2013 Ekim Anneleri

Bebeginizin cinsiyeti ne olacak?

• Kizimiz geliyor

OY: 139 43,7%
  • Oglumuz geliyor

OY: 173 54,4%
  • Ikiz kizlarimiz geliyor

OY: 2 0,6%
  • Ikiz ogullarimiz geliyor

• Ikiz bir kizimiz bir oglumuz olucak

• Ankete Katılan
    318
kızlar çok merak ediyorum hurma yemeye ne zaman
başlamalıyız benim erken doğum riskim var acaba şu an
yemeye başlasam bir sorun olur mu bilgisi olan var mı:26:

Son düzenleme:
Bugün annemle biraz pazara uğradım. Emzirme atleti almamıştım onu aldım. Bir tane gecelik vardı uzun kol ondan aldım. Birde çorap aldım geceliklerime uygun. Çantamın eksikleri azalıyor.
Simdi gecmisi okuyayım.
Sagol canım. Gun belirlenince daha bir heyecanlı olursun bence de :)

Ütü yıkama ısını halletmişsin ne güzel bende halledeceğim bu hafta insallsh.
nacıscım 15 ıne kadar tasıncam anca karsı taraf bugun evı boşalttı daha temızlıycem eşyelarımı toplamadım benımde aklım karışık

Canım taşınmak gercekten cok zor. Allah yardımcın olsun. Hele bir de bu haftalarda. Dr'una mutlaka danis. Allah korusun cor yorgunluktan erken gelmesin bebeğin.

başlamalıyız benim erken doğum riskim var acaba şu an çok
Canım ben yaklaşık 6 aydan beri hergün 1 bazen 2 tane yiyorum ve erken doğum riskim de yok çok şükür..O halk arasında yayılmış yanlış bir bilgi,doktorum da tavsiye etmişti,hurmanın bebeğe çok faydası var ve içinde yok yok.
Hamilelik açısından faydalarını değerlendirecek olursak başlıca yararları şunlardır:

1. Hamilelik döneminden üç ay önce başlanması ve tüm hamilelik boyunca alınması gereken folik asit bakımından da hurma oldukça zengin bir meyvedir. Folik asit yeni hücre yapımında ve hücre yenilenmesinde önemli rol oynar.

2. Potasyum vücutta su dengesinin de korunmasını sağlar. Potasyum bakımından oldukça zengin olan hurma bu anlamda da hamilelere çok faydalıdır.

3. İçerisinde demir barındıran hurma hamilelikte kansızlık sorununu açısından da faydalıdır. Hamileler hurma yiyerek de demir ihtiyaçlarının bir kısmını giderebilirler.

4. Hurmada bulunan kalsiyum iskelet yapısının şekillenmesi açısından da fayda sağlar.

5. İçerdiği magnezyumdan dolayı da böbrekler açısından çok önemli bir besin kaynağıdır.

6. A vitamini barındıran hurma özellikle hamilelik döneminde vücut direncinizi arttırmanızı sağlar
.

en iyisi başlayayım yemeye verdigin bilgiler için teşekkür ederim Cnm

tsk ederım canım ben spınal ıstıyorum kısmet olursa tercıhım öyle bakalım hepımızın hakkında hayırlısı olsun

Youtube da sezeryan doğum izleme hatasında bulundum,gözyaşlarımı tutamadım..Allahımmm ben normal doğum istiyorum:18:

Aynen canım ya,en iyisi hiç izlememkmiş ve Allaha teslim olmak..
Mevlüd hazırlıklarını da yapıyor musunuz bu arada? Biz mevlüdde serilecek pike takımını falan aldık,kıyafeti kaldı bi de şimdi internetten saç bandına bakıyorum..Diğer şeker şerbet işleriyle kv ilgilenecek zaten..Benim kv mevlüd konusunda biraz erkenci,normal doğum olursa 1-2 hafta sonra yapmayı planlıyor bakalım..

bende normal doğum istiyorum Cnm doğumla ilgili
şeyler pek izleme ve okuma yoksa tirsiyoruz

kız zuuluum oldumu şimdı buuu neden gectın sen bızııı kızın pamuk olmuşşş almış kıloları hemde 1 hafta onden gıdıyoooo ohhh maşallahı var
hadı bakalım cuma gunu gıdıcem dr benım kıza ne dıcek

anam kızlar sizdede şiddetli gaz sancısı ceken var mı ben ölcektım agrıdan valla hala batmalar var son aylar ne zormus bıde bız sımdı kaç aylık olduk aya vurunca
8 bitti canım artık 8 aylık olduk
başlamalıyız benim erken doğum riskim var acaba şu an
ben yiyorum canım hergün bi tane yada 2 tane canım istio hem seviyorum
Youtube da sezeryan doğum izleme hatasında bulundum,gözyaşlarımı tutamadım..Allahımmm ben normal doğum istiyorum:18:

ay canım seneler oldu ben sezeryanı izleyeli şimdi hiç cesaretim yok korkuyorum zaten normal dogum istiyorum bennn

Kızlar hastanede yikanabiliyor muyuz acaba? Sezeryanda dikiş falan olur ya. Normalde belki sorun olmaz bilemiyorum da. Gerçi yıkanır miyim orda yoksa 1-2 gun bekler miyim zaten normalde bur gece yatıyorsun hastanede.
Ne güzel hazırlamışsin canım.
Kızlar meme ucu kremı hangısınden alayım bır de ne zaman baslamak lazımm acaba?

Ben lansinoh krem aldım. Butikbebe'de var su an hatta.

eksıklerde darusı başıma inş

Fiyatı biraz pahalıca ama babasının da haberi var izni kopardıkBüyük sepet 48.90 küçüğü 24.90..ama hasır sepetler zaten pahalı ,bi de böyle süslü püslü olunca daha da artıyor malesef..

güle üle kullanın cnm çok güzeller evet hasır sepetler biraz pahali

normalı de gorsen kesın sezeryan isterdın ozaman
Büyük konuşmak istemem de en güzeli zor da olsa normal doğum bence..Kadının karnı öyle derin kesildi ki ,birsürü kan kaybı falan..Sezeryande de büyük hatalar yapılabiliyormuş,şimdi doktorların kolayına geliyor sezeryan ama hadi hakkımızda hayırlısı olsun..

ayy ıkısıde canımmm zor ya hayrısılı artık ben sezeryan ıstıyorum dıyıcem bakalım cuma gunu ne dıcek dr um

ayy ıkısıde canımmm zor ya hayrısılı artık ben sezeryan ıstıyorum dıyıcem bakalım cuma gunu ne dıcek dr um
Ben de haftaya konuşucam,hem kızımı da özledim 1 aydır göremedim
Sezincim internetten saç bandı bakıyorum,2 saç bandı 33 tl eder mi ki?Ama çok da güzeller,birini mevlütte takarım dedim..Dur göstereyim..

Son düzenleme:

canım demiştim size bu keçiboynuzu pekmeziolayını cidden bebişlereçok yarıyor bende öle gebere içiyorum sabahları benimkininde kilosu 31 haftalıkkken gayet iyiydi bakalım haftaya gene gidecez şimdi kaç olacak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…