2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
kızlar hamilelikte nedeen kahverengi akıntı geliyor 3 gündür akıntı var az az geliyor arada kan da geliyor doktor progestan verdi ama geçmedi 7 buçuk haftalık dedi doktor

Benim de öyleydi düşük riski vardı. Progestanı aksatmadan kullan ki tutunabilsin. Çok dikkat et hareketlerine. Ağır kaldırma.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

kafana takma bukadar ya.inanın rahat olun çocukta daha rahat oluyo.bizim doktor internette böylr diyo şöyle diyo dediğimde çok kızmıştı.bilgi kirliliği demişti.biz annelere gelin sorun biri bişey dedimi tamam biteriz.kafa ölçümünü takma her çok özeldir.gelişimi farklıdır.kusmada aşırı olmadığı sürece bişey olmaz annecik rahat ol :))

Canım 3 gündür söyle oluyor anlatayım:
Akşam 10 da emiyoruz uyuyoruz gece 2 ya da 4 de uyanıyor emiyor tabii uykulu olduğu için gazı çıkmıyor 6 ya doğru gaz sancıları yla uyanıyor gazu çıkıyo ben yine emziriyorum ama busefer yanıma alıyorum emerken yatarak emiyor uyuyakaliyor 1 saat olmadan uyanıyor ve bütün emdigini çıkarıyor hem de bikaç kere ağız dolusu evet..benim moralim altust oluyo..aksama kadar da sut şeklinde kusmuyor da kıvamlı kusuyo emdikten sonra çok dikkat etmeye çalışıyorum dik tutuyorum yastık koyuyorum ama kusacaksa yine kusuyor. .nette araştırdım baya reflü belirtisinde kusma dan başka tükürük aşırı hickirik tutmasi bir de emerken kendini ettirmesi memeden dio ben gaz sancisi die düşünüyordum..hepsi var bizde bunların. .ama asiri kusmasi sadece sabah oluyo..kilosu da iyi canım 1250 aldı bu ay ama bu durum yeni başladığı için ben de kilo takibi yapıcam. .umarım bebislerimizde reflü falan hiçbi sıkıntı yoktur
Sadece anne sütü alıyor..pazartesiye kadar böyle devam ederse Dr a goturcem[/QUOTE]

Caım buradan da anlaşılıyor ki, yatarak emme olayı bizi mahvetti...

Utkuda ara ara kusuyodu.megwr ben mememi usutmusum sicak tuttum kusmuyo artik.bide bitsel gaz surubu uciriyorum.gazi opmayinxa kusmasida kesildi.emdikten yataamadan sonra mutlka omuza yaslayin sirtini ovun uyusa sahi.tabi gazi cikmiyo yatiriyorum.15.dk sonra gidip kucagima alip sirtini ovuyorum ve gazi cikiyo boyllele kusmuyo

Selam kızlar nbr bu ararlar sayfalar biraz daha kı hızlandı ne
Yoruldum kızlar büyük oğlanla wc alıştırması yapıyoruz. İndir bindir yıka giydir pöfff :) zor iş. Ötkinin sesi çıkmadı maşallahhhh uyuyo. Abinin işleri bitmiyo ki alayım kucağıma romantik takılalım bebekle. Ya bu ilk bebeler var ya öndenden gelip tahta oturuyolar daha da kalkmıyo paşalar. Hep onlara çalışıyoz

Kizlar sizin bebisler ne kadar kusuyor ?
Canım çok emzirince kusuyo. Avuç içi kadar diyeyim. Az emzirince hiç kusmuyo gibi bişi ben böyle anladım
Canım sen zaten zor bi süreçten geçiyodun sabretmen zordu anlayış göstersin biraz. Büyükler ne diyor onun ailesi. Arabayı çarpan kardeşi vs? Boşanmayı düşünmek için biraz daha bekle. Konuuştunuz mu hiç nolacak böyle diye. Canım kusura bakma sakın ama ben kadınların çalışıp bi de maddi yükümlülük altına girmesini doğru bulmuyorum. Bütçe erkeklerin kazancına dayandırılmalı. Sen hep yüklenmişsin herşeyi. İnş herşey yoluna girer. Araba masraflarını kardeşi ailesi vs ödemez mi

