2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
bizimki 29 nisan :KK16:

:KK16: Cok yok aralari..Gerci Mayis annesiyiz ne kadar olabilir ki :)))
Masallah:nazar:

Canım bende dediğin gibi yapıyorum normalde gündüzleri salonda uyuyor genelde televizyon açıkken filan ama geceleri ,gündüz ve gece ayırımı oluşsun diye özellikle karanlık ve sessiz ortamda uyutun dediler bende geceleri özellikle sessiz olmaya çalışıyorm ama parkelerden fırsat kalırsa tabi, kendi aralarında konuştuklarını bile düşünüyorum bazen o kadar melodikler yani :KK70:

Ahahahahahahhaah algıda seçicilik sanırım bizimki :))) artık parkelerin üstünü işaretlemye karar verdim mayın tarlası gibi işaretli yerlere basmadan yürüyeceğim :KK1:

Bu arada fatosta mı olmadı ya, hayallerim yerle yeksan oldu bak şimdi benimkide almaz ozaman bi türlü sevdiremedim kerataya emziği, tabi orjinali varken sahtesini ne etsin o da haklı :emir_bebek:

Agzinin tadini biliyor cocuk :KK9:
Bir modeli daha varmis sanirim aslinda istemiyorumda emzik emmesini ama parmagini emmeye baslarsa onuda denerim..

Buarada gecen bahsettigim fotograflari yukluyorum simdi..Geliyor

:KK16: Cok yok aralari..Gerci Mayis annesiyiz ne kadar olabilir ki :)))
Masallah:nazar:

Agzinin tadini biliyor cocuk :KK9:
Bir modeli daha varmis sanirim aslinda istemiyorumda emzik emmesini ama parmagini emmeye baslarsa onuda denerim..

Buarada gecen bahsettigim fotograflari yukluyorum simdi..Geliyor

Hemen bakıyorummm :KK70:

Olmustur insallah :) (televizyonumuzun dugmeleri bozuk azcik cocuklar malum :) )
Fotografta 2011-Sapanca

Eklentiler

• $1405422846749.jpg
    $1405422846749.jpg
    11,5 KB · Görüntüleme: 47
  • $1405422861966.jpg
    $1405422861966.jpg
    33,4 KB · Görüntüleme: 45
Son düzenleme:
Herkesin ki parmak emio benim ki yumruğunu emiyor :) bi de midesi bulanıo elinin hepsini sokunca :) doktora söyledik müdahale etmeyin dedi şuan oral dönemdeler kendini böyle tanıtacak herşeyi ağzına götürebilir dedi engellemeyin motor gelişimini sağlıyor dedi .... Sonra zaten yapmıyacak dedi ... Ve istediğim kadar elini çekeyim emzik vereyim emziği eliyle itirip yumruğunu ağzına sokuo :)
Slm cnm,ilaydada yumruğunu emiyordu başlarda,elini yumruk yapıp elinin altını üstünü heryerini emiyordu,bir haftadırda baş parmağını bulup emiyor,parmagını ağzından alıp emziği veriyorum emziği eliyle alıp atıyor,tekrar parmağını emmeye devam ediyor,bende alışkanlık yapıpda bırakamaz diye korkuyorum...
Bazen çok bunalıyorum, kendi hayatım kalmamış gibi kendime özel hiç bir şeyim yok. Tüm zamanım kızımın.bütün gün yeteri kadar doydumu altı temiz mi en streslisi uyutmak az uyudu uykusunu alamadı bak şimdi huzursuz ve bunun gibi bir sürü şey.özellikle gece uyutmak tam bir işkence :KK43: artık yorgunluktan bende dayanamadığım için daha huysuz oluyorum oda huysuz oluyor. Belki bencillik ama uyusada bende uyusam artık yeter dediğim oluyor.kızıyorum bazende neden doğurdum kendim ettim diyorum sonra onun bir gülüşü yetiyor.anneme bakıyorum benim gibi değil kadın,sabır küpü ve beni çok seviyor.ben neden böyleyim tüm özgürlüğüm gitmiş gibi hissediyorum.onun her şeyiyle bana bağlı olması stres yaratıyor.eşimle konuşamıyoruz bile tam konuşcaz bıdık ağlıyor.akşam beraber yemek yiyemiyoruz ben yerken o bakıyor sonra o yemek yiyor.konuşmamız bebek üstüne bazen sıkıldığını anlıyorum. herşeyim bebek olmuş başka bişe konuşmuyorum.sosyal hayat diye bişe kalmadı kızım dışarı çıkınca ağlıyor ondan evde otur otur patlayacak gibi hissediyorum.ben mi anormalim herkes mutlu mu benim gibi hisseden yok mu,ağlamaktan başka bişe yapamıyorum :KK14:

