2011 Ekim Anneleri

günaydın kızlar hayırlı cumalar.

kimmuh güle güle büyüt bebişini.

biz daha tuvalet işine başlamadık bile. hiçte alışacak gibi görülmüyor. oturmak bile istemiyor klozate. bakalım haziran gibi başlarız diyorum. halıları yıkamaya vereceğim ve yazın sermeyeceğim,o arada alışsın diyorum. inşallah planladığımız gibi gider.

Bende yaza inş. Da ama şimdi annem evdeyken onu altını açık bırakmaz bende başında olmadığım süre içinde alışmayacak gibi bizimki 4 yaşını bulur snki öyle hissediyoree primaya talim :)

günaydın kızlar hayırlı cumalar.

kimmuh güle güle büyüt bebişini.

biz daha tuvalet işine başlamadık bile. hiçte alışacak gibi görülmüyor. oturmak bile istemiyor klozate. bakalım haziran gibi başlarız diyorum. halıları yıkamaya vereceğim ve yazın sermeyeceğim,o arada alışsın diyorum. inşallah planladığımız gibi gider.

çok teşekkür ederim. ben diyorum bizimki alıştıysa herkesinki öğrenir.kraftın klozet şeklinde lazımlığını almıştım ben.dediğim gibi ilk gün felaketti ama sonuçta hiç bilmedikleri birşey bu.sabredinnce halloluyo.ben

biz geceye alıştırmadık bezlıyoruz nasıl alıştrdınız gece kaldırıp yaptırıomusnuz ?ama bnm kızın uykusu cok hafif,kaldırıp çiş yaptırırsam daha da uyumaz.zati sevmıo uyumayı..gözünden uyku damlar ama asla uykum var demez ağlar uyumıcam dıye:KK50:

ilk iki gece o uyudukta sonra bezini taktım anlamasın diye.çunku bezın kalmamıs marketlerede sana göre bez yok artık dedım. sabahlaıda erkenden aldım bezını ve kupkuruydu. sonra hiç takmadım ve geceleride kaldırmıyorum hiç. bir ay olacak bi kaç gün sonra Allaha şükür bir sorunumuz olmadı.gece kuru kalıp kalmadığına bak önce. eğer kalmıyorsa çaktırmadan ya bezini takarsın yada mecbur geceleri kaldırıcan:KK43:

aslında çok haklısın.ben hazır olmalıyım sanırım.sabredersem ögrenecek ama bahaneler bitmiyo işte. enkısa zamnda bende karar vericem.zaten cok meraklı oturmaya.ama ne zamn geldıgını soylemıyor.ugrasırsam olacak inşallah..bu arada Allah kolaylık versin 2 tane küçükle.benimde 3 yaş araları .....büyüdükçe iyi olacak inşllh.....

sağol valla çok zor birinin bitmeyen iki yaş sendromları diğerinin gazı kafayı yemek üzereyim tek teselim büyüdükçe iyi olmalarını düşünmek

ilk iki gece o uyudukta sonra bezini taktım anlamasın diye.çunku bezın kalmamıs marketlerede sana göre bez yok artık dedım. sabahlaıda erkenden aldım bezını ve kupkuruydu. sonra hiç takmadım ve geceleride kaldırmıyorum hiç. bir ay olacak bi kaç gün sonra Allaha şükür bir sorunumuz olmadı.gece kuru kalıp kalmadığına bak önce. eğer kalmıyorsa çaktırmadan ya bezini takarsın yada mecbur geceleri kaldırıcan:KK43:

valla gecelerı yapıo bez dolu oluyo:KK43:( valla kaldırmacak taakat ve istikrar yok bende:KK43: yavrukuşuma bahane bulmayayım ama uyanırda uyumazsa yanarızz yaa..

Başımız sağolsun 200 kişi 200 eve ateş düştü allah yardımcıları olsun çok zor bi durum :/( asıl bu ailelere yardım etmek gerek şimdi başka ülkelere yardım yağdıracağımızaaa
adamlar canını dişine takıp çalışsınlar birde maaşları 900 tl ymiş gerçeçekten nereye gidiyor bu ülke ya

selamlar herkeslere....
baya tenha yine buralar ...
zeynep gerçekten çok üzüldük,
Allah yardımcıları olsun inşallah.
bugün birde depremle sarsıldık,:KK14:
rabbim sen felaha cıkar bızleri,birdaha yaşatma neolur dedim .:KK50:
ve sonunda 1 haftadır beze elveda dedik biz.:KK34:
5 gün sürdü.ilk 4 gün hep ben götürdüm ve gecde uyuduktaan sonra bezini bağladım.
ama 5. gün kendisi söyelemeye başlayınca bende gecede bağlamıyorum artık .
maşallah yapmıyor ,küçük kaçırmalar yetişememelerde normal.
biraz sabır gerekiyor ve bol bol çamaşır çıktı bizde.
çok şükür bahçede takıldık ,halılarda kirlenmedi .
darısı sizin miniklerin başına....grsmek üzere canlarm...:KK34:

selam kızlar,
geçmişi okudum ve tuvalet alışkanlığı kazanan yavrularımızı ve alıştıranları tebrik ediyorum.
bizimki hiç oralı değil, alıştırma külodu aldım bakalım bu hafta denemeye çalışırız, biraz biraz yönlendirmeye
çalışsamda oralı değil

şekerim sınırda çıktı ve onunla uğraşıyorum ve geçen hafta 3 gün çapa'daydım, haftaya kontrolüm var dr ne diyecek göreceğiz

kızlar geçen hafta toplandınız mı?

