2013 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bizim...

• Ankete Katılan
    472
eşinin düşünmeden birden bire söylediği birşey olsa gerek taklma bence kafana eşin okadar çalışmasına rağmen sana evdede yardımcı oluyormuş burdan ben iyi bir eş olduğuu çıkarıyorum arkadaşım ..sen birçok sağlık problemi geçirmişsin düşüklerinde olmuş zannetmeki bunları tek başına geçirdin eşinde senle beraber yaşadı bunları ..onunda üzerine gitmemek lazım..şunu untmaki biryerin ağrımasa sızlamasa aklına gelmez söylemek zaten..biz bukadar küçük şeyleri takıp uyuyamıyoruz işte eşimizde bize 9 ay yardımcı olsa 9. ayda ufak bir söz söylese üzülüp yıkılırız boşver takma olmamış gibi davran bunda birşey yok tatlım inan..muhakkak sıkıntıların oluyordur inşallah son iki ayımız hayırlısıyla sağlıklı birşekilde atlatırız ve çok mutlu oluruz =) eşimde bana iş yerimde arkadaşlarımın hamilelikleri çok sıkıntılı geçiyor kusuyorlar birşey yiyemiyrlr sende çok şükür sıkıntı yok diyor bende herkesin hhamileliiği aynı olmuyor kimi 9 ay kusar yatmak zorunda kalır kimide böyle herkesin bünyesi farklı diyorum...midem bulansa bende söylerim biryerim ağrısa bende yatarım haksızmıyım...hamilelik kolay değil aslında bir regl olurken neler yaşıyordum gece on defa uyanır kimisinde de ağlardım şimdi rahatım ne yapayım..ÜZÜLME EŞİNEDE KIZMA ...

evet bu yaşadıklarımı ben tek başıma yaşamadım eşimde çok sıkıntı çekti biliyorum
sabah napıyosun diye aradı iyiyim dedim gece uyuyamadım yatıyorum dedim
niye diye sordu yok bişey dedim
sen lafımı önemseme bazen böyle gereksiz konuşuyorum işte dedi
bende bişey demedim uzatmak istemedim
erkekler kadınlar kadar sabırlı olamıyo sanırım
eşim bunalsa sıkılsa biraz kendisini tutabiliyo sonra bi şekilde yansıtıyo bana
kafam çok karışık korkuyorum bebeğime bişey olur diye birazda bu yüzden daha temkinli davranıyorum
üf kafam çok karışık ruh halim hiç iyi değil bu gün temizlik yapıcam her yeri temizlicem
yarın doktora gidicem belki moralim yerine gelir
kimsesizlik çok zor sıkıntımı sevincimi paylaşacak hiç kimsem yok çok yanlızım sanırım dışarıya biraz daha çıkmalıyım böyle kendimi eve kapattıkça daha kötü olucam.
son zamanlarda oğlumda çok yoruyo beni
son sınavları ve ders çalıştıramıyorum işi gücü bilgisayar oyunu derslerini düzelt dedikçe inat yapıyo
sanırım bu aralar kavgayada başladı eve geliyo hep düştüm diyo biryerlerine zarar vermeye başladı
neyse kendimi toparlamam lazım bi an önce ben iyi olmalıyımki oğlumla ilgilenecek güçte olabilim
oğlum küçükken çok yaramazdı büyüsün bi an önce derdim halbuki sorunlar asıl şimdi başladı
oğlumun küçüklüğündeki yaşadığım sıkıntılar tatlı sıkıntılarmış

Günaydın kızlar ? bebeklerinize sizlere ailelerinize yeni senede yeni mutluluklar sağlıklar diliyroum ilk temennümüz inş sağlıckla yavrularımıza kavuşmak.2013 hepimiz için paha biçilmez bir sene olur inş...

