2014 Mart -Nisan tüp bebek yaptıracaklar buraya

hadi hayırlı olsun güzelim... benimkiler en son kontrolde 17-18 di... seninde o ölçülere gelir perşembeye kadar... Allah yardımcın olsun...

Kızlar ben de2 aşılama, 1. Biyokimyasal oldu, 2. hiçbişey olmadı kocaman bir 0 dün aldım sonucu. Sanırım ben de tüp deneyecegim ama çok korkuyorum

aşılama ile tüp bebek benzer görünebilir ama farklı yöntemler aşılama ile olmadı diye kendini kasma... sorununuz erkekten yana ise tüp bebek biraz daha umut vaad ediyor...

hadi hayırlı olsun güzelim... benimkiler en son kontrolde 17-18 di... seninde o ölçülere gelir perşembeye kadar... Allah yardımcın olsun...

Teşekkür ederim Spirochet. Dün ilk kez içim biraz rahatladı. Sanırım gerginmişim, dün gece çok istifra ettim...

Kaliteler 1. numara olsun hepimizde, hepsi güzel güzel embriolara dönüşsün, buzluğa da stok atalım... Lütfen:)

bende de progesteronda bir sıkıntı yok ama rahimi hazırlamak içinmiş... boşver güzelim rutin prosedür ise katlanmak lazım ben normalde narkoza bile hassastım ama ses çıkarmadım rutinden çıkmıyım

anaam transfer evresi geliyor cmrt gününe az kaldıaradılar hastaneden onca yumurtadan 9 tanesi döllenmiş gerçi çok olmasının anlamı yok sonuçta 1 yada 2 embriyo vericekler ama tuhaf oldum gitti diğerleri...

evet sanırım serumu atıyorum sabah 73 çıktım. ama progesterondan olabilir resmen dün ellerimi kelepçelemeyi filan düşündüm herşeyi ağzıma atasım vardı

yüreğini ferah tut sondan 1 önceki kontrolümde benimde 15 mm idi sonuncuda 17-18 oldular... bende çok gergindim... sağdan soldan eften püften çok şey okumuştum... ama kontrollerim başladı 2-3. kontrollerden sonra sağdan soldan okumayı bıraktım ne varsa doktoruma soracağım dedim... hem aklın karışıyor okudukça hem daha çok heyecan yapıyorsun şu an nasılsa vazgeçemem yapılacak kesin gözümü korkutmamın bir alemi yok... opu da rahat ol ve herkesin bünyesi farklı ama çalışıyorsan işe 2 gün gidememek için bir çözüm bul... mesela ben pazt. günü opu oldum çok ağrı çektim bugün işteyim... polar ceketimi koydum sandalyeme yumuşak yere otur dediler... kımıldamayı da düşünmüyorum bugün tabi genel müdür ve patronda inşallah benle aynı fikirde olurlar...:26:

inşallah güzelim bende stok yapacak kalitede bir sürü embriyom olmasını istiyorum... tabi hemen tutacak kalitede olmasını daha fazla istiyorum...

rabbim ellerimizi boş çevirmesin...

Cumartesi mi transferin senin??
Oooo ben bunu atlamışım yaa :) Desene 5. gün embriyosu alacaksın mis gibi en blasıntan
Şanslı seni... Hadi dikkat et kendine de tutsun haaa :)
Bu jelleri sormam lazım başkalarına da transferden sonra mı yoksa yumurtalamadan sonra mı başladınız diye; kafama takıldı!:44:
9 çok iyi bir rakam daha ne olsun :) ikisini al ikisini dondur belki en hayırlı 5 evladını da çöpe atsınlar...

evet doktor aradığında cmrt gibi duruyor dedi... inşallah hayırlısıyla cmrt yide atlatırım... 3. gün embriyosu da olabilir demişti kontrollerde ama olursa haber verecekti... neyse cmrt ye ne kaldı ki tabi benim gözümde daha çok var yaaaa :26:

ay doğru dimi olmayanlar nasılsa çöpe gidecek o zaman döllenemeyenlere boşa üzülmeyeyim...

jeli kullandıktan sonra 15 dk yürü demişti doktor bu sabah işe gelicem diye kullandım direk çıktım hepte oturdum... şimdi tuhaf bir dökülen şey var sanırım jel yayılmadı yada başka birşey oldu tek jel değil birşeyler dökülüyor bugün ararlarsa sorayım... dedikleri gibi yapıp yürüyüşü es geçmeyeyim en iyisi...

aşılama ile tüp bebek benzer görünebilir ama farklı yöntemler aşılama ile olmadı diye kendini kasma... sorununuz erkekten yana ise tüp bebek biraz daha umut vaad ediyor...

Saol canım sorun bende. Hipo hipoyum yani fsh ve lh düşük. Onu da ignelerle halkediyoruz ama inşallah tüp bebekle sonuç alırız. İçimde gereksiz saçma bir korku var işte Allah herkesin yardımcısı olsun. Tüp bebek için rapor alıp Memorial de ilk denememi yapacagım

hangi ildesin tatlım??? iyi araştır doktorunu... hastane değilde sadece tüp bebekle ilgilenen merkezlerin laboratuvar aşamalarına ben daha çok güven duyuyorum... korkunu yen duanı eksik etme pozitif olmak çok önemli...

Çok teşekkürler Spirochet. Ne güzel tavsiyeler bunlar, sağolun. Ben çalışmıyorum artık...bıraktım işi gücü...eşim bakıyor bize sağolsun...İş hayatını haddinden fazla ciddiye alıp stres çekenlerdenim. Bıraktım ki gevşeyeyim bu süreçte. Umarım sen ve diğer çalışan arkadaşlara da bu kısmet olur. İş hayatı başlı başına stres çünkü....

OPU konusunda fazla yazı okumadım galiba, iğneler bitecek ya o sayede.... heyecanla o günü iple çekiyorum:) Transfer sonrası için birkaç gün yetecek kadar yabancı komedi dizi ve filmleri stokladım şimdiden...Anne adayın hazır artık, hadi bebek!

Siz de lütfen birkaç gün izin alın transfer sonrası...başbaşa kalın ve güzelce tutunsun bebek annesine:) ve baba adayına şımarılsın bol bol...

Her isteyene annesine sarılmış, güzelce tutunan embriolar diliyorum!

ay güzelim nasıl unuttum ben onu yaaa transfer sonrası için aynen benimde film stoklamam lazım... evdeki tüm komedi romantikleri bitirdim gerilimler kaldı onları da izlemesem daha iyi olacak... ben transferden sonra rapor alacağım. doktorum veririz dedi. benim işim Allahtan çok stresli değil. ama meyve suyu fabrikasındayım gıda müh. yim şimdi sezon açılışı olduğundan normalde boş boş oturuyorsak şimdi bakanlıklar denetlemeler falan filan her an geldi gelecek modundayım...

bir taraftan da kpss ye çalışıyorum ben boş oturma özürlüyüm... bu dönem için kpss videoları aldım ve bir sürü yün kazak örecem :))) eğer hamile kalırsam bebiş şimdiden kpss fatihi olarak doğacak

bir hamile kalsam göstericem ben o baba adayına dünya kaç bucak ama pehhh şu an beklemedeyim...

İstanbul'dayım canım şişli memorial de tedavi olan 2 arkadaşım sonuç aldı onların tavsiyesi ile ben de orada başlayacağım. Hayırlısı canım bakalım inşallah isteyen herkes anne olur

Sen tedaviye nerede başladın? Ben 2.aşılama sonucunu negatif aldım ama progestanı bıraktığım halde regl olamadım beklemedeyim. Şirkette hamiş gibi dolaşıyorum, göbüşüm var benim 🎉

Son düzenleme:
Sen tedaviye nerede başladın? Ben 2.aşılama sonucunu negatif aldım ama progestanı bıraktığım halde regl olamadım beklemedeyim. Şirkette hamiş gibi dolaşıyorum, göbüşüm var benim 🎉

ben antalyadayım burda bir tüp bebek merkezi vardı orda başladım tabi her ildeki farkeder memorial deyince antalyadakinde çok pozitif şeyler duymadım onun için demiştim... üfff bu progestan dediğin jel olan demi yaaaa o şişiriyor değil mi yaa zira normalde baya kilo verdiğim için kemersiz kullanamıyordum pantolonlarımı buna bugün kemeri taktım her zamanki gibi 2 delik öteye bağladım

altı üstü 1 kg fark var ama karnımın maşallahı var ben serumdan yada narkozdan şüpheleniyorum sanırım progestan da onların eksiklerini tamamladı

canım doktorun daha iyi bilir ama hemen aşılamadan sonra tüp bebeğe başlamasan aşılama da da bir sürü iğne yüklendin tüp bebekte de aynısı olacak biraz zaman koysan en azından 1-2 ay :26:

gerçi ben hiç aşılama filan yaptıramadım eşimde morfoloji sorunu olduğundan biz direk tüp bebeğe başladım yanlış bilipte seni heyecanlandırmayayım... belki topiklerde filan yazar aşılamadan hemen sonra tüp bebek nasıl oluyormuş..??

