldan bir kağıt verdiler elime, diş hekimi gelmiş kontrol yapmış.
Çürük yok ama flor le ilgili bir işlem yapılması gerekiyor yazıyordu.
Tam da hatırlayamıyorum telaştan ama arkadaşlarımdan duymuştum çabuk çürümesin diye dişleri bir şey sürüyorlar bebelerin dişine.
Biz daha yaptırmadık böyle bir işlem.
Yaptıran var mı sizlerde durum nedir, nasıl oluyor paylaşırsanız sevinirim?

öyle yoğun ve yorucu günler geçiriyorum ki buraları bir hayli ihmal ettim. geçmişi uygun bir zamanda okuyacağım inşallah.. umarım hepiniz iyisinizdir.. bize gelince;
şükürler olsun ki yiğitin hastalığını atlattık. bitkisel bir öksürük şurubu baya iyi geldi. tabi antibiyotikte kullandık. mevsim hastalığı işte.. sırayla bütün aileyi dolaştı. bu arada kuzum artık ufaktan konuşuyor. babasına baba diyor gayet güzel. dedesine dede, babannesine nene diyor..aslında evde nene ya da nine sözü hiç geçmedi ama kendisi öyle söylemeye başladı yavrucum :) bir de sürekli gaga, gagi, filan diyor. dayısına da daaayyy diyor. anneyi arada söylüyor. bi ara çok güzel söyledi ama unuttu sonra. iki gündür tekrar başladı. balon oynamaya çok taktı şu sıralar. fakat dün oynarken patladı, çok korktu kuzucumm iki aydır ayakta sallanarak uyumadı bıraktı kendisi. ayağımıza alınca ağladı. uykusu gelince uyuyor. tabi böyle olunca da düzenli bir uykusu olmuyor ama olsun. düzenere girer inşallah. kimi günler gece ikilere kadar bekliyoruz uyumasını. gündüz uykularını da bıraktı. yani artık sadece geceleri uyuyor. istisna durumlar hariç tabi... kütahyaya gitmek için gün sayıyorum. çok özledim.. onbeş tatili bekliyorum dört gözle..

biz yenilerde keşfettik belki siz çokdan biliyorsunuz yada aklınızagelmemişde olabiler..

patates baskısı şekillerimiz üçgen yuvarlak kare. başka şekil yapamadık..

birde pamukdan kardan adam yaptık. havuc yerine mandaline kabugunu kesdik burnuna gözler ve düğmelerde düğme:)))
çok eğlendi akif
..

bide olmazsa olmazımız kamyon kepçe araba. bunlarında tekerleri düğme

Eklentiler

• $10012012425.jpg
    28,4 KB · Görüntüleme: 92
  • $10012012427.jpg
    40,6 KB · Görüntüleme: 93
Son düzenleme:
buketcm geçmiş olsun ama elifin konuşması guzel gelişme.
akifde öksürüyuor bugun hemen ballı ıhlamur verdim umarım ilerlemez. korkuyorum ya kış hastalıklarından. her öksürmesinde anne ben öksürdüm ıhlamur yap diyor içim sızlıyor ya oda farkında bişeylerin yolunda olmadıgının..şu bitkisel şurup marynes miydi öksürük için olan:

fatmacım hadi gözun aydın konusmaya başlamış gerisi gelri merak etme..

heryede çok güzel indirimler var. seneye kış için bişeyler almak lazım. istanbullu hatunlar h&m de 3 al 2 öde var pantolonlar 15 kazaklar gömlekler 15 bizi,m içinde çok uygun şeyler var haberiniz ola..:)

yiğit yine hasta boğazları aşırı iltihaplanmış dedi doktor. bir ayda kullandığımız üçüncü antibiyotik dudaklarına vurdu kuzumun. dudakları olduğu gibi yara. kanıyor.. yemek yemek istemiyor. ilaçtan nefret geldi artık.
afikin fotolarına maşallah.. ne kadar güzel gülistancım evi kreşe çeviriyorsun. etkinlikler filan. ben birazcık denedim yiğit daha keyif almıyor, anlamıyor.. zamanı var heralde. konuşma konusunda şükür. devamının gelmesini bekliyoruz sabırsızlıkla.
kar heryeri kapadı. allah yolculuk edenlerin yardımcısı olsun. inşallah ben memlekete gidene kadar yollar açılır...

çok uykusuzum.. yorgunum.. Kuzey gecelerı uyumuyor.. mılyon kere kalkıyor.. artık dayanacak takatım kalmadı.. 1.5 aydır zaten ıyıce yemeden kesıldı.. vs.. boyle. BATI yakasında degısık bır durum yok.

Kuzey e boyle bır ıslem haaa :)) beyaz onlugu gorur gormez kıyametler kopuyor.. butun hastanae basımıza toplanıyor.. nerede kaldı bır de agız acılacak.. dıslere ıslem haa D BI AN DUSUNDUM DE aman ne komık geldı. Yaptırabılıyorsan yaptır derım Hocam. Bu arada Allah yardımcın olsun.. bızler tek cocukla resmen nakavt olduk.. dun gece dedım kı Yarabbı bana Kuzey yeter, ben bır cocuk daha asla dusunmuyorum.. yaş ılerledıkce sıkıntıları azalacagına artıyor.. evdeyım,calısmıyorum yıne de heder oluyorum.. bır de calısan annelerı dusunemıyorum gercekten.

Çok gecmıs olsun.. Yahya nın da boyle olmustu.. bogazları o kadar enfeksıyon kapmıstı kı dudaklarına vurmustu cocugun.. bence Esra ıle bı konus derım.. o baya bı doktorlara gıttı.. bısıler yapmaya calıstı.. belkı bı faydası dokunur tedavınızde.

AFIK yıne harıka annesı ıle harıka vakıt gecırıyor.. bır kac kere denemeye calıstım Kuzey ın ılgısını cekmedı bu ısler.. o yuzden ben de bıraktım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…