sizlere tavsiyem kızlar yatarak bebeklerinizi emzirmeyin ben büyük oğlumda bunu çok yaptım ama 7-8 ayından sonra ve oğlum sürekli orta kulak iltihabı oldu doktor hemen sorardı yatarakmı emziriyorsun diye bir çok rahatsızlığa yol açıyor ne zaman kalkamayacak derecede uykum oluğunda böyle emzirsem çocuk hemen kulaklarını yolmaya başlardı ben çok çektim sizlerde dikkat edin[/QUOTE]

Ben çok emziriyorum yatarak. Abisini de öyle yapmış bebeği de öyle yapıyorum malesef. Tembelim de acık :) inş bişi olmaz

Masallahh kizceyee

Denemediysen Lilacsofie soylemisti..
Dereotu ve taze sogani karistirip bir saklama kabina koydum her yedigimle beraber cikarip ondanda tuketiyorum..
Farki gordum dun bariz..
Belki bunun etkisi olur..

Canım denedim ama o kdr cok sey denedim kiii karıstırıorummmm ama gene denerimmmm sagolasın...demin tahin dediler, hemen iki kasık attım agzıma..simdi de gidiiim bu sakatayı yapııımmm :) muck... aglancak halime guluyom artıkın

selam kızlar nabersiniz :)

özlmişim sizi..

süt için semiz otu bende cok farkettı .. bır de sarımsak dıyolar ama onu hıc denemedım :)

Elektrikliyle sagarken incecik kıl gibi geliyo, manuelle daha bi kalin coşkulu akiyo . Ondan suphelendim, tahine baslamadan once sütüm zaten azken elektrikliyle cekip bitirince bide manuelle deneyim bakim demistim, sagdiğimin yarisi kadar daha cikmisti. Artik elektrikliyle hic ugrasmiyorum kaldirdim onu. Makinede sorun yok ablam kullaniyodu, sutu cok oldugu icin farketmemistir bile. Bu arada ablam da üzüm suyu cok ise yaramisti aromanin saf üzüm sularini kasayla aliyodu. Yani herkeste farkli bisey ise yariyo, kendi formulumuzu bulana kadar her soyleneni deniycez napalim

Sümer A.Ş.

Servis bedeli öderseniz, kapınıza getiriyorlar.

Kiralama ücreti aylık 80 TL. Üç aylık olursa 210 TL... Steril kişiye özel aparat seti 50 TL?

Setin yedeği muhakak olmalı, o yüzden ya alırken iki set alın ya da ihtiyacınız olduğunda tekrar servis bedeli vermemek için, e-sumeras.com'dan alın, İstanbul için ertesi gün elinizde oluyor. Acil yedek parça arıza vb durum için de bu geçerli...

Anadolu Yakası Telefon; (0216) 545 58 42- 43

Not: E-bebekte satılan Ameda elektirikli çiftli sağma makinası var. Çok profesyonel birşeye benziyor. Fiyatı oldukça pahalı (370 gibi birşey) ama hastane tipi makina kiralamak zorunda(!) olan biri için üç aylık bedelinden biraz fazlasına makinaya sahip olabiliyorsunuz. Makinayı hiç kullanmadım ama battı balık yan gider ama yine de biraz ince hesap yapmak lazım diyenler deneyebilir.

Cnım ne olur böyle konusma. Sen bu konuları en ıyı bılenlerdensın. Sün olmus olmamıs, bunlar anca mahallenin koca karılarının ağzına konusacak laftır. Bebegını dogurdun, kollarında bakıp buyutuyorsun ve takıp edıyorum da 10-20 demedın iki aydır sağmayı ıhmal etmeden ugrasıyorsun, ve daha da onemlısı emzırıyorsun kı bebegın buna ne kadar ıhtıyacı var bılıyorsun... Baskası olsa ugrasmaz coktan tamamen mamaya donerdı bıle. Şakır şakır gelen memeden 5 dk emzırmekten daha kıymetlı olan bırsey yapıyorsun. Her damlası kıymetlı denılen durum bu ıste... Ben sana çok saygı duyuyorum.

