2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Jasmin bende oğluma kendi kendime Kolik teşhisi koymuştum bir gece bizi acaip korkuttu eşim nöbetçi eczane bulup emzikler nurse harveys ler almıştı ama sonra o yeri göğü inletmeleri kesildi bir günü bir gününü tutmuyor gazımız halen hep var seninkindede belki bir iki gece aşırı gaz oldu yediklerine dikkat ediyormusun

benimki çok nadir krize giriyo oda memede susuyo ve sürekli emmek istiyor gazı old. için.senin tarifin kolik bebege çok benziyor evet bi doktora gittin mi
doktorumuzu aradim canim dus aldir sicak su icinde masaj yap dedi gecmezse metsil damla ver dedi sali gunu kontrolumuz var bakalim o zaman detayli konusacagim
bızımkı gece gunduz toplasan 4 saat uyyuyor
24 saat ben bakıyorum
uyuduygu zamanda yemek bulasık
gunde en fzla 1 saat uyuyorum
çok yorgun ve perişanım
boyle sutum tabıkı de olmazz
canim kayinvaliden falan gelmisti senin dondu mu biraz o baksa da uyusan boyle dayanamazsin gucsuz dusersin canim
biz geldiiiikkkk
kaka yapamıyo bu kız bn yaptırıncada yapamıyo napıcaz biz ya hangi dr a gitsek ilk 3 ay normal diyo çıldırcam eskiden sadece sabahları ıkınırdı şimdi bütün gün
ya mama kaç cc içiriyorsuunuz siz
bizimki sütü 70-80-90 içiyo hep az değilmi
Allah yardımcınız olsun ya ben uyuyup geldiğim halde sersem gibiyim siz hiç uyumadan inş biran önce bi düzen otrur güzelce
meme yerine sagip da mi veriyosun canim nerden anliyosun kac cc ictigini ben de merak ediyorum emerken goremiyoz ya acaba sutum yetiyomusur diye bir de evdeyken sagmak yerine emerek verin diyolar emmek sutu daha cok arttiriyomus pompayi surekli kullanmak sutu azaltiyo diye duydum ben de dustan sonra sagiyorumn ama evde depolamak icin disari birakip cikrasm diye ama daha hic veremdim sagip buzlukta hepsi
Jasmin, benim bebeğimde de kolik var. bizim ufaklığı saç kurutma makinesinin sesi yatıştırıyor.Kolik diye bir cd var,kolik bebekler için hazırlanmış, şu sıra onu dinletiyorum sanki biraz iyi geliyor.4 ve 8. haftalarda yüksek olurmuş ve 3-4. aydan sonra sonlanırmış. birkaç ilaç var,vücuttan emilmiyormuş,o yüzden pek zararlı olduğunu düşünmüyorum (mylicon ve nurse harvey) belli bir dozu var kullanmak için.tamamen kesmiyor ama işe yarıyor.doktorunuza bi danışın istersen.
evet canim cdyi ben de dun aksam netet okudum yarin alacagim ins. umarim uzun surmez bu sancilar oglum oyle sanci cekerken icim gidiyor o agliyo ben agliyom ilaclari da doktorumuza gidince soracaagim canim senin ebbegine de gecmis olsun canim
bizim dr işitme testini de kalça usg yi de gereksiz gördü
ama işitme testini yine de yaptırdık
bizimki uyuyordu 2 dk da bitti
kulaklık takıp sinyal veriyorlar
bebeği yoran bişey değil

ayyy canım aynı biz
akşam saatlerce ağladı
saç kurutma makinesini açtım sustu
öyle sakinleşip uyudu
iyi canim isitem testi kolaymis umarim kalca usgsi de kolaydir bir de asi olacak oglusum o gun epey yorulacak hastanede bu bebisler bizi ne halelre soktu komsular gelmezse iyidir gece elektrik supurge sesini duyup insan ne yapacagini sasiriyor dimi canim

Jasmin bende oğluma kendi kendime Kolik teşhisi koymuştum bir gece bizi acaip korkuttu eşim nöbetçi eczane bulup emzikler nurse harveys ler almıştı ama sonra o yeri göğü inletmeleri kesildi bir günü bir gününü tutmuyor gazımız halen hep var seninkindede belki bir iki gece aşırı gaz oldu yediklerine dikkat ediyormusun

umarim benimki de oyle olur canim 2 gece yapti simdiye kadar boyle yedikelrime cok dikkat ediyorum ama herhalde usutmem dikkat etmiyorum emzirmeye kalkinca terli oluyorum direk ustume bisey almadan emziriyorum bunu farkettim bugun hemen polar bisyeelr giydim uzerime belki benim usutmem gecmistir oglusa ins. tekrarlamaz bir daha

kizlar bir de ayva tatlisi da sut icin faydali tavsiye ederim hem lezzetli hem sut yapiyor ben yiyorum simdi hatta herkesin bol bol sutleri olsun bebisler doysun ins.

oglus uyuyor kizlar o uyrken ben de yatayim biraz arada gelirim yine oglus izin verirse bol uykulu gazsiz geceler tum bebislerimize

bızde bugun doktra gıttık, kılo kontrolune,7 gunde 250 gram almışız doktorumuz ıyı hadı gözun aydın mamadan yırttın dedı oglusuma :)))

kızlar merhaba benim kızımgeceleri hiç uyumuyor gün boyu uyuyor akşam 6dan sonra 3-4e kadar uyanık ne yapcam yeni huylar edindi önceden 12 gb uyuyordu şimdi en az3-4 ne yapcam ben uykuszluktan mahvoldum doymuyormu bilmyorum mız mızlanıyor ayağa kalkıp gezince susuyor aç olsa kıyameti koparır bugün o yatınca hemn bnde yattım 1,5 saat uyumuşuz off tutku sen haline şükret maşlh bebişine .

evet canım şükrediyorum..sizin yazdıklarınızdan sonra zaten ben oğlumun melek olduğuna inanmaya başladım..bu çocuk zaten korunurkn-en oldu yoksam melek olabilirmiakannehirakannehirdelikafaduldenkaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

meme yerine sagip da mi veriyosun canim nerden anliyosun kac cc ictigini ben de merak ediyorum emerken goremiyoz ya acaba sutum yetiyomusur diye bir de evdeyken sagmak yerine emerek verin diyolar emmek sutu daha cok arttiriyomus pompayi surekli kullanmak sutu azaltiyo diye duydum ben de dustan sonra sagiyorumn ama evde depolamak icin disari birakip cikrasm diye ama daha hic veremdim sagip buzlukta hepsi

iyi canim isitem testi kolaymis umarim kalca usgsi de kolaydir bir de asi olacak oglusum o gun epey yorulacak hastanede bu bebisler bizi ne halelre soktu komsular gelmezse iyidir gece elektrik supurge sesini duyup insan ne yapacagini sasiriyor dimi canim

kızım sürekli emmek istiyordu ee bu durumda geceye süt kalmıyordu artık varsada az oluyo az emdiğinde saat başı uyanıyodu bende bi gece buzluktan süt çıkardım 60-70içirdim 2 saat falan uyudu
gece uyuyp dinlndiğimden göğsümde hızlı dolmaya başladı
sonra her kalktığımda sağıp bi önceki sütü veriyorum
bu durumda ne içtiğinide biliyorum daha uzun süre uyuyorum ve daha çok süt çıkıyor
12 -3- 5- 7,5 uyanma saatlerioldu 7.5 tan sonra emmeye başlıyoruz

sürekli pompayla sağmak azaltıyo ilk başta almamıştı göğsümü 20-25 gün sonra azaldı öyle göğüs ucuna başladık

kalça usg si bezini açıp kasıklarının yanından ultrasonla bakacak çok kolay birşey

Kislar mama veren var di mi? Markasi ne bir de Turkiye'de Enfamil ve Similac var mi?

enfmili bilmiyorum ana smilac var
ben verimyorum ama en yaygını milupa
bebelac kullananlarda var topicte

aşılarımızı olduk cok ağladı kuzum :1no2:
doktor %90 ates yapmaz dedi
sık sık kontrol ediyorum şimdilik yok,
insallah olmaz
5300 gr 55 cm olmus kızıım 1 kilo almıs
sakın mama verme dedi sütün yetiyo dedi :nazar:

gecmeyen konağı için ilaç verdi krem sürüyorum artık
hiçbir yağ iyi gelmedi

uyku düzeni için gündüz fazla uyutma uyandır dedi
ama bebek için gece yada gündz uykusu aynı imiş bi arkı yok dedi
sadece siz zorlanırsınız dedi

hapsırık burun ve geniz tıkanıklığı için de kış bebeği olduğu için dedi yaza doğru gecer dedi
haa birde televizyona baktırma dedi

maşallah culi bu gece de nöbettesin anlaşılan
nuru uyutmamaya çalıtım ama zırladı uyudu nası alışacak ki düzene

juli maşallah canım melisaya

kıyamam ya nasl canı yanmıştır bizimkide yarın olacak bakalım ne yapacak

sagol hoyacım
57 cm 4280kg olmus
1 jhafta sonra yıne gıdecez
sutum yetıyor mu bakacak o zaman
valla resmen chek up yaptı ömerı
dıger doktora 10kere daha kızdım bugunku dr ılgısını gorunce

bızde bugun doktra gıttık, kılo kontrolune,7 gunde 250 gram almışız doktorumuz ıyı hadı gözun aydın mamadan yırttın dedı oglusuma :)))
:nazar: maşallah canım
mamaya gerek kalmadığına sevindim
kızlar moralım duzeldı
doktorumuzu degıstırdık çok memnun kaldım bugunkı drdan
moralım o kadar duzeldıkı
4280gr 57 cm ömerim
1 hafta sonra yıne gıdecez
sutumun yetıp yetmedıgını soylıycek yetmezse mama verecek
ınsallah yetecek
2 gun sonra 40mız cıkıyor
bızden haberler boyle
maşallah ömere :nazar:
naber kızlar nasılsınız anca uyuttum oğlumu bugün büyük oğlumun okulda doğum gününü yaptık uykusuzlukla bunuda becerdimya helal bana aklinialirimsmile
doğum günü kutlu oldun oğlusunun a.s.
julı masallah melısa ya
bızde bugun dra gıttık
çok begendık doktor amcamızı
:nazar: :nazar:
maşallah culi bu gece de nöbettesin anlaşılan
nuru uyutmamaya çalıtım ama zırladı uyudu nası alışacak ki düzene
hergece olduğu gibi
bu akşam halasındayız
kocemde burda 4 kişiyiz sırayla bakcaz artıkın

cohh akıllı bi garıyım haaa kaydirigubbakcemile3

juli maşallah canım melisaya