2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513

Pekii canım ne yapacağız böyle
Ek gıda dönemine bırsey kalmadı ama ben resmen mamut gıbı, fil gıbı bırsey oldum...
5-6. Ayda rejım ve spora baslayıp zayıflamayı dusunuyordum. Sutum azalsa da stoktakılere guvenıyordum oysa bu koku mevzuusu da yaktı beni...

sanirim.bu kilo durumu gecici cnm. benim oglumda 1 haftadir sabit kiloda ki cok hizli kilo aliyrdu.
emzirmede de her memede 15-20 dak cnm.

Uzme artik kendini lutfen. Bebegin saglikla buyusun gider o kilolar.

Ne zaman yesil besinler yesem o zaman benim sipanin kakasi yesil.oluyr cnm.

Not:bunlari dun alintilamistim ama bir turlu yazamamistim. Oglum musade etmemisti

Uyku saatlerini kendileri belirliyoşar genelde. Gece uykusu hariç benimki de seninkine benziyor. Sabah altıda uyanıyor gülücükler saçıyor oyun istiyor. Ama benim ikinci olduğu için alıştım abisi de yedide kalkıyor

Canlarım sonunda bende ogluşumun 3-5 resmını album yaptım...
Eki Görüntüle 1213413
Maşallahhh çok yakışıklı
Lohusa modasıı

Hehe külotsuz da olmaz yaaa

Benim çikinim
Nasıl da büyüdüler
Hele abisiyle yiuğraşmaltan anlmadım ne ara büyüdü kuzum benim

Eklentiler

• $image.jpg
    52,5 KB · Görüntüleme: 35

Canım ameliyatı pek önermiyorlarya kireçlenme yapar diye.senin ameliyattan sonra ağrıların geçtimi?şuan durumun ne. yürüyüş yapabileceğime sevindim.çok üzülüyorum hala inanamıyorum.

Benim çikinim
Nasıl da büyüdüler

maşallah sizede.benimde abi bebekten çok yoruyo.gün içerisinde okadar çok kızıyorum ki ona gece uyuyunca vicdan azabından ölüyorum.ama delirtiyor!!!

Ben emzirmeden önce sagdim sonra emzirdim Bebis aç kaldı sonrasında süt kalmadı bende sagmaktan vazgeçtim

bende sağarsam sanki aç kalacağından korkuyorum.dün ilk kez sağdım iki gündür hastaneye gidiyorum.mecbur sağdım ama çok bi süt çıkmadı emzirmeden 75 çıktı.

Canım ameliyatı pek önermiyorlarya kireçlenme yapar diye.senin ameliyattan sonra ağrıların geçtimi?şuan durumun ne. yürüyüş yapabileceğime sevindim.çok üzülüyorum hala inanamıyorum.

Canim ameliyat tan korkmana gerek yok. Kireclenme olayini ilk defa duyuyorum. Asil gerekli durumda ameliyat olmazsan sıkıntı olur. Cunku yırtık zamanla kıkırdak yapisinin bozulmasina neden olabilir zira benim bir dizimde öyle idi. Bu meniskus olayinda bi doktor ile sohbet edebilecek kivamda hissediyorum kendimi :) Ameliyattan kurtulma ihtimalin var sadece.dizini ve etrafındaki kaslari güçlendirmek. Bunu zaten ameliyattan sonra mutlaka yapacaksin dizinin altinda havlu ezme vs gibi nette varmidir ornekleri bilmiyorum. Bence bir ay o egzersizleri yapabilirsin. Bi arada meniskus agrisina en iyi gelen seyse buz koymak.
Buarada evet canim ameliyattan sonra ağrılarım gecti. Ertesi kis kayak yapabiliyordum :) suanda ise dogumdan sonra ilk defa sag dizim yine agridi. cunku cok kilo almıştım ve kilo da. Ne yazikki bu durumun dusmanlarindan beri.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Son düzenleme:
Benim çikinim
Nasıl da büyüdüler
Maaşallah böyle çirkine can kurban, boncuk gözlüü:)

Sütünü arttırmak istiyorsan, her emzirme sonrası iki gögsü de, en az 15 dk. sağarsan farkı görürsün umarım cnm.
Sütün fazlası ı stoklamak istiyorsan o zaman emzirme sonrası tabii ki...

