2012 ekim meleklerini büyütüyoruz

merhaba kızlar
yuruyen btun bebıslere masaallah dıyeyım oncebenım fındıgım da katıldı bu kervana bu arada
nasılsnz gorusmyelı..ben malum sebeplerden gıremıyorum bulantılarım oluyo sık sık atıstrmam gerekıyo mınık cımcımemın
pesınde gezmekten pek dogru durust beslenemıyorum ne yazık kı..aksama kadar abur cubur bu yuzden de tansıyonum dusuk gdıyoo
bakalım esım ızne ayrılcak faydası olur bıraz sonrada annem gelıcek ole ole ıdare ederım herh..
sole bı goz attım esra yı goremedım gırmems kac gundur:26:
bıde mınataha vardı o da yok bayadır:26:
sıze kuzularnz gce beslenmesını sorcam kızlar ya emzırmeyenler uyku arasında sut fln verıyomusunuz ne kadar verıyosunuz
yda cok uyanıyolar mı bu ara benm kızım cok uyanmaya basladı benım sutum dısında bse de kabul etmıyo emıp de sut gelmedıkce aglıyo muzlu sut verdım bu gece sbaha karsı bıberonla almıyo bde ısım cok zor onu alınca uyudu kuzucum
doktorum cok garıp geldı bna cunku gece beslenmesıne karsı gecelerı acıkma olayı hıkaye dedı adam resmen
cok sasırdım yok ole bse onları kendmız gbı dusunebılırz artık bı yasına gırdıler gece su dısında hc bse verme alıstrma dedı
kafam cok karstı ya buyuklerım cevrem hıc bole yapmıyo dedım onlar yanlıs yapıyo ılerde reflu olur gece beslenen bebekler dedı
sız napıyosunuz gece beslenmesı ısını anlatın bıraz olur mu
bende esımın ıznınde unı. hastanesınde bı docente goturcem kızımı kontrole bıde ona danıscam bakalım
gecelerı acıkmaz mı sahıden bu bebısler sırf bız alısrtrdgmz ıcın mı beslenırler sorucam bakalım:26::26:

olmam inşallah haftasonu da geçsin de pazartesi yapayım diyorum testi
yap canım bızede haber ver..
cesaret bebege gore degısır bana gore ece hanım o kadar ulu kı bende uzun zamandır ıkıncıyı ısteyenlerdenım..
arada ugrayıp yazman bıle yeterlı canım.gec olması sorn degıl bız hep buralardayız..saol duaların ıcın bende san adua edıyorum ınsallah bebısın rahat dururda sana yardımcı olur cok zor gunler cunku.

ayne bızım doktorumuz docent oda aynısını soyluyor sız nasılsanız kızınızda o sekılde dıyor.gece beslenmesı 1 yasından sonra dıslere de zararmıs am aece hanımda sureklı uyanıyor..esrada ıyı ınternet paketı yok bacımın..elıfle ugrasıyor hatta suan temızlık yapıyormus..evvı halılarlar kaplamıs aynı halı fleks gıbı yarına bıtırır artık temızlıgı

yok canm büyük konuşmuyorum zaten

bbenim kızım fena cesaretim yok bu yüzden

anlayısın ıcın saol canım fırsat buldukca gırıp yazıcam artk ıns canım
ayy cok guzel bı dua olmus bu yazdıgın ınsaallah ece gbı benı hıc yormayan bı kuzu olur ıkıncısı
evet ya sız nasılsanız o da oyle deyıp durdu bzım doktorumuzda hıc bse dıyemedım bı an ama ıste atraftan fln ole bılmedgım ıcın
bı doktordan 1 yasında cocuk gece acıkmaz bılgısı cok sasırttı benı dogrusu
sen o zaman o uyandıkca verıyosun sut ole mı canım??
esra temızlık telasında desene ona sole madem bıde bna ugrasın bı ara bu hfta hıc ılgılenemedım evle fln bulantılar yzunden
hos bunlar benım ıyı gunlerım dha neler gorcez bkalımm

kızlar hılal vardı o da terk etms sanırım burayı hıc goremıyorum onu da bayadır:26:

Merhaba canım uzun zamandır giremedim günler nasıl geçiyor anlamıyorum henüz yürüyemedik ama her tarafı hallediyor minik oğlum:) Allah yardımcın olsun inşallah uslu bir bebiiş olur yormaz seni.hepiniz hep aklımdasınız inanınki 1 sene evvel nede çok dertleşirdik değilmi şimdiki halimize şükürler olsun.Beni sorduğun için ayrıca teşekkürler bende okumuştum gece hiç bir şey vermesekde açlık hissetmezlermiş.Kimisi uyanınca sacede su bile veriyormuş geri yatırıyormuş.Bende artık bir yatarken veriyorum kalktığı zamanlar sadece sallıyorum yerine koyuyorum sizdede hala sallamak varmı? sonra sabaha karşı devam sütü veriyorum o kadar. yeme düzeniniz nasıl dişlerde çıkmadı biz eski usul gidiyoruz yemeğin sadece sularından tattırıyorum doyumluk değil yani:26: Allaha emanet ol görüşmek üzere

Kızlar yazılarınızı yarım yamalak okudum bütün bebişleri öpüyorum çok tatlılaştılar artık.Bebeklik dönemi benim içinde çok zordu bu halleri daha iyi bencede aklıma takılan bir soru var bu aralar.Bizim oğlan çok huylu yemeklerini yerken oyun yapardık ancak yerdi şimdi onuda kabul etmiyor trt çocuğu açıyorum tabağı silip süpürüyor:) sonra kapatıyorum.Siz tv hakkında ne düşünüyorsunuz merak ediyorum.Bende dahil olmak üzere yeğenlerimde küçük yaşta izlerdik Allaha şükür bir problemimiz olmadı ama şimdi her kafadan bie ses geliyor insanın aklı karışıyor.

iyi haftasonları kızlar

gülcüm 9.aydan sonra gece beslenmesini kesmek gerekiyor diye okumuştum bende. doruk 8,5 aylıkken emmeyi bıraktı her uyanışında mama vermeye başlamıştım bende. baktım mamalarını yarısı bile içmeden uyumaya geri dönüyor sadece su vermeye başladım.şimdilerde su da istemiyor gece uyanmaları iyice azaldı zaten. ama bizim şuanki problemimiz gece her uyandığında ayakta sallanmak istiyor. şu ayakta sallama işini nasıl bitiricez bilmiyorum

crescent hoşgeldin canım. yemek yeem konusunda inat bizde de var. tv sevmeyen oğlum bikaç gündür reklamlara takıldı o şekilde yemek yedirdiğim oluyor yalan değil valla. tvden uzak tutamıyoruz işte

semacım valla benimde cesaretim yoktu ama işi bırakmışken 2. bebek de olsun beraber büyüsünler istiyoruz.

arkadaşlarr slm uzun zamandır giremiyorum işlerim çok yoğun yazılarınızı yarım yarım okudum yürüyen bebişlerimize maşallah hamile annelerimize Allah'ım sağlıkla kucaklarına almak nasip etsin cesaretlerinden ötürü kutluyorum benimde annemler yap diyor ama ben cesaret edemiyorum çalışıyorum zaten birincisine yeterince zaman ayıramıyorum büyürken ikincide olursa şimdi hiç anlamıcam kuzumun nasıl büyüdüğünü kardeş önemli tabiki ama bi 3 - 4 yaşına gelsinde inşallah Allah'ıh izniyle tabi...şimdi deyceksiniz işin düşmese uğramassın diye ilk zamanlar zamanım çok oluyordu ama şimdi mağlesef evdeki pc de eşimde hiç giremiyorum...bizim cadı 13 ay bitirdi yürüyo ama kendi poposunu kaldırıp değil sen kaldırıcaksında o gidecek istediği yere ben taban ortopedik ayakkabı konuunda danışmak istiyorum size biz ilk adım ayakkabısı olarak ortopedik aldık onunla gezdi ama çok iyi yürüyemiyor onunla internette araştırma yaptım önermiyorlar ama bebekler hamur gibi değil mi nasıl şekillendirisen öyle olmazmı sonuçta ortopedik olsa daha sağlıklı olmazmı ayakları.evde de giydiriyorum arada içe basmasın diye nike ayakkabı aldım ilk adım diye ama onunda ortopedik olmadığını duydum sizce taban almalımıyım içine giydiren varmı o ayakkabılardan.

slm kizlar 2 gundur gremyoruz nete oglum 2 gundur atesli dun doktora gttik bademcikleri iltihaplanmis onun atesiymis tum gece yandi kuzum bugun iyi cok sukur ilaclar iyi geldi cocuk hastaligi ne zormus perisan oldukbu gece emdirme konusuna bende takildim oglumda gece 2 3 kere kalkip emiyo iyilessn bende deniycem su konusunu

gece kalktıkca evet genelde 2 kere uyanıyor mama sını ıcıp hemen uykuya dalıyor..
esrada elıften vakıt buldukca yapıyor ıste tek basına canım arkadasım.bız onlara gıttıgımızde gordum kadın bır mutfaga gıdemıyor elıfsız.ısı cok zor.benım kızımda kucakcı ama o kadar degıl ısımı yapabılıyorum allah hepımıze kolaylık versın hepsının ayrı huyu var.
canım benım kızde oyle aynen ya tv karsısında yada oyuna dalıcak baska sekılde yedırmek mumkun degıl malesef

gecmıs olsun canım ınsallah bıran once ıyılesır

Evet canım TVden uzak olmuyor işte. Allah esirgesin inşaallah. Senin içinde hakkında hayırlısı olsun bebiş konusunda

Her çocuk farklı ama insanlar bunu bir türlü anlamıyorlar geçen gün bir arkadaş geldi onunda 8 aylık oğlu var bana "sakın tv izletme o esnada beyinleri duruyor " diyor bu kadarı çok katı bir düşünce bence. Ececiğin kaç dişi var canım bizim 0 :) balık yağına başladım yanlışım yoksa ocean multi. Rahat içiyor hem balık yağı hem vitamin +çinko takviyeli.

merhaba arkadaslar

ismim özlem izmirde yasıyorum.
güzel kızım defnem 16 ekim 2012 dogdu.

mesajlarınızın bir kısmını okuyabildim. ama burda güzel paylasımların oldugunu görmek cok güzel.

gecen hafta kızım ilk hastalıgını yasadı. 6. hastalık deniyor. 5 gün boyunca sadece ates ertesinde vücudunda döküntülerle son buldu. hasta olunca huylarımızda cok degişti. cok zor yemek yiyor her yere kafa atmaya basladı ve sadece beni ısırıyor. bu durumları yasayanlardan yardım rica ediyorum. bu dönemleri nasıl atlatabiliriz.

herkese bebekleriyle beraber huzurlu geceler diliyorum.

senı gordugume sevındım canım hsgeldınsorarım tabıkı ben senı 1 senedır dertlesıyoruz burda unutulur mu ole hemencıkk
ıns ya 2.bebısım eylus ume cekmez usluluk konusundasen bde yurumeye baslayınca gor her tarafın halını cnm
gece beslenmesı ılla sart zarurı bsı degıl demek kı sen de bole dusunuyosan..
uykuya gecmesı ıcın sallamak tabıkı halen var cnm bzde de..bu bıze kolıgın bıraktıgı en kotu mıras oldu
hep derdım cocugum olursa sallamadan uyutcam dye kolık gaz karısınca ısın ıcıne olmuyomus ıste napalımm
ama tabı eskısı gbı bır savas halı degıl uykularmzın gelmesı sesının tonu degısıyo dırek uyumak ısteyınce emzıgını alıp
kendısı gelıyo yanıma ayagımda bır ıkı sallayınca dalıyogunduzlerı ıkı uykumuz var surelerı degısıyo bazen
1 sa bzen dha az..gece de gunduz uyuma durumuna gore 22 -22.30 gbı dalıyo uykusuna
uyanma sıklıgı da hıc bellı olmuyo.. bazen 1 bazen 3 4 5 kez uyandgı oluyo..
ayagıma alıyorum bazen tekrar dalıyo bazen emıp yatıyo
yeme duzenımız annemlerdeyken duzenlıydı eve gelınce bozuldu yıne
benım kızımın yemesı ıcın kalabalık ortamda galeyana gelmesı gerekıyogunduz emzırmıyorum
sbah ogle aksam 3 ogun hazrlıyorum ama ole baslardakı gbı ona ozel degısık karısımlar fln degıl
kendım ne yıyosam ondan onun sevdıklerı agırlıklı olarak tabı..
dısler bıze de gelmedı dha canım
ama kızım ıstedıgı seyı agzına alıp deneme yanılma yontemıyle ne yıyıp yemeyecegıne kendı karar verıyo
dıs gelmeyınce damaklar baya kuvvetlendı bızım
yedıgı seyler cok kısıtlı sabahları omlet benı ugrastrmadan yedıgı tek sey dıyebılırım
yemek olarak pılav mkarna tavuk.. kıvamlı degılde tanelı olan seylerı sevıyo corba kesınlıkle ıcmez yogurt canı ısterse yıyo
arada meyve danıno fln verıyorum ınek sutunu yenı yenı aromalı olmak sartıyla ıcmeye basladı dıyebılırım
ben ne yersem onlardan ufak ufak kendısı canı yemek ısterse dırek ıstıyo zaten
bayadır zorlamıyorum ben neyı ne kdar ısterse o kadar yıyo bazen az bazen cok..
zorla aglatarak ıstemedıgı bıseyı kesınlıkle yedırıp ıcırmıyorum en onemlı nokta bu bence..
uzun oldu ama senınle kuzularmzın huyları aynı dye bıldgm ıcın ayrıntılı yazmak ıstedım
tv konusunda bnde cok katı degılım hıc ızlemıyo desem yalan olur bazen yemeklerı onun karsında yedrdıgım oluyo
benm tv dısında onu oyalayabılcek bı yakınım yok malesef etrafmda tek olunca ıllakı ıhtıyac duyuyo ınsan
suresıne dıkkat ettıkten sonra ben bı sakıncası oldgnu dsunmuyorum
anladım canımm bı ben okumamısım ılk kez duymusum bole bı ayrıntıyı demek kı
hepınız bole dıyosanız doktorun dedıklerı cok da sasırtıcı bse degılmıs anlasılan
bnde su docente gdeyım de ona gore bı duzen oturtayım bkalımm o ne dıcek:26:
sallama ısıne cozum bulursan bna da ogret olur muu
hg canım..Allahm hayırlı zmanda nasıp etsın kuzuna bı kardes getrmeyı
guzel dıyosun da ıste bzım planlarn ustunde olan baska bı plan olunca
cesaret yuklenmesı otomatık oluyo zaten guzelım bız degıl Mevla ısteyınce bı melegı yollamayı...
masallah yurumeye baslamıs kucuk cadın
ayakkabı konusunu ben o kadar ayrıntılı arastrmadm canm
ıyı olur herh. ortopedık ama sdce onlara alısırsa da ılerde sorun olur mu acaba bde onu sorusturmak lazm sanırm:26:
gecmıs olsun Allah sıfa versın canım oglusuna..
anladım cnm.. bnde bı doktorla konusayım da bakalım mama mı su mu ona gore verıym bsıler..
ahh ahh esra tam da benım gbı desene bnde yalnızm ve her ısımı kendım yapıyorım sıfır destekle
ustelık kızım elıfcıgı gormedm ama ıdda edebılırım kı ondan yuz kat dha da yapıskan bana..
halen bırak mutfagı wc ye dahı kacar gbı gıdıyorum
bzı bole gorenler 2sı gelınce nası olcak halın dıye bnden once dertlenıyolar
ALLAH yrdmcısı olsun bzm gbı bızsız 1 dk kalamayan bebıslerın..

geçmiş olsun canım kuzucuğa

Beyni duruyir mus he tobe kendinin neden durmuyirmus o zaman o konuya aciklik getirdi miben seaven seas kullaniyordum.onu piyasadan kaldirdilarbalik yagim bitti ama ne alicagima karar veremedim

bebişine çok geçmiş olsun cnm. HER HASTALIK maalesef HUY DEĞİŞTİRİYOR. Kafa atnası değil ama ISIRMA bizdede var. Tepki vermemeye çalışıyorum. kızsam ne kadar anlıcak ve dinlicek ki. Bu yüzden ilgisini başka yere çekmeye çalışıyorum.

Doktorla görüşme sonuçlarınızı bizimle paylaşırsan sevinirim canım.

Sütüm olmadı için biz çok erken tanıştık biberon ile. Şimdi bazen sabaha kadar uyanmadığı da oluyor. Gece 1 çok nadir 2 kere kalkıp biberon istediğide oluyor. (Biberon almadan uyumuyor) Bence çocuklar kendi ihtiyaçlarını kendi belirliyor. Acıkıyor yada istiyor ki uyanıyor diye düşünüyorum ve ben istediği zaman hazırlıyorum sütü.

ben degılde esrada wc ye kacarak gıdıyor canım ya.ısınız cok zor ben kv beraberım hala o yuzden zorlanmıyorum ecede buyudu kendı kendıne oynuyor cogu zaman

günaydın kızlar

hamileyim
cok cok sevındım canım ya..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…