2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
canım seninle bir gun aramız var benim sat 13 mart. 3 lu taramada bu kadar ayrıntılı nasıl gördü.. bence 20. haftadaki 2. duzey ayrıntılı usg de tma olarak orgalar görülüyor. Sakın moralini bozma , başka bir dr a da git istersen.

bu haber süpermiş
ama uygulamada ne kadar işler bilmiyorum keşke uygulanabilse ve fahiş fiyatlar isteyen hastaneler şikayet edilse...
ama maalesef milletimiz ne diretiliyosa boyun eğiyo, haklarının farkında olmuyor

HEVUK canım dün yazdıklarını okudum, çok zor günler geçirmişsin, dilerim tez zamanda bu sıkıntılar biter ve hamileliğine odaklanırsın
hızır yoldaşın, Allah yardımcın olsun...

MELEK inşallah önemli bişey değildir içini ferah tut
biz de buaralar ev için çok gezdiğimizden ayaklarım çok şişiyor, cumrtsi söylicem ben de. eminim tuzu kes dicek ah bi kökünden kesebilsem... sen de bu sıcaklarda günün çoğunu oturarak masabaşı geçirdiğin için normaldir gibi geldi bana
yani idrar ve kan tahlillik bişey çıkmicaktır inşallah. içini ferah tut canım

Günaydın kızlar nasılsınız inşallah siz ve bebekleriniz iyidir herşey yolundadır. Biz de en son geçen hafta AFP testimizin sonucunu değerlendirmek için gittik doktora.Temiz çıktı çok şükür cinsiyetimize de tekrar bakıldı kız dedi yine doktorumuz değişmez sanırım bu saatten sonra zaten ben geç öğrendim 17. haftamda.
bir sonraki kontrolümüz 1 ay sonra. ayrıntılı ultrason. ben bir profesör e gidicem. gebeliğimin başlarında da gidip muayne olmuş ve konuşmuştum. 22. haftamda çağırdı beni ayrıntılı ultrasona. siz ne zaman gideceksiniz en erken kaçıncı haftada gidiliyor? ama organların rahat gözlemlenebilmesi için sanırım biraz daha büyümesi gerekiyor bebeklerin beni 22 de çağırdı işte.

bu arada kızlar aranızda eminönü ne havuzlu han a yakın zamanda giden oldu mu? ben alışverişimi ordan yapmayı düşünüyorum. haftaya annemle gidip bir göz atalım diyoruz ama yazın ortasındayız e malum bizim bebeklerimiz kış bebişi olacak bişeyler bulabilirmiyiz bilmiyorum. gideniniz varsa bana fikir verirseniz sevinirim.

slm kızlar bebeğinizi hiç hareket ettiğini hissettiniz mi benim kız çok tembel galiba anası kılıklı:) daha tık yok bizde önde kocaman bi göbekle gezmeye başladım 2 haftada çok büyüdü göbeğim ...ve ayaklarım şişti ayakkıbıya sığmıyor artık ...

canım ben 2liyi yaptım 3lüden hiç bahsetmedi drum
4lüyü ben istemeyince 4lünün içindeki afp yi yapalım ozaman demişti onun için kan verdim ve 3hafta olmak üzere
cmartesi randevumda hem ayrıntılımız hem de bu tahlil sonucunu öğrences inşallah güzel haberler alırız
ben 3,5 4 kilo aldım sanırım, karnım çıktı eski kıyafetlerimin çoğu olmuyor
bebek hareketlerini henüz hissedemiyorum
dr bunun için ilk hamileliklerde 22. haftaya kadar hissedilmeyebilir demişti
ama sabırsızlıkla bekliyorum
yavrum sağlıklı, herşey yolunda olsun da beklemeyi de öğreniyoruz...

