2013 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bizim...

• Ankete Katılan
    472
emzik biberon konusu çok tartışılmış. benim 1 kızımdan kalma 1 bebek çantası dolusu biberon emzik var. tabiiki şuan onları kullanmıycam ama her emziği de her bebek almıyor eğer vermek istiyorsanız dedemen yanılma yoluyla buluyorsunuz. benim cadı kızım emziği de biberonu da avent almıştı. o sırada bende baya araştırmıştım emzik olayını. ve emzik vermeyip hala çocuğu parmak emen arkadaşım var ve çocuk şuan 4 yaşında. daha tehlikeli yani. ama sürekli emzik vermek de yanlış tabi arada uykuya dalmasını kolaylaştırmak için yada hasta olunca mesela çok emmek istiyorlar o sırada kullanılınca hemen bırakıyorlar. benim kızım da yaşını doldurmadan bırakmıştı. bu arada ben doğar doğmaz emzik vermemiştim tam hatırlamıyorum ama 3 aylık falandı emziğe başladığında.

inanki canım bende emzik ve biboron yanlısı birisi değilim dediğim gibi çokda ısrar ettim ben vermeyeceğim diye emzik olayında doktorun dediği mantıklı geldi ve birde ben bebeği 40lı iken bile dışarı çıkmak zorunda kalan birisiyim ailemden uzaktayım yani bir işimiz olsa bbekte bizimle geliyor dışardayken arabanın içinde emziriyorsun altını alıyorsun gazınıda çıkartmadan töbe yatırmazdım ama bebek durmuyor o anda emziği veridğin zaman en azından oyalanıyor dediğim giib çok vermedim zaten kendide bıraktı birondada zaten ilk başlarda biboron falan vermedim ama benim yeğenim kilolu doğdu ve inanın ilk saatlerde bebeği emzirmek çok zor oluyor normal kilolu bebeklerde bu saat için sorun yaşanmıyor ama kilolu bbeklerin şekeri düşüyor şekeri olmasada ve biz biboronu vermedik anneyide emmeden zaten uykusundan uyandıramadık ve ayılmadı hiç bir şeyi olmamasına rağmen yogun bakımda kaldı üstüne birde yoğun bakımda mikrop kaptı falan filan yani biboron almak hemen bebeğe biboron vermek değil ama zor bir durumda ilk yardım işte çünkü o esnada onu kaynatmak falan uğraştırıcı olsa gerek

kızlar ben hani hep diyorumya 2. bebek olduğu için alınacak çok fazla bir şey yok diye eeee bende bu hazzımı örgü örerek gideriyorum kızıma oyuncak örüyorum nasıl olsa gerekecek hemde çok sağlıklı tavsiye ederim çok basit örnekler var ben bu gün bir tane ördüm bir kaçtane örünce resimlerini koyarım bu ardaa oyuncakların içini dolduruken içine pinpon topunun içine boncuk koyarak çıngırakda yapmış oluyorum renkli renkli :):)

eline sağlık canım ben de örebilsem keşke ama beceremiyorum. bu ara ponpon yapıyorum paspas yapıcam eğer güzel olursa kızlarımın odasına koyayım diyorum zaten fazla bi boşlık yok halı koymak için

ooo yine saati 12 yaptım ben erken yatmayı beceremiyorum ya akşama kadar sürünüyorum sonra işyerinde
herkeslere iyi geceler

Gece gece oğluma mektup.
Karanlıkta kağıt kaleme uzak kalınca
Biz deeee arkadaşlara yazalım dedik

Büyüdükçe büyüyorsun içimde
Hem büyüyorsun gönlümde

Tebessümüm oluyorsun
Bazense silik bir gözyaşı
Ve hemen sesleniyorsun tıktıklarla anneciğine
Senin tıktıklarınla büyüyüveriyor sanki hayat
Sanki gönlüm büyüyor
Sanki herkes sığıyor içine

Gözüm de bahar, gönlüm de bahar beklentisi
Cemre nin toprağa hayat vermesi gibi
Bir bahar mevsiminin başında
Heyecanla,
bir serçe heyecanıyla
Bir gelincik masumiyetiyle
Bir tırtıl edasıyla
Dualarla
Seni bekliyorum
Oğlummmm

