2014 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• kızımız geliyor

OY: 221 45,4%
  • oğlumuz geliyor

OY: 251 51,5%
  • ikiz kızlarımız olacak

OY: 4 0,8%
  • İkiz oğullarımız olacak

• ikiz; bir kızımız, bir oğlumuz olacak

• üçüzlerimiz olacak

OY: 3 0,6%

• Ankete Katılan
    487
kızlar nasılsınız...
ek gıdaya geçtik emzirmek ne kolaymış :KK37::KK37:
sizler neler veriyonuz ben şöle yazıyım
günde 3 öğün veriyom yarım çay bardağı şeklinde meyva yoğurt sebze olmak üzere
azmı çokmu bilemiyom :26:
gerisi emzirmeyle devam ebemize sordum oda anlamıyo gibi cvp verdi
biz yürütece biniyoz artık mama sandalyeside aldık çok rahat geldi bize

toplam 2 cay bardagini gecmicek sanirim ek gida aptamilin bi reklaminda duymustum

iyi aksamlar arkadaslar sizlere bir sorum olacak dogumdan sonra ilk adet ne zaman gördünüz ?? ben 07 ocakta dogum yaptım ilk adetim bugün geldi ama cok az kanamam var ve koyu kırmızı degil acık rengi sizce normalmi ??? aranızda benim gibi adet olan oldumu aslında ilk adet cok olur cok kanama olur diye duymusdum bende cok az ???

cnm ben sebze olarak havuç kabak patates pirinç irmik tabi az az öyle çok değil onu veriyorum şükür yiyo süzgeçten geçiriyorum.
meyvada kayısı şeftali muz acık acık veriyorum onuda yiyo
yoğurt verdim onuda sevdi yalnız mayalamasını bilmiyom validem yapmış ekşi olmuştu bugun tekrar yaptık yoğurt inşallah tutar tadı.
d vitamini çok nadir unutuyom demir damlasını vermiyom yerine pekmez
tabi bu yukardakilerini dr un tavsiyesi kendi kafama göre bişey yapmıyom büyüklerede danışmıyom çok abartılı oluyolar.
birde aralık annelerinden aldım tarifleri burası ilerlemeyince öyle işte cnm
hmmmm unutmadan mama sandalyesi çok işe yarıyo mutlaka alıştır :KK1: hayat kurtarıcı i

canım yoğurt yapmak çok kolay....ölçü ile yap ... mesela çay bardağı ile ölç sütü.. kaynat...serçe parmağını batır içine..süt sıcak olacak ama permağın acımayacak....... kaç bardak süt varsa o kadar çay kaşığı yokurt içine koy ve çırpma teli ile güzelce çırp....nerde mayalamak istiyorsan oraya koy..bir bez ile sar,,,, ben kaseye mayalıyorum. Bir borcamın içine kaseleri diziyorum çıptığım mayayı kaselere bölüyorum üzerlerini kavonoz kapağı ile kapatıp ketılda kaynattığım suyu borcamı yarıya kadar doldurup üzerlerini bezle örtüyorum.denemeni tavsiye ederim

iyi aksamlar arkadaslar sizlere bir sorum olacak dogumdan sonra ilk adet ne zaman gördünüz ?? ben 07 ocakta dogum yaptım ilk adetim bugün geldi ama cok az kanamam var ve koyu kırmızı degil acık rengi sizce normalmi ??? aranızda benim gibi adet olan oldumu aslında ilk adet cok olur cok kanama olur diye duymusdum bende cok az ???

Bende 9 ocakta doğum yaptım dün oldum ilk defa ama çok yoğun. .

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

canım ben 6 ocakta doğum yaptım 2.kez adet oldum.ilk adetimde çok kanamıştım hatta 3 kilo vermişim.ağrısı da bi o kadar çoktu

kizlaaar canlarim nasilsiniz :) uzun zamandir yoktum hepicinizi tek tek ozledim.biz iyiyiz cok sukur oglusum da iyi.topigi takip edemiyorum ama burasi benim icin bi baska.hey gidi gunler.sizi opuyooore kocaman.ozelden mesaj yazarsaniz facede arkadas olarak ekleselim mujuuuk :KK16:

biraz aradan sonra tekrar burdayım iyi olmanıza sevindim ALLAH sağlık versin bizde bayrama gittik gezdik şımardık geldik:KK1:hareketler iyice arttı huysuz bir bebek değil ama uyuma konusuna hala düzen oturmadı :KK50: bakalım bundan sonra ne yapcam:44: burda herkes birbirini özledi ama ikiye ayrıldık maalesef

biraz aradan sonra tekrar burdayım iyi olmanıza sevindim ALLAH sağlık versin bizde bayrama gittik gezdik şımardık geldik:KK1:hareketler iyice arttı huysuz bir bebek değil ama uyuma konusuna hala düzen oturmadı :KK50: bakalım bundan sonra ne yapcam:44: burda herkes birbirini özledi ama ikiye ayrıldık maalesef

hoşgeldin.
dişiniz çıktı mı canım

canım yoğurt yapmak çok kolay....ölçü ile yap ... mesela çay bardağı ile ölç sütü.. kaynat...serçe parmağını batır içine..süt sıcak olacak ama permağın acımayacak....... kaç bardak süt varsa o kadar çay kaşığı yokurt içine koy ve çırpma teli ile güzelce çırp....nerde mayalamak istiyorsan oraya koy..bir bez ile sar,,,, ben kaseye mayalıyorum. Bir borcamın içine kaseleri diziyorum çıptığım mayayı kaselere bölüyorum üzerlerini kavonoz kapağı ile kapatıp ketılda kaynattığım suyu borcamı yarıya kadar doldurup üzerlerini bezle örtüyorum.denemeni tavsiye ederim

cnm daha dün validemle yaptım aşama aşama gösterdi ilk deneme için çok güzel olmuştu :)
bi dahakine kendim yapıcam inşallah tutar

ahhh cnm ben hala olmadım 20 ocak ta doğum yaptım hala tık yok ama seninki normal olmalı belki çoğalır

hoşgeldin.
dişiniz çıktı mı canım

hoş bulduk :KK16:dişimiz daha çıkmadı herşeyi ağzına götürüyor görenler dişi çıkacak diyo ama o hareketi 3. ayından bu yana yapıyo zatren salya falan yok dişten değil diyorum bende bilmiyorum sizin çıktımı nasıl gidiyo

ben lohusa döneminden sonra hemen regl oldum hala düzenli bi şekilde oluyorum ilk olarak az kanama olmuştu sonraki ay yoğun oldu halsiz kalmıştım bi daha öyle yoğun olmadı normal seyrinde gidiyo

ahhh cnm ben hala olmadım 20 ocak ta doğum yaptım hala tık yok ama seninki normal olmalı belki çoğalır

kızlar benm kırkım çıktı adet oldum...sadece bir ay gecikti... tıkır tıkır da geliyo gününde.... herkes şaşırdı bana. olmaman lazım diye.. ama oldum valla..

Bende 9 ocakta doğum yaptım dün oldum ilk defa ama çok yoğun. .

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

bugün halen yogunlugu devam ediyormu canım ??? benimki halen az az geliyor sabah biraz cok gelir gibi oldu sonra yine azaldı googlede baktımda kadından kadına degisiyormus kimisi böyle az oluyormus ama benim dogumdan önce hic böyle az degildi ilk kez böyle oldu normalmidir sizce arkadaslar ???

normalmis adetimizin gec gelmesi yani emziren annelerde normalmis sende emziriyorsundur ozaman degilmi halen adet olmadıgına göre ??? ben cok SIK emziriyorum ek mamaya basladım ama biseye yaramadı yine aynı sekilde eskisi gibi halen hep beni emmek istiyor oglum ek mama veriyorum sanki doymuyor ardından yine beni istiyor....bu yüzden de adetim gec geldi ve yine ona baglıyorum ben kesin oglum SIK SIK emdigi icin böyle az adet gelmis olabilir....aslında ben gecen ay doktora bile gittim bakdırdım hormonlarıma felan FSH hormonum yüksek cıkmısdı doktorda adet olmayabilirsin daha gecikebilir demisdi 1 ay gecmeden dün oldum iste ama kesin emdiginden dolayı az geliyor...takip edecem bakalım bundan sonra insallah düzenli bir sekilde adet olurum ikinci bebek icin calısmalara baslıyorumda bu ay :) birkere adet olayım calısmalara baslicam demisdim korunmayı bırakcam demisdim :) eger bu adetse ozaman calısmalarada baslıyorum :)

hoş bulduk :KK16:dişimiz daha çıkmadı herşeyi ağzına götürüyor görenler dişi çıkacak diyo ama o hareketi 3. ayından bu yana yapıyo zatren salya falan yok dişten değil diyorum bende bilmiyorum sizin çıktımı nasıl gidiyo

