2013 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bizim...

• Ankete Katılan
    472
2013, teyzesi çok teşekkür ederiz.şükürler olsun büyüyo yavrularımız onların büyüdüğünü görmek bizde mutlu ediyo haliyle :) elifim ve sen nasılsınız ? 34 te mi işi bırakcan canım şimdi 32 de mi ?

Aslında hem doğum sonrasına eklemek için hemde eşimdem ayrı kalmak istemediğim için 34 de ayrılayım diyordum. Ama birkaç gündür gözümde korktu. Ya burda başıma birşey gelirse diye. Bundan önceki düşüğümde trabzona kadar kanamayla gitmiştim. Bilmiyorum kafam çok karışık ya.... İstanbula gitsem eşimle doğuma kadar yaklaşık 1,5 ay görüşemeyeceğim. Orda insanlara yalvarıcam ne olur beni yalnız bırakmayın yalnız kalmaktan korkuyorum falan olacağım...

Allah sonumuzu hayır etsin....

Kızlar biraz özel olcak ama bişey sormak istiyorum.genital bölgeye ağda yaptıran varmı.ben hamileliğimden beri jilet kullandım.ama şimdi oda zor gelmeye başladı.kuaförde ağdayla aldırsam sorun olurmu acaba.bebeğime zarar verirmi.bu konuda dr ile görüşen yada bilgisi olan varmı acaba

Benim d ecamasirim islaniyor bazen beyaz akinti islatiyor, bazen de renksiz sivi islatiyor. Arada oluyor. Doktorum normal dedi. Idrar tahlilimde bir sey cikmamisti. Arkadaslarim idrara degil vajinaya bakacaklar orda iltihap var mi diyorlar. Iyice korkuyorum.

Hamilelikten once doktora gitmistim bana fitil vermisti. Kullanamamistim. Icim gidiyor kullanamiyorum. Simdi verseler de kullanamam gibi geliyor, ustune dusmuyirum. Bir de ben de iliski sirasinda koku geliyordu ordan afedersiniz. Ama akintim kokmuyor.

Hangi marka ilaci iciyorsun? seven sence mi?

Bebegimizin suyu mu azaliyormus? :KK53: Ben idrardan gidiyor zannediyordum.

Ben de icmiyorum. Almistim kokusu oldurdu beni.

Ay canım bilmiyorum su mu? akıntı mı? sıvı... Benim burda muyene olma gibi bir şansım yok. Sadece tahlil baktırabilirim. Oda labratuar çılışıyorsa. genelde bozuk :KK25:

Canım bana doktorum EFA diye bir Omega 3 vermişti. Benimki vitamin takviyesinden yana. Ben Elevit, Magnorm, Ferro Sanol (demir), ostracare (kalsiyum) Efa (balık yağı) kullanıyorum. Aslında haftada 2/3 kez balık da yiyorum

Kızlar biraz özel olcak ama bişey sormak istiyorum.genital bölgeye ağda yaptıran varmı.ben hamileliğimden beri jilet kullandım.ama şimdi oda zor gelmeye başladı.kuaförde ağdayla aldırsam sorun olurmu acaba.bebeğime zarar verirmi.bu konuda dr ile görüşen yada bilgisi olan varmı acaba

Yok canım ben gidiyorum sorun yok.

Ben yaptırıyorum canım. Doktor yaptırabileceğimi söyledi. İlk günden beri ayda 1 kez yaptırıyorum. Bebeğe bir zararı yokmuş.

Bebegimizin suyu mu azaliyormus? :KK53: Ben idrardan gidiyor zannediyordum.

yok illaki suyudur demiyorum ama öyle bi risk var onu yazmak istemiştim. özellikle akıntıdan farklı direk su gibi geliyorsa çoğu zaman bebeğin suyundan da geliyormuş.

ben doktora gittiğimde bebeğin suyu olmadığını ya üşüttüğümden yada çok yürüdüğümden olduğunu söyledi. dikkat etmek lazım yani.

Arkadaşlar merhaba doğum izni 6 aya çıkmışmı internette okudum fakat kesin kararlaştırıldımı anlayamadım bilen varmı

malesef daha belli olmadı, bizde heyecanla onu bekliyoruz. umarım yasalaşır. allaaammm nolur nolurrr yaaa

Aslında hem doğum sonrasına eklemek için hemde eşimdem ayrı kalmak istemediğim için 34 de ayrılayım diyordum. Ama birkaç gündür gözümde korktu. Ya burda başıma birşey gelirse diye. Bundan önceki düşüğümde trabzona kadar kanamayla gitmiştim. Bilmiyorum kafam çok karışık ya.... İstanbula gitsem eşimle doğuma kadar yaklaşık 1,5 ay görüşemeyeceğim. Orda insanlara yalvarıcam ne olur beni yalnız bırakmayın yalnız kalmaktan korkuyorum falan olacağım...

Allah sonumuzu hayır etsin....

ee 32. haftada ayrılsan ama istanbula dönmeyip trabzonda kalmaya devam etsen yani orda da dinlenebilrsin :26: neden illa gelmek istiyorsun :26:

ben kendim ağda yapıyorum ama zararı var mı bilmiyorum açıkcası, bu ayda yapıcam yoktur zararı ya bebeğe neden olsun ki?

benim çevremde doğuma kadar yapan çok var :KK23:

Son düzenleme:
Kızlar doğum izni hakkında bilgisi olan yokmu dün duydum ben internetten okudum kararlaştırıldı falan yazıyor ama haber5lerde falan çıkmadı inşallah uzamıştır doğum izni bilginiz varsa paylaşın ltfn

Ben hamilelikten once agda yaptiriyordum. Canim cok aciyor benim. O yuzden hamileligimin basindan bu aya kadar bir bolgeyi eldiven, daha ic bolgeleri jiletle aliyordum. Bu ay hepsini jiletle aldim gormuyor ki insan.
Ayrica kullnadigim jilet cok pratik.

ee 32. haftada ayrılsan ama istanbula dönmeyip trabzonda kalmaya devam etsen yani orda da dinlenebilrsin :26: neden illa gelmek istiyorsun :26:

Canım benim ben Artvinin bir ilçesinde yaşıyorum. En yakın doğru düzgün hastane Trabzonda. Hele yaşadığım ilçede kadın doğumcu iyisi kötüsü 1 tane bile doktor yok. Alah korusun bir sıkıntı olma durumu beni çok korkutuyor

Kızlar doğum izni hakkında bilgisi olan yokmu dün duydum ben internetten okudum kararlaştırıldı falan yazıyor ama haber5lerde falan çıkmadı inşallah uzamıştır doğum izni bilginiz varsa paylaşın ltfn

Cikmadi diye biliyorum. Daha gorusulecek. Gorusmeyi kararlastirmislardir. Eeee ne kadar zamandir gorusmelerini bekliyoruz. :KK19:

doktora sormadım ama sanmıyorum zararı olacağını, bende hamileliğin başından beri ağda ve makina kullanıyorum, hala da kendim yapıyorum zorlanmadan, önce ağdayla alıp, kalanıda makinayla temizliyorum, eskidende böyle yapardım, şimdide aynı, tabi göbekten dolayı süresi biraz daha uzuyor:)

Canım benim ben Artvinin bir ilçesinde yaşıyorum. En yakın doğru düzgün hastane Trabzonda. Hele yaşadığım ilçede kadın doğumcu iyisi kötüsü 1 tane bile doktor yok. Alah korusun bir sıkıntı olma durumu beni çok korkutuyor

Esin nerde? Ayri yasadiginizi anladim. Yoksa sen de es durumu magdur ogretmenlerimizden misin? Sonuna kadar calisma derim. Erken ayril. Bebeginden senden degerli mi?

