2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
ALLAH kolaylık versin canım..
nekadar zor demi 2 lisiydi ,4 lüsüydü ,renkli usg, şeker, kan herşey bebişler için

evet canim sorma ya,yaptirmak sorun degil yeter ki sonuclar olumlu ciksin,benim seker sonuclarim da yuksek cikmis,75lik seker yuklemesi yapti doktorum bana
1 saat aclik. 120-170 benimki 176
2saar aclik. 70-120 benimki. 128. cikti panik oldum doktor ne diycek diyet mi igne mi yoksa oran cok yuksek degil mi diycek :KK43:(( varmi aranizda degeri yuksek cikip doktor degerlendirmesi alan,bana da bilgi verirseniz cok sevinirim

evet canim sorma ya,yaptirmak sorun degil yeter ki sonuclar olumlu ciksin,benim seker sonuclarim da yuksek cikmis,75lik seker yuklemesi yapti doktorum bana
1 saat aclik. 120-170 benimki 176
2saar aclik. 70-120 benimki. 128. cikti panik oldum doktor ne diycek diyet mi igne mi yoksa oran cok yuksek degil mi diycek :KK43:(( varmi aranizda degeri yuksek cikip doktor degerlendirmesi alan,bana da bilgi verirseniz cok sevinirim

canım senin fazla değilki benim daha şeker yüklemem olmadı ama seninkiler bence yüksek değil dokotra göstermedinmi daha

resim koy dabi tadlum kim hayr derki :KK1:...iyide şimdi ben çantada karar veremiyorum nası bişi alıyım die topiktede hiç alan olmadı sanırım daha....baktım bugün ama beyenmedim içime sinmedi ne biliyim ya..bebişe yazlık tşört mü aldın valla ben bi iki tane çook beyendiğim için elbise almıştım yazlık olarak kociş almıyo yazlık bişe neymiş yaza daha çok varmış ozamana alırmışız şimdi önümüze bakalımmış :KK33:
cnm şık kaliteli çantalar 70-80 den başlıyor 150 ye kadar gidiyor
ben bebegin bezini kıyafetini koymak için onca parayı bu çantalara vermem.
normal büyük çantan varsa onu bile kullanabilirisn.burdaki amac dışarı cıktıgında cocugun bezini ,biberonu ve bi kat elbise koymak.

normal cantan yoksa benim aldıklarımdan al gitsin zaten cok kullanılmıyor bu cantalar.15-20 lira bişiydir.

ben 6 ay anca kullandım bu çantayı, sonra büyük deri cantamı kullandım.
yada herzaman kullanabilecegin tarzda deri gibi bi canta al.en azından onca verdigin paraya deger.

yazlık konuusnda aslında eşin haklı cnm şuan sizin daha önemli alacaklarınız var ilk bebeginiz oldugu için.
ama markalı kaliteli ürünlerin sezon sonu indirimlerinden de yararlanmak güzel oluyor
mesela benetton un penyeleri cok kaliteli oluyor.sezon sonunda alıyordum kızıma cok ekonomik oluyordu
bugünde gittim varmı bişiler diye ,oglum için bi tane begendim.minicik tişört 25 den 10 liraya düşmüş aldım hemen :)

Son düzenleme:
cnm şık kaliteli çantalar 70-80 den başlıyor 150 ye kadar gidiyor
ben bebegin bezini kıyafetini koymak için onca parayı bu çantalara vermem.
normal büyük çantan varsa onu bile kullanabilirisn.burdaki amac dışarı cıktıgında cocugun bezini ,biberonu ve bi kat elbise koymak.

normal cantan yoksa benim aldıklarımdan al gitsin zaten cok kullanılmıyor bu cantalar.15-20 lira bişiydir.

ben 6 ay anca kullandım bu çantayı, sonra büyük deri cantamı kullandım.
yada herzaman kullanabilecegin tarzda deri gibi bi canta al.en azından onca verdigin paraya deger.

