2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Arkadaşlar hepinize günaydın :-) yahu ben ocak annesi değil 2014aralik annesiymisim.:) dun gece gene çok sancilandim ama enfeksiyona bağlı bir sıkıntı olacağını düşündüm geçmedi yalancı sancidir dedim geçmedi ve gittik eve en yakın acile oradaki ebe doğum başlamış 4cm acilman var dedi. Oradan teee adananın bir köşesindeki kendi doktorumuzun bulunduğu hastaneye gittik biz gelene kadar Dr ameliyatıyathaneyi ayarlatmis. Bebisim ters olduğu için spinalle sezeryane alindim. Sonra biraz ağrı sancı derken kuvezde kalacağını tahmin ettiğimiz meleğimiz haftasonu yapilan celestone sayesinde kuvezden yırttı babası kucagima getirdiğinde bütün acilarimi unuttum. Emzirdim sutum geldi çok şükür. Simdi bir kel bir fodul alışmaya çalışiyoruz. Basımda eşim ve kayınvalidem var yarin da kardeşim gelecek inşallah :-)
Bu arada bende adanadayim sen hangi hastanedesin drun kim

merhabalar...ben haftalardır sizleri okuyorum ama yazmaya hiç fırsatım olmadı kısmet bu güneymiş:KK66: ben Allah kısmet ederse 2. kızımı bekliyorum ilki 7 yaşında adı Berra ..ve sanırım en yaşlınızda benim:mad: kızımı kucağıma aldığımda 34 olcam. şu an 33.haftamdayım doğumum sezeryan olcak ocak 16 gibi nisa hastanesinde asiye hn.gidiyorum ilk doğumumuda yine 16 ocakta aynı gün aynı hastane ve aynı dr.da yapmıştım :KK70:varmı benim gibi ..isim konusunda coook kararsızım önerileriniz bekliyorum SELİN -ERVA-BEYZA -MİNA -YÜSRA bunlardan hangisi güzel sizce?
Ablacim hosgeldin.. eger isimleri yakin olsun dersen beyza derim ama geek yok dersen selin bana cok kibar bi isim gibi geliyor. Erva bana larvayi hatirlatiyor :) hosuma gitmiyor pek.. mina da hos ama herkes koymaya basladi..yusra da pek kulagima his gelmiyor.. benim fikrim bu yonde :)

Arkadaşlar hepinize günaydın :-) yahu ben ocak annesi değil 2014aralik annesiymisim.:) dun gece gene çok sancilandim ama enfeksiyona bağlı bir sıkıntı olacağını düşündüm geçmedi yalancı sancidir dedim geçmedi ve gittik eve en yakın acile oradaki ebe doğum başlamış 4cm acilman var dedi. Oradan teee adananın bir köşesindeki kendi doktorumuzun bulunduğu hastaneye gittik biz gelene kadar Dr ameliyatıyathaneyi ayarlatmis. Bebisim ters olduğu için spinalle sezeryane alindim. Sonra biraz ağrı sancı derken kuvezde kalacağını tahmin ettiğimiz meleğimiz haftasonu yapilan celestone sayesinde kuvezden yırttı babası kucagima getirdiğinde bütün acilarimi unuttum. Emzirdim sutum geldi çok şükür. Simdi bir kel bir fodul alışmaya çalışiyoruz. Basımda eşim ve kayınvalidem var yarin da kardeşim gelecek inşallah :-)
Gecmis olsun canim. Bebis saglikliysa hic onemi yok. Nasil bi anda oldu oyle yaa ☺

aşkolsun,elbette uyarıcaz birbirimzi,para kolay kazanılmıyorki,daha ucuzunu bilirsin tavsiye edersin,ben takılmam öyle şeylere :) az çok senide tanıyorum artık,iyi niyetle söylediğinin zaten farkındayım cnm ya,her zmn her konuda valla burda yeri geldi senden bile birşey öğrendim,gerçekten bak asla takılmadım,çok teşekkür ederim .
Yok canım benimki düşüncesizlikti, güle güle kullansın cicisini bebişin. Ben de yaptıracağım inş ama bebek doğsun öyle:) küpe bile takıcam kızımaa:))