çok güzel ve iç açıcı günler geçirmiyoruz ama nuri bilge ceylan'ı tebrik ediyorum, bu karanlık günlere biraz ışık oldu

haziranın ilk haftası 4 veya 5 sınavım olacak ve hastane, iş yoğunluğu, ödevler, sunumlar ve sınavlar derken yine pek giriş yapamayacağım
haberiniz olsun
yüzünüzden gülücükler eksik olmasın

Gızlar gızlar gelemmii yanağızdan öpemmi hu huu nerelerdesizzzzz marall ali napıoo tekmelemez başlamıştır nasıl gidiyooo özledik
nursenaca maşallah canm bizimki hala korkuyo otrmaya klozete artık akışına bıraktık kısmet ya keyfi bilir annesinin beze vercek parası çok nede olsa:KK37::KK37::KK37::KK37::KK33::KK33::KK33::KK33:

Gızlar gızlar gelemmii yanağızdan öpemmi hu huu nerelerdesizzzzz marall ali napıoo tekmelemez başlamıştır nasıl gidiyooo özledik
nursenaca maşallah canm bizimki hala korkuyo otrmaya klozete artık akışına bıraktık kısmet ya keyfi bilir annesinin beze vercek parası çok nede olsa:KK37::KK37::KK37::KK37::KK33::KK33::KK33::KK33:

aynen canım ikinizinde hazır olması gerek,hayırlısıyla ögrenir inşallah..
çok rahat ama bır yere gıttıgımızde sık sık tuvalet seferlerı yapıyoruz,
duygusal olduk çok bugunlerde...sık sık aglıyor ,umarım gecıcıdır bu dönem...
herkese sevgılerr...:KK16:

Ey gönül söyle bakalım Damla düşmeden su bulanablirmi?
Rüzgar esmeden dal sallanabilrmi?
ALLAH demeden kalp uyanabilirmi..?
HAYİRLI cumalar dua ile...

hepimize hayırlı cumalar kısslar

az önce dr dan geldım ve 6+2 haftalık gebeyım :KK49::KK49: vede keseyide, fasulye tanesi kdr bebişide gördük :KK34:..haftaya da kalp atısı inişşalllah
dualarınızı bekliyorum canlar, sağlıcakla inşallah kucağımıza almak nasip etsin.Darısı kalan bacılarıma:))

az önce dr dan geldım ve 6+2 haftalık gebeyım :KK49::KK49: vede keseyide, fasulye tanesi kdr bebişide gördük :KK34:..haftaya da kalp atısı inişşalllah
dualarınızı bekliyorum canlar, sağlıcakla inşallah kucağımıza almak nasip etsin.Darısı kalan bacılarıma:))

Oy hayırlı olsun canım... Sağ salim kucağına almayı nasip etsin. Çok sevindim.. İkinci bebişte hangi ayın anası olcaksın?

canım allah sağ salim tamamına erdirsin ve kucağına almayı nasip etsin,
senin adına sevindim ve dilerim erkek olur( sen istediğin için):KK1:

bence çok güzel bir zamanda doğum yapacaksın, yaza gelincede biraz toparlanmış olur

bu arada bebeğin omurgasını gördün mü? erkeğin omurgasının daha önce göründüğünü söylüyorlar
ve ben de omurgasını görmüştüm bir de hangi tarafını tutuyorsun, sağ mı sol mu?

kızlar çoktandır kendimle ilgili haber veremedim,
hamileliğimi öyle veya böyle 32 haftaya kadar getirdim bu hafta çalışma yazısı alacağım
kısmetse bayram sonrasında da 37. hafta çalışamaz raporu alıp ayrılacağım
diyabete gidiyorum yarında kontrolüm var, şekerin 2. saati 154 çıkınca 4-5 haftadır kontroldeyim

finallerim bitti ve allahtan geçtim, çrş günü danışmanımız belli olacak ve proje konusunu belirledikten
sonra ödevi yapmaya çalışacağım ama herhalde teslim edeceğim sıralarda doğum yapmış olacağım:KK1::KK1:
o yüzden hemen araştırıp ödevimi bitirmem lazım,

cemre geçen hafta hastaydı, kızım ara ara burnundan birden kan geliyordu (6 ay aralıkla) allahtan bir şey çıkmadı
ama her seferinde yüreğim ağzıma geliyor, ne kadar belli etmesemde kötü oluyorum, kızımın yüz hali ve yüzünü yıkarken ki
tavırları yürek sızlatıyor ancak mevsim geçişlerine bağlı ve önemli bir şey olmaması sevindiğim noktalar,

ben tatil yapamayacağım ama uzun bir dönem çocuklarımla tatilde olacağım, sizler neler yapıyorsunuz? tatil planlarınız var mı?
her şey yolunda mı?, buluşmadınız değil mi?

X