yazlık konuusnda aslında eşin haklı cnm şuan sizin daha önemli alacaklarınız var ilk bebeginiz oldugu için.
ama markalı kaliteli ürünlerin sezon sonu indirimlerinden de yararlanmak güzel oluyor
mesela benetton un penyeleri cok kaliteli oluyor.sezon sonunda alıyordum kızıma cok ekonomik oluyordu
bugünde gittim varmı bişiler diye ,oglum için bi tane begendim.minicik tişört 25 den 10 liraya düşmüş aldım hemen :)

ewed fiyatlar biraz uçuk...............ya aslında kullanılıyoda yani sürekli yanında tabi ilk 6 ay için özellikle ........genelede anne adayları bez çantaları beyenmiyo ben şaşrcaksın ama hoşuma gidiyo özentimidir nedir bilmiyorum ama eşimde diyo ne banalsin die dedim ya hoşuma gidiyo böle pempiş bi bebek çantası :) işte pespembede sürekli kolumda nasıl olur

doğru diyosun he o yönden yazlık uygun kıyafet görürsek almak gerekiyo ben de görsem yararlanırım niye yararlanmıyımki :)))

gamzecim senin için üşenmedim cantamın resmini cektimm:KK1: fikir olsun sana. tarihi ayarlamamışım ama :)
bak normal deri bi canta alıyım dersen kenarları cepli olanlardan al mutlaka.biberon koymak için şart böyle ceplerden.
bu çantanın arkasındada fermuar var orayada bez koyardım ben.içinede bi kat elbise,önlük ,ıslak pamuk v.s gibi.haladaa kullanıyorumm.
diger bebek cantalarından alsam asla kullanamazdım şuan.
birde canta kolları kalın saglam olsun.
bu çantayı 3 yıl önce 30 a almıştım.gördügün gibi halaaa saglam ve yeni.

6 ay kullandıgım ve ikili set şeklinde aldıgım canta da bundandı.20 liraydı ikisi.

biz bu kaynanatörler sayesinde cennetin giriş katını garantiledik aslı:KK1:
göbek kaçmasınıda ilk kez duydum ,bizim burdada göbek düştü derler.bardakla filan cekip tekrar yerine getirilir.

bacım parkelerinde hayırlı olsun güle güle kullanın.sen kiracı degilmiydin yaw.

canım senin dedğin göbek kaçması benim bildiğim göbek düşmesi sanırım bizde göbek düşmesi diolar ama hiç göbem düşmedi :KK1: nası bişi bilmiyrum
aslıcım valla eski,ler çok cahil yani kayınvaliden oğlunu çok düşünüyo ama kendi eliyle yakıyo :KK1::KK1:
aman yauww işte göbek düşmesi göbek kaçması aynı şey,bizim burdada ikisinide söylüyolar.aynı şey den bahsediyoruz bebişlerim :KK52:

ewed fiyatlar biraz uçuk...............ya aslında kullanılıyoda yani sürekli yanında tabi ilk 6 ay için özellikle ........genelede anne adayları bez çantaları beyenmiyo ben şaşrcaksın ama hoşuma gidiyo özentimidir nedir bilmiyorum ama eşimde diyo ne banalsin die dedim ya hoşuma gidiyo böle pempiş bi bebek çantası :) işte pespembede sürekli kolumda nasıl olur

doğru diyosun he o yönden yazlık uygun kıyafet görürsek almak gerekiyo ben de görsem yararlanırım niye yararlanmıyımki :)))
valla bende begenmiyorum renkli bez cantaları cnm :) cok ben burdayım diyor
mesela dügüne yada yemege giderken şık giyiniyon yanınada böle renkli bez bi canta alıyon olmuyor.en güzeli koyu renkli herzaman kullanılcak bi canta almak.yinede sen bilirisn.

gamzecim senin için üşenmedim cantamın resmini cektimm:KK1: fikir olsun sana. tarihi ayarlamamışım ama :)
bak normal deri bi canta alıyım dersen kenarları cepli olanlardan al mutlaka.biberon koymak için şart böyle ceplerden.
bu çantanın arkasındada fermuar var orayada bez koyardım ben.içinede bi kat elbise,önlük ,ıslak pamuk v.s gibi.haladaa kullanıyorumm.
diger bebek cantalarından alsam asla kullanamazdım şuan.
birde canta kolları kalın saglam olsun.
bu çantayı 3 yıl önce 30 a almıştım.gördügün gibi halaaa saglam ve yeni.

6 ay kullandıgım ve ikili set şeklinde aldıgım canta da bundandı.20 liraydı ikisi.

ayy çok mersi teşkkür ederiiiiiiiim:KK16:.......sen 3 yıl önce yazmışın resimde 2007 yazıyo ya kız nası olıyi :) bende böle bişi mi alsam yahu

aman yauww işte göbek düşmesi göbek kaçması aynı şey,bizim burdada ikisinide söylüyolar.aynı şey den bahsediyoruz bebişlerim :KK52:
tamam şekerim ya öle olsun :KK34:

ayy çok mersi teşkkür ederiiiiiiiim:KK16:.......sen 3 yıl önce yazmışın resimde 2007 yazıyo ya kız nası olıyi :) bende böle bişi mi alsam yahu

cnm tarihi ayarlamamışım şimdi cekerken,msjda belirttim.daha yeni cektim inanmıyorsan tekrar cekeyim :KK1:
valla cnm her zaman kullanayım ,onca para verdigimede degsin diyorsan bu tarz bişi almanı öneririm.benim cok işimi gördü.
yani 70-80 liralık bebek cantalarından almaktansa böle bi canta almak daha mantıklı
diger 20 liralık larda iişimi görür dersen onlarda ilk 1 yıl için ideal.

Son düzenleme:
Ay ben düzeldim derken daha fena oldum ,burnumdan nefes alamıyorum ağzım açık geziyorum resmen:KK43:iyice sinirlerim bozuldu nasıl üşüttüm bu kadar anlamıyorum ki:44:

Uykumda kaçtı oturuyorum isim düşünüyorum biz hala isim konusunda kararsız olanlardanız, sizce "Kuzey Aras" iki isim olarak nasıl olur accık fikir versenize bana sizden olumlu şeyler duyarsam diretebilirim benim hoşuma gidio gibi:emir_bebek:

kızlar canım çok sıkılıyor eşimle b..ktan konular yüzünden tartıştık bu sabah bna geçmişte yaşattığı kötü şeyler aklıma geldi oturup ağladım doktora da gidecektik kahvaltıdan sonra ben yapamadım kahvaltı bu sefer o hadi ye de gidelim deyip duruyo bana geçmişte yaşattığı sıkıntı beni 2.plana atması ile alakalı.Bana güven vermiyor eşim.öğleden sonra geldik eve ben tam düzeldem yedim bişeyler bu sefer sözde bana takılıyo benim ailem zengin ve eşimn ablası da bunu bahane edip benm onlara soğuk davrandığımı söylemiş resmen iftira ben bunu hiç haketmiyorm ben oraya gittiğimde hep sıcak davrandım eşim de onlara beni savunmuş bugün bana benim zengin şımarık olduğumu söyledi ben buna sinirlenince bana takıldığını söyledi bence ailesinden etkilenmiş kızlar beni tanısanız yemin ederim çok mütavazi davranıyorm ben bunları hiç hak etmiyorm :KK43: biz tartıştık bugün epeyi.. Sonra telefonla aradım merak ettim dışarı çıkmıştı bana ailesine ya da arkadaşlarına gitmek zorunda olmadığımı söyledi sen ailemle ya da arkadaşımın eşiyle anlaşamıyorsan görüşme ama ben tek başıma gider görüşürm dedi benm de sinirm bozuldu beni boşa öyle görüş dedim..Ben onunla evliyken o evli arkadaşıyla nasıl tek görüşecek kızlar bu mantıklı mı?
Olayı size şöyle anlataym eşimin arkadaşının eşinin huyu çok farklı evi lüx diye bana hava atıyo küçümsüyo ben de onun yanına gidince kendimi kötü hissediyorm işte bu arkadaşının babası vefat etmişti taziye için onlara gidecektik benim de moralim bozuktu sabah eşimle tartıştığımız için eşime dedim ki bu moral bozukluğuyla o kadını çekemem sonra gideriz dedim işte ondann bana bu lafları söylüyo ben onun arkadaşının eşi ile görüşmek zorunda değilmişim sevmiyorsam o tek gidermiş benm arkamdan soğuk olduğumu söyleyen iftira atan ablasıyla da görüşmek zorunda değilmişm o tek gidermiş kimseyi benm için bitiremezmiş...Ben de ona diyorum ya birlikte gideriz ya da gidemezsin biri bana kötü davrandıysa suç bende değil karşı taraftaysa tavır yapmamız lazım sen beni bırakıp ta hala görüşmeye devam edersen onlar da beni sallamaz değer vermez :KK43:( canım çok sıkkın kızlar eşim hep beni 2.plana attı evlendiğimizden beri ailesi ve arkadaşları hep öncelikli ve ben bunu hala yaşıyorm bavulumu hazırladım bu hafta bayrama annemlere gidecektim şimdi bi kaç gün erkenden gitmeyi düşünüyorm uçak bileti aldım ama o kadar sıkılıyorm ki otobüsle mi gitsem uyuyamıyorm da:KK43::KK43:

Eki Görüntüle 532472

iyi akşamlar kızlar bugün oğlumun beşiğini adık bayramdan sonra gelecek inş biraz pahalı oldu ama değer bence belisten 900 tlye aldık ve özellikle beyaz olsun istedim
canım bende onun setini alcam du gıdecektık çıkamadık evden
ama 2isimde var
inci ve doğa diye
senın kı hangısı
sanırım biri mdf bıri suntalem
900e mdf dir senın
bızde mdf olan beyaz takımı 1500e anlaştık 3lü dolap ve şifonyer

bebek çantası alan varmı resim neyin koyun bugün baktım baya karar veremedim ya çok yoruldum zaten..... bende göğüs pedi bide minnoşuma mendiiller aldım geldim

bebk çantası için spor markalrdan çanta bakıyorum
burda payşamıştım daha once
geçen de yenı sezon pma da bı çanta beğenddik 180lira:KK43: o ınerse onu alcaz dışı deri
bu eklediğime benziyo da aynı değil,mat siyah deri $imagesCAW2W34W.jpg

Günaydın annişler:KK49: biz de bugün bana ayakkabı almaya gidicez ayaklarım kocaman olduğu için okula giderken zorlanıyorum:KK53: 38 giyiyodum şimdi 40 falan alırım heraldeeee:KK25:

Günaydın annişler:KK49: biz de bugün bana ayakkabı almaya gidicez ayaklarım kocaman olduğu için okula giderken zorlanıyorum:KK53: 38 giyiyodum şimdi 40 falan alırım heraldeeee:KK25:

bende dün aldım 2 tane ayakkabı.normalde 37 giyiyorum dünküleri 38 aldım.cok rahatlar
sana tavsiyem altı düz babet tarzı almasın ii olur.ayak tabanları cok agrıyor düz ayakkabıda.
ortapedik dolgu topuk ayakkabılar cok rahat oluyor hamilelikte.

cnm benim kızımdan kalan park yatagım var.onu yatak odama koyup bebiş 2 yaşına kadar bu yatakta yatacak
sonrasında normal bazalı yataga gecircem.kızımıda bu şekilde yapmıştım

babyhope karyolaya baktım şimdi görüntüsü güzel.senin alacagın hangi renk?altı cekmeceli olan karyola dimi?
netten baktım fiyatı 240 lira filan
yarı ortapedik yaylı yatak 80 lira
uyku seti 80 lira
topladıgında 400 lira işte

belisin aynı karyolalarıda 250 lira.
http://urun.gittigidiyor.com/bebek-...kmeceli-bebek-karyolasi-besik-63311305.mesela bunu beyazı güzel olur

ben iki markanında kalitelerini bilmiyorum ama belis i burda cok duydum.
sonucta senin ilk cocugun ikinci bebişde kullanır filan diye düşünürsen biraz kaliteli alman iyi olur.

ikea da ki karyolada 230 lira onun altında cekmece yok ama görüntsü cok şirin.beyaz renkli olan.
bebek karyolası < HENSVIK | IKEA Türkiye

bu 3 üründe aynı fiyatları.bence iyice araştır gör hangisi kaliteliysee onu al
yatak ve uyku seti fiyatları cok degil.ikisini en fazla 150 ye halledersin.
sünger yataklar 40-50 lira bişiydi.böle bişi alıp üstüne ince şilte gibi pamuk yada yün vatka koyabilirisn.
yarı ortapedik cift taraflı yaylı yataklar 80 lira bişi