2013, teyzesi çok teşekkür ederiz.şükürler olsun büyüyo yavrularımız onların büyüdüğünü görmek bizde mutlu ediyo haliyle :) elifim ve sen nasılsınız ? 34 te mi işi bırakcan canım şimdi 32 de mi ?

skrn, canım ya valla dr da çöküyorum sonra.ama bencede ya alırsam alayım onlar içimizde iyi sağlıklı olsunlarda.bi kere hamilelik 10-12 kiloyla nasıl biter ya anlayamıyorum ki ben kilo almakta zorlanan bi insandım.

adanam,canım sünneti şundan düşündük yeni doğan bebekler ilk 5 gün yada 40 günmüydü ne acı hissetmezlermiş, yavrumuzun canı yanmadan olsun istedik yoksa çok erken olması taraftarı değilim bende.ama dr açıklayınca hiç gerek yok dedim eşim çok tatmin olmadı başta ama yaptırmam ben o da inatlaşmaz.kiloda aslında çok fazla değil ama duymak üzüyo.benim kilo hesabım hep çok zayıflarda çıkıyodu, boy 175 kilo 58 di.cidden kollar bacaklar aşırı zayıftı kemikler kilo tutuyodu, açıkçası eksikler tamamlandı (bacaklarım hala insanlara çok ince geliyomuş) ben kilo eksiğimi tamamladığımı düşünüyorum.göbeğimde öyle çok yok, gören onada hiç 7 aylık demiyoda gel gör ki kiloda aksini gösteriyo.neyse napalım ya bebeklerimiz sağlıklı osunda.inş bundan snra çok kilo almazsam sorun yok kimi çok alcan diyo kimi çok az diyo anlayamadım bi sonuna gelsekte görsek nolcak.maşallah ama sana ya süpersin kilon gayet ideal.:nazar:

sen hiç sıkıntı etme bence 1.75 boyunla aldığın kilo hiç fark edilmiyordur gerçektende hamile olduğun belli bile değildir he heee =)))karnını şişirip bikaç foto çekin yinede elşnde bulunsun he hee =) ne güzel yaaaaaa =))) genelde zayıflar çok kilo alır diye biliyrm ama sende öyle olmamış ne güzel =)
kızlar benim bugün tetanoz 2. doz vardı dua edin tek gideceğim bir de offf nefret ediyrm aşı vurulmaktan... bebeğime iğne falan vururlarsa salya sümük ağlarım ben yaaaa kendim dayanamıyrm kiiiiii =)))

sen hiç sıkıntı etme bence 1.75 boyunla aldığın kilo hiç fark edilmiyordur gerçektende hamile olduğun belli bile değildir he heee =)))karnını şişirip bikaç foto çekin yinede elşnde bulunsun he hee =) ne güzel yaaaaaa =))) genelde zayıflar çok kilo alır diye biliyrm ama sende öyle olmamış ne güzel =)
kızlar benim bugün tetanoz 2. doz vardı dua edin tek gideceğim bir de offf nefret ediyrm aşı vurulmaktan... bebeğime iğne falan vururlarsa salya sümük ağlarım ben yaaaa kendim dayanamıyrm kiiiiii =)))

Ikincisi o kadar acitmiyor merak etme. Ben de senin gibi aglayanlardanim :KK52:

kızlar bebek odasını yapanlara bir sorum olacak..odanızın dolaplarında ya da şifonyerinde cam var mı? ben bir model beğendim camlı olanlardan ama bebek ve çocuk odası olunca insan karar veremiyor bir şey olurda kırılır mı bebeğe zarar verir mi diye.. mobilyacı oyuncak felan gelir kırılır kapatalım bu camları diyor ama sizin fikriniz nedir acaba

Esin nerde? Ayri yasadiginizi anladim. Yoksa sen de es durumu magdur ogretmenlerimizden misin? Sonuna kadar calisma derim. Erken ayril. Bebeginden senden degerli mi?