benim doktor duygusal olarak çok yıpratıcı birşey belki farkındasınız belki değilsiniz dedi. çoğu beliren hastalığınızın nedeni bile olabilir dedi... (eşim o günden beri saç dökülme problemime ailemizin yegane sorunu gözüyle bakıyor ) o yüzden hemen sonuç verecek şeyler yapmak sizi yıpratmamak lazım olmazsa bir daha denemem dedi eşimde doktorda zaten uzun bir süre dinlendiririz sizi dedi...

Canım aşılamadan sonra hemen başlanıyor ama ben şimdi rapor vs derken bir ay geçecek. Duygusal olarak çok yıpratıcı cidden ben son aşılamam da her akşam ağlıyordum hatta eşim kesin hamileyim gözüyle bakıyordu. Allah bize güç versin neşe versin güzel sonuçlar versin inşallah doğum alışveriş vs tatlı heyecanları da paylaşırız.

😃Canım ben o kadar yedim ki. İştah maşallah yani. Sonra bebişim geliyosa diye hiç affetmedim yedim de yedim😞hatta 2. Aşılama sürecinde canım dürüm istedi kocacım da hayatım saçmalama patlayacaksın dedi haklı olarak 2 saat ağladım düşün hormonlar ne hale gelmiş😥 kilolar çok önemli değil veririz gelmeden bizi bu kadar yoruyorlar asıl gelince görecegiz. Bizim arkadaş tam bi dombili olmuştu kız ip gibi döndü. Bu arada Umut tüp bebek merkezini aradım tüp bebek raporu geçiyor sgk anlaşması var yani ve memorialin yarısından daha az olacak maliyet olarak onu araştırıyorum şimdi forumdan💃💃💃

O dökülüyormuş yaa hep öyle diyorlar. Gün içinde tiksinmemek için günlük ped en iyisi.
5. gün transferi olması daha iyi blast embriyo olmuş oluyo onunda tutunma ihtimali daha yüksek.
Bak!Nedense seninle ilgili pozitif şeyler hissediyorum. Olacak sanki senin bu ay :))

iyi 1 ay geçsinde biraz dinlensin yumurtaların... ben iğneleri yaptığımda da öldüm ağrıdan ilk başta saftirik ben anlayamadım bu kadar yumurta ağrısı olacağını çünkü hiç adet sancısı çekmemiştim... kabızım da ondan oluyor diye ilaç alıp durdum... sonunda wc de konakladım baktım hala geçmiyor doktora sordum meğer ben hiç ağrı çekmediğimden duruma yabancıymışım. ve ağrı çekmeyenler için bu yoğun yumurta büyütme dönemi daha bir ağrı yapıyormuş....

güzelim ben 6 ayda 23 kilo verdim... sorun benden sanıyordum doktorlarda bıktı benden tedavi edecek birşey yok kilo ver öyle gel dediler Allahın yardımıyla verdim kiloları gittik doktora eşimin morfolojisi bozukmuş tüp bebek tek yolumuz dedi... zayıflamak kar kaldı ama onca kiloyu aylarca diyet yapıp verince aldığım her kilo nasıl acı geliyor bana anlatamam...

inşallah sırayla hepimizin sonuçları çıkarda rabbim boş çevirmez ellerimizi...

eğer okumak isterseniz yada okutmak ben eşimi doktora gitmeye ikna edemiyordum yani bizimki sezmiş gibi sorunu olduğunu kaçtı da kaçtı... bir arkadaşım burdan yardım etti topiklere yazdı 41 hamileden 41 ayetel kürsi rica etti daha ben nasıl bulurum hamileleri derken o okutmuştu... herhalde 2 gün oldu olmadı eşim randevu almış doktora gittik. o sırada bende 19 lu duaya başlamıştım... şimdi de tedavim boyunca 19 lu duayı okuyorum... her farz namazdan sonra okunan bir dua 19 gün okuyorsun ve 19 gün olmadan gerçekleşiyor diyorlar bunu duyduğum arkadaşım 16 gün okumuş hamile olduğu haberini almış nisanda doğuracak... bende iş yüzünden tüm farz namazları kaza kılıp peşinden de duayı okuyorum inşallah oluyordur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…