Canım benim kociş IKEA'dan öldürsem almaz. Ben mutfaktaki sandelyeleri ve masayı ordan aldım da, sandalyenin teki oturunca kırıldı:KK52:
Dandik IKEA kaldı bizde oranın adı:KK35: Geçende annesi de dedi, IKEA'da 200 liraya güzel bi karyola var diye, anne asla almam diyo.
KArar verdiyse kociş, tamamdır artık! Kesinlikle dönmez:KK51:
Ama belis iyiymiş gerçekten. Ben de hep belisi duyuyorum. Onun büyüyen yatağına 650 demişlerdi bana Libas diye bi mağaza varya, Tunalı'da.
Ben şimdi büyüyenden vazgeçtim. Bazam var zaten bebişin odasına. 3-4 yaşından sonra bazaya geçmesini planlıyorum.
Tabi ben plan yaparken Tanrı gülüyo mu şu an bilmiyorum ama:KK53:
Yani en azından şimdilik kafamda o var. Bi de bu ara baya sıkışığız. bin liralar, 2 bin liralar çok geliyo gözüme. Doğum parasını anca denkleştircez.
Gerçi bebeğin yatağını annem alcak ama yine de annem yani. O alıyo diye bin liralık aldıramam. Ya da alsırsam mı:KK17::26::KK53::KK1::KK1::KK1:
Haha! ben bu belis için bakim son kez ulusa. O gittiğimde alcam zaten öyle planlıyorum.Bak bak nereye kadar di mi?

günaydın arkadaşlar

dün eşim annesini dügüne götürcekti 6.30 da alırım seni anne demiş.önce ayakkabı alıp sonra dügüne gitceklerdi.
bende 4 de alışverişe cıkardım eşimi.
tabi avm de oyalana oyalana saati 7 yaptım :KK1:
dügüne gec kalırız diye ayakkabı almaya gidemeden dogruca dügüne gittiler.tabi annesi baya kızmıştır eşime :)

dügün 7 de başladı ama benim koca eve gece 12 de geldi.ben tahmin ettim zaten kesin kaynanatör bi halt yicek beni sinir etcek dedim hazırlıklıydım yani
o nedenle hiç tel etmedim eşime, bekledim 12 ye kadar ve tel ettim daha yeni dügünden cıktık annemi bıraktım geliyom dedi.
bu saate dügünmü kalır atmaa dedim.annem dügünden en son cıktı nerdeyse dedi.gelinle damat arabaya binenene kadar bekledi dedi.
halbuki cok yakın akrabaları degil bide hacı kadın.çalgılı dügünde bu saate kadar kalmaz normalde ama sırf eşimi gec göndermek için yaptı cadı karuu

gece kaynımda gelmiş annesiyle kalmaya.bugün sabah kahvaltısını kaynanatör ve ogulları başbaşa yapacaklardı güyyaa:KK47:
bende sabah 8 de uyandım,eşimin en sevdigi kahvaltılıkları hazırladım .menemen ve patates kızartmasına asla dayanamaz :KK1: valla üşenmedim yaptım ikisinide
eşim 9 da uyandı şaşırdı cünkü pazar günleri biz 11-12 ye kadar yatak keyfi yaparız kahvaltımız baya gec olur
cok acıktım kızımda acıkmış hazırladım kahvaltıyı dedim :))
o sıra annesi aradı kahvaltıya cagırdı eşimi.
neyse kahvaltıya oturduk eşim az az yiyor.noluyoz ,niye yemiyon dedim.annemde kahvaltıya cagırdı az da orda yerim dedi
tabi ben actım agzımı yumdum gözümü
ben sana bu halimle kahvaltı hazırladım sabah sabah senin yaptıgına bak filan diye tantana yaptım.cabuk yiceksin hepsinide dedim:KK9:
tamam dedi başladı yemeye ama yine cok yemiyor.ben tabi ısrar ediyorum:KK1: eşimde en sonunda dayanamadı isyan etti "aşkım sen burda ye ye diye ısrar ediyon ,anneme gitcem o ye diye ısrar edecek şamar oglana cevirdiniz beni" dedi:KK60:
sonra acıdım haline bi taraftanda gülüyom ,tamam kalk git dedim.ama baya karnı doydu sanmıyorum cok yiyecegini.çayı bile büyük kupaya doldurdum 2 bardak içirdimm:KK1:

akşam 8 de annesi gidiyor yazlıga.eşim geldiginde yine dışarı cıkarcam onu.hacıya gidecek akrabalar var oraya gitmemiz lazım dedim tamam dedi.
akşama anca biter işimiz zaten:KK23:

gelinin fendi kaynanatörü yendi:89:

Tontirik alemsin yaf!
Kız bırak kadını, takılsın oğullarıyla.
Ben bugün sabah kahvaltıda dedim kocişe. İstersen git haftanın bi günü annenle kal diye.
Benim de oğlum olcak ya, o açıdan :KK1::KK1:
Dünü üçümüz birlikte geçirdik zaten, önce kahvaltıya geldi, akşama da balık falan yaptık kaynanama. Gittik tepeden yatak falan baktık bebişe. Çok güzel geçti. Öyle cadılık yapmıo kaynaniş ( al bu da benim taktığım nick olsun:KK9:) sağolsun.
Ama seninki tam kaynanatör heralde. Baksana kız hacı macı dinlememeiş. Sonuna kadar kalmış düğünde. Çok güldm ya sabah sabah:KK1::KK34:

canım senin fazla değilki benim daha şeker yüklemem olmadı ama seninkiler bence yüksek değil dokotra göstermedinmi daha

yok henuz gosteremedim doktor cumartesi erken cikiyomus,yarin gostericem ins ama yarina kadar aklimdan neler geciyo bi bilsen hic diyetin adami degilim,ay insallah degerler yuksek degil falan der yaa :18: bi de herkese 50lik yapiyolar benden 75lik istedi,annem seker hastasi sanirim o yuzden yuksek yapti yoksa bana simdi 100luk test mi yaptiricak onda da cikar mi acaba offf dusunmeden edemiyorum :26:

Canım benim kociş IKEA'dan öldürsem almaz. Ben mutfaktaki sandelyeleri ve masayı ordan aldım da, sandalyenin teki oturunca kırıldı:KK52:
Dandik IKEA kaldı bizde oranın adı:KK35: Geçende annesi de dedi, IKEA'da 200 liraya güzel bi karyola var diye, anne asla almam diyo.
KArar verdiyse kociş, tamamdır artık! Kesinlikle dönmez:KK51:
Ama belis iyiymiş gerçekten. Ben de hep belisi duyuyorum. Onun büyüyen yatağına 650 demişlerdi bana Libas diye bi mağaza varya, Tunalı'da.
Ben şimdi büyüyenden vazgeçtim. Bazam var zaten bebişin odasına. 3-4 yaşından sonra bazaya geçmesini planlıyorum.
Tabi ben plan yaparken Tanrı gülüyo mu şu an bilmiyorum ama:KK53:
Yani en azından şimdilik kafamda o var. Bi de bu ara baya sıkışığız. bin liralar, 2 bin liralar çok geliyo gözüme. Doğum parasını anca denkleştircez.
Gerçi bebeğin yatağını annem alcak ama yine de annem yani. O alıyo diye bin liralık aldıramam. Ya da alsırsam mı:KK17::26::KK53::KK1::KK1::KK1:
Haha! ben bu belis için bakim son kez ulusa. O gittiğimde alcam zaten öyle planlıyorum.Bak bak nereye kadar di mi?

tatlım büyüyen karyolalar o kadar masraflı ki.
bak şimdi hesap et:
karyola halindeyken içine yatak ölcüsü 70x120 filan oluyor galiba.bi ona göre yatak alıyorsun .en az 70-80 lira
sonra büyüyen yatak haline geldiginde onun ölcüsüde en fazla olanı 80x180 yada 70x180 filan.bide buna göre yatak alman gerekiyor
yataşın yarı ortapedik yatakları var iki taraflıda kullanılıyor.bir tarafı yün vatkalı kışın sıcak tıutuyor ,diger tarafı pamuk vatka yazın serin tutuyor.
genelde cocuk bazalı yataga gecitiginde böle bi yatak öneriliyor.ben kızıma bunu aldım.90x190 ölcüsü 380 liraymış baktım şimdi.
80x180 312 lira
erkek cocugu uzun boylu oluyor ,80 en cok dar ,boyda 180 erkek için kısa.benim eşim kardeşim filan 185 mesela.
yani ergenlik dönemine kadarda karyola idare etmez taşımaz gibi geliyor bana.

büyüyen karyolaya göre sen 80x180 ölcülerde yatak alıyorsun ve sonradan bazalı yataga geciş yapmak istediginde yine yatak ölcüleri uymıcak.en 90-100 , boy 190 200 cm ideal olanı genc odası için

ilerisinide düşünmek lazım böle yatak karyola filan alırken.
bencede hiç büyüyen karyolaya bakma masraf olmasın diyorsan

2 yıl cocugunu yatırırsın karyolada sonrada bazalı yataga gecersin evlenene kadar kullanır.yataştan da yatak alırsın oh missss

Son düzenleme:
X