Şu su gelme olayını hiç anlamıyorum ben, ilk doğumum olacak kısmetse. Su gelince hemen hastaneye gitmemiz gerekmez mi? Bebegin susuz kalması riskli değil mi? Sanırım su gelince her zaman sancı gelmiyo, bebek için tehlikeli degilmi?:KK64:
Kafamda deli sorular :confused::KK53:

Canım bazen sancılar sıklaşmadan su kesesi patlayabiliyor. Her doğum kendine özel su kesesi parladıktan sonra 24 saat süresi var, doktor gözetiminde olunca 48 saat de bekliyorlar. Bebek susuz nefessiz kalmaz, yola çıkıyor hazır artık Allah'ın izniyle.. Bebek için tehlikeli değil. Su temiz berrak gelirse doktorla haberleşirsiniz bazen kontrole bile çağırmıyor, sancıları bekle şu kadar saat sonra gel diyormuş. Su kesesi patlayınca da sık vajinal muayene iyi değil enfeksiyon riski var ama bunu doktorlar bilir zaten..

Evim her iki aile tarafina da cok uzak kaldigindam gelenin erken kalkmasina imkan yokki benim duvak mevkudumde de ayni seyi yasadik cunku.bide ozaman hava iyiydi actik kqpilari millet balkon salon holde oturdu herkes rahat rahat dinledi.simdi cok soguk kimse odadan cikmaz ya bide benim mevlutte esimin akrabalari salona gecti yayildi benim tarag hep disarfa kalmisti acayip zoruma gitmisti yine aynisi olur ne bilim tqdim kacsin istemiyorum hic
Canım en iyisi tenezzül etmemek:) benim evim de uzak bizimkilere. Kendi aileme kuran okutup toplayacağım kendi evimde yemekle kv kp de çağırırım, ama erkek tarafı akrabaları evime sokmak istemiyorum hep haset hep nazar ediyorlar. Bebeği merak edip gelecek olan da yok, yeni taşındım evimi öerak ediyorlardır:)) zor görürler.. Dağıtıp gidiyorlar Sonra benim ailem topluyor diye de evin içine ediyorlar:) gitsinler kvnin villasını kirletsinler heheheh:))
Kv yapmazsa sen de yapma tenezzül etme kendi tarafına arkadaşlarına dua okuturdun olur biter..

bende de aynı sorular :KK47::KK45::KK57: ben duş almadan şurdan şuraya gitmem :KK70:
Benim de en aklıma taktığım şey :) duş Alıp saçımı kurutmadan evden çıkmak istemiyorum :))

Canım eşin dırdır edecek diye bu kadar strese girmene üzülüyorum. Ne zaman doğuracağını sen bilemezsin ki, her şey plana programa göre gitmiyor. Üstelik sen zor günler geçirdin, hastaneye yattın oralarda günlerce. Yanında ailen yoktu, eşin son anda gelmedi mi bir günlüğüne? O olaydan sonra neyin dırdırını edecek? Umarım bu sadece senin düşüncendir, söylenecek olma ihtimali yani. Bu kadar işkolik olmamalı bir insan, senin ve bebeğinizin ona çok ihtiyacı var şimdiden sonra. Sen bir de bunun stresini yaşamamalısın. En çok kendimizi düşünücez bu zamanlarda ve bebişlerimizi tabi ki.
Ah sezinciğim doğru söylüyorsun ama huylu huyundan vazgeçmezse diye korkuyorum ben de:) inş ben abartıyorumdur..

hahahaha o nickteki 45 manisanin plaka kodu : )) yazdklarımdanda oyle sanmiş olabilirsin çunku yasima gore kafa olarak olgun biriyim ama gorsen bilirsin kuçuk oldgumu belli oluyr yani konuşmalardanda biliyolar hmn sen kuçuksun heralde diyolar
maşallah sana:)

