2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Koseden canım öncelikle geçmiş olsun. Ben olsam bekleyemezdim sanırım kaç haftalıktın göremiyorum telden girdiğim için ama eminim bebek kendini kurtaracak kadar büyümüştür. Ben sırf şekerden dolayı 37-4 te doğumu yapacağım.artık korkuyla yaşayamıyorum bebek oynamasa hastaneye koşuyorum bişeymi var diye. Ben olsam beklemezdim bu yüzden ama em doğru kararı sen ve eşin verir ben ancak fikrimi söyleyebilirim gelişmelerden haber ver canım

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Kosedan gecmis olsun canim.ben olsaydim aldirirdim.bebegin yeteri kadar buyudu.pazara daha cok var.istersen bir iki dr daha sor

Dün buradan söylemiştim tahlil verdik sonuçlarını bekliyoruz diye saat 17.00 gibi doktoruma mail attım sonuçlarımı ve aradım. Ameliyattayım bakamayacağım ama bakınca size hemen dönerim dedi, akşam saat 21.00 olunca ben iğnemi ( clexane ) yaptım ve evden çıktık, kayınvalideme gitmek için. Doktor 5 dakika sonra aradı, hemen gelin ameliyata almam lazım değerleriniz çok kötü durumdalar, kaşıntı var mı halen diye, tam o sırada ben de kulağımı kaşıyarak kanatmıştım evet hat safhada dedim, eve döndük çantamızı almak için 1 dakika sonra doktor tekrar aradı, iğnenizi yaptınız mı diye evet iğnemi yaptım dedim o zaman Ursofalk diye bir ilaç ismi verdi bunu alıp yanıma gelin ben de size diyet listesi hazırlatayım dedi. Muayenehanede buluştuk, diyabetten çok daha tehlikeli bir hastalık olduğunu ani bebek ölümlerine sebep olacağını bebek hareketlerini sürekli kontrol etmemizi ve akşam yemeğinden yarım saat sonra her gün nst'ye bağlanmamızı istedi. Kendisi bu sabah 5'te Antalya'ya uçtu ve Pazar sabahı gelecek, pazar öğleden sonra bebeğimizi alacak inşallah. Çok kaygılanıyorsanız arkadaşıma söyleyeyim alsın bebeği yarın dedi, çok kararsızım kızlar uyandığımdan beri birşey yiyemiyorum, moralim aşırı derecede bozuk, ne yiyeceğimi bilemiyorum deli gibi kaşınıyorum sadece. Sizce nasıl bir karar vereyim doktorumu beklemeyip bebeğimi aldırayım mı, yoksa ilaç ve nst ile doktorumu mu bekleyeyim??:KK43::KK43::KK43::KK43:

Canım çok geçmiş olsun. Ben olsam beklemezdim dr drdur yavrum için. Bu kadar kaşıntı risk demek.

Koseden canım çok geçmiş olsun bende kızlar gibi düşünüyorum hiç risk alma derim. Boşver dr unu bebeğine sağ salim kavuş öenmli olan o. Rabbim yardımcın olsun haber ver canım bizede

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Günaydın canlarım dünden beri kendimi toparlayıp giremedim birtürlü. Şimdide geçmişi okudum anca yazıyorum.
Dün önce nst sonra muayene oldum. Nst de sancılarım çıktı ama 20 lerde olduğumdan dr sadece güzel çıkmış sonuç dedi. Demekki bu haftalarda bu kadar olması gerekiyor. Sonra bebeğime baktık. Gelişimi 1 hafta geriden geliyo 2600 gr sadece:KK43: tahminim gününü beklerse 3 kilo civarı doğar dedi. Doğuma hazırlanıyo bebek dedi sanırım aşağı inmiş demek oluyo buna bağlayarak gününü beklemeyecrğini düşündüm ve ozman kilosuna takıldım biraz. Yoksa 3 kilo doğsa yeter bana sağlıklı olsun da. Normal doğum olmaması için bi sebep yok herşey yolunda suyun iyi dedi. Beklicez nstlere devam dedi. Eşimde takıldı kiloya niye zayıf niye büyümüyo falan kayınvalidemr söyledim kendisi 2900 doğdu şimdi herkesten iri kızdırmasın beni dedi:)) rahatladm vende biraz demekki babasına çekti kuzum. Zaten resimdede aynı benziyo kızımı gösteryim size teyzeleri:)

Eklentiler

• $1398836796868.jpg
    $1398836796868.jpg
    18,5 KB · Görüntüleme: 40
Koseden çok çok geçmiş olsun kaç haftaliksin bebeğin kilosu falan nasil

Cok gecmis olsun canim..
En iyi karari sen verirsin telefondan haftani goremiyorum ama bence minik kendini toparlayacak kadar buyuk artik..
BEN olsam bundan sonrasi icin tehlikeye atmazdim hicbirseyi..
Allah yardimciniz olsun..

