2013 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bizim...

• Ankete Katılan
    472
merhaba...

bikaç aydır başka bi 2013 mart anneleri grubunu takip ediyodum sonra burasını da farkettim bi süredir okuyorum ama hiç yazmamıştım, beni de ekleyebilir misiniz listenize...

ad:yeni kullanıcı
yer:istanbul
sat:07.06.2012
bdt:14.03.2013
ilk bebek
bebek adı:henüz belli değil

merhaba kızlar
ben bayağıdır girmedim buraya.çünkü şu sıralar bi ssvd yapan doktor aramaktaydım.geçmişi okumayı bitiremedim ama bi merhaba diyeyim dedim
buarada bende listede yokum:26: yaşım 27 yaşadığım şehir samsun sat 12 haziran beklenen doğum tarihi 19 mart ama bana 20 denmişti altta öyle kaldı 2.bebek kız ama adı belli değil henüz :44:şifacım ekleyebilirsen sevinirim
sonunda ssvd yapan bi doktor buldum ve görüştüm bakalım kızım normal yolla gelmek isterse bi doktoru olacak en azından

ssvd nedir arkadaşım?

az önce sağlık ocağından geldim bende idrar yolu enfeksiyonu var pazartesi öğrendim sağlık ocağı kontrolümde bu kez kan-idrar tahlili istemişlerdi ve tek kullanımlık toz ilaç almıştım bugün tahlili tekrarlamam istenmişti malesef düşüşe uğramamış hatta artmış az da olsa antibiyotik alacağımm bunun için ilaç bitince yine tekrarlanacak bakalım kurtulurum inşallah

saol canım.. ust katlar sırf bebek sekerı ztn canım ıster malzemelerını al kendın yap ıster hazır satıolar cok guzel seyler var ben keselerı aldım gordugun ıcıne cıkolatalı badem koyucam mesela

Sağol ne güzelde yazmış gideyim tatlı bişeyler bulayım ben bari. Bu arada senle aynı gün görünüyoruz mihscim farkettinmi :)

Dayanalımda birden olunca zor geldi bana yuvarlanasım var her yere neyse az kaldı hayırlısıyla geçer bu günlerde.

merhaba arkadaşlar
Yemeklerden sonra hem yemek hem bebek fazla geliyor karnıma yahu. patlayacak gibi hissediyorum...

Arkadaşım bende aynı anda açlık hisside oluyor. Versen iki tabak daha yerim ama mide patlayacak neredeyse

Şifacım geçmiş olsun çok. Geçer inşallah çabucak.

sıfacım ılactan sonra ne cabuk tekrar tahlıl verdın..ben tam 15gun sonra vermıstım.. lökasit mı fazlaymıs ıdrarda? gecmıs olsun tatlım antıbıyotık ıyı gelır sıkma canını..

sıfacım ılactan sonra ne cabuk tekrar tahlıl verdın..ben tam 15gun sonra vermıstım.. lökasit mı fazlaymıs ıdrarda? gecmıs olsun tatlım antıbıyotık ıyı gelır sıkma canını..
evet canım benim pazartesi tek kullanımlık toz ilaç almıştım bugün için çağırmıştı aile hekimi evet canım lökasit te bikaç sayı artmış evet antibiyotik etkisini gösterir umarım

şifacım öncelikle geçmiş olsun canım.umarım az bi ilaçla geçer ki tedavisi mecburi diye biliyorum:26:

ssvd,sezaryen sonrası vajinal doğum anlamına gelir.hani hepimizin bildiği bi söz var ya bir kere sezaryenle doğururssan hep öyle olur artık normal doğum yapamazsın.işte o söz yanlış.hatta yalan ki amaç kandırıp bazı şeyleri engelleyip birilerine daha çok para kazandırmak.
eğer bi anne daha önce bebeğin ters gelişi yada başka bi sorun yüzünden sezaryenle doğum yapmış olsa bile ikinci de herşey yolunda giderse müdahale edilmeden normal de doğurabilir.bende ilkinde ameliyat olmak zorunda kalmıştım.ama bu sefer normal gelmek isterse bebeğim şansı olsun istiyorum.facede ssvd diye bi grup var araştırırken orada birbirlerine destek olan anneler ebeler ve hatta doktorlar var.
her ilde buna yanaşan bi doktor yok çünkü çok az da olsa rahimde yırtık oluşması daha da ilerleyip rahimdeki kanama durdurulamazsa salınması gibi bi ihtimal var.ama bu ihtimal sezaryende de var.ama hiçbir doktor bundan bahsetmez hastasına.gerçi ben bunu biliyordum sezaryen olacağım zaman.
pedagojik formasyon alırken bile hocamızın ve kitabın bize dedği ilk sezaryen risklidir normal bi ameliyattaki gibi.ikincisi daha riskli üçüncüsü ise ölüm riski demektir ki bu yüzden en fazla 3 yapabilirsiniz diyolar bize...
bunları bilerek ikinci kez ameliyata girmek istemiyorum ama kaderde sezaryen olmak varsa binde bir ihtimal de beni bulur o da takdiri ilahi de diyeyim...

