2010 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Merhaba arkadaslar benim oğlumda Şubat 2010 doğumlu :))) ama fazla giren yok herhalde :))
hoşgeldın canımçmaşallh allah bagışlasın.
gıren olursa aktıfleşır canım..
Selam. Benim oğlum da 2010 şubat doğumlu.
sende hoşgeldın pembecım.allah bagışlasın senın yavrunuda.

Benimki ağabey olmuş o zaman :))

ayy benımkı ıkınızınkındende buyukk.ablaaa:21:..kızcem ocakta dogdu..

hoşgeldın canımçmaşallh allah bagışlasın.
gıren olursa aktıfleşır canım..

sende hoşgeldın pembecım.allah bagışlasın senın yavrunuda.

ayy benımkı ıkınızınkındende buyukk.ablaaa:21:..kızcem ocakta dogdu..

Hoşbulduk... Senin kızını da Allah bağışlasın:)

Çocuklarımızın gelişimini birlikte takip edebilmek için forumun aktif olmasını ben de çok isterim :))

Ek gıdalar başladığından beri oğluma sebze yedirmeye gayret ettim. Örneğin brokoli ve karnabaharı devamlı verdim ve güzelce yiyordu. Fakat yavaş yavaş brokoliden soğudu. Bugün de karnabaharı tadına bakarak kesin olarak reddetti. Yerine bulgur pilavı vardı onu verdim. Önceden yemeyen bir çocuk olmadığı ben de herşeyden yedirmeye gayret ettiğim halde yemek seçmeye başladı bu çocuk.:KK50: Umarım kalıcı olmaz. Sizin çocuklarınızın da yemek seçme huyları var mı veya önceden var mıydı?

slm kızlar benimde 10 şubat 2010 doğumlu kızım var papatyam hatırlarsın beni :KK1: evet bencde forum aktıf olsun cocuklarımızın gelısmını takıp edelım mesela tuvalet egıtımıne baslatan varmı ben dusunuyrum temmuz gıbı tam olarak konusmuyo gercı ama ne desem tekrarlıyo mesela ıkıkı cumle kuruyo en fazla sizinkiler ne alemde :KK42::KK42::KK42: bıde kaç cocuk var benim buyğü 13 yaşında küçüğüde 27 aylık

slm kızlar benimde 10 şubat 2010 doğumlu kızım var papatyam hatırlarsın beni :KK1: evet bencde forum aktıf olsun cocuklarımızın gelısmını takıp edelım mesela tuvalet egıtımıne baslatan varmı ben dusunuyrum temmuz gıbı tam olarak konusmuyo gercı ama ne desem tekrarlıyo mesela ıkıkı cumle kuruyo en fazla sizinkiler ne alemde :KK42::KK42::KK42: bıde kaç cocuk var benim buyğü 13 yaşında küçüğüde 27 aylık

selam Ben de tuvalet eğitimine ağustos gibi başlamayı düşünüyorum. Öncesinde şehirdışında olabiliriz büyük ihtimalle sekteye uğramaması için o tarih düşünüyorum. Benim oğlumun da çok konuştuğu söylenemez. Kelime hazinesi çok ama uzun cümle kurmuyor. Sonra birden açılıyorlar 3 yaşına doğru diye okumuştum bir yerde. Benim ki tek çocuk.:emir_bebek:

selam Ben de tuvalet eğitimine ağustos gibi başlamayı düşünüyorum. Öncesinde şehirdışında olabiliriz büyük ihtimalle sekteye uğramaması için o tarih düşünüyorum. Benim oğlumun da çok konuştuğu söylenemez. Kelime hazinesi çok ama uzun cümle kurmuyor. Sonra birden açılıyorlar 3 yaşına doğru diye okumuştum bir yerde. Benim ki tek çocuk.:emir_bebek:

Ek gıdalar başladığından beri oğluma sebze yedirmeye gayret ettim. Örneğin brokoli ve karnabaharı devamlı verdim ve güzelce yiyordu. Fakat yavaş yavaş brokoliden soğudu. Bugün de karnabaharı tadına bakarak kesin olarak reddetti. Yerine bulgur pilavı vardı onu verdim. Önceden yemeyen bir çocuk olmadığı ben de herşeyden yedirmeye gayret ettiğim halde yemek seçmeye başladı bu çocuk.:KK50: Umarım kalıcı olmaz. Sizin çocuklarınızın da yemek seçme huyları var mı veya önceden var mıydı?
ya benımkı yemek olunca kaçan cınsten:KK9:hıç sevmıyo yemek yemeyı.çhep facıa yemek olayımız.eskıden çok steresde gırıyodum ama şimdi saldım cayıra koca dana oldular halamı peşinde koşayım.artık hüürr:KK9:

ayy hatırladım ceylann:KK52:kız ben bıraktıgın gıbıyım hahah.sen dıyet bolumune glıyodunya..aha işte ben hala son 5-6 kıloyu veremıyom.ayy develenıp duruyom inşallh bu sefer verrırım.senne yaptın kıloyu.:)
ben wc olayını agustosa bıraltım.şimdi havalara guven olmuykı bı yagmur bı serın bı kış oluyo..bakalım ınşallh sorunsuz atlatırız.benım hatırlıyosan sen gıbı bı kızım daha var.5,5 yaşında..onda çış olayımız sadece 3 gun surmuştu maşallh sonrada damla dahı yapmamaıştı.o kadarda steres gırmıştım nasıl olacak dıye.allah oyle kolaylık verırı ınşallh bu kızımdada..

ya benımkı yemek olunca kaçan cınsten:KK9:hıç sevmıyo yemek yemeyı.çhep facıa yemek olayımız.eskıden çok steresde gırıyodum ama şimdi saldım cayıra koca dana oldular halamı peşinde koşayım.artık hüürr:KK9: [/QUOTE

Biz de eskiden beri çok iştahlı sayılmayız aslında ama belli ölçülerde herşeyden yiyordu. Tatlarına alışırsa ileride de sorun çıkartmaz sanıyordum ama öyle değilmiş. Bazı sebzelere zamanla tepki oluşturdu. :KK19: Önceden yedirdiklerimi şimdi başka yiyeceklerin içine gizleyerek yedirmek zorunda kalıcam galiba...Bir de ben yemezse çok stres yapmıyorum. Acıkınca tekrar yer diye düşünüyorum çünkü. Gerçekten o öğün doğru dürüst bişey yemezse sonraki öğün telafi ediyor genelde yani hastalık veya başka bir sorun yoksa...

Bizde tuvalet egitimine başlamadık. Hala bezliyiz :))) bende Temmuz-Ağustos gibi düşünüyorum. Gerçi bir kitapta tuvalet egitimi icin bazı işaretler vermesi gerekiyomus cocuğun. Mesela kaka yapınca rahatsız olmasi gibi. Ama bizimkinin altını zor değiştiriyorum. Bıraksam öyle oturacak :)) Bu arada biz memeyide bırakamadık daha. Babamiz KPSS ye çalıştığı icin geceleri uykusuz kalmasın istiyorum :)) yani bizim cok ısımız var cok :)) Yemek konusuna gelince bizimki sadece pilav, makarna, bulgur pilavı ve et yiyor. Kefir ve ayranı cok seviyor. Hamir islerine bayiliyor.Onun disinda sebze yemiyor. Bir kac kere yemeğin icine karıştırmayı denedim ama sipanin damak tadı cok gelişmiş hemen farkediyo ve ağzından atiyo. Bu arada bir ara hicbirsey yemiyordu kuzey. Minadex şurup aldık portakal aromali hem severek iciyo hem de iştahı açıldı. Kuzey tek cocuk :)) telefondan yazdığım icin paragraf açamadım karışık olduysa kusura bakmayın :))

ya benımkı yemek olunca kaçan cınsten:KK9:hıç sevmıyo yemek yemeyı.çhep facıa yemek olayımız.eskıden çok steresde gırıyodum ama şimdi saldım cayıra koca dana oldular halamı peşinde koşayım.artık hüürr:KK9:

Ayy hatırladım ceylann:KK52:kız ben bıraktıgın gıbıyım hahah.sen dıyet bolumune glıyodunya..aha işte ben hala son 5-6 kıloyu veremıyom.ayy develenıp duruyom inşallh bu sefer verrırım.senne yaptın kıloyu.:)
ben wc olayını agustosa bıraltım.şimdi havalara guven olmuykı bı yagmur bı serın bı kış oluyo..bakalım ınşallh sorunsuz atlatırız.benım hatırlıyosan sen gıbı bı kızım daha var.5,5 yaşında..onda çış olayımız sadece 3 gun surmuştu maşallh sonrada damla dahı yapmamaıştı.o kadarda steres gırmıştım nasıl olacak dıye.allah oyle kolaylık verırı ınşallh bu kızımdada..

sorma papatyamya he verdım 10 kılo kadar 83 ten 72 ye ındım yılbasından berı bıraktım rejimi çok kilo vermişim gibi :KK1: Zaten boyda yok 1 .65 falan aman zaten bişey yapacak hevesim kalmadı ya bu küçük çok zorluyo beni çok aksi hiç sosyalliğim kalmadı valla büyük kız desen ergenlik çağı inanmıyodum tek çocuk hiç çocuk diyenlere valla :KK36: Allah acılarını gostermesın çok sevıyorum ama hakkaten her çocuk anneın en az bı 10 sensını yıyomus :KK52:yaşlandım giiti hhehe

Bizde tuvalet egitimine başlamadık. Hala bezliyiz :))) bende Temmuz-Ağustos gibi düşünüyorum. Gerçi bir kitapta tuvalet egitimi icin bazı işaretler vermesi gerekiyomus cocuğun. Mesela kaka yapınca rahatsız olmasi gibi. Ama bizimkinin altını zor değiştiriyorum. Bıraksam öyle oturacak :)) Bu arada biz memeyide bırakamadık daha. Babamiz KPSS ye çalıştığı icin geceleri uykusuz kalmasın istiyorum :)) yani bizim cok ısımız var cok :)) Yemek konusuna gelince bizimki sadece pilav, makarna, bulgur pilavı ve et yiyor. Kefir ve ayranı cok seviyor. Hamir islerine bayiliyor.Onun disinda sebze yemiyor. Bir kac kere yemeğin icine karıştırmayı denedim ama sipanin damak tadı cok gelişmiş hemen farkediyo ve ağzından atiyo. Bu arada bir ara hicbirsey yemiyordu kuzey. Minadex şurup aldık portakal aromali hem severek iciyo hem de iştahı açıldı. Kuzey tek cocuk :)) telefondan yazdığım icin paragraf açamadım karışık olduysa kusura bakmayın :))

H G CEREN KUZEY ALLAH BAGISLASIN OGLUNU :emir_bebek:VALLA BENIMKI GÖZUMUN İÇİNE BAKA BAKA YAPIYO SONRADA YAPTIM DİYO ŞOYLE HAVALAR İYCE ISINSINDA ALSITRCAM IİN Ş BENIMDE BUYUK KIZM BIR HAFTADA ALISTI MASALLAH BI DAHADA YAPMADI BEZE BUDA KOLAY OLUR INŞ AH AH YEMEK DEMEYIN AYNEN PILAV MAKARNA YOGURT TAVUK AYRAN YA BUNLAR HEPSIMI AYNI :KK52: HAYIRLISIYLA BUYUSUNLERDE

selam ben de tuvalet eğitimine ağustos gibi başlamayı düşünüyorum. öncesinde şehirdışında olabiliriz büyük ihtimalle sekteye uğramaması için o tarih düşünüyorum. Benim oğlumun da çok konuştuğu söylenemez. Kelime hazinesi çok ama uzun cümle kurmuyor. Sonra birden açılıyorlar 3 yaşına doğru diye okumuştum bir yerde. Benim ki tek çocuk.:emir_bebek:

allah bağışlasın pembem aynen herseyı soyluyo ama cumleye gelınce en fazla ıkı cumle kuruyo üçüncüyü soylese bıle ayrı soyluyo aman bneım buyuk kız
da tam 3 yasını gece konustu dılsız dıyoduk guluyodukk şimdi avukat dıyoruz kabak çiçeği gibi açıldı valla :KK52:

Bizimki konuşmuyor daha.. Anne gel, baba gitti bunları söylüyor. Her söyleneni anlıyor, kelimeleri tekrar ediyo. Bakalım ne zaman konuşacak :))

X