Off cnm inan düşünmemeye çalışıyorum, sütüm etkilenir diye.
Moralim bozuk ama dillendirmiyorum bir de bunca yorgunluk içinde sanırım aynaya bakmaya fazla zaman kalmayınca "göz görmüyor, gönül katlanıyor...." misali oluyor.
Eşim de birşey demiyor ama ben anlıyorum tabii ki duygu ve düşüncelerini, oğlumda da böyle olmuştu!!
Sanırım içimden ona kin güdüyorum, şimdi benle ilgilenmiyorsun, zayıflayınca da ben senin yüzüne bakmayacağım diye!!!

Canlarım sonunda bende ogluşumun 3-5 resmını album yaptım...
Eki Görüntüle 1213413
Aay Bruce Willis'in bebeklik resmini koymussun yanlıslıkla:))
Maaşallah büyümüş te küçülmüş ve o bakışlar çok fena yakacak kızları, dikkat edelim valla

Çok geçmiş olsun, inşallah şimdi iyisinizdir. Bu ay bebişleri düşürme vb kazalar ayı, hepsine kocaman bir maaşallah...

Ne olursa olsun gitmesine sevindim. Verdiği zarar resimleri almak olsun varsın.
Umarım bir dahaki görüşmeniz uzunnnnnn süre sonra olur...
Eğer kvaliden nazar ettiyse buna karşı en iyi şey yine Allah'a sığınmaktır, bol bol dua et canım, Türkçe olarak içinden geçenleri dile getirebilirsin. Arapça fatiha, ayetel kürsi, nas ve felak nazar için çok iyidir,
İnşallah şimdi çok daha iyisinizdir zaten....

Bu koku olayını çok merak ettim zaten. Acaba tatildeyken elektrikler kesildi sonra gelene dek erime mi oldu diyeceğim ama, hem siteden jeneratör var hem de derin dondurucu bilmem kaç saat çalışıyor elektirik kesilse de... Bakalım son dondurduklarımı çözdüreceğim bir süre sonra...

Tüh görüşemedik bu kadar yakınken. Neyse Eylül'de grup bulusması yapmak istiyoruz inşallah İst. dışında olanlar denk gelir de oraya gelebilirsiniz... Gezmelerin kuzucuğa yaramasına çok sevindim, maaşallah keyifleriniz bol olsun, ağzınızın tadı hep böyle yerinde olsun canım...

maşallah sizede.benimde abi bebekten çok yoruyo.gün içerisinde okadar çok kızıyorum ki ona gece uyuyunca vicdan azabından ölüyorum.ama delirtiyor!!!

Okuyunca Aaaaa ben mi yazmışım dedim....