Son düzenleme:

cnm ınan su cok onemlı..ben enfeksıyonu su ıle atlattıgımı dusunuyorumm...gunde umarım 3lt altında su ıcmıyorsundur..

meseleyi şimdi anladım canım sana zahmet verdim evet bencede daha önce sezeryan oldu diye kolaya kaçmamalı dr lar inşallah istediğin gibi doğum nasip olsun canım benim sıkıntısızca inşallah çok teşekkürler tekrar

cnm ınan su cok onemlı..ben enfeksıyonu su ıle atlattıgımı dusunuyorumm...gunde umarım 3lt altında su ıcmıyorsundur..
evet sağlık memuruda bol su iç dedi yaa 2 lt. rahat içiyorum günde ama 3 lt. bazen oluyor bazen olmuyordu bundan böyle suya devammmm teşekkürler canım hatırlattığın için

sağol canım kızım için en doğrusu hangisi ise o yoldan gelsin

selam hamişlerim, bugun geç merhaba diyebildim size ama olsun dedimmmm..

LALAM bayıldım fıstığına, maşşallh canım.
GECE, ben de aynıyım canım ya patlayacak gibiyim. baya ağırlaştık ya su 1 haftada farketti baya.
PAPATYAA allah san kolaylık versin 2 tane yavruyal zor tatlım. gece kusu oldun çıktın sen.
ÇİLEK daha fazla gel. oyle okuyup okuyp kaçma, gizemli hatun mu olmaya çalışıyosunnnnn
SUDEE, EBAH, MIHS, ŞEKERCİK VE DİĞER ÜŞÜYEN HATUNLAR sıkı giyinin, ayaklara dikkat kaymayın, araba kullanmayın. sağlam basın yere.Yurdumu kar basmışşşş. bUrda hava cok guzel amaaaaaaaaaaaa
ŞİFA, geçmiş olsun kuzum. arkadaşların dediği gibi bol su iç, enfeksiyonu atmanın başka yolu yok.

YENIKULLANICI, hoşgeldin. görüyordum aşağıda ismini ve nickin ilgimi çekiyodu hep.
HANİFE, inşallah doğumun gönlüne göre olur canım

ay arkadasım bende oglumun bı fotosu vardı kocaman bır burun korktum acıkcası bu ne kı boyle dıye kocaman topacık burnu olacak dıye..sonra bıdahakı kontrolde baktık kı burun cekılmıs kuculmus kendıne gelmıs ve bu degısım 15 gun ıcınde oluyor.. okadar cabuk gelısıyorlarkı masallah mınıklere

sağol canım kızım için en doğrusu hangisi ise o yoldan gelsin
evet herşey onlar için biz annelere sıkıntısızca katlanıp kucağımıza almak nasip olsun inşallah

selam hamişlerim, bugun geç merhaba diyebildim size ama olsun dedimmmm..
ŞİFA, geçmiş olsun kuzum. arkadaşların dediği gibi bol su iç, enfeksiyonu atmanın başka yolu yok.
hoş geldin tatlım evet evet suya yükleneceğim canım teşekkürler

aynen yaa bende bebeğimin yüzünü görür görmez " burnu kocamann " demiştim dr hemen daha dur yeni yeni şekillenecek demişti ki evet artık bebeğimin burnu o ilk gördüğüm gibi değil hatta dün ekledim ben ultrason fotolarımızı

Şifacım çok geçmiş olsun bende seninle aynı dertten muzdaribim
İdrar yolu enf. olmuşum ve dr. tek kullanımlık bir toz ilaç verdi birde antibiyotik verdi
1 haftadır kullanıyorum ve berbat bir şey bu durumda antibiyotik kullanmak.
Allah yardımcımız olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…