Canım sevindim testin sonucunun temiz çıkmasına, ama anlamadım herkese yapılmıyor diye biliyordum ben afp testinin?

esterya dediğin gibi 20. haftayı beklemek en mantıklısı. başka doktor içinse bildiklerimi aradım 1 hafta sonraya boş günleri varmış baktırcam bakalım. Sen 3lü taramayı yaptırdın mı?

ercelf canım gözünaydın kızınız hayırlı olsun
yaa bana 3 hafta sonra gel demişti ayrıntılı için yani bu cmrtesi gitcem
sata göre bugün 19+1im o gün 19+3olcam ama sattan bikaç gün önde gittiğimiz için normal mi acaba
bana da şimdi biraz erken gidiyorum gibi gelmeye başladı
hani bi hafta daha mı bekleseydim acaba yaa
havuzlu hana bi on gün önce gittim ama sadece gezdim o gün başka alışverişlerimiz olmuştu eminönüde annemle
gitmişken girmiştik yine de
ben de daha ileriki aylarda giderim ordan toplu alışveriş yapabilirim diye düşünüyorum bakalım... şimdi biraz erken gibi...

Canım dua etmekten başka malesef yapabilecegimiz bir şey yok..

Sana tavsiyem YA Vedud, Ya Rezzak , Ya Muksit esmaul husnasını dilinen düşürme çok faydasıı göreceksin hepsinden 30.000 adet çek bana ozelden mesaj gonderebilir misin başka bir tavsiyemde olacak

canım dünden beri geçmedi ki ben de internetten biraz araştırınca tansiyonumu ölçtüreyım dedim tansiyonla birlikte olması kötüymüş. tansiyon normal ama tahlil yaptırayım bakalım ne çıkacak

Bişey çıkacağını sanmıyorum canım ödem vardır diye düşünüyorum ama yaptır yinede için rahatlasin...
Ya da kasım annelerinin topiğine danış belki vardır onlarda da öyle bişey

Mmavilimm, , canııımmm
Hiç hatırlamaz mıyım, onca hafta sohbet ettik
Sen de mii hamilesin kuzummm, ayyy kadere bak isteyerek mi oldu..
Evet, bi kizim daa oluyor cano seninki ne belli oldu mu..
Bizim kiz da yaramaz ama napiim dökuyorum oyuncakları hem onunla oynuyotum hem buraya laf yetistiriyorum
Çokkk şaşırdım walla, çok ta sevindim seninle tekrar aynı şeyleri yaşıyoruz

Canım sevindim testin sonucunun temiz çıkmasına, ama anlamadım herkese yapılmıyor diye biliyordum ben afp testinin?

canım bizim ikili testimiz zamanında yapıldı ve temiz çıktı. sonra internette yapılan testleri okurken öğrendim ki ikili testi temiz çıkan anne adaylarında 3 lü yada 4 lü teste gerek duyulmayabiliyormuş. yani tamamen doktorun kendi tercihi. zaten bu testler kesin sonuç vermiyor biliyorsun risk hesaplaması yapıyor. en kesin sonucu ikili test zaten veriyormuş. buyüzden o temizse istememesi normal dokton. benimki zaten gereksiz teste ve ilaca hep karşı olan bir doktordu. sadece o yüzden AFP testi istedi. 4 lü testin içinde istenen bir test. trizomi risklerini hesaplıyor o da temiz çıktı çok şükür. 3 lü 4 lü testte bakılanlar ayrıntılı ultrasonda da bakılıyormuş. ben de 22. haftamda ayrıntılıya gideceğim Allah kısmet ederse.

teşekkürler canım rabbim hepimize kucağımıza almayı nasip etsin. keşke havuzlu hana gittiğinde şöyle bir mağazaların içlerine göz gezdirseydin acaba kışlıklar var mı çok merak ediyorum da. sıcakda da gözüm almıyor ama hevesim de var gitmek istiyorum. eşim de daha erken diyor ama ne biliyim ben daha 1 kilo aldım ama ağırlaşırmıyım bilmiyorum son zamana bırakmak istemiyorum.

ayrıntılı ultrasona da bir arkadaşımın yaşı 36 idi yaş riskinden dolayı 18. haftada girdi ayrıntılı ultrasona. demekki gidilebiliyor canım. beni 22 de çağırdı ben öyle gidicem.