Kızlar bizde haftasonu oğlumuzu gördük geldik.kocaman olmuş sıpa.1150 gr, 38 cm.gelişimi çok iyi bebeğin kilosu filan süper dedi dr.hiç kafana takma gerçekten gayet iyi diye tekrarladı birkaç kez.şuan sanırım beyin ve akciğer gelişimi devam ediyomuş doğsa bile yaşama şansı yükse ama dedi.benim sorumdu tabi :) ki erken doğum riskimiz yok suyun yeterince dedi.25 ocakta çalışabilr raporu alcam, ücretli iznm bitince 45 gün heyet yazabilrmiş 1 defalk.sünnet konusunu sorduk asla 7 yaşından önce tavsiye tmiyoruzu.ürologlrda psikologlarda bu fikrde dedi, fazla kesebiliyolarmış ve ereksiyon problemi, infertilite sorunu olabiliyor dedi, az kesebiliyolar 2. kez sünnete gerek duyuluyor çünkü daha çok minikler o zman dedi.bizde vazgeçtik ( ilk 40 gün acı çekmiyomuş diye okudum aklımada yatmıştı ama sııntı yaşasın istemem acı unutulurda diğer konular sıkıntı yaratabilir ne gerek var dimi) kilom almış başını gidiyo :KK43:( 10,5 kilo aldım aslında ama dr un tartısı cidden fazlaydı 12 ye yakın gösterdi, kızdı biraz.dikkat et dedi. bu gidişle 20 yi görmesem iyi, iştahımda acayip açık dikkat et dedikten sonra çoştum ekmek tatlı yemezdim yemeye başladım canım istiyo yaa :KK43:(

Papatyacım, yani sünnete onay çıkmadı :)

Ya bir kaç gün doğru düzgün giremedim. Neler neler olmuş....

Papatyacım iyimisin sorun neydi onu da kaçırdım ya.:26:

Baharcımda gitmiş ne güzel oh evinin kadını olmuş. Darısı benim gibi hala çalışmak zorunda olanlara:KK14:

Lolocum üzme kendini canım. Erkekler işte. Neyse bak anlamış hatasınıda…

Kaçırdığım birçok şey var sanırım kusura bakmayın. Birkaç gündür pek iyi sayılmayız. İç çamaşırda ıslaklık olmaya başladı. Ayakta olduğum zaman çoğalıyor. Doktoru aradım. Yatmaya çalış çok yorma fazlalaşırsa ara dedi. Ama maalesef hala bir değişiklik yok. Yaşadığım yeride biliyorsunuz kadın doğumcu doktor yok. Bugün burada devlet hastanesi gidip bir idrar tahlili yaptırıcam bakalım ne çıkacak? Birde bulantılarım hortladı ya. Ne güzel 3 aydır sorun yoktu.

herkeze günaydın...
gerçi hepiniz şu anda uyuyosunuzdur
beni uyku tutmadı moralim çok bozuk düşünmekten uyuyamadım
moralim eşimin lafına bozuldu
akşam yemek yaptım o arada kasık sancım oldu masayı sen hazırla dedim
neyse yemeğimizi yedik bi süre sonra yattık
bana dediği laf şu
senin hamileliğin niye böyle! nasıl yani dedim
( eşim taksici) taksime de hamileler biniyo bazılarının karnı dahada büyük doğumu yaklaşmış
hiç biri seninki gibi değil senin hamileliğin tuhafıma gitmeye başladı artık:KK53:
şok oldum hiç birşey diyemedim sonra sen nerden biliyosun sana sorunlarınımı anlatıyo taksiye binenler dedim
bazıları konuşuyomuş hiç benim gibi değilmiş

kızlar nolur söyleyin benmi yanlış anlıyorum gerçektende eşimin ettiği laf yanlışmı
ben ilk oğluma 4 yıl sonra tedaviyle hamile kaldım ve oğlumda düşüğün ne demek olduğunu hiç yaşamadığım için
çok daha rahattım her işimi rahatlıkla doğuma kadar yaptım gık demedim
bu hamileliğimden öncede tedavilerim var bir sürü
5 tanede düşük yaşadım hiç kolay değildi inanın
üstüne bide mide ameliyatı olduğum için sağlık sorunlarım vardı tedavi görüyodum
2 ayda 30 kilo vermiştim hastalıktan bütün dengem bozukken hamile kaldım
hamile kaldığımda eşim nasıl olsa bu bebekte düşücek diye bana suçlu muamelesi yaptı
hamileliğimin ilk aylarında çok ilaç kullandım
ilaçlarında yan etkisiyle çok fazla halsizlik mide bulantısı tiksinme baş dönmesi gibi şeyler yaşadım
5. ayda sıkıntılarım bitmişti 6. ayda idrar yolu enfeksiyonu kasık ağrıları falan derken
hala düzelemedim ayakta biraz durduğumda yada ayaklarımı hafif üşüttüğümde çok fazla kasık ve bel ağrım oluyo
yol yürürken çok yoruluyorum
bu arada eşim bana yardımcı oldu yemek yapamadığım zaman yaptı ev işlerinde olsun her şeyde elinden geldiğince yardımcı olmaya çalıştı
ama akşamki lafı beni çok üzdü
acaba eşime çokmu yansıttım her şeyi
yada kendimi çokmu dağıttım ev işlerinide aksattığım doğru ama şurda 2 ay kaldı ne var biraz sabretsek zaten bir sürü korkuyla bu hamilelileliğe başlamışım
artık hiç bir ağrımı sızımı eşime söylemicem ev işlerimide ağrım olsada kendimi zorlayıp yapıcam
yaa çok moralim bozuk benmi büyütüyorum nolur söyleyin fazlamı naz yaptım istemeden acaba
akşamdan beri düşünmekten beynim ağrıdı
kızlar çok uzun yazdım hakkınızı helal edin lütfen
ama gerçekten çok üzülüyorum :KK43:

çok hassas herşeye alınganlık gösterdiğimiz bi dönemdeyiz. erkekler bizim kadar ince düşünemiyor malesef. ağızlarına geleni

biranda pat diye söylüyolar. eşiinin kötü bir niyeti yok bence, sadece şu var yaşamadan anlayadıkları için naz zannediyorlar.

evde de sana yardım ediyormuş, bi an boş bulunmuş. takside kadınlarla konuşmasını da takma. benim eşimde eczanede,

iş yerine gelen her hamile ya da doğum yapmış kadının problemlerini dinliyo. bir gün bana anlatıyo kadının suyu azalınca

erken doğum olmuş kıyameti kopardım nasıl anlatır hadi anlattı niye dinledin diye saydırdım. :KK47: sanki o doktormu neyi anlatıyo,

bende hamile olduğum için bizimki de merak etmiş tabi... aslında kötü niyetli değiller :KK34:

büyütme iç son zamanlarımız bu aralar strese yer yok. çık dışarı kafanı dağıt dediğin gibi :KK55:

günaydınnn güzel anneler,

güya dün tatildim yatılı misafirim vardı. benim de salaklığım gel gel diye ısrar ettik.

ama mahfoldum. dün öğleden sonra gittler beni de aldı bi temizlik, yapmasam olmaz

çocukları vardı 3 tane, tuvaleti banyoyu kırkladım. ama haşatım çıktı. belimin ağrısından

ölüyorum. 31. haftayı beklemicem gidebilirsem bu hafta gidicem doktoruma:emir_bebek:

bu arada balık hapına başlayan var mı?

Günaydın kızlar ? bebeklerinize sizlere ailelerinize yeni senede yeni mutluluklar sağlıklar diliyroum ilk temennümüz inş sağlıckla yavrularımıza kavuşmak.2013 hepimiz için paha biçilmez bir sene olur inş...

Kızlar bizde haftasonu oğlumuzu gördük geldik.kocaman olmuş sıpa.1150 gr, 38 cm.gelişimi çok iyi bebeğin kilosu filan süper dedi dr.hiç kafana takma gerçekten gayet iyi diye tekrarladı birkaç kez.şuan sanırım beyin ve akciğer gelişimi devam ediyomuş doğsa bile yaşama şansı yükse ama dedi.benim sorumdu tabi :) ki erken doğum riskimiz yok suyun yeterince dedi.25 ocakta çalışabilr raporu alcam, ücretli iznm bitince 45 gün heyet yazabilrmiş 1 defalk.sünnet konusunu sorduk asla 7 yaşından önce tavsiye tmiyoruzu.ürologlrda psikologlarda bu fikrde dedi, fazla kesebiliyolarmış ve ereksiyon problemi, infertilite sorunu olabiliyor dedi, az kesebiliyolar 2. kez sünnete gerek duyuluyor çünkü daha çok minikler o zman dedi.bizde vazgeçtik ( ilk 40 gün acı çekmiyomuş diye okudum aklımada yatmıştı ama sııntı yaşasın istemem acı unutulurda diğer konular sıkıntı yaratabilir ne gerek var dimi) kilom almış başını gidiyo :KK43:( 10,5 kilo aldım aslında ama dr un tartısı cidden fazlaydı 12 ye yakın gösterdi, kızdı biraz.dikkat et dedi. bu gidişle 20 yi görmesem iyi, iştahımda acayip açık dikkat et dedikten sonra çoştum ekmek tatlı yemezdim yemeye başladım canım istiyo yaa :KK43:(

Papatyacım, yani sünnete onay çıkmadı :)

Candaş gözün aydın canım. Maşallah oğlumuza. Artık büyüyorlar ya şuna bak 1 kg' ı geçmiş Çok şükür bugünümüze.

Lolocum eminim ki eşin kötü niyetle öyle söylememiştir.air anlık düşüncesizlik.ayrıca hatasını anlamış.önemseme bence.ona kızıpta iş konusunda kendini hırpalama sakın.şurda kalmış 2 ayın az daha sabret.eşin ne güzel yardım da ediyormuş.yine de yapmaya devam edecektir.sen hiç bir şeyi takma kafana bebişini düşün.

günaydın kızlar ? Bebeklerinize sizlere ailelerinize yeni senede yeni mutluluklar sağlıklar diliyroum ilk temennümüz inş sağlıckla yavrularımıza kavuşmak.2013 hepimiz için paha biçilmez bir sene olur inş...

Kızlar bizde haftasonu oğlumuzu gördük geldik.kocaman olmuş sıpa.1150 gr, 38 cm.gelişimi çok iyi bebeğin kilosu filan süper dedi dr.hiç kafana takma gerçekten gayet iyi diye tekrarladı birkaç kez.şuan sanırım beyin ve akciğer gelişimi devam ediyomuş doğsa bile yaşama şansı yükse ama dedi.benim sorumdu tabi :) ki erken doğum riskimiz yok suyun yeterince dedi.25 ocakta çalışabilr raporu alcam, ücretli iznm bitince 45 gün heyet yazabilrmiş 1 defalk.sünnet konusunu sorduk asla 7 yaşından önce tavsiye tmiyoruzu.ürologlrda psikologlarda bu fikrde dedi, fazla kesebiliyolarmış ve ereksiyon problemi, infertilite sorunu olabiliyor dedi, az kesebiliyolar 2. Kez sünnete gerek duyuluyor çünkü daha çok minikler o zman dedi.bizde vazgeçtik ( ilk 40 gün acı çekmiyomuş diye okudum aklımada yatmıştı ama sııntı yaşasın istemem acı unutulurda diğer konular sıkıntı yaratabilir ne gerek var dimi) kilom almış başını gidiyo :KK43:( 10,5 kilo aldım aslında ama dr un tartısı cidden fazlaydı 12 ye yakın gösterdi, kızdı biraz.dikkat et dedi. Bu gidişle 20 yi görmesem iyi, iştahımda acayip açık dikkat et dedikten sonra çoştum ekmek tatlı yemezdim yemeye başladım canım istiyo yaa :KK43:(

papatyacım, yani sünnete onay çıkmadı :)

bebişinede sanada maşallah.kiloyu takma.senden daha fazla kilo alanlar var.onlara ne demeli.mesela ben:KK1:.şimdiden 14 kilo almışım.dr banada çok almışsız dedi ama herşey bebişlerimiz için:)

evet bu yaşadıklarımı ben tek başıma yaşamadım eşimde çok sıkıntı çekti biliyorum
kafam çok karışık korkuyorum bebeğime bişey olur diye birazda bu yüzden daha temkinli davranıyorum
üf kafam çok karışık ruh halim hiç iyi değil bu gün temizlik yapıcam her yeri temizlicem
kimsesizlik çok zor sıkıntımı sevincimi paylaşacak hiç kimsem yok çok yanlızım sanırım dışarıya biraz daha çıkmalıyım böyle kendimi eve kapattıkça daha kötü olucam.
son sınavları ve ders çalıştıramıyorum işi gücü bilgisayar oyunu derslerini düzelt dedikçe inat yapıyo
sanırım bu aralar kavgayada başladı eve geliyo hep düştüm diyo biryerlerine zarar vermeye başladı
neyse kendimi toparlamam lazım bi an önce ben iyi olmalıyımki oğlumla ilgilenecek güçte olabilim
oğlum küçükken çok yaramazdı büyüsün bi an önce derdim halbuki sorunlar asıl şimdi başladı

canım sende sinirlenince temizlik yapanlardansın ne güzel ya öyle birşey olsa eşim hergün beni sinir ederdi heralde he heee =) canım sende kimsesizsen ne güze 2. bekliyorsun biz daha 1.nin telaşındayız =(( oğlun kaçıncı sınıfa gidiyor ben 3. sınıf okutuyrm erkek öğrenciler birbiriyle şakalaşmayı çok seviyr tenefuste birbirlerinin üzerine çıkıp boğuşuyrlar soruncada şakalaşıyoruz diyorlar gerçektende öyle iki dakika sonra sarmaş dolaşlar takılma bence ..Allah yardımcın olsun...

candas sünnet işine bencede girmeyin ayy ben kıyamam bebeğe canım yaa=((( biraz büyüsün gerçekten de osmanlı zamanındada çocuklara 7 yaşından sonra yaptırıyorlarmış..bebişko dahha dünyaya yeni gelmiş olacak o arada bide bebişe o acıyı yaşatmayın kıyamam....bu arada 10,5 çok değil bence kilo olarak doktor neden öyle demiş anlamadm 20 kg alanlar varyaaa...hem bence son 2 ay çok alırsınız diyorlar ama inanmıyrm en fazla 3 kg bence ...7 ay görürsün diyorlardı 1 kg ancak aldım..ben ayda 1 kg la gidiyrm kızlar 8. aya 7 kg la girdim..ama hamilelikten önce ne kadar yiyorsam okadar yiyorum yemek alışkanlığım bu ...haftada 2 kez balık ,diğer günle et ve et ürünleri,(sebze ile aram hiç olamdı zaten normaldede sevmem)günde 2 büyük bardak süt,2 tane yumurta,1 tane muz ve bol meyve tatlıyla aram yok..

güya dün tatildim yatılı misafirim vardı. benim de salaklığım gel gel diye ısrar ettik.

ama mahfoldum. dün öğleden sonra gittler beni de aldı bi temizlik, yapmasam olmaz

çocukları vardı 3 tane, tuvaleti banyoyu kırkladım. ama haşatım çıktı. belimin ağrısından

ölüyorum. 31. haftayı beklemicem gidebilirsem bu hafta gidicem doktoruma:emir_bebek:

Günaydın canım ben 19. haftadan beri içiyorum

Ya bir kaç gün doğru düzgün giremedim. Neler neler olmuş....

Papatyacım iyimisin sorun neydi onu da kaçırdım ya.:26:

Baharcımda gitmiş ne güzel oh evinin kadını olmuş. Darısı benim gibi hala çalışmak zorunda olanlara:KK14:

Lolocum üzme kendini canım. Erkekler işte. Neyse bak anlamış hatasınıda…

Kaçırdığım birçok şey var sanırım kusura bakmayın. Birkaç gündür pek iyi sayılmayız. İç çamaşırda ıslaklık olmaya başladı. Ayakta olduğum zaman çoğalıyor. Doktoru aradım. Yatmaya çalış çok yorma fazlalaşırsa ara dedi. Ama maalesef hala bir değişiklik yok. Yaşadığım yeride biliyorsunuz kadın doğumcu doktor yok. Bugün burada devlet hastanesi gidip bir idrar tahlili yaptırıcam bakalım ne çıkacak? Birde bulantılarım hortladı ya. Ne güzel 3 aydır sorun yoktu.

amann arkadaşım ayakta fazla kalma çok fazla, gerçi diyene bak ben hiç oturuyo muyum acaba :KK66:

bebeğin suyu azalıyormuş fazla gelirse benimde başıma geldiği için bi akşam soluğu doktorda aldık.

yürüdüğümden vaya üşüttüğümden olduğunu söyledi.

çok hassas herşeye alınganlık gösterdiğimiz bi dönemdeyiz. erkekler bizim kadar ince düşünemiyor malesef. ağızlarına geleni

biranda pat diye söylüyolar. eşiinin kötü bir niyeti yok bence, sadece şu var yaşamadan anlayadıkları için naz zannediyorlar.

evde de sana yardım ediyormuş, bi an boş bulunmuş. takside kadınlarla konuşmasını da takma. benim eşimde eczanede,

iş yerine gelen her hamile ya da doğum yapmış kadının problemlerini dinliyo. bir gün bana anlatıyo kadının suyu azalınca

erken doğum olmuş kıyameti kopardım nasıl anlatır hadi anlattı niye dinledin diye saydırdım. :KK47: sanki o doktormu neyi anlatıyo,

bende hamile olduğum için bizimki de merak etmiş tabi... aslında kötü niyetli değiller :KK34:

büyütme iç son zamanlarımız bu aralar strese yer yok. çık dışarı kafanı dağıt dediğin gibi :KK55:

öyle deme artık bizde eşlerimizde hamilelik haricinde birşey konuşmuyoruz =) geçen arkadaşlar kahvaltıya davet etti 3.ortak arkadaşları davet edecektik ama dediler şimdi biz hamilelikten bahsetmekten onlarla ilgilenemyz diye davet etmedik dediler .. artık bütün muhabbetler bile bu yönde şunu aldık benim şuram ağrıyor.sen kaçıncı haftadasın =)))) eşim diyor ki iş yerişnde bu kadar hamile olduğunu fark etmemiştim sen hamile olana kadar =)))) gerçektende algıda seçicilik işte =))) benimkide soruyor arkadaşlarını-a nasıl gidiyr falan filen diye sonra bana anlatıyr ki benim ki normalde iş yerinde ekipte bayan arkadaşarıyla günaydın haricinde konuşmayan biri şimdi aşmış durumda..okulda cemaatçi arkadaşım var erkek hergün haftanın 3 günü oruç benim hanım idarar enfeksiyonu oldu yok doğum kanalına girmedi bebek yok şu şöyle anlatıyr artık aştık olayııı hee hee =)))2 ay kaldı sabredinnnnn =))

Merhaba,
37. haftadan önce kullanmayın demelerinin sebebi göğüs uçlarının ovulması erken doğumu tetikleyebiliyormuş. Sanırım doğum başlangıcı ve göğüs ucu sinirlerinin uyarılması birbirinin hem nedeni hem sonucu olabiliyor. Yani doğumdan hemen sonra nasıl göğüslere süt iniyorsa, benzer şekilde tam tersi bir etki de söz konusu. Bence şimdiye kadar sürdüklerinizden bir zarar gelmemiştir ancak bundan sonrası için tedbirli davranmak gerek.

teşekkür ederim canım, içimi rahatlattın biraz, zaten bi dahaki gidişime doktora da sorarım yine...