Son düzenleme:

cemre bu ne kadar güzel bir şiir
duygulara tercüman olan
tabi bir tükçeciden bu beklenir
bu arda ben de edebiyat öğretmeniyim

kızlar misler gibi uyuyorsunuz değil mi?
çok uykusuzum ama uyuyamıyorummmmmmmmm
gece olunca böyle oluyorum
sırt ağrım feciiiiii yaaaaa

ben de uyumak istiyorummmmmm

Kizlar biz sali gunu gittik 4D ultrason randevumuza
yarim saat kizimizi gorduk kipir kipirdi Masalim surekli guluyor muzip muzip pozlar veriyor minigim Masallah
ilk gittigimizde elleri ile kapatmisti yuzunu sonra babasi ac kizim yuzunu goreyim seni tanisalim artik dedi veeeeeee bingo Masal prenses acti yuzunu gulucuklerle
baba-kiz aski gosterdi kendini
yuzu bana benziyor ayaklar eller ayni baba :129:
Masalimiz hem babadan hem benden ortak seyler de almis kizlar
mesela gamze :) Gamzeli benim guzel kizim her guldugunde gamzeleri ben buradayim diyor
tombik bir kiz olarak dogacak prenses
toplam 87 tane fotograf ve yarim saatlik DVD miz var
MASALLAH MASAL SOPHIA PRENSESIME

Son düzenleme:
kizlar benide listeye ekler misiniz lutfen

sehir: Amerika
yas: 24
ilk bebek
sat 4 Haziran
beklenen dogum tarihi: 11 mart 2013
kizim olacak ve ismi Masal Sophia

Ayy masallah ne kadar da guzel pozlar vermis. İkinci resimde de guluyor.

Lalam cok guzel bisey ya maasallah kizina ne guzel de guluyor. Hayat boyu hep mutlu oljr insallah

çorlu nun karlı bir sabahından herkese kucak dolusu merhaba

geceleri beni de uyky tutmuyor artık sinir oluyorum kendime uyuyamıoyurm die sabahta kalkmak ölüm gelior tabi

bu arada masal bebeğe bayıldım çok güzel gamzeleri var çok güzel gülüyor

saol canim
87 tane foto var yarisinda bole guluyor canim
mutlu kizim

yaa çok güzelllll çok güzellll bayıldım 87 tane fotoğraf mı arkadaşım attın havanı vallahi=)) fotoğraflar çok net ben bu kıza bayıldımmmm=)gamzeside mi var maşallah=)))))ama çok güzel ya ;=)heyecanlandım şimdi=) nerde yaşyrsaunuz yurt dışı mı biz 3 boyutluyu 23. haftaydı yanlış hatırlamyrsam ondada çok bişey anlamadm yahu =) 3 fotoğraf 45 dkk cd var ama hiçbir işe yaramaz bebeğimiz minicik 700 gr ken ki hali=(((( tekrardan maşallah=)

şekercim ben buradayım sen nerelerdesin....nereye gittiniz geri dönün.....
[/QUOTE]

bence tek elif ismi bile kişiye ağır geliyor tecrübe ile sabittir elifin yanına hangi ismi koyarsan koy 2 anlamlı ağır bir isim oluyor zaten tek başına da anlamlı....

Günaydınlar güzellikler,
Bembeyaz bir güne uyanmak ne güzel özlemiştim. Aslında kış ve soğuk bana göre değil ama bu gün hava bana huzur verdi manzara ve kar çok güzel.
Tabi evden dışarıya çıkarken iş, gezme vs. dikkat edelim yerler buz pistine dönecek duruma gelmiş.
Veee Oğlumun farkındasız ilk kışı bu birazda bu sebepten kışın ortasında içimde çiçekler açıverdi sabah sabah
Güzel bir gün diliyorum güzellikler.
Sevgiler.

günaydın anneler ve ilk defa karla tanışan bebekleri

bursaya kışın ilk karı yağmış her yer bembeyaz olmuş,evden otoparka giderken düşerim diye korktum....
kar yağdığına göre küçük kuzuların gelmesi yakınlaştı demekki.....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…