2013'te Yeniden Tüp Bebek Deneyeceklerin Paylaşım Alanı

Merhaba ben de yeni katıldım aranıza gerçi uzun zamandır takip ediyorum bu siteyi.Burada yaşananları anlattıklarınızı o kadar iyi anlıyorum ki.Ben 21 kasımda 3. tüp bebek denememi yaptım yarın test günüm ve öyle korkuyorum ki dünden beri ağlıyorum ne zaman bitecek çilemiz bilmiyorum..

inşallah yarın hayırlı haberlerle gelirsin arkadaşımmmmmm:KK49::KK49:

Merhaba ben de yeni katıldım aranıza gerçi uzun zamandır takip ediyorum bu siteyi.Burada yaşananları anlattıklarınızı o kadar iyi anlıyorum ki.Ben 21 kasımda 3. tüp bebek denememi yaptım yarın test günüm ve öyle korkuyorum ki dünden beri ağlıyorum ne zaman bitecek çilemiz bilmiyorum..

canımm inş bize bugün güzel haberler verirsin herkesin gözü kulağı sende bizleri habersiz bırakma

hakkınızda hayırlısı olsun canım rabbim fazla bekletmeden evlatlarını nasip etsin sana.
ailelerinizin üzerinizdeki etkisi nedir bilemem ama ben anneciğimin duasını herzaman özelliklede böyle bir zamanda hisstmek isterim onun duası peygamberimizin ümmetine olan duası gibi oyüzden hiç saklamadım ben böyle zamanlarda da elim ayağım oldu benim.ama herkesin fikrinede saygımız sonsuz inş.herşey istediğin gibi olur....

Canım annem 5 yıl önce vefat etti bunları yapan benim kayınvalidem çok fazla herşeye karışıyor

Desteğiniz için teşekkür ederim.Maalesef yine negatif.. Aşılamaları da sayarsak bu 5. başarısız denememdi.Öyle yoruldum ki..Ama biliyorum beni en iyi sizler anlıyorsunuz..Allah hepimizin yardımcısı olsun..

Desteğiniz için teşekkür ederim.Maalesef yine negatif.. Aşılamaları da sayarsak bu 5. başarısız denememdi.Öyle yoruldum ki..Ama biliyorum beni en iyi sizler anlıyorsunuz..Allah hepimizin yardımcısı olsun..

canımm üzüldümmmmmmm gerçektenn ....:KK5::KK5:
nasip değilmiş cnm demekkiiiii
seni çok iyi anlıyoruzzzz inşallah bi dahakii denemendeeee kavuşursun bebişineee cnmm:emir_bebek:

canım çok geçmiş olsun allah sabir versin inş. bir dahaki sefere hepimiz aynı derdi var.inş. bizimde dualarımız kabul olucak.

böyle durumlarda kelimelerin anlamsız kaldığını biliyorum... birgün pozitifi göreceğimize dair inancımız tekrar başlamak için bize güç veriyor, içinin burukluğunu atmak biraz zaman alacak ama sonra hemen yeniden denemek için aramıza dön. Dediğin gibi bizi bizden başka kimse anlamaz arkadaşım, 2013 sana ve hepimize mis kokulu yavrular getirsin, noel babaya duyurulur...

böyle durumlarda kelimelerin anlamsız kaldığını biliyorum... birgün pozitifi göreceğimize dair inancımız tekrar başlamak için bize güç veriyor, içinin burukluğunu atmak biraz zaman alacak ama sonra hemen yeniden denemek için aramıza dön. Dediğin gibi bizi bizden başka kimse anlamaz arkadaşım, 2013 sana ve hepimize mis kokulu yavrular getirsin, noel babaya duyurulur...

Merhaba bugün doktoruma gittim. Ben ara vereceğimizi sanıyordum çünkü önceki denemelerimde hep 3-4 ay ara vermiştim ama bu kez ara vermeyecekmişim adetimle beraber başlıyorum yine..Benim yumurtalık rezervlerim tükenmek üzere zamanım daralıyormuş..Allahımyardım etsin hepimize..

merhaba canım yazdıklarını okudum sonucun ıcın uzuldum 3. denemende negatıf olunca neden olmuyor acaba dıye arastırılmadı mı? mutlaka b ır sebeb olmalı. benım de ılk tup denemem negatıf oldu. bır dr arkadasım hemen esıne ve sana kromozom testı yapılmalı dedı. bızde onun uzerıne yaptırdık sonucta meger bende 7 ve 13.kormozomda dengelı translokasyon varmış. hersey cok guzel gıttı tedavıde.4 gun transferı oldu. ama sonuc negatıf.meger olusan embrıyolarkalıtelı gıbı gorunup bu gen hastalıgından dolayı ılerıkı gınlere gıtmıyormus.
bız bu zamana kadar sorunu hep esımde sanıyorduk onunda spermlerınde sorun var. ondan olmuyor dıyorduk meger her ıkımızde de varmıs.