Yok canım öğretmen değilim. Bankacıyım. Eşimle şuan beraberiz ama ben doğumu İstanbulda yapıcam. Zaten kontroller içinde her ay İstanbula gidiyorum. İzne ayrılınca eşimi burda bırakıp İstanbula gideceğim. İşte kararsızlık içindeyim. Eşim gerçektenm benim en büyük destekçim. Ama burda doktor sıkıntımız var. Artık zamana bırakıcaz herhalde....

Ay canım bilmiyorum su mu? akıntı mı? sıvı... Benim burda muyene olma gibi bir şansım yok. Sadece tahlil baktırabilirim. Oda labratuar çılışıyorsa. genelde bozuk :KK25:

Canım bana doktorum EFA diye bir Omega 3 vermişti. Benimki vitamin takviyesinden yana. Ben Elevit, Magnorm, Ferro Sanol (demir), ostracare (kalsiyum) Efa (balık yağı) kullanıyorum. Aslında haftada 2/3 kez balık da yiyorum

herkes bu kadar çok ilaç kullanıyo mu, ben sadece Maltofer Fol (demir hapı), Elevit ve Magnesium Positive (magnezyum hapı) kullanıyorum, hatta eleviti vermiyodu gerek yok diyodu da benim zorlamamla başladım bebeğimin gelişimi o zaman 1 hafta geriydi, ben ısrarla sordum içeyim diye direkt bi etkisi yok ama için rahat edicekse iç demişti...

kızlar bebek odasını yapanlara bir sorum olacak..odanızın dolaplarında ya da şifonyerinde cam var mı? ben bir model beğendim camlı olanlardan ama bebek ve çocuk odası olunca insan karar veremiyor bir şey olurda kırılır mı bebeğe zarar verir mi diye.. mobilyacı oyuncak felan gelir kırılır kapatalım bu camları diyor ama sizin fikriniz nedir acaba

ben özellikle camlı model tercih etmedim, zaten camlı bi model beğenseydim de camlı olan kapakların da diğer kapaklar gibi ahşap olarak değiştirilmesini isteyecektim yapıyolar öyle değişiklikler çünkü... ben zaten model olarak dolabın içinin görünmesini hoş bulmadığım için (içine tül perde koysalar da görünüyo) istemezdim ama bi de çocuk odası olması nedeniyle tehlikeli olacağı için de tercih etmezdim, bebekken bi zararı olmaz ama büyüdüklerinde de bu odayı kullanacaklar oraya buraya eşya fırlatacaklar, çocuk kendi sakin olsa bile arkadaşlarıyla bu odada oynayacak ve aynı tehlike artacak, bence sen de böyle bi risk alma....

Kızlar, hastane için terlik aldınız mı, markafonide bugün twigy nin indirimi var, güzel pembe ve krem rengi modeller var, ama oğlu olacaklara mavi görmedim :) böyle bişey mi alsam yoksa evdeki krem rengi ceyo terliklerimi götürmeyi düşünüyodum öyle mi yapsam...

ben özellikle camlı model tercih etmedim, zaten camlı bi model beğenseydim de camlı olan kapakların da diğer kapaklar gibi ahşap olarak değiştirilmesini isteyecektim yapıyolar öyle değişiklikler çünkü... ben zaten model olarak dolabın içinin görünmesini hoş bulmadığım için (içine tül perde koysalar da görünüyo) istemezdim ama bi de çocuk odası olması nedeniyle tehlikeli olacağı için de tercih etmezdim, bebekken bi zararı olmaz ama büyüdüklerinde de bu odayı kullanacaklar oraya buraya eşya fırlatacaklar, çocuk kendi sakin olsa bile arkadaşlarıyla bu odada oynayacak ve aynı tehlike artacak, bence sen de böyle bi risk alma....

haklısın çocuğu kontrol etsen arkadaşını edemezsin bi şekilde kırılma olasılığı çok yüksek en iyisi orayı kapattırmak..

X