bak anlamış hatasını , aslında onun da gerçek düşüncesi değil bu belli ki biraz bunalmış ve erkekler daha tahammülsüzler, ama seni ve bebeğinizi mutlaka ki önemsiyo, bence de sakın alınganlık edip eşine derdini sıkıntını söylemeyip kendini yorma hırpalama ev işleriyle şunun şurasında ne kadar kaldı ki, onların tahammülsüzleştiği kadar biz de biraz alınganız biliyosun, sen yine kendine dikkat et canım...

hamile bi insana neden yatılı misafir gelinir anlamıyorum yaa, hatta misafir bile gelmesinler :) insan kendi işini yapamıyo eşinden destek bekliyo, bi de misafire hazırlık gelince hizmet gidince temizlik... gelenin bi yardımı olsa bari, onlar toparlasın da gitsin :) ben kaç aydır kimseyi ağırlamıyorum valla bu düşüncelerimi çok mu yansıtıyorum etrafa bilmiyorum :) ya da etrafımdakiler daha anlayışlı...

amann arkadaşım ayakta fazla kalma çok fazla, gerçi diyene bak ben hiç oturuyo muyum acaba :KK66:

bebeğin suyu azalıyormuş fazla gelirse benimde başıma geldiği için bi akşam soluğu doktorda aldık.

İnşallah öyledir canım. İşte doktor olmayınca insan kendini çaresiz hissediyor. Ben 32.haftada çalışır raporu alıp 2 hafta daha çalışayım diyordum ama. Bu gidişle 32.Haftada İstanbula gidip bir daha buraya dönmeyeceğim...

bu arada balık hapına başlayan var mı diye sormuşsun sudee cim, ben içmiyorum, aile hekimim ve bi eczacı önermişti, doktoruma sordum, hiç gerek yok faydası kadar zararının da olabileceği konuşuluyo kesin ispatlanmış bi faydası yok ben önermiyorum zaten 3 tarafı denizle çevrili ülkede yaşıyoruz haftada 2 gün balık ye dedi, ben zaten haftada 2 gün yiyorum balık çok da severim, onçin kullanmıyorum... ama eczacı çok övmüştü, şimdiki çocukların daha zeki olma sebebi bu falan demişti :) bi tanıdığımıza da doktoru hem hapı vermemişti kız balık sevmediği balık yiyemediği halde, ona doktoru çok o kadar önemli olsa karadenizde herkesin çok zeki olması gerekirdi demiş :)

2013, teyzesi çok teşekkür ederiz.şükürler olsun büyüyo yavrularımız onların büyüdüğünü görmek bizde mutlu ediyo haliyle :) elifim ve sen nasılsınız ? 34 te mi işi bırakcan canım şimdi 32 de mi ?

skrn, canım ya valla dr da çöküyorum sonra.ama bencede ya alırsam alayım onlar içimizde iyi sağlıklı olsunlarda.bi kere hamilelik 10-12 kiloyla nasıl biter ya anlayamıyorum ki ben kilo almakta zorlanan bi insandım.

adanam,canım sünneti şundan düşündük yeni doğan bebekler ilk 5 gün yada 40 günmüydü ne acı hissetmezlermiş, yavrumuzun canı yanmadan olsun istedik yoksa çok erken olması taraftarı değilim bende.ama dr açıklayınca hiç gerek yok dedim eşim çok tatmin olmadı başta ama yaptırmam ben o da inatlaşmaz.kiloda aslında çok fazla değil ama duymak üzüyo.benim kilo hesabım hep çok zayıflarda çıkıyodu, boy 175 kilo 58 di.cidden kollar bacaklar aşırı zayıftı kemikler kilo tutuyodu, açıkçası eksikler tamamlandı (bacaklarım hala insanlara çok ince geliyomuş) ben kilo eksiğimi tamamladığımı düşünüyorum.göbeğimde öyle çok yok, gören onada hiç 7 aylık demiyoda gel gör ki kiloda aksini gösteriyo.neyse napalım ya bebeklerimiz sağlıklı osunda.inş bundan snra çok kilo almazsam sorun yok kimi çok alcan diyo kimi çok az diyo anlayamadım bi sonuna gelsekte görsek nolcak.maşallah ama sana ya süpersin kilon gayet ideal.:nazar:

öyle deme artık bizde eşlerimizde hamilelik haricinde birşey konuşmuyoruz =) geçen arkadaşlar kahvaltıya davet etti 3.ortak arkadaşları davet edecektik ama dediler şimdi biz hamilelikten bahsetmekten onlarla ilgilenemyz diye davet etmedik dediler .. artık bütün muhabbetler bile bu yönde şunu aldık benim şuram ağrıyor.sen kaçıncı haftadasın =)))) eşim diyor ki iş yerişnde bu kadar hamile olduğunu fark etmemiştim sen hamile olana kadar =)))) gerçektende algıda seçicilik işte =))) benimkide soruyor arkadaşlarını-a nasıl gidiyr falan filen diye sonra bana anlatıyr ki benim ki normalde iş yerinde ekipte bayan arkadaşarıyla günaydın haricinde konuşmayan biri şimdi aşmış durumda..okulda cemaatçi arkadaşım var erkek hergün haftanın 3 günü oruç benim hanım idarar enfeksiyonu oldu yok doğum kanalına girmedi bebek yok şu şöyle anlatıyr artık aştık olayııı hee hee =)))2 ay kaldı sabredinnnnn =))

haklısın başta tepki gösterdim ama işte dediğin gibi böyle oluyor, insan farkında olmadan bi anda konunun içinde buluyor kendini. bu işten tecrubeli erkeklerde

yorum yapıp anlatmaktan çekinmiyorlar:KK1: aman daha neler görecez hele birde şu doğum zamanı gelince :KK52:

Benim d ecamasirim islaniyor bazen beyaz akinti islatiyor, bazen de renksiz sivi islatiyor. Arada oluyor. Doktorum normal dedi. Idrar tahlilimde bir sey cikmamisti. Arkadaslarim idrara degil vajinaya bakacaklar orda iltihap var mi diyorlar. Iyice korkuyorum.

Hamilelikten once doktora gitmistim bana fitil vermisti. Kullanamamistim. Icim gidiyor kullanamiyorum. Simdi verseler de kullanamam gibi geliyor, ustune dusmuyirum. Bir de ben de iliski sirasinda koku geliyordu ordan afedersiniz. Ama akintim kokmuyor.

bebişinede sanada maşallah.kiloyu takma.senden daha fazla kilo alanlar var.onlara ne demeli.mesela ben:KK1:.şimdiden 14 kilo almışım.dr banada çok almışsız dedi ama herşey bebişlerimiz için:)

Ben d ecok kilo aldim. Dogumdan sonra veririz. Doktor da bana diyor cok kilo almissin diye. Hamur isi yok tatli yok diyor. Hamilelikte yemiycem de ne zaman yiycem. :KK53:

Günaydın canım ben 19. haftadan beri içiyorum

Hangi marka ilaci iciyorsun? seven sence mi?

Bebegimizin suyu mu azaliyormus? :KK53: Ben idrardan gidiyor zannediyordum.

bu arada balık hapına başlayan var mı diye sormuşsun sudee cim, ben içmiyorum, aile hekimim ve bi eczacı önermişti, doktoruma sordum, hiç gerek yok faydası kadar zararının da olabileceği konuşuluyo kesin ispatlanmış bi faydası yok ben önermiyorum zaten 3 tarafı denizle çevrili ülkede yaşıyoruz haftada 2 gün balık ye dedi, ben zaten haftada 2 gün yiyorum balık çok da severim, onçin kullanmıyorum... ama eczacı çok övmüştü, şimdiki çocukların daha zeki olma sebebi bu falan demişti :) bi tanıdığımıza da doktoru hem hapı vermemişti kız balık sevmediği balık yiyemediği halde, ona doktoru çok o kadar önemli olsa karadenizde herkesin çok zeki olması gerekirdi demiş :)

Ben de icmiyorum. Almistim kokusu oldurdu beni.

Arkadaşlar merhaba doğum izni 6 aya çıkmışmı internette okudum fakat kesin kararlaştırıldımı anlayamadım bilen varmı

X