Buarada bir firma adı da ben yazdım forumda okursun
Sana yazdım ama belkı baska arkadasların da ıhtıyacı vardır

Buarada senınkı ne markaydı, ıade ettıgın

Son düzenleme:
Dereotu ve soğanı bende bi akşam yedim süte faydası oldumu farkedemedim ama öyle kötü koktum ki sanki sutum bile kötü koktu öyle hissettim yani:) tahin bende yiyorum etkili gerçekten semizotu denemedim bi de onu deneyim salata olarak mı yapıyoruz semizotu?

Canım benim kiraladığım Amedanın hastane tipiydi... Medelaya kıyasla hiç çekmiyormuş dedim dün...Tabi süt miktarını görmeden birşey demek de yanlıs ama... Bilgiler için teşekkürler...

Bir de şunu sorayım geceleri bebekler uyanmasa bile bizim kalkıp düzenli sagmmaız lazım dimi?

Kesinlikle, gece sağmak en önemli şeylerden biri
Uyumak yok ama süt var:))

Niye aglayasin canim kimi hicbisy yapmadan geliyor kimi ugrasiyor..Nasip..
Sen elinden geleni yaptiktan sonra..
Bebisinin basindasin ona bakabiliyorsun ya cok sukur,ki boyle bilincli cok bebegi annesiyle kavusturmus onu buyudugunde hem anne olarak hem teknik acidan anlayacak bir annesi var :) bak say say bitmez :)

selam kızlar nabersiniz :)

özlmişim sizi..

süt için semiz otu bende cok farkettı .. bır de sarımsak dıyolar ama onu hıc denemedım :)

Uhh..Taze sogandan bile korkuyorum bu sicakta malum sarimsak nasil olur bilemem

Yeni sirin fotograflarlar yukledik teyzeler :)
Aklimda olanlari cekmeye basladim ama daha malzeme eksikligi var..Anneannede deneme yaptik :)))

kızlar agustos ayında bebegımle ucak yolculugu yapacagım ama etrafımdakı bılmısler bebegın kulaklarına zarar vereceksın basınctan etkılenır dıyorlar. bır de ucaga bıberonla sut alırlar mı... ucaga sıvı hıcbırsey almıyorlar dıye bılıyorum. ucakta memede vercek halım yok ya benımkı yamyam gıbı emıyor hova huva dıye garıp garıp sesler cıkarıyor memeye saldırıyor rezıl olurum valla.zaten extra koltuk vermıyorlart annenın kucagında gıdıyor bır de fazla para alıyorlar bebek olunca sankı bana fazladan koltuk verıyor hem kucagımda vıcık vıcık gıtcez hem de fazla para alıyorlar. acaba yolculuk oncesı bır kulak burun bogaz uzmanına mı gotursem bebegımı. kızlar sızın bebeklerınızın kulaklarındakı kır oranı nasıl ben hergun mendılle sılıyorum hep sarı kır gelıyor buyukler ıyı dıyor ama ne bıleyım. kucucuk bebek fazla dısarı cıkmıyorkı kulagı kırlensın.

Canım benim oğlumda 2 aylık boyu kilosu ve kafa ölçüsü senin bebeğinle aynı ama bana dr umuz gayet iyi dedi ayda 500 gr fazla alıyorsa bence iyi gidiyordur die düşünüyorum

Canim hemsiremiz gecen ayla karşılaştırınca az buldu. Ondan bir hafta sonra kontrol dedi. Sabah götürdüm 5300 olmuş böyle devam dedi.

Caım buradan da anlaşılıyor ki, yatarak emme olayı bizi mahvetti...[/QUOTE]
Ondan mi kaynaklanıyor bu kusmasi ki ama daha once de öyle emzirdim..Off neyse ya arkdsin biri çok fazla takma demiş de yukarda olmuyo ki elimde değil

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…