Gunaydin, oncelikle cok gecmis olsun. Zor bir karar 9ay boyunca alistigin bir dr var diger taraftan hic tanimadigin bi dr ama bebisin de soz konusu. Ben beklemek istesem bile esim beni zorlardi herhalde ama cok acil kotu durumda olsan dr da bekle beni demez herhalde

Koseden canım öncelikle geçmiş olsun. Ben olsam bekleyemezdim sanırım kaç haftalıktın göremiyorum telden girdiğim için ama eminim bebek kendini kurtaracak kadar büyümüştür. Ben sırf şekerden dolayı 37-4 te doğumu yapacağım.artık korkuyla yaşayamıyorum bebek oynamasa hastaneye koşuyorum bişeymi var diye. Ben olsam beklemezdim bu yüzden ama em doğru kararı sen ve eşin verir ben ancak fikrimi söyleyebilirim gelişmelerden haber ver canım

Kosedan gecmis olsun canim.ben olsaydim aldirirdim.bebegin yeteri kadar buyudu.pazara daha cok var.istersen bir iki dr daha sor

Canım çok geçmiş olsun. Ben olsam beklemezdim dr drdur yavrum için. Bu kadar kaşıntı risk demek.

Koseden canım çok geçmiş olsun bende kızlar gibi düşünüyorum hiç risk alma derim. Boşver dr unu bebeğine sağ salim kavuş öenmli olan o. Rabbim yardımcın olsun haber ver canım bizede

Haklısınız kızlar sanırım cuma günü bebeğimi aldıracağım, şimdiden uyuyamamaya başladım panik hat safhada, 1 Mayıs olmasaydı perşembe tahlilden sonra hemen aldırırdım ama doktor orada olmayabilir. Deli dana gibiyim zaten ne yiyeceğimi bile bilemiyorum diyet lesitesinde herşey yasak, yasak olmayanlardan da ben korkuyorum. Ne olur dualarınızı eksik etmeyin, dün iğneyi yapmasaydım şimdi bile gidip aldırırdım ama şansızlık tamamen :KK43::KK43:

Haklısınız kızlar sanırım cuma günü bebeğimi aldıracağım, şimdiden uyuyamamaya başladım panik hat safhada, 1 Mayıs olmasaydı perşembe tahlilden sonra hemen aldırırdım ama doktor orada olmayabilir. Deli dana gibiyim zaten ne yiyeceğimi bile bilemiyorum diyet lesitesinde herşey yasak, yasak olmayanlardan da ben korkuyorum. Ne olur dualarınızı eksik etmeyin, dün iğneyi yapmasaydım şimdi bile gidip aldırırdım ama şansızlık tamamen :KK43::KK43:

Çok geçmiş olsun bence doktorunu beklememek şuan daha mantıklı görünüyor Rabbim yar ve yardımcın olsun

Canım herşeyde bi hayır vardır, sıkma canını. En iyisine karar vermişsin cuma günü kollarında olur yavrun, şimdi olumlu, güzel şryler düşünmeye çalış ki hem bebişin etkilrnmesin hem de vücudun kendini hazırlasın doğum sonrası için.. bol bol sütün gelecek hemen emmeye başlayacak miniğin annesi :)

Günaydın canlarım dünden beri kendimi toparlayıp giremedim birtürlü. Şimdide geçmişi okudum anca yazıyorum.
Dün önce nst sonra muayene oldum. Nst de sancılarım çıktı ama 20 lerde olduğumdan dr sadece güzel çıkmış sonuç dedi. Demekki bu haftalarda bu kadar olması gerekiyor. Sonra bebeğime baktık. Gelişimi 1 hafta geriden geliyo 2600 gr sadece:KK43: tahminim gününü beklerse 3 kilo civarı doğar dedi. Doğuma hazırlanıyo bebek dedi sanırım aşağı inmiş demek oluyo buna bağlayarak gününü beklemeyecrğini düşündüm ve ozman kilosuna takıldım biraz. Yoksa 3 kilo doğsa yeter bana sağlıklı olsun da. Normal doğum olmaması için bi sebep yok herşey yolunda suyun iyi dedi. Beklicez nstlere devam dedi. Eşimde takıldı kiloya niye zayıf niye büyümüyo falan kayınvalidemr söyledim kendisi 2900 doğdu şimdi herkesten iri kızdırmasın beni dedi:)) rahatladm vende biraz demekki babasına çekti kuzum. Zaten resimdede aynı benziyo kızımı gösteryim size teyzeleri:)

Maşallahh :nazar:bence sizi kadırmış doktor bu tospik yanaklarla zayıf olamaz sanmıyorm :KK1: sağlıklı olsun da zayıf kilolu hiç farketmez bence, heleki normal doğumu brklerken.. Çıkışı düşün çıkışııııııı :KK52:
Hiiiiiiiç sıkma canını bol bol emzirir, bütün kilolu doğanlardan bile tombik yaparsın meleğini :KK1:

Maşallahh :nazar:bence sizi kadırmış doktor bu tospik yanaklarla zayıf olamaz sanmıyorm :KK1: sağlıklı olsun da zayıf kilolu hiç farketmez bence, heleki normal doğumu brklerken.. Çıkışı düşün çıkışııııııı :KK52:
Hiiiiiiiç sıkma canını bol bol emzirir, bütün kilolu doğanlardan bile tombik yaparsın meleğini :KK1:

dimi canımm yanakları nasıl tontiş çıkmış :KK9: çıkış önemli tabi:KK52::KK52: onu düşünüyorum kara kara bende zaten:KK9: rabbim hepimiizin yardımcısı olsun. sağlıkla alalım kucaklarımıza inşallah kuzularımızı:KK16:

Sabahtan beri adet sancisi gibi sirtimdan kasiklarima vuran agrili sancilar girip cikiyor suan 10 dk da 1 e dustu dogum yakin sanirim :KK3: 3-4 dk da bire duserse gelin dediler bize....
bu arada 1 mayistan önce dogurmak istemiyorum

Hayırlısı canım nasıl oldun doğurdun mu yoksa

Cnm hic tedirgin olma bende kolestazdan dolayi
37de dogum yaptim gAyet saglikli bi oglum
Oldu ustelik gebelik zehirlenmesi ve kolestaz bir aradaydi
Hayirlisiyla atlatirsin hic canini sikma cumaya kadar keyif yap
Zaten kontrol altindasin hic bi sikinti olmaz insallah
Onumuzdeki iki gun booooolll boll uyu ki bebegini dinlenmis olarak karsila
Rabbim yar ve yardimcin olsun 😊

Cnm hic tedirgin olma bende kolestazdan dolayi
37de dogum yaptim gAyet saglikli bi oglum
Oldu ustelik gebelik zehirlenmesi ve kolestaz bir aradaydi
Hayirlisiyla atlatirsin hic canini sikma cumaya kadar keyif yap
Zaten kontrol altindasin hic bi sikinti olmaz insallah
Onumuzdeki iki gun booooolll boll uyu ki bebegini dinlenmis olarak karsila
Rabbim yar ve yardimcin olsun 😊
Ayyyy çok mutlu oldum benim gibi birinin doğurmuş olmasına Allah bana da nasip eder inşallah bu şekilde bebeğim büyüdü demeyi…

Canım herşeyde bi hayır vardır, sıkma canını. En iyisine karar vermişsin cuma günü kollarında olur yavrun, şimdi olumlu, güzel şryler düşünmeye çalış ki hem bebişin etkilrnmesin hem de vücudun kendini hazırlasın doğum sonrası için.. bol bol sütün gelecek hemen emmeye başlayacak miniğin annesi :)
İnşallah canım benim, moralim düzeldi vallahi sizin yazdıklarınızla hepinizden Allah razı olsun..

dimi canımm yanakları nasıl tontiş çıkmış :KK9: çıkış önemli tabi:KK52::KK52: onu düşünüyorum kara kara bende zaten:KK9: rabbim hepimiizin yardımcısı olsun. sağlıkla alalım kucaklarımıza inşallah kuzularımızı:KK16:

Amin canım benim Allah bi nefeste pırtlatmayı nasip etsin hepimize inşallah :KK1: doğumlarımız yakın zaten bakalım önce hangimiz anlatıcaz hikayemizi :)))

Ayyyy çok mutlu oldum benim gibi birinin doğurmuş olmasına Allah bana da nasip eder inşallah bu şekilde bebeğim büyüdü demeyi…

İnşallah canım benim, moralim düzeldi vallahi sizin yazdıklarınızla hepinizden Allah razı olsun..

Heh şöyleee kendine gel bakalımm :KK1: cuma günü bebişini kollarına aldıktan sonra da yaz bize mutlaka nasıl bi duygu olduğunu heyecanla bekliyorum :)

Arkadaslar neoolurrrrr biri altindaki yaziyi yazsin.kacince hafta bebek kac kilo falan
Buyrunuz efenimm :KK1:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 30-05-2014
Hamileliğimin 36. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 30 gün kaldı.
Bebeğin doğum zamanında, tamamen gelişmiş olan plasenta rahim içindeki alanın %15-%30 unu kaplar. Açık ve pembe kanlı mukus, rahmin çıkış noktasını kapatan mukus tıkacının açıldığını ve genelde rahim boynunun açılmaya başladığının işaretidir. Doğumun çok yakın bir günde hatta çok yakın saatler içinde olabileceğine işaret eder.
Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

benimki de 2650 canım, bir hafta gerideydi şimdi normal dedi Dr. Bol süt iç benimki sütle farkı kapattı.
Köseden bence de cuma al kucağına bebeğini, aklında duracağına kucağında Dursun :)

benimki de 2650 canım, bir hafta gerideydi şimdi normal dedi Dr. Bol süt iç benimki sütle farkı kapattı.
Köseden bence de cuma al kucağına bebeğini, aklında duracağına kucağında Dursun :)

içiyorum canım ama günde 1 bardak falan. azmıki dahamı çok içeyim sen ne kadar içiyosun?:KK9:

Papatya idrarındaki protein kaç çıkıyor, referans aralığı ne ve idrarın ne renk acaba yazabilir misin bana??
100 mg ile 200 mg arasi bazen biraz daha ustu veya hicte cikmadigi zamanlar olabiliyor... idrarinki rengi koyu fazlasiyla umarim sende böyle bir sorun yoktur ?
Birde cok gecmis olsun canm bebis gelisimini tamamladi kuveze bile gerek yok artik insallah... gelsin artik annesi en dogru kararda bu olucaktir okadar risk varken 1 gun bile beklemek sana iskence olucagina almalari daha iyi:)

Hayırlısı canım nasıl oldun doğurdun mu yoksa
Malesef canm duzensiz sancilarim var tum gece 7-8 defa kalktim sancidan bazen 10 dk da 1 bazen de daha fazla suruyor sancimin gelmesi....
bugunde dogmaz bu bebek:KK1:

Sefamolsun arkadasin dedigi gibi senin doktor kandirikci bu bebisin ne guzel yanaklari var masallah gözleri acik poz vermis birde annesine :nazar: :emir_bebek: bende bebisimin 3 kilo civarinda gelmesini isterdim cok korkuyorum 3,5 olucak veya 4 leri gecicek diye :18:
dogunca kilo aldirtirdim ben ona ne guzel ama kaldigi hergun kilo aliyor suan offf:KK53:
Gel artik bebiscik disarida seni merak edenler var cicilerin hazir birtek temizlik kaldi onuda bu aksam yapicaz babanla sonra gel :KK43:

Son düzenleme:
kızlar merhaba, ben hala hastayım düzelemedim bir türlü . o yüzden pek bakamıyorum :KK50:
melisa79 ne güzel kavuştun yavruna canım, hiç korkma bundan sonra gör bak nasıl seni yormaya hazırlanıyo sen sonra onunla napıcaksın onu düşün annesi :KK76::KK34:

koseden bence de doktoruna güven Allah ın izniyle kavuşursun yavruna çekersin kokusunu içine ohh miss bitti gitti işte :KK54::KK34:

melekim19 annesi sen miniğini doğduktan sonra tosun yaparsın Allah ın izniyle hiç sıkma canını arkadaşım :KK52:

nesh görünmüyo mu ne hayr olaki ?? :44:

X