çıktı çıkacak iyice belirginleşti sürekli eziyet halinde salya bizde de olmadı hala da yok cANIM. bazen omzumu falan ısırıyor baya yakıyor canımı.hem ilk üst dişleri çıkıyor minik tavşanımın

Son düzenleme:
normalmis adetimizin gec gelmesi yani emziren annelerde normalmis sende emziriyorsundur ozaman degilmi halen adet olmadıgına göre ??? ben cok SIK emziriyorum ek mamaya basladım ama biseye yaramadı yine aynı sekilde eskisi gibi halen hep beni emmek istiyor oglum ek mama veriyorum sanki doymuyor ardından yine beni istiyor....bu yüzden de adetim gec geldi ve yine ona baglıyorum ben kesin oglum SIK SIK emdigi icin böyle az adet gelmis olabilir....aslında ben gecen ay doktora bile gittim bakdırdım hormonlarıma felan FSH hormonum yüksek cıkmısdı doktorda adet olmayabilirsin daha gecikebilir demisdi 1 ay gecmeden dün oldum iste ama kesin emdiginden dolayı az geliyor...takip edecem bakalım bundan sonra insallah düzenli bir sekilde adet olurum ikinci bebek icin calısmalara baslıyorumda bu ay :) birkere adet olayım calısmalara baslicam demisdim korunmayı bırakcam demisdim :) eger bu adetse ozaman calısmalarada baslıyorum :)

2.bebek derken maşaallah

ben lohusa döneminden sonra hemen regl oldum hala düzenli bi şekilde oluyorum ilk olarak az kanama olmuştu sonraki ay yoğun oldu halsiz kalmıştım bi daha öyle yoğun olmadı normal seyrinde gidiyo

ne güzel düzenli bi sekilde adet olman...aslında ben ikinci bebek icin calısmalara baslamak istiyorumda aceba diyorum böyle az adet olmak cok az kanama olması normalmi ikinci gebeligi zorlasdırırmı kendi kendime kafama taktım simdi sonrada aman kanama ile kanamanın yogunlugu ile alakası yoktur herhalde sadece yumurtlamak önemli diyorum kendi kendime....adet olmuyorum diye kafama takıyordum :) simdi adet oldum bu seferde bu gercekten adetmi bu nasıl adet diyorum :KK43: adettir herhalde demi arkadaslar bugün halen az da olsa devam ediyor baska bisey degildir herhalde degilmi?

2.bebek derken maşaallah

evet :) tabi allah nasip ederse insallah birkere adet olayım ikinci icin calısmalara baslicam demisdim :) eger bu adetse artık korunmayı bırakcam :) allah ne zaman nasip eders ozaman olur insallah...2 bebek cok cabuk diye düsünüyorsan eger ben söyle düsünüyorum iki kardes arasında cok yas olmasın beraber büyüsünler istiyorum ayrıca 28 yasındayım cok yasım gitmeden allah nasip ederse birtane daha olsun diyorum ayrıca bende kan pıhtılasması var ve yas bu kan pıhtılasmasını tetikliyormus :KK43: daha önce bu yüzden bir düsügüm oldu yasım cok gecmeden birtane daha olsun istiyorum insallah....

evet :) tabi allah nasip ederse insallah birkere adet olayım ikinci icin calısmalara baslicam demisdim :) eger bu adetse artık korunmayı bırakcam :) allah ne zaman nasip eders ozaman olur insallah...2 bebek cok cabuk diye düsünüyorsan eger ben söyle düsünüyorum iki kardes arasında cok yas olmasın beraber büyüsünler istiyorum ayrıca 28 yasındayım cok yasım gitmeden allah nasip ederse birtane daha olsun diyorum ayrıca bende kan pıhtılasması var ve yas bu kan pıhtılasmasını tetikliyormus :KK43: daha önce bu yüzden bir düsügüm oldu yasım cok gecmeden birtane daha olsun istiyorum insallah....

allah gönlüne göre versin canım ne güzel ikiz gbi olurlar

hayırlısı olsun inşallah...

X