Oğluma zaman ayırmak için elimden geleni yapıyorum. Günde mutlaka bir kere lego, oyun hamuru, boya vb gibi bir etkinliğimiz var.
Havuza ya da parka çıkarmaya çalışıyorum mutlaka, ben emziriyor oluyorsam ablasıyla gidiyor, ama gitmek istemiyor ben yokum diye mırın kırın ediyor, bazen de gitmiyor, anne seni özlerim diyor.
Banyo, wc, yemek vb ihtiyaçlarını mümşn mertebe karşılamaya çalışıyorum ama yine emziriyor oluyorsam ablaya havale durumu oluyor.
Onu anlıyorum kesinlikle haklı ama dayanamadığım noktalarda kızıyorum geçen gün eline vurdum dayanamadım. Elindeki sert cisimleri bana kardeşine doğru fırlatıp atıyordu, defalarca yaptı, bize denk gelse ağzımız burnumuz kırılacak, hadi ben neyse de Deren'e gelse ne olur halimiz? Off offf
Gece yatağına yatıp masum masum uyuyunca da, ağlamaklı oluyorum ona bunu yaptıgım için. Senle yine istediğim kadar ilgilenemedim kuzum diyorum oysa çatlayana dek koşan at gibiyim tüm gün biliyorum elimden bundan fazlası gelmiyor... Kendime yarın daha farklı olsun diye söz veriyorum, taa ki bir sonraki akşam aynı tablo tekrar edene dek....
Ne zormuş küçük çocugun varken bebek sahibi olmak....Ondan beklediğim olgunlugu ben bile gösteremiyorum ki...o ne yapsın? Çok üzülüyorum, ona bir kardeş verdiğim için değil,,,,,,ikiye bölünüp iki parça olamadığım için......

Bizimki de bebeğin karnına pat pat vurdu sonra da yüzüne tükürdü! Ben de okudum çarkına :) kaç yaşında olursa olsunlar zaten kıskanacaklar. Ben memnunum yaş aralığından. İkisi beraber büyüyolar. Onlarla ilgilenmekten bebeğe vakit ayıramıyoruz. Gerçi ben çok ilgiye alıştırmadım. Fazla ilgi fedakarlık insanoğlunu bozar. Bencil olurlar. Hem biz de insanız yetemeyiz ki herşeye aynı anda. Üzme kendini. Bizim 90 lar kuşağı terlikle büyüdü noldu sanki hehehe kasma kendini elinden geleni yapıyorsun daha napabilirsin ki

Evi sildim canım, çok sağol :) bebeğim randımanlı emmiyor malesef 10-20 cc sağıp emek emek biriktirdiğim sütlerden çözdürüp biberon verdim, onuda almadı, sütümde ziyan oldu ama o kadın evimden uzak olsunda, herşey düzelecek inşallah.

Haklısın canım, mutlu anne mutlu bebek, stresli anne stresli bebek.. Ben bu iştahsızlık işine çok taktım. Tartıyorum evde 1 ayda 400 gr bile almamış. Kısır döngüye girdim

Kızlar bir sorum olacak, kilo alımının yavaşlaması hatta durması için çok erken değil mi? 3 ay kontrolünde yine 600 gr ve üstü şeklinde bir kilo alımı mı olmalı? Şayet öyleyse bizde durum vahim gibi duruyor

canımm sağol, s4 zoom markası, ama dün gece eşime anlattım durumu, ve gösterdi yerini, aynen o 'sym' ye girdikten
sonra bir adım daha tıklamam gerekiyormuş :))

kayınvalidemlerle altlı üstlü yaşıyoruz, gündüzleri genelde üst katta
oluyoruz ve oğlum uyusa bile bilgisayar başına geçip
oyalanmak görüntüsü vermek istiyorum, birşey demez ama ben yine tedbirli olmak istiyom
ama telden her an bakabiliyorum, tel daha kolay :))

3. 4. aylarda kilo yavaşlaması olacak diyor doktorlar, burada sınır 600 olmaz 500 olur, açıkcası tam
rakama bakmıyorum ben, yani 100-150 gram üst veya alt sınır oynaması pek mühim değil bence,
bebeğin büyüme sürecinde kilo dışında başka gerilemeler olmasın yeterki.
canım kilo dışında bebeğinde başka olumsuzluklar yoksa çokk takılma kiloya,
Allah korusun ya kilo kaybı olsa o durum cidden vahim bi durum.

400 kilo aldığını söylemişsin, alt sınırın altında evet ama anlattığın gibi kaç gündür iştahsızlık varmış bebeğinde, bundandır inşaallah.
bir hafta önce benimde bebeğimde iştahsızlık oldu 10 gün kadar ve evde tartıyorum devamlı, o 10 günde hiç kilo almadı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…