Kendini bu kadar üzme cnm,bende çok bunalıyorum bazen,Allah razı olsun eşimden bunaldığımı anladığı anda hadi annenlere gidip kalalım birkaç gün diyor,buda bana çok iyi geliyor,cuma günü gittik annemlere,evimizde gündüzleri 10 dk da bir uyanan kızım,annemlerde 2-3 saat uyudu,bizim evimiz çok sıcak oluyor sanırım sıcaktan uyumuyordu kızım,annemlerde serin serin uyudu,bende onunla birlikte uyudum,kendimi şarj edip dün akşam geldik,seninde böyle gidebilcegin yer varsa git kal rahatlarsın biraz...
Kızlar bence deniz olayını iyi düşünün. Hasta olurlarsa bu yaşlarda ilerleyen zamanlarda sıkıntı oluyor. Arkadaşım bebeğini götürdü soktu denize dikkatlice ama çocuk sonra hasta olunca 1 ay uğraştı. ben gelecek yaza kadar sabretcem sanirim☺

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Bende tatili seneye erteleyenlerdenim,şimdiden seneye yapacağımız tatilin planlarını yapıyoruz:KK9:

Konusuldu mu bilmiorm ama rota virüsü aşısı yaptirdiniz mi her hangi bir etkisi oldi mu yada yaptiracak misiniz arkadaşlar

Slm cnm,ilaydada yumruğunu emiyordu başlarda,elini yumruk yapıp elinin altını üstünü heryerini emiyordu,bir haftadırda baş parmağını bulup emiyor,parmagını ağzından alıp emziği veriyorum emziği eliyle alıp atıyor,tekrar parmağını emmeye devam ediyor,bende alışkanlık yapıpda bırakamaz diye korkuyorum...

Kendini bu kadar üzme cnm,bende çok bunalıyorum bazen,Allah razı olsun eşimden bunaldığımı anladığı anda hadi annenlere gidip kalalım birkaç gün diyor,buda bana çok iyi geliyor,cuma günü gittik annemlere,evimizde gündüzleri 10 dk da bir uyanan kızım,annemlerde 2-3 saat uyudu,bizim evimiz çok sıcak oluyor sanırım sıcaktan uyumuyordu kızım,annemlerde serin serin uyudu,bende onunla birlikte uyudum,kendimi şarj edip dün akşam geldik,seninde böyle gidebilcegin yer varsa git kal rahatlarsın biraz...

Bende tatili seneye erteleyenlerdenim,şimdiden seneye yapacağımız tatilin planlarını yapıyoruz:KK9:

Aynen ben de tatilimi seneye erteledim oğlum sağlıklı olsun da gerisi mühim değil :) ama beklentilerimi yükselttim

Olmustur insallah :) (televizyonumuzun dugmeleri bozuk azcik cocuklar malum :) )
Fotografta 2011-Sapanca

Albumde degil,burda :) yani sanirim hi onceki sayfada kaldi :))))

Bende albümde bekliyorum :KK1: çok güzeller hele televizyona bayıldım çok şirin olmuşşş :)

Konusuldu mu bilmiorm ama rota virüsü aşısı yaptirdiniz mi her hangi bir etkisi oldi mu yada yaptiracak misiniz arkadaşlar

Daha yaptırmadım ama yaptıracağım. Ağızdan damla şeklinde yapılan bir aşıymış yan etkisi olmadığını söylediler. Sormadın ama onuda söyleyeyim bilmiyorsan 140-150 arası bi fiyatmış sanırım.

13 Ağustos da yaptırcam doktorumuz aşı yapıcam dedi ishal vs içinmiş rota virüs aşısı ... 3 aylık olmuş olacak

Ben yaptirdim..Doktorumuz soylemisti bizimde..
2. ay asilariyla saglikocaginda yapildi..Rotarix agizdan veriliyor sivi beyaz bisy yuta yuta aliyor bebek..
Yan etkisi olmadi cok sukur..
142 küsüre eczaneye siparis vererek aldim..

Son düzenleme:
kızlar çok uzun zmandır giremiyorum nete nihayet fırsat bulabildim. umarım herkes çok çok iyidir. :KK16: biz tam 2.5 aylık olduk bugün. zmaan çok çabuk geçmiş..:18:

:KK43:( çok zor gerçekten, kaç aylık oldu kuzun dönenceye tekme atabildiğine göre maşallahı var :)
Ya açıkçası zaman ilaç olacak diye bekliyorum ben, yoksa çok mutsuz oluyorum bu nereye kadar böyle gidecek diye. Ama herkes büyüdükçe düzene oturur diyor vardır bi bildikleri, umut fakirin ekmeğidir hesabı bi umuttur gidiyor :KK70:

9 Mayıs doğumlu ama çok hareketli bir bebek maşallahı var dışarda pusetin üstündeki battaniyeyi yere atıyor 😔 inşallah zamanla otururlar girer düzene rahat ederiz

Benimki de bi kac gundur eli ağzına rast gelirse şap şap emmeye basladi. Biraksam durcak oyle. Hep takip ediyorum aman firsat verme, kalıcı olacağını sanmiyorum. Benimki emzik tutmadi o esnada emzigi tikiyorum agzina

bende bu durumu fırsata cevirmeye calışanlardanım. cork cork çekince koşa koşa çeşit çeşit emziklerinden "o o opiti piti ... " yapıyoruz :) sonuç gene husran...:KK53:

Dun gece saat 1 gibi coook aciktim yemiycem yememem lazim deyip durdum en sonunda kendime engel olamayip aksamdan kalan
zeytinyagli TAZE FASULYE yi BULGUR PILAVINI ve birazda SOMON baligini isitip yedim...

Gece gec uyudum uyuduktan 1 saat sonra gögsumun agrisiyla kalktim uyumadan önce taktigim pedi elledim su gibiydi ama sagmadim cok uykum oldugundan tembellik edip uyudum sonra agridan dayanamayip tekrar kalktim tas gibi olmus göguslerim dayanamadim artik kizimida kaldirdim emzirdim uyuttum buna ragmen hala dolu ve akiyordu geceligime gidip sagdim kizim doymasina ragmen 210 cc kadar sut cikti ki benim kullandigim manuel hepsini sonuna kadar bile cekmiyor ki cekmekle de ugrasmadim dun. Gögsumu biraz yumusattiktan sonra biraktim sagmayi zaten...

Simdiye kadar sutum hep yetiyor kizima sukur hic sutten yana skintim olmadi ama bu dun gece o yemekle okadar doldu agrimasina bile sebep oldu anlatmak istedim faydasi olur belki bazilariniza diye

Daha önce bulgur pilavida somon baligida yemistim ama böyle oldugunu görmemistim... Taze fasulyenin cok faydasi oldu..

amaa bebeklerinde gazi olan anneler yapmasin simdilik kizim ayni gun kakasini yapamadi ve birazda huzursuzlandi da yavas yavas bu tur yemekleride yemege baslamaliyiz diye dusunuyorum bu tur vitaminleri almasi icin ama hala haslanmis fasulye ve nohutu pisirmeye cesaret edemedim oda 3. aydan sonra insallah :))

fasulyeden korkuyorum ben gaz yapacak diye hiç cesaret edemedim ama bulgur yemekten artık öğğğ geldi herşey bebişlerr için napalım

Herkesin ki parmak emio benim ki yumruğunu emiyor :) bi de midesi bulanıo elinin hepsini sokunca :) doktora söyledik müdahale etmeyin dedi şuan oral dönemdeler kendini böyle tanıtacak herşeyi ağzına götürebilir dedi engellemeyin motor gelişimini sağlıyor dedi .... Sonra zaten yapmıyacak dedi ... Ve istediğim kadar elini çekeyim emzik vereyim emziği eliyle itirip yumruğunu ağzına sokuo :)

aynenn öyle sanırım çoğu bu dönemde yapıyomuş bunu öğrendiğim iyi oldu aç mı bu çocuk diyodum abarttı bizimki iki elini sokmaya çalışıyo sonuç kusmuk heryerr:KK52:

Baya zaman oldu girmeyeli. Bugun 58 günlük olduk. Hala gaz için bir çözüm bulamadım :KK43: bir de cok huysuz ve sinirli bi kiz oldu bu ya

arkadaşlar bunun için geç mi kaldım bilmem ama pompa alsam sütüm artar mı sık sağarsam.bide kullanan arkadaşlar manuel mi elektrikli mi daha iyi hangi markayı önerirsiniz kullandıklarından memnun olanlar yazabilir mi ismini.ben çalışmıyorum yani evde fazlasını saklayım ilerde kullanırım diye birde arttır diye kullanmak için almak istiyorum hangisi bana daha kullanışlı olur ki

X