eger yaptırmadıysan kromozom testı ve trmbofili panelı baktırmalısın. buda pıhtılasma testı dıye gecıyor. ıns bısey cıkmaz ama sen yıne de yaptır bır sonrakı tedavıye gecmeden once. drların hemen baslayalım demelerıne kulak asma. vucudunun dınlenmeye ıhtıyacı var en azından bır sıklus.aslında en az 2 sıklus dıyorlar ama madem senın suren az dıyorlar bence en az 1 kere dogal olarak adet gor. rahımın toparlansın. ızın verme senı kullanmalarına.onlar ticarı dusunuyorlar. cok gecmıs olsun tekrar ınancını yıtırme. sevgıler

Merhaba bugün doktoruma gittim. Ben ara vereceğimizi sanıyordum çünkü önceki denemelerimde hep 3-4 ay ara vermiştim ama bu kez ara vermeyecekmişim adetimle beraber başlıyorum yine..Benim yumurtalık rezervlerim tükenmek üzere zamanım daralıyormuş..Allahımyardım etsin hepimize..

Merhaba herzaman bu sayfaya gorer bakarim okurum cikarim zaman zamanda yazarim . Mikir Rabbim sabir versin zor beklemekle ve bu negativi almak cok zor . Ancak melisdilek arkadasimin yazdigi gibi derinden test yapdirman gekiyor Kromozon analizi ve kan pihrtilasmasi bende 4 negativden sora yapdirdim bisey cikmadi cok sükür . Yumurta reservenin az oldugunu sana doktorunmu söyledi ? AMH test etirdinmi ? Bu hormonla ilgili bende test yapdirdim 1 cikdi ama Doctorlar tam olarak genelde bisey diyemiyorlar ne kadar zamani izin oldugunu .

ISallah bidahki tedavinde bebegine kavusursun canim

merhaba canım yazdıklarını okudum sonucun ıcın uzuldum 3. denemende negatıf olunca neden olmuyor acaba dıye arastırılmadı mı? mutlaka b ır sebeb olmalı. benım de ılk tup denemem negatıf oldu. bır dr arkadasım hemen esıne ve sana kromozom testı yapılmalı dedı. bızde onun uzerıne yaptırdık sonucta meger bende 7 ve 13.kormozomda dengelı translokasyon varmış. hersey cok guzel gıttı tedavıde.4 gun transferı oldu. ama sonuc negatıf.meger olusan embrıyolarkalıtelı gıbı gorunup bu gen hastalıgından dolayı ılerıkı gınlere gıtmıyormus.
bız bu zamana kadar sorunu hep esımde sanıyorduk onunda spermlerınde sorun var. ondan olmuyor dıyorduk meger her ıkımızde de varmıs.

eger yaptırmadıysan kromozom testı ve trmbofili panelı baktırmalısın. buda pıhtılasma testı dıye gecıyor. ıns bısey cıkmaz ama sen yıne de yaptır bır sonrakı tedavıye gecmeden once. drların hemen baslayalım demelerıne kulak asma. vucudunun dınlenmeye ıhtıyacı var en azından bır sıklus.aslında en az 2 sıklus dıyorlar ama madem senın suren az dıyorlar bence en az 1 kere dogal olarak adet gor. rahımın toparlansın. ızın verme senı kullanmalarına.onlar ticarı dusunuyorlar. cok gecmıs olsun tekrar ınancını yıtırme. sevgıler

merhaba canim benimde 4 kez negatif asilama, ve iki kez tup var birinci tup negatif 2.side erken dusuk.tekrar basliycaz tedaviye ama benim sorum.acaba bu tastleri bende yaptirmalimiyim sence....?yumurtalarim her ikisindede 10 tane cikri 4 tane dollendi orta kaliteliydi dondurulmusum hic olmadi

canim gecmis olsun.Allah sabrini artirsin bende seni okuyunca ayni duyguleri tekrar yasadim.ama umudumuzu bazen kayb ediyoruz bazen agliyoruz bekli bilmeden isyan bile ediyoruz Allahim isyandan korusun.ama herzaman tekrar ayaga kalkip devam ediyoruz bu boyle olmali zaten.cunki bizim buyuk Rabbimiz varolmayani olduran sifalar veren,mucizeler ihsan eden Rabbim bizlerin icine yine umit koyyor,yine dualara sariliyoruz onsan istiyoruz..eyerki vermezzese oda Onun hikmetitir,taktiridir.gaybi Anncak Allah bilir o yuzden sikma canini.yasiyoruz sonuzta guzel bi sakilde yasalayim insallah..........ne yazikki herzaman pozif olmuyor hayat

mrb ben 22 yaşındayım bu ay ilk tüp bebek tedavimize başlıcaz izmir smyrnada daha önce dış gebelik gecirdim tüplerim zarar gördü .çok heyecanlıyım olumsuz cevep almaktan çok korkuyorum sizce ne yapmalıyım

Merhaba arkadaşlar,

Eylül ayında ilk tüp bebek denememi yaptım ve maalesef sonucum negatif oldu...
benim gibi tüp bebek denemiş ve negatif sonuç almış arkadaşların bir sonra ki denemelerine kadar birbirlerine destek olmaları için böyle bir konu açmaya karar verdim..