Kızlar benimde bugün kontrolum vardı 32+3 bebek iyi dedi kilosunu sormayı unuttum. Kafası asagidaydi normal doğum gözüküyor suyu falan iyi dedi ama biz tüp bebek olduğumuz için riske girmeyi istemiyorum sezeryan olmayı düşün dedi.bende zaten normalden korkuyorum dedim ama siz olsaydınız ne yapardiniz kızlar ?
Canım hangisinde pişman olmayacaksanız hangisi içine siniyorsa ona karar ver. Sezaryan olacaksan da anne bebek dostu sezaryan çeşidi var onu araştır istersen..

kızlar 29 aralık sezeryan dedi doktorum çok heyecanlıyım üüüf acaba sağlıklımı acaba doğumda sıkıntı olurmu acaba kime benziycek falan filan
Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin bebişini:) bende de aynı heyecanlar var kime benzeyecek Saçlı mı saçsız mı Sarışın mı Kumral mı belki de esmer:)) renkli gözlü mü:) sağlıklı olsunlar da insan merak ediyor işte:))

Kizlar yaw bisey sorcam kil tuy olayini nasil hallediosunuz? Ben hayatimda agda yaptrmadim hep jilet.. Ve inanin jilet kullandgm halde 1 ayda bile cok az uzar. Tuysuzum yani.. Hic bi yerimde tuye tahammulum yok.. Ama artik zorlasti iyice malum yerlerin jiletlenmesi :) nasil yapiosunuz? Bide ben cikmayan oje surduruyorum tirnaklarima hep. Dogumda sakincali mi? Tirnagin gorunmmesi mi lazim?
Canım ben de senin gibi Tüysüzüm çok şükür ne bacak ne başka bir derdim var bikini Bölgesi'nden başka.. Orayı da ayna karşısı jilet ile halletmeye çalışıyorum. Ağda asla yaptıramam, bu şekilde idare edeceğim sanırım.. Bir Dr tüy dökücü krem ile vajinal bölgeye değmeden yapabilirsin..

Oje de shellac diyorsun sanırım protez Tırnak demiyorsundur? Ikisini de süremezsiniz, sezaryan olunca kazıyorlar bile. Ben de kürtaj olurken shelac vardı aameliyathanede hemşireler kazımıştı, tırnaklardan takip ediyorlarmış mecbur demişlerdi.. Bir Arkadaşımın da protezlerini söktüler..
Normal doğum olacaksan normal oje sür sadece, risk sezaryan anında aseton ile çıkarırsın hemen.

Kızlar slm şeker ölçümü yaptıranlar sağlık ocağında açlık kan aldırdıktan sonra hem tatlı hem tuzlu olarak minik kahvaltı yaptım. 1 saat sonrada eczanede tokluk şekerimi ölçtürdüm 138 çıktı. Normal sınırı nedir nette net bir bilgi bulamadım ve tatlı bişeyler yemiş olmam şekerimi etkilemişmidir
Canım tokluk şekeri 120 Olmalı. 120 nin üstü risk kabul ediliyor:
Kahvaltı da eşiğin şeker içerikli Şeyler de etkiler tabi şekerini yükseltir.. Ortalaman günlük değil normal doğru sonucu verir ayrıca günlük olarak bile yediklerin şekerini yükseltiyorsa azıcık dikkat et.. Zaten son haftalar :)

Canlar az once banyoda tabure kaydı popo ustu dustum dusa kabıne uzanınca yanlardan ıkı taraflı cıktı ben ıyıym sukur bebısım de hareketlı ama kızımdada dusmustum popoya hep bu popo bu olayı yasıyor esım cok @korktu ama bız ıyıyz :)
Çok geçmiş olsun canım 30 Yıldır düşmem hamileliğimde on kez düştüm banyoda merdivenden yolda vs.. Bu zamanlarda oluyor nedense.. Çok geçmiş olsjn..

