2009 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Slm kızlarrrr

pinky tatlım bendede geçmek bilmeyen sivilce illeti var anlamadım gitti sanki şimdi ergen oluyom
Bu ilacın adını söyler misin birde cildiyeciye mi gittin bir hastanenin yoksa cilt üzerine büyük hastaneye mi tatlım.
Rocutane yi önermedi, demişsin ya bide

kısacası bilgilendirirsen sevinirim

Ne güzel topiği böyle aktif, görmek gülen yüzlere rastlamak :)
GypsyEsra, Güli uzun zaman oldu sizlerden haber almayalı çok sevindim...
Evet Esra Elif de hala toplamda 10 u geçmeyen kelime dağarcığı ile her derdini anlatmayı başarıyor Ben de şaşırıyorum.
Anlamazlıktan geliyorum kendini yerden yere atıyor, neremi denk getirirse çekiyor, boş yere gerginlik oluyor.
Elif in de bazı takıntılı davranışları var bu ara. Bazen oturma odasının kapısını kapatmak istiyor. BEn açıyorum o kapatıyor neyse boşveriyorum.
Koltuklardaki örtüleri alıyor yere atıyor. Tekrar sermemi sitemiyor. Bizim çay içtiğimiz bardak ile illa su içecek başka bardak olmaz falan filan işte idare etmeye çalışıyorum .
Okul iyi gidiyor çok şükür.
Ama az bir mesafe var yürümemiz gereken eve çok yakın okul.
O yol yağmurda eziyet oluyor. Bütün sulara basıyor, kucağımda durmuyor. Artık üst baş ıslak okula varıyoruz.
Bir de resmini ekliyim okullu kızımın.:

Son düzenleme:
Oyun anlamında yazdıklarınızı okudum teşekkürler,
Eşim en son, çok büyük kağıtlar getirdi ve onları duvara yapıştırdık ve boyadık birlikte çok mutlu oldu.
Çünkü kendisi duvarları boyamaya bayılıyor.

En sevdiği oyuncak legolar şu anda, bir de boyalarından vazgeçemiyor.

Gizem Ada da alışmış ne güzel okula, bundan sonrası çok rahat olur dilerim.
Evden eşya atmak gerçekten benim de zor başarabildiğim birşeydi, ama eşim herşeyi çok çabuk atabilen bir tip olduğu için ona benzemeye başladım.
Bizim hocalardan birinin bir lafı var, altıay boyunca bir eşyayı giymiyorsanız veya kullanmaya ihtiyaç duymuyorsanız, hemen kurtulun diye.
Gerçekten de öyle yük oluyor bir süre sonra insana.

Ben evde temizlik yaptıktan çok kısa bir süre sonra, herşey darmadağın oluyor. Acayip sinir oluyorum.
Elif banyoda, odada mutfakta boyunun yetiştiği yerlere ayakta, yetişemediği yerlere sandalyelerri taşıyıp üstüne çıkarak, karıp karıştırıyor.
Önce oynasın dedim, merakı gider.
Yok anam gitmedi merakı nerdeyse 1 yıl oldu mütemadiyen karıştırıyor....

Son düzenleme:

esos, esros , es simdiye kadar arkadaslarımın taktıkları adlar ve bir arkadasımında esrako deyisi ile nickimi olusturmus bulunmaktayım ama esruska hiç duymamıstım: )) matruska gibi ne de benzerim rus milletinin insanlarına:)))))))) ama pardon matruska kendi tombul bir vucuda sahip onumu ima etmeye çalıstın hiiii)))))))))

ece ile kuzey heralde karlısassalar bizi birakır es dost etrafta sokakta kim varsa birlikte muhabete geçerler birbirlerinlede acayip kaynasırlar:)) ece de bu sekilde ve sevgi doygunlugnadan oldgunu yazmıssın çok sevindim umarım bundandır ece bizi her an birakıp gidebilir yani iki siritan iki laf atana. restoranta vs gittigimizde mutlaka yan masalara sarkıyor gidip dikiliyor insanlara laf atıyor milet sandalye çekiyor ece yanlarında yemeklerinden tatmaya falan gececek derecede biz de rahat ediyoruz tabee:)))

Esruskaaaa
,kulakların cınlasın cıgerım :)))

Toplam 3 kullanıcı konuyu okuyor. (1 üye ve 2 ziyaretçi)
EvrimKuzey

eyvallah bacım cinlasında aklınamı dustum niye cınlattin bakayım durduk yere:))

gulim ani kpss sacmalıgı iste sen napıcan cografyayı dimi ama duzenlemediler su kpss sınav kanunlarını oysa ne kadar yernide bir karar olacak hakında hayırlısı
sen ders mi veriyorsun ben orayı anlamadım staj da ders mi anlattırılıyor nerdee?? onluk vs de giyiyorsun yanii vayy vayy ne hoss

benim buldgum sitede anaokulu ogretmenlerinn oldgu bir siteydi su oyun su dans vs yorumlar yazıyorlardı forumlarında aynı yer belkide bbir çok sarkıyı ordan indirdim

renkleri ogretmistim sekiller aklıma gelmemisti hemen baslayayım bunlara

Kızlar bebişlerinizin boyları kaç cm?

en son saglık ocagına goturdum agızdan palio asısı için orda illa olcelim dediler 102 cm cıktı pek inanamadım en son 5 ay kadar evel 95 idi sanmıyorum o kadar olsun ayakkabıda vardı ama bu aralarda birsey

tum gun sokaklardaydım izinliydim bugun disime implant yaptırdım tek bir disime . burda konusulmustu sanırım ayca mı sormustu hatırlamıyorum sonuçta isteyenle deneyimlerimi paylasırım seve seveee biliyorsunuz paylasım insanıyım:)

topik ahareketlendi ya gul inin uzun uzun yazıları ile iyiki geldin arkadasım
ayrıcaaaa 7 ocakta sizleri goreceğim için çok mutluyumm çok ozlemistim iyi oldu insalah beybilerden hastalananan olmazda hepinizi gorurum yada bizimki hastalanmazda gelememe durumumuz olmaz

buketcim demek elifde okullu oldu. ben kaçırmışım. Allah kolaylık versin sizede. resimde kocamn kız gibi durmuş ya maşallah birden büyüdü bu sıpalar...

alya isimli arkadaş yenisin sanırım ilk defa gördüm. hoşgeldin.

civilce konusunda stress en öenmli etken olmakla beraber cild yapımda müsait oldugundan agır akneler çıktı yuzumde hem dipden hemde kocaman hemde gecmek bilmeyen. bende uzman bi doktor buldum gittim adam daha ilk bakışda dediki -evlimisin?
evet didim hmmm dedi sonraa
baktı işte o enteresan aletlerle
azzitro verdi 3 gun içiyorum 4 gun ara veriyorum
benzamıcyn verdi geceleri yatmadan sürüyorum sabah yıkıyorum.
bi krem verdi nemlendirici çünkü benzamcyn çok kurutuyor
ve sabun yogunlu kükürtlü limonlumu nee. eczanelerde var. 3 çeşitmiş bana en agır tedavide kullanılanı verdi.
neyhse gelelim roacutane denen ilaça
aslında mucize gibi bişey 6 ay kullanıyorsun ve ömür boyu sivilce çıkmıyor ama çok hormonal oldugu için sürekli tahliller ile kullanılması gereken bi ilaç ve en tehlikeli yanı kullandıgın süre zarfında ve sonrasında 4 yıl bebek düşünmemen gerekiyor.
oluşan bi gebelik mutlaka sonlandırılmalı çok yuksek riskle sakat olmasına sebep oluyormuş.
benm gittiğim doktorunda inancına göre adam kürtaja karşı oldugu için evlilere vermiyorum dedi.yada çocuk sahibi olmak istemeyenlere veriyorumdedi.
biz çocuk istediğimiz içinbize uygun değildi.
ama ilaç okadar hormonları alt üst ediyorkimeselaa 3 haftada bir yapılan tahlilde vucudunda A vitamin değeri yuksekse A vitamini içeren hiç bi şey yememmelisin gibi gibi.
dudaklarda ve brun içlerinde aşırı kuruluk yapıyor 10-13 tüp betanten kullanan olmuş 6 ay süresince hatta daha fazla.
neyhse uzunlafın kısası benm kullandıgım ilaçlar şimdiliknetice vermye başladı ama henuz 1 ayoldu . öyle iştee

esrako evet esralarda görüşces inşallah bu defa cumartesiye denk geldği için sizlerlede görüşelim istedik:)
umarım tam kadro gelrizi. çaçaaa da gelir inşallah..hatta nurdanda:))

staj konusunda ee öğretmenlik stajı işte ilkokul 5.sınıfların dersine giriyorum. sıpalaa hiç kızamıyorum çok tatlılar. hepsi çok güzellerrr ama kızlar bambaşka yahu.nasıl hanım hanımlar nasıl akıllılar bayılıyorum.
önlük konusunda benm tercihim:)

senin paylaşmayı sevdiğini biliriz canım. implant tedavisiyle ilgili yazılarını bekliyorum.
ihtiyacxım oldugundan değil hee. birisi sorarsa sende yazarsın diye bekliyorum.
valla benm topiğe yazmama demek hayatımın normal düzene gelmesi demek.aşırı yogunlukdan fırsat bulmadıgım için kaybolmştum..

pinkk tatlım eski nikim birsens çok eski değilim ama yenide sayılmam yazıyodum buraya nikimi değiştirdim

tatlım cvp için çok çok teşekkürler
ama şu benzamsyn ve devamında kullanılan ürünleride kullandım fakat pek de fayda görmedim
ben ist ve cilt hastanesi var b.köyde lepra oraya gitmiştim pek fayda görmedim
ondan sordum nereye gidiyorsun diye
bende çocuk düşünürüm ki hadi düşünmüyoz diyelim Rabbimin hikmeti
demek ki o ilacı kullanamam napsam ki karar veremedim yahu
bu arada mümkünse dr ismini verebilir misin adresi özelden

Son düzenleme:
Gizemcim valla çok ayrıntılı düşünerek vermedim ayrılma kararını, bir anda patladım. Uzun zamandır bunalmıştım zaten. O yüzden bakıcı bulur muyum bulamaz mıyım bilmiyorum. Bu yeni bakıcımız şeker biriydi. Ama inanılmaz relax biraz da tembel biriydi. Rüzgar'a pek iyi yemek de yapamıyordu, çok ev hanımı gibi değildi. Rahatına düşkündü yani. Bazen kızıyordum ama kendi kendime tabi:) Tekrar başlarsam işe onu tekrar arar mıyım onu da bilemiyorum. Tek bildiğim Rüzgarın onu sevdiği:)
Adayı görme şansım olacak galiba. 7 Ocak'ta çok aksi bir durum olmazsa gelicem. Esrayla konuştuk telefonda. Bir de hiç göremediğim Nurdan ve Teoşu var.

Güliii hoşgeldin. Dayına çok geçmiş olsun. Hastalığı nedir. Staj falan tam anlayamadım ama konuşuruz...

Esra implant yaptırdın demek. Anlatsana neler oldu. Evet ben sormuştum. Yaptırmaya niyetliydim ama bir dr. senin diş yapın çok küçük uygun olmayabilir demişti. Çok ağrı oldu mu? Yüzün gözün şişti mi. Kaç dakika sürdü? Kaç gün oldu ameliyat olalı? Rahat kullanabiliyor musun?? Kaç para verdin? VE hangi hastanede, doktorda yaptırdın memnun kaldın mı? ........

Buket Elif ne kadar büyümüş. Çok tatlı görünüyor.

Son düzenleme:
"Hani bir gecede saçlarım beyazladı" derler ya. Onun gibi Rüzgar da bir günde konuşmaya başladı:) Ben hayretler içerisindeyim. Demek ki bunca zaman kayıttaymış.

Ya nasıl anlatılır bilemiyorum. Gecenin bir vakti uyumadan önce yataktayız. Uyumamakta direniyor falan. Ben ona bazı geceler "Bak Rüzgar yukardaki abiler diyor ki Rüzgar gözlerini kapatsın uyusun" derdim. Uyumaya direnince "Rüzgar bak abiler ne diyordu" diye öylesine sordum, hani uyusun diye. Döndü bana. "Abi ........ bana.....uyu........didi". Kelime aralarında bir-iki sn. kadar duruyor. Şok oldum. Çığlık falan atacaktım. Hani bir kelime sonra iki kelimeli cümleler sonra üç olur diye beklerken Rüzgar bir anda uzun cümle kurunca şok oldum. Ve söyledikten hemen sonra utanarak yüzünü kapattı. O geceden beri papağan gibi her denileni tekrarlıyor. Ve hep yüzünü kapatıyor eliyle utanarak. "Eve geldik", "beni al" gibi cümleler kuruyor. Kelimeler genellikle gayet net ve anlaşılır.

Geçen ne yedin diye sordum: Cevap "pılav, yoort (yoğurt), et (köfte)"

Böyleyken böyle işte.

Elif, Ada, Yiğit de eminim bir anda açılacaklardır. Öyle güzelmiş ki, tadından yenmiyor...

Gülistan bu mucize ilaçlar beni her zaman korkutur. Yan etkileri eminim çok fazladır. İyi yapmışsın kullanmamakla. Senin gözlerinin güzelliği yeter bee, bırak sivilceler de nazarlık kalsın...

Esra doğru dürüst okumamışım , yeni yaptırmışsın implantı, şimdi anladım ok..bir soruyu es geçebilirsin:)))

maşallahhh...kuzucuğa..

ayy maşallah utanıyor dimek yavrum yaa
bende olsam çığlık atardım herhal o satte
benim kuzumda maşallah sölemediği bişiy yok benden çok konuşuyor

Ayyy çok sevindim Ayça Rüzgar ın konuşmasına harika bir haber
Darısı benim, Esra nın ve Fatmanın başına inşallah Allah ım ....
Hayırlı olsun Ayça, inşallah sen ve Rüzgar için en iyisi olur iş olayı için....

Boyunu sormuştu birsens çocukların.
Elif 94 cm idi en son. Yakın zamanda ölçtüm kendim.

Güli dayına geçmiş olsun ben yarım yamalak okurken atladım sanırım

Esrako çok geçmiş olsun imlplant da kolay iş değil diye biliyorum. Hani bir nevi ağız ameliyatı.
Atlatmışsın şükür.

ya bi dakka nurdan ve teo yazılmıs teo istanbuldamıkı geldimi ki ben tkaçırmısım anlamamısım yazdı heralde teo yu gormeyi bende çokkk istiyorum uguzel gamzelerinden sıkıstırmak istiyorum yanaklarını.)
5. sınıf dmek berkeden bir yas kuçukler ve bende berkenin siniftaki kizlara hayranım gence kiz gibi hepsi erkekler hala çocuk atlayıp zipliyorlar kizlarda bir tavır bir edalar surekli onları izler oldum geriden gelen kızımda oludgu için tabi darısı basına canım allah da sana nasip eder insallah oyle tatlı bir kiz

hey massallahhhh sorulara bak beni geçmissin ayrı bir sayfada yazayım duzgun duzugun bekle beni anacım :)

ayy nasıl sevindim hatta gozlerim doldu senin adına çok sevindim inanılmaz guzel onların sozlerini dinlemek acayip tatlı yorumlarını duymak iste boyle olacak zaten gec konusanlar bira nda dokulecek hayretler için eduseceksiniz bir sure mutluluk sarhosu seklinde yasarsınız
ama bizimki bir yildir nerdeyse konusuyor ama hala aynı mutlulgu hissediyoruz her geçen gun yeni laflar sozler ekleniyor
mesela ece hirkanı giydircem bekle diyorum misal hirkam zaten var anne gibi zaten vs gibi kelimeleri yerinde kulanıyor çok sasırıyoruz.
yada bu ara iste anne yemek yaptıktan sonra oyun oynayabiliymiyis ne dersinn diyor boyle ogertmen edasıyla ben ona oyle konusuyorum ne dersin ece soyle yapalımmı vs ordan kapıor tabi :)b ayılıyoruz yine

Esra doğru dürüst okumamışım , yeni yaptırmışsın implantı, şimdi anladım ok..bir soruyu es geçebilirsin:)))

:))))

Esrako çok geçmiş olsun imlplant da kolay iş değil diye biliyorum. Hani bir nevi ağız ameliyatı.
Atlatmışsın şükür.

aynen oyle canım dr un cebi acaldı asistani actı falan ameliyatta diyorlar surekli dis ameliyatı olarak geçiyor

evet aycacım gelelim sorularına daha dogrusu ben bastan sona olayı anlatayım sorularında yanıt bulmus olur sanırım.

oncelikle islem 45 dk kadar suruyor . bizim dr biraz titiz oncesinde yapım halinde vs birkaçk ere rontgen çekti vida duzgun yerlestimi diye o da zaman aldı bir saati buldu sanırım birazda kabaca saate bakıp oturmustum.

once iste bildigin fis fis uyusturucu hafif ten sonra igne agız içine ve ondan sonra eti direk bastan basa ortadan kesiyor ben iboya yapılırken gordum izledim o kısımları sonra kemik kisma geliyor once ince bir vida matkap gibi bir aletle ince bir vida ile kemigin uygun yerinden delmeye baslıyor. direk kalın yerlestireceği implant kadar buyuk vidayla delmiyor kemik catlamasın diyeymis. once ince uclu matkap ucu gibi bir aletle deliyor yanındaki implant malzemeciside asistanı bu arada bu isl em genelde boyle yapılıyormus kuçuk muaynanelerde ekibi olan buyuk dis kliniklerinde sanırım baska asistanlar olur. implant malzemecisi çocukta surekli hocalarla vs ameliyatlara giriyormus dr kadar deneyimli isi bu surekli implant cakmak. o yonlendiriyor devam devam diye sinire inmemesi gerek aletin sinusler vs varmus ust cenede ona degmemesi gerek ama yeterli de girmesi gerek hassas ayar yapılıyor resmen o kısımda sonra bir kalını sonra bir kalını uç asamalı genisleyen vidalarla kemik oyuluyor ve içine implant yerlestiriliyor sonra filmi çekiyorlar paralelmi diger dis koklerine sinuse degmismi koke degmismi filme bakılıyor ki degse koke vs agrı yaparmıs anında ama yinede bakıyorlar uyusuksun ne de olsa.

ve sonra dikim kismi o uzun suruyor bizim dr da pek titiz epey dikti dikis dolu agzımın içi çok merak edersen resmini cektim atayım :) ip sarktı çunku dun dugumu çozulmus uc kısmın dr resmini çek yolla dedi onun için çekmistim. augzında basbayagı siyah iplerle disikv ar yani senin bir dis mi eksik birkaç dismi bilmem benim tek dis idi çok buyuk degil ibonun iki disti benimkinin uc katı arka iki dis çunku arkaya geriye kadar yarıp yerlestirildi.

bu arada gitmeden dr a 3 gun evel antibiyotik baslıyorsun islem sonrası iki gund aha içiyorsun bugun son gunum benim. sonrasında apranax fort yazdı yuksek dozlu agri kesici biliyorsundur ordan çıkınca ictik birde aksam gunde 3 taneye kadar içzebilirsin dedi biz ilk gun orda ve aksam içtik ertesi gune gerek bile kalmadı

arılıklarla bol bol buz koyun yuzunuze dedi benim sismedi ibonun ceviz gibi biraz sisti yayılıyor ama gunden gune normalmis.

baskada birsey yok dayanılmıycak bir agrı degil sonrası mizil mizil agrımaya basladımı ilac ictik hemen kesti hiç siddetli agrı çekilmiyor yapılırken hiç birs duymuyorsun bir cenen agrıyor acık tutmaktan o kadar yani birde dusununce kestiler kemigimi deliyorlar vs insan fena oluyor dusunmeyien :))

ama blir seferde tum cene falan yapılmaz yani yemek yiyemezsin ben diger tarafta yiyorum iki posta yaptırmak gerek toplu yapılacaksa.

gelelim maliyete bizim disci pek babacan yillardır tanıdım bir adam benide saglosun sever hep uygun yapar. 600 dolar a yaptı tanesini 1050 tl gibimi ne ustune konacak dis haric tabi. ben baska yerler arastırdım gitmeden 1500-1600 tl den asagısın hiç bulamadım telefonda sordugumda. ustune konacak dis de 200 civarı tutuyormus. haftaya ggideceğiz dikisler alınacak uç ay sonra gideceğiz film cekip kemiga kaynayıp kaynamadıgına bakılacak ve ustune dis yerlestirilecek. o kismi çok kolaymıs vidalama seklinde zaten dibi mevcut cakıldı.

cene kemigi dar vs olanlarda calısm alanı daha hassas daha dikkat isteyen sekil oluyormus ama yapılmayacak çene yok dediler o aletler aparatlar hersey olcu olcu eni boyu vs bir suru olcu var yani olmaz diye birsey yok ileri seker hast olanlara yapılmıyormus birtek .

yeterli oldumu her zamanki gibi çokkk uzun yazdım .)))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…