2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Kızlarrrr,

Aramızda daha önce buluşup tanışan oldu mu? Olduysa ya şimdi söylesin ya da sonsuza dek sussun:) zira, bugun topiğimizin yüzyüze gelip tanışan ilk annelerinden olma mutluluğunu yaşıyorum.

Biz, ailece Plojovic ve Janicee'in yaşadığı şehre tatil için gelince, böyle bir imkanımız oldu. Sağolsunlar, teklifimi kabul ettiler. beni kırmadılar, küçücük bebekleriyle yola koyulup geldiler kaldığımız yere. Duygularımı anlatmakta zorlanıyorum çünkü aylardır birbirimize destek olduğumuz, karşılıklı aynı mutluluk ve endişeleri yaşayıp paylaştığımız dostlarımızla biraraya gelmek çok güzeldi. Meleklerimiz de ilk arkadaşlarını edinmiş oldular hatta birara Deren'le Sezen'in annelerinin dedikodularını yaptığından bile şüphelendik:) Demir de, Sezen'in babasına sık sık yemek yemeden önce havuza girilmemesi gerektiğini hatırlattı durdu:)

Zaman çok çabuk geçti sanki konuşacak paylaşacak çok şey yarım kaldı ama olsun bir kere buluştuk ya inşallah gerisi de gelir, zamanla daha da kalabalık oluruz.

ne güzel bende kıskandım gerçektende.:KK1:

Gunaydin kizlar. Sipalarimiz hala sivi kaka modunda degil mi? Yani kati kaka icin henuz erken diye dusunuyorrum, ne zaman o doneme gecerler unuttum valla. Bizimki gunde en az iki kere sulu sekilde pirtliyor da. Ishal ihtimali geldi aklima birden. Rahatsizligi falan yok halbuki.

En sevmedigim giysidir sutyen. Evde hic takma(zdi)m. Hamileyken de ruhum daralinca gidip bu gosterdigin sutyenden almistim. Hamileligimi bunla gecirdim. Simdi memeler bas kaldirdi ttabisutyen takmayinca agirlik yapiyor, birbirine degiyor ustelik sicak!! Bu sutyen tam bir kurtarici oldu disarida da rahatlikla giyebiliyorum valla. Dun Victoria's Secret magazasina gittm. O kadar sseksiguzel model dururken penti'ye girip bundan aldim. Yasasin ozgurluk :)

Canim ben de bu tarzda cok rahat etmistim.ama oyle denk gelmisti almistim.pentiden ne kadara aldin sorabilir miyim acaba?? :)

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Kızlarrrr,

Aramızda daha önce buluşup tanışan oldu mu? Olduysa ya şimdi söylesin ya da sonsuza dek sussun:) zira, bugun topiğimizin yüzyüze gelip tanışan ilk annelerinden olma mutluluğunu yaşıyorum.

Biz, ailece Plojovic ve Janicee'in yaşadığı şehre tatil için gelince, böyle bir imkanımız oldu. Sağolsunlar, teklifimi kabul ettiler. beni kırmadılar, küçücük bebekleriyle yola koyulup geldiler kaldığımız yere. Duygularımı anlatmakta zorlanıyorum çünkü aylardır birbirimize destek olduğumuz, karşılıklı aynı mutluluk ve endişeleri yaşayıp paylaştığımız dostlarımızla biraraya gelmek çok güzeldi. Meleklerimiz de ilk arkadaşlarını edinmiş oldular hatta birara Deren'le Sezen'in annelerinin dedikodularını yaptığından bile şüphelendik:) Demir de, Sezen'in babasına sık sık yemek yemeden önce havuza girilmemesi gerektiğini hatırlattı durdu:)

Zaman çok çabuk geçti sanki konuşacak paylaşacak çok şey yarım kaldı ama olsun bir kere buluştuk ya inşallah gerisi de gelir, zamanla daha da kalabalık oluruz.

Ohh ne guzel yapmissiniz.. bir iki de fotograf gorelim :)

kafama takılan bir konu var Ayaz artık sadece 5 dk emip bırakıyor zorlasamda almıyor memeyi.ama 2-3 saatten öncede acıkmıyor.bu kadar çabuk doyması mümkünmü?
burda bir kaç kişi daha yazmıştı aynı durumu.onları okuyunca biraz içim rahatladı doğrusu ama yinede garip geliyor ne hızlı bu bebişler böyle.geceleri uyku aralarını epey uzattı 4-5 saat kesntisiz uyuyor kaldırmıyorum bende uyuyorum bayaa dinlenmiş oluyorum çok mutluyum bu yüzden.bizimde eller hep ağzında cork cork öyle tatlı emiyorki sesini başka odada bile olsam duyuyorum.ancak bebeklerin parmak araları araları çabuk kir toplar biliyorsunuz.eller ağızda olunca o kirleride yutuyorlar hergün yıkıyorum ama acaba arada ellerinidemi yıkasam lavoboda:KK1:

Gunaydin kizlar. Sipalarimiz hala sivi kaka modunda degil mi? Yani kati kaka icin henuz erken diye dusunuyorrum, ne zaman o doneme gecerler unuttum valla. Bizimki gunde en az iki kere sulu sekilde pirtliyor da. Ishal ihtimali geldi aklima birden. Rahatsizligi falan yok halbuki.

bizimki hala kendi başına beceremiyor bu kaka işini mutlaka müdahale etmemiz gerekiyor.bence günde iki kere çok değil.ishal demek için en az beş defa sıvı şekilde yapması gerek diye biliyorum ben.

Ayni bizimki sulu olması endiselendirsede 2kere olmasida ishal olmadigini düsünüyorum .bende unutanlardanim cnm sanki ilk bebegim:) hergun yeni birsey ogreniyorum ..

Kızlarrrr,

Sonunda :)
Insallah geriside gelir dedigin gb.Hicbisy paylasamadik konusamadik gb hissediyorum :)

Fotografi burada senin ve Janicee'nin izni olmadan paylasmadim.Olmazsa sadece albume atayim?

Sezen cok dertli bakiyordu Deren'e ne ima ettiyse Deren guldu :) ahh Deren ahh benim annem cok acemi demis olabilir :)))
Gorusmeden sonra alisverisede izin verdi kizce malum papucum dama atilasi bir haldeydi :)) cok cok guzel birgun gecirdim uzuun zamandir.Hem gorusme hem siz hem uzaklasmis olmak hem alisveris cok iyi geldi.
Ay ne güzel. Foto isteriz foto isteriz :KK66:

kafama takılan bir konu var Ayaz artık sadece 5 dk emip bırakıyor zorlasamda almıyor memeyi.ama 2-3 saatten öncede acıkmıyor.bu kadar çabuk doyması mümkünmü?
burda bir kaç kişi daha yazmıştı aynı durumu.onları okuyunca biraz içim rahatladı doğrusu ama yinede garip geliyor ne hızlı bu bebişler böyle.geceleri uyku aralarını epey uzattı 4-5 saat kesntisiz uyuyor kaldırmıyorum bende uyuyorum bayaa dinlenmiş oluyorum çok mutluyum bu yüzden.bizimde eller hep ağzında cork cork öyle tatlı emiyorki sesini başka odada bile olsam duyuyorum.ancak bebeklerin parmak araları araları çabuk kir toplar biliyorsunuz.eller ağızda olunca o kirleride yutuyorlar hergün yıkıyorum ama acaba arada ellerinidemi yıkasam lavoboda:KK1:

Aynen benimkide oyle, 5 dk bile surmuyor emzirmem, ama 2-3 saatte acikmiyorsa doyuyor demektir zaten canim, bi de bestekiz yazmisti 5dk'da memenin %80'ini bosaltiyormus bebekler. Druma da sordum sadece on sutu mu aliyor boyle yaparak dedim, kilo alimi iyi son sutu almasa kilo alamaz bu kadar dedi, boğa bebekleri bunlar, hizli yermis boğa burclari:))

Kızlar bu çocuklara uyku ilacı veriliyo mu. Allah aşkına deli ediyo benii. Bebek uyuyo da abimiz kuduruyo. Gece birbuçuk gibi yattık hep beraber sabah beçbuçykta kalktı bi temiz dövecektim. Şu an tepemde kafayı sıyırmış gibi gülüpduruyo hiç durmuyo. Normalde 6.30-7.30 gibi kalkıyo. Nasıl uyur bu çocuklar. İnanın sabrım zorlanıyo tüm gün nasıl vakit geçircem diye. Şu an bu msj bile nasıl yazdığımı bi görseniz. Bi tek tv izlerken sesi çıkmıyo. Onda da vicdanım sızlıyo aptallaşacak diye. Uyku düzeni berbat dua edin kalbi temiz birinin kabul olur

bizimki hala kendi başına beceremiyor bu kaka işini mutlaka müdahale etmemiz gerekiyor.bence günde iki kere çok değil.ishal demek için en az beş defa sıvı şekilde yapması gerek diye biliyorum ben.

MüdahaledEn kastin fitil falan mi? Cok anlamam ama alttan fazla ugrasma bence. Yiyebilecegi (zeytinyagi, damla gibi) seylere müdahale etsen daha mi iyi olur acaba. Masaj ya da sallama da iyi gelebilir. Kizimi babasi ana kucaginda sallardi da kaka yapardi:) Yavrunun bagirsaklari biran ooonce duzene girer insallah.

Kakanin bayagi sivi olmasi ishali aklima getirdi aslinda. Sayiyi dusunememistim haklisin canim.

Ayni bizimki sulu olması endiselendirsede 2kere olmasida ishal olmadigini düsünüyorum .bende unutanlardanim cnm sanki ilk bebegim:) hergun yeni birsey ogreniyorum ..

Valla kizimi nasil buyutmusum diyorum bazen. CCinsiyet farkiyla ilgisi var diye kendimi avutuyorum :)
Kızlar bu çocuklara uyku ilacı veriliyo mu. Allah aşkına deli ediyo benii. Bebek uyuyo da abimiz kuduruyo. Gece birbuçuk gibi yattık hep beraber sabah beçbuçykta kalktı bi temiz dövecektim. Şu an tepemde kafayı sıyırmış gibi gülüpduruyo hiç durmuyo. Normalde 6.30-7.30 gibi kalkıyo. Nasıl uyur bu çocuklar. İnanın sabrım zorlanıyo tüm gün nasıl vakit geçircem diye. Şu an bu msj bile nasıl yazdığımı bi görseniz. Bi tek tv izlerken sesi çıkmıyo. Onda da vicdanım sızlıyo aptallaşacak diye. Uyku düzeni berbat dua edin kalbi temiz birinin kabul olur

Oyy Allah yardimcin olsun. Buyuk oglun bayagi hareketli anladigim kadariyla. Imksanin varsa disari cikar dicem de firsat bulur musun bilmem. Uykusuzluk insani ddeli ediyor. Uyku ilaci sansin yok malesef :) Ablam bi ara kizina surup vermisti o da cok fenaydi. Ise yaradi mi hatirlamiyorum. Papatya cayi iicir dicem de icmez herhalde etki bile etmez belki. Sabir dilemekten baska care yok. Bosver sagligi yerinde olsun da hoplasin ziplasin.

canim senin su mama sandalyesini eklesene bir albumume yaaaa hayatim cok heweslendim de alalim diorum ama fiyati ne kadar acaba zahmet olmazsa yatan sekilini gorebilirmiyim...

Mama sandalyesinin 3 kademesi bu.En son halide ne kadar alcaltilabildigi,yuksekligini istedigin gb ayarlamak icin 6 kademe var o en yuksekle en alcak arasinda..

Digeride anakucagi.Sezen toksa ve keyifliyse orada uyuyor gunduzleri hatta bazen gece bile ona koyuyorum bekliyorum sonra yatagina aliyorum.
Anakucagini 300 civari aldik sahibinden com da uygunlari var acikcasi oradan alacaktim inceleyip ama esim aceleci davrandi :)

Mama sandalyesinin fiyatini bilmiyorum canim,onu kuzenim verdi bi gece orada iftar yaparken Sezen onda durmustu dönüste bizimle gonderdi sagolsun.Cok isime yaradi.

Eklentiler

• $1405927737716.jpg
    $1405927737716.jpg
    59,3 KB · Görüntüleme: 40
  • $1405927752509.jpg
    $1405927752509.jpg
    36,7 KB · Görüntüleme: 34

Cocukta hakli ne yapsin icindeki o durdurulamaz enerjiyi :)
Tv degilde ilgisini cekecek mantigini gelistirecek yani ona hem keyif verecek hem ugrastiracak bir oyun vs alsaniz?
Allah yardimcin olsun.Insallah duzenr girer de sana da en azindan biraz dinlenme vakti olur.

MüdahaledEn kastin fitil falan mi? Cok anlamam ama alttan fazla ugrasma bence. Yiyebilecegi (zeytinyagi, damla gibi) seylere müdahale etsen daha mi iyi olur acaba. Masaj ya da sallama da iyi gelebilir. Kizimi babasi ana kucaginda sallardi da kaka yapardi:) Yavrunun bagirsaklari biran ooonce duzene girer insallah.

Kakanin bayagi sivi olmasi ishali aklima getirdi aslinda. Sayiyi dusunememistim haklisin canim.

Valla kizimi nasil buyutmusum diyorum bazen. CCinsiyet farkiyla ilgisi var diye kendimi avutuyorum :)

Oyy Allah yardimcin olsun. Buyuk oglun bayagi hareketli anladigim kadariyla. Imksanin varsa disari cikar dicem de firsat bulur musun bilmem. Uykusuzluk insani ddeli ediyor. Uyku ilaci sansin yok malesef :) Ablam bi ara kizina surup vermisti o da cok fenaydi. Ise yaradi mi hatirlamiyorum. Papatya cayi iicir dicem de icmez herhalde etki bile etmez belki. Sabir dilemekten baska care yok. Bosver sagligi yerinde olsun da hoplasin ziplasin.

Cocukta hakli ne yapsin icindeki o durdurulamaz enerjiyi :)
Tv degilde ilgisini cekecek mantigini gelistirecek yani ona hem keyif verecek hem ugrastiracak bir oyun vs alsaniz?
Allah yardimcin olsun.Insallah duzenr girer de sana da en azindan biraz dinlenme vakti olur.

Sağolun kızlar o da haklı tabi dört duvar arasında napsın. Küçük arabaları var en sevdiği oyuncakları. Onlarla oynuyor. Acıkınca dolabı açıp kendine süt koyuyor tabi süt kutusunun kalanı masaya yerlere dökülüyor. Sandalyeye çıkıp dolapları karıştırıyo yiyecek arıyo :KK66: dün parka götürdüm akşam babasıyla yürüdüler kaplarına sığmıolar uyutmak zor şocukları. Birde yatılıp beşte kalkılır mı deli oldum ya.

kızlar vajinaldan bebegi gördükden kaç gün sonra karından görünür geçen hafta doktor vajinadan gördü kalp atışını da ama karından görememişti bu gün gitsem görünür mü bilen varmı

Canlarım dokunsanız ağlıcam aklım çıkıyor.
Bugun işe başladım ilk gün heyecanı sabah 5 de kaltım kuzeyımı emzırdım bıraz oynastık mıncıklastık gun agardı
ben hazırlanmaya basladım sonra sut sagma makınesı bıberon termos vb. tum takımları hazırladım.
Kahvaltımı ettım sabah 7 bucukta defalarca gerı donup baka baka oglumu anneannesıne bırakığ evde cıkıp ıse geldım.
Ofıste benı gorenler hos geldın merhaba nasıksın dıyınce ben aglamamak ıcın kendımı zor tutuyorum . dıslerımı sıkmektan cenem agrıdı.
Bu ısın bu kadar zor olacagını dusunmemıstım hamılelıgımın basından berıdır ıznım bıter bıtmez ıse baslayacagımı bılıyordum ucretsız ızın almayacakmısın dıye soranlara o durumun bızım sırkette cok hos karsılanmadıgını defalarca anlattım.
Şu an saatler gecmıyor , saat 10 da bır kere sut sagmaya gıttım en son sabah 6.30 da emzırmıstım ıdeal 3 saatı gecmıstı cıkan sut 60 cc
onu da gorunce moralım ıyıce bozuldu .
Barı sutumn cok olsa sagıp sagıp doldursam bıberoınları da yavrum hem annesınden hem sutunden mahrum kalmasa .
Zaten bıberonla beslenmeyı sevmıyor , bugunre hazırlanmıs sagılmıs sutumde yoktu , bugun aksama kadar mama ıle beslenecek kuzum, yarın ıcın benım bugun cok sut yapmam lazım . ama ilk gun ıs stresı ondan ayrı olmanın uzgunlugu benı nasıl yıpratıyor bılemezsınız

Hanı okuldakı gıbı bır arka kapı falan olsa burda olmadıgımı anlamasalar bırakıp kacıcam hemen ....
Allahımm sen bana ve yavruma kolaylık sabır ver yarabbım....

X