merhabalar...ben haftalardır sizleri okuyorum ama yazmaya hiç fırsatım olmadı kısmet bu güneymiş:KK66: ben Allah kısmet ederse 2. kızımı bekliyorum ilki 7 yaşında adı Berra ..ve sanırım en yaşlınızda benim:mad: kızımı kucağıma aldığımda 34 olcam. şu an 33.haftamdayım doğumum sezeryan olcak ocak 16 gibi nisa hastanesinde asiye hn.gidiyorum ilk doğumumuda yine 16 ocakta aynı gün aynı hastane ve aynı dr.da yapmıştım :KK70:varmı benim gibi ..isim konusunda coook kararsızım önerileriniz bekliyorum SELİN -ERVA-BEYZA -MİNA -YÜSRA bunlardan hangisi güzel sizce?
Beyda nasıl? :) Serra da derdim ama o benim Kızımın adı heheh :)) Beyza mina selin güzel isimler canım..

Dogum yapacagım hast yakın bilindik bi kuruyemişcinin fabrika satıs yeri var.. Biz kuruyemişi falan hep ordan alırız böle taze olur el yakar bazen o kadar sıcak olur.. Orda tabi drajeler cıkolatalar kokumlar falan hep taze oluyo.. Doguma 1 hafta kala alsam .. Yada adamlara siparişi versem.. Ücretide versem.. Dogum yaptıgım zaman bana taze taze verseler.. Kardeşlerim tepsime koyup getirirler..
Yada ben ii üç gün önceden alayım.. Güsel bi keseye koyayım.. Sonra tül kurdela ile süsleyim ... Öle yapayım öle.. Bide kolonyagı tamadır.. Hast gelenler in olucak zaten
Taze alınacaksa hemen bayatlamaz.. Tepsiye koyup hava almadan streçleyip süslerseniz drajeleri vs bir şey olmaz bence.. Bence şimdiden hazır et al git gel Olmasın kafan rahat eder gözünün önünde./

daha önce paylaşıldımı bilmiyorum.Face ocak annelerinden 2 doğum daha oldu.Biri sabah doğdu 38 haftalıktı sanırım.onun günü belliydi çarşamba alınacak diye paylaşım yapmıştı zaten.Birinin sabah suyu gelmiş 36 haftaya yeni başlamış.iki bebişte 2500 gr mış.Biri normal biri sezeryan.Annelerdede sorun yok.
Allahım vatanına millletine ailesine hayırlı evlat olmasını nasip etsin.Sanırım ocak bebişleri biraz erkenci olacaklar o_Oo_O

Ayy maşallah bebeklerimize bahtları da güzel olsun Hoşgeldiniz Dünya'ya... Kimlerin bebekleri acaba :))

Annecim gece gece Bebiş gelmiş Dünya'ya hoşgelmiş bahtı tahtı güzel olur inş annesi Gözünüz aydın tebrik ederim :)

Yok canım benimki düşüncesizlikti, güle güle kullansın cicisini bebişin. Ben de yaptıracağım inş ama bebek doğsun öyle:) küpe bile takıcam kızımaa:))

Canım bazen sancılar sıklaşmadan su kesesi patlayabiliyor. Her doğum kendine özel su kesesi parladıktan sonra 24 saat süresi var, doktor gözetiminde olunca 48 saat de bekliyorlar. Bebek susuz nefessiz kalmaz, yola çıkıyor hazır artık Allah'ın izniyle.. Bebek için tehlikeli değil. Su temiz berrak gelirse doktorla haberleşirsiniz bazen kontrole bile çağırmıyor, sancıları bekle şu kadar saat sonra gel diyormuş. Su kesesi patlayınca da sık vajinal muayene iyi değil enfeksiyon riski var ama bunu doktorlar bilir zaten..

Canım en iyisi tenezzül etmemek:) benim evim de uzak bizimkilere. Kendi aileme kuran okutup toplayacağım kendi evimde yemekle kv kp de çağırırım, ama erkek tarafı akrabaları evime sokmak istemiyorum hep haset hep nazar ediyorlar. Bebeği merak edip gelecek olan da yok, yeni taşındım evimi öerak ediyorlardır:)) zor görürler.. Dağıtıp gidiyorlar Sonra benim ailem topluyor diye de evin içine ediyorlar:) gitsinler kvnin villasını kