2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Kizlar bu arada bugun gezmek icin alisveris merkezine gittim soyle bir gratise ugrayayim dedim baktigim tek yer artik bebek urunleri bi baktim uni baby kopuk sampuan+islak mendili yeni doganlar icin 7.90n tl sonra almadim ciktim joker magazasina girdim ayni urun orda 17.90 tl jet hiziyla cikip gratisten 2 tane vardi ikisinide aldim ordada 15.90 dan indirmislr bilginiz olsun.almak isteeswniz eger

Eklentiler

• 20141112_201628.jpg
    20141112_201628.jpg
    2,6 MB · Görüntüleme: 100
canım teşekkür ederim inşallah öyle olacak bekleyecekler bizimle normal doğum şansımız da azaldı bu durumda ama ne olursa olsun en güzeli güzel şeyler dileyerek beklemek

niye azaldi ki kisa olunca daha kolay olmaz mi zaten asagidalar ben hep oyle dusunmustum o_O

merhaba.
bi indirim haberi paylasayim dedim. civil internet sitesinde lansinoh 2si 1 arada gogus pompasi 190 tl. normalde 250 260 tl. ben pazartesi aldim bugun geldi. kargo zaten bedava. paketleme vs cok iyiydi. size de haber vereyim dedim. dusunen olursa 2lo elektrikli pompa bu fiyata cok uygun.

gecmis olsun canim 26 haftadan beri adalat kullaniyorum sanci nedeniyle 1 gece hastanade kaldim 29 haftada kisalik basladi simdi evde yatistayim evet erken dogum riskimiz var ama dinlenip bol su icerek Kuzulari iceride tutacagiz sende gonlunu ferah tut
rahimde kısalık ne demek acaba ve nasıl farkediliyor bilgilendirirseniz sevinirim

Canım ben şaşırdım ne yiyeceğimi neler yiyorsun yemek olarak meyve olarak
Canım ben şaşırdım ne yiyeceğimi neler yiyorsun yemek olarak meyve olarak
canım ana yemek olarak ya baklagillerinden birini ya da et türü ,kesinlikle beyaz ekmek yok tam buğday ekmeği,meyve olarak ta senin seçtiğin 3 meyve orta boy olacak ,bide bu meyveleri biri sabah ara öğünde,biri öğle ara öğün,diğeri akşamla yatsı arasında,tabi yanında süt ya da yoğurt tüketiyorsun,hiç bir şekilde tatlı da yememiştim....canım benim çok detaylı yazamadım üstünkörü böyle özetledim çünkü şimdi biri çıkar canım çekti yemek adı yazmayın falan filan der,malum herkesin bünyesi farklı:KK35:

rahimde kısalık ne demek acaba ve nasıl farkediliyor bilgilendirirseniz sevinirim

Her gidisimde normal utrasonla olcuyor dr ama kisalma suphesi gorurse vajinal olcum yapiyor su an bebegimin kafasini kasiklarimda hissediyorum ayrica karnim normal hamilelere gore daha sagida duruyor her goren asagida bu bebik diyor

Kizlar bu arada bugun gezmek icin alisveris merkezine gittim soyle bir gratise ugrayayim dedim baktigim tek yer artik bebek urunleri bi baktim uni baby kopuk sampuan+islak mendili yeni doganlar icin 7.90n tl sonra almadim ciktim joker magazasina girdim ayni urun orda 17.90 tl jet hiziyla cikip gratisten 2 tane vardi ikisinide aldim ordada 15.90 dan indirmislr bilginiz olsun.almak isteeswniz eger
hadi ya ben tek şampuanı 12 tl ye aldım:KK62:

Her gidisimde normal utrasonla olcuyor dr ama kisalma suphesi gorurse vajinal olcum yapiyor su an bebegimin kafasini kasiklarimda hissediyorum ayrica karnim normal hamilelere gore daha sagida duruyor her goren asagida bu bebik diyor
bende acile ağrım var diye gitmiştim vajinal yaptı uzunluğun 33cm olduğunu söyledi ama kısalık var gibi bir şey söylemedi uzunluk normalde ne kadar olmalıymış acaba

sorumu cevaplayan arkadaşlarm teşekkür ediyorum alıntı yapamadım

babyforwe cnm çantanın kalitesinden memnun kaldın mı

kanaması olan arkadaşım Allahım şifa versin inşallah dualarımız seninle

bende acile ağrım var diye gitmiştim vajinal yaptı uzunluğun 33cm olduğunu söyledi ama kısalık var gibi bir şey söylemedi uzunluk normalde ne kadar olmalıymış acaba

Canim uzunluk 4 -5 olmali sende de hafif kisalma var dr bana uzunlugu soylemedi netten abuk sabuk seyler okuyup canini sikmani istemem dedi gunluk 3 lt su ic evin icinde dolasa bilir yemek yapa bilirsin ama yorucu yuruyuslerden uzak duracaksin dedi

Allah yardımcın olsun, kuzun vaktinde sağlıkla gelsin inşallah. Ben henüz ders dönemindeyim, bir yandan dersler bir yandan ödevler bir yandan da okuldaki derslerim (öğretmenim), ben de epey stres altındayım. Az kaldı diye sabrediyorum. Hepimiz kolaylıkla atlatırız inşallah bu dönemleri.

Ben de böyle bir şey yapmayı düşünmüştüm ama yapamayacağımı söylemişti buradan bir arkadaş. Çalışabilir raporunu aldıktan sonra normal rapor alamıyormuşsun. Madem hastasın izne ayrıl mantıgıyla. Ama ne kadar doğrudur bilmiyorum.
Kadın doğum doktorundan almadığın sürece sıkıntı olmuyormuş canım, ben de 35te aile hekiminden 5+5 şeklinde rapor almayı planlıyorum.

Canim uzunluk 4 -5 olmali sende de hafif kisalma var dr bana uzunlugu soylemedi netten abuk sabuk seyler okuyup canini sikmani istemem dedi gunluk 3 lt su ic evin icinde dolasa bilir yemek yapa bilirsin ama yorucu yuruyuslerden uzak duracaksin dedi
teşekkür ederim bilgi için hayırlısı olsun artık bebekler hep erken doğuyor 40 haftasını dolduran gebelik artık duymuyorum bile herkes erken doğum yapıyor allah herkese yardım etsin

Kadın doğum doktorundan almadığın sürece sıkıntı olmuyormuş canım, ben de 35te aile hekiminden 5+5 şeklinde rapor almayı planlıyorum.
sağlık ocağından alınan rapordan sonra tekrar rapor almak için bir gün çalışmak gerektiğini biliyorum yanlış hatırlamıyorsam

İyi dileklerde bulunan herkese teşekkürler :) çok şükür sıkıntılı bir durum çıkmadı kontrolde. Suyumuz artmamış ama azalmamışta. Dinlenmeye devam :) çok şükür ki dr heyet raporu vermiş yoksa çalışmak tam bir işkence. Oturduğum yerden zor kalkıyorum

teşekkür ederim bilgi için hayırlısı olsun artık bebekler hep erken doğuyor 40 haftasını dolduran gebelik artık duymuyorum bile herkes erken doğum yapıyor allah herkese yardım etsin[/QUOT

Canim arkadasimin biri bu gun sezeryanla dogun yapti 41 hafta oldugu icin onun 21. Haftada kisalik 2,5 du erken olacak cok riskli demislerdi sonra da bebiki getiremediler :) o yuzden ben hic sikinti yapmadim sende yapma rabbim koruyor onlari

aa öyle mi, iyiymiş o zaman, benim aile hekimim verir zorlamadan raporu. ben iki gündür kendimi kötü hissediyorum, o yüzden 35i düşünemiyorum. 32'de 5+5 yapsam o bile kâr bana :KK43:

sağlık ocağından alınan rapordan sonra tekrar rapor almak için bir gün çalışmak gerektiğini biliyorum yanlış hatırlamıyorsam
bunu da iyice öğreneyim ben o zaman :KK17:

Bu rapor konusu kurumdan kuruma degisiyor mu acaba? Bana 32.haftadan sonra ne raporu alırsan al dogum izni aktarman iptal oluyor dedi okul mudurum ve baska mudur tanidiklarda, hani hastaysan yasal iznin var doğum izni

Hemen hemen ayni cikmis degerlerimiz bana da diyet vermisti 2 hafta sonra dusmezse insülin veririm demisti, ama düşürmeyi basardim canim doktorum bile sasirdi sen diyetine harfi harfine uy seninkide düşer bence:)
İnşallah
Bende dikkat ediyorum
Beyaz ekmek yiyince firliyor
Yürüyüşe de basladim.
Evde cihazla olcuyorum ben günde 6 kez. Sende olcuyormuydun ?

canım ana yemek olarak ya baklagillerinden birini ya da et türü ,kesinlikle beyaz ekmek yok tam buğday ekmeği,meyve olarak ta senin seçtiğin 3 meyve orta boy olacak ,bide bu meyveleri biri sabah ara öğünde,biri öğle ara öğün,diğeri akşamla yatsı arasında,tabi yanında süt ya da yoğurt tüketiyorsun,hiç bir şekilde tatlı da yememiştim....canım benim çok detaylı yazamadım üstünkörü böyle özetledim çünkü şimdi biri çıkar canım çekti yemek adı yazmayın falan filan der,malum herkesin bünyesi farklı:KK35:
Çok sağol bilgi için. Bana da faydasi oldu.

aa öyle mi, iyiymiş o zaman, benim aile hekimim verir zorlamadan raporu. ben iki gündür kendimi kötü hissediyorum, o yüzden 35i düşünemiyorum. 32'de 5+5 yapsam o bile kâr bana :KK43:

bunu da iyice öğreneyim ben o zaman :KK17:
sizin ne zaman bitiyor 32.hafta doğum tarihlerimiz aynı galiba sat benim 18 nisandı dün doktora gittim 15 gün sonra gel rapor için dedi

X