2013 Ocak-Şubat'ta 2.denememi yapmayı düşünüyorum, merkez veya doktor değiştirmelimiyim? doktorum şimdilik gerek yok desede genetik testler, rahim filmi, histeroskopi, kan pıhtılaşması kontrol testi yaptırmalımıyım? diye düşünüyorum...

bir sonra ki denemem de 5. gün transferi veya kabuk soydurma istiyorum diye ısrarcı mı olsam? diye de düşünüyorum...

kimbilir sizler neler düşünyorsunuz :))

gelin birbirimizle bilgilerimizi, düşüncelerimizi ve sorularımızı paylaşarak umutlarımızı arttıralım diyorum...
merhabalar bende eylül ayında negatif bir sonuç alanlardanım ve buraya yeni katıldım ve gerçekten benimde morale ve desteğe ihtiyacım var ayrıca birazda karasızım ne zaman ve nerde yaptıracağım konusunda önerilerinizi bekliyorum

Kelimelerin yetersiz kaldığı an...
Allah yardımcın olsun, en kısa zamanda toparlanıp yeni tedaviye başlamanı nasip etsin inş.
Bu arada doktorun hemen başlamalısın demiş ama en az 2 ay beklemelisin. Vücudun kendisini toparlaması gerek, daha da önemlisi senin toparlanman gerek. Şu an biyolojik ve psikolojik olarak yorgunsun, biraz zaman ver kendine...

Merhaba melisdilek. Translokasyonu öğrendikten sonra pgt'li tüp bebek mi denediniz?

merhaba canim benimde 4 kez negatif asilama, ve iki kez tup var birinci tup negatif 2.side erken dusuk.tekrar basliycaz tedaviye ama benim sorum.acaba bu tastleri bende yaptirmalimiyim sence....?yumurtalarim her ikisindede 10 tane cikri 4 tane dollendi orta kaliteliydi dondurulmusum hic olmadi

Merhaba arkadaşım.
Bu sonuçlardan sonra doktorun senden istemese de lütfen kromozom analizini, pıhtılaşma ve bağışıklık testlerini yaptır. Kromozom analizi hem sana hem eşine yapılacak. Allah yardımcın olsun...

mrb ben 22 yaşındayım bu ay ilk tüp bebek tedavimize başlıcaz izmir smyrnada daha önce dış gebelik gecirdim tüplerim zarar gördü .çok heyecanlıyım olumsuz cevep almaktan çok korkuyorum sizce ne yapmalıyım

Allah yardımcın olsun. Yaşın çok genç, bu senin için büyük avantaj. İnş evladına kavuşursun.

merhabalar bende eylül ayında negatif bir sonuç alanlardanım ve buraya yeni katıldım ve gerçekten benimde morale ve desteğe ihtiyacım var ayrıca birazda karasızım ne zaman ve nerde yaptıracağım konusunda önerilerinizi bekliyorum

Merhaba, hoşgeldin. Hangi şehirde yaşıyorsun ya da aklında herhangi bir merkez var mı?

Teşekkür ederim haklısın aslında ama o dediğin genetik testlerin hepsini yaptırdım bir sorun çıkmadı.Tek sorun bebeğimiz olmuyor ve şu an itibarıyla sebebi yok..

Kelimelerin yetersiz kaldığı an...
Allah yardımcın olsun, en kısa zamanda toparlanıp yeni tedaviye başlamanı nasip etsin inş.
Bu arada doktorun hemen başlamalısın demiş ama en az 2 ay beklemelisin. Vücudun kendisini toparlaması gerek, daha da önemlisi senin toparlanman gerek. Şu an biyolojik ve psikolojik olarak yorgunsun, biraz zaman ver kendine...

Merhaba melisdilek. Translokasyonu öğrendikten sonra pgt'li tüp bebek mi denediniz?

Merhaba arkadaşım.
Bu sonuçlardan sonra doktorun senden istemese de lütfen kromozom analizini, pıhtılaşma ve bağışıklık testlerini yaptır. Kromozom analizi hem sana hem eşine yapılacak. Allah yardımcın olsun...

Allah yardımcın olsun. Yaşın çok genç, bu senin için büyük avantaj. İnş evladına kavuşursun.

Merhaba, hoşgeldin. Hangi şehirde yaşıyorsun ya da aklında herhangi bir merkez var mı?
teşekkür ederim canım merhabalar ben konyadayım aklımdada hiçbiyer yok şuan

eger basarısız tup bebek tedavın olduysa mutlaka yaptırmalısın hem kromozom hem de pıhtılaşma testını. kromozom testı esıne de yapılmalı.doktorlar 3 kere basarısız olunca ancak yaptırıyor ama sana yazık degılmı uc defa o surecı yasayıp her seferınde yıkıma ugrayacak o kadar zaman o kadar masraf ve yıkık psıkolojı....vs.. bence once butun tetkıkler yapılmalı tup denemek en son care. zaten ondan sonra baska yontem de kalmıyor oyle degılmı?en azından tupun tutma sansını arttırmak lazım. once sebebı bulunmalı ... sevgıler

X