bende iki gündür çok şişiyorum, ellerim ve ayaklarım özellikle
yüzüğümü dahi takamıyorum artık :/ yarın doktora giideceğim inş
bakalım doktor ne diyecek

oraya da bir yazayım bakalım doktora gidene kadar en.. azından aynı şeyi yaşayan vardır belki

yarın için devlet hastanesinden randevu aldım tahliller için.. ayrıca sağlık ocağında da tetanoz aşımı olucam kötü birşey duymaktan o kadar çok korkuyorum ki ben de bebeğimi hala hissedemedim çünkü. cumartesi de ayrıntılı usg için kendi doktorumda muayenem var artık pazarrtesi yazarım topiğe evde pc bozuldu güzel haberlerle dönerim inşallah.

yarın için devlet hastanesinden randevu aldım tahliller için.. ayrıca sağlık ocağında da tetanoz aşımı olucam kötü birşey duymaktan o kadar çok korkuyorum ki ben de bebeğimi hala hissedemedim çünkü. cumartesi de ayrıntılı usg için kendi doktorumda muayenem var artık pazarrtesi yazarım topiğe evde pc bozuldu güzel haberlerle dönerim inşallah.[/QUOTE]

inşallah iyi haberlerle dönersin canım üzme kendini iyi haberlerini bekliyoruz.

bu haber süpermiş
ama uygulamada ne kadar işler bilmiyorum keşke uygulanabilse ve fahiş fiyatlar isteyen hastaneler şikayet edilse...
ama maalesef milletimiz ne diretiliyosa boyun eğiyo, haklarının farkında olmuyor
öyle canım valla normalde tahlil yapınca falanda çok fazla alıyorlar her zaman ayrıntılı fatura istemek incalemek lazım şikayet edebiliyorsun. bi kadın vardı 2 tane test istemiş 240 lira fatura kesmişlerdi. aryıca muayene parasıda var kadın şikayet edeceğim demişti. kadını kapıdan çevirip parasının çoğunu iade etmişlerdi. ayrıntılı hatırlamıyorum yoksa yazardım. işte araştırmak lazım haklarımızı bilmemiz lazım

selaaaaam herkese
kizlar ben bugun catlak onleyici olarak lierac phytolastil gel aldim. karnim o kadar buyudu ki bence gec bile kaldim. fotograflariniza baktim benden 3 hafta once olandan bile daha buyuk karnim nedendir anlamadim. ikiz mi diye soruyorlar hali hazirda bir suru catlagim var umarim dayanilmaz hale gelmem dogum yapana kadar.

bu arada 15+3 oldum ve sanirim 4-5 gundur hic kusmuyorum ancak yine bulantim var biseyler yeme istegi yaratiyor. ekmekten baska bisey de bastirmiyor o kadar kotu besleniyorum ki hala. yesillik hic yiyemiyorum balik da...

midemdeki bu garip bulantili his gecicek diil mi? bir de tiksindigim seyleri yemeye baslicak miyim? yoksa hamilelik boyunca mi boyle devam eder? tecrubeli anneler cevap verirse sevinirim yoksa oglum ekmek kafa olucak

Emir, Cem, Ege, Çağan, Sarp, Deniz, Yağız, Yiğit, Emre, Kağan, Mert, Görkem, Burak, Meriç, Berke, Kutay, Tuna, Baran, Efe, Onur, Doruk, Bartu, Alp, Arhan, Bora, Dağhan, Rüzgar, Derin, Toprak, Arın, Aşkın, Çınar, Armağan, Derin, Koray, Barlas, Ada, Atakan, Berk, Ali, Polat, Göktürk, Serhan, Ege, Utku, Berkay, Güney, Kerim

bu isimleri buldum kızlarrr
derin cok güzel duruorr ama babası oğluma derin ismini koymam diooo
Ama Ali derin olcakk olmaz mı ya :44::44:

ben bir de adin ismini gordum hatta kiz aden erkek adin ikisi de cennet bahcesi demekmis. hosuma gitti:)))

Evet hamileyim canim cinsiyetimiz erkek pek isteyerek sayılmaz ama olunca istedik :) bende senin gibi ceketle hamile kalıyorum sanırım 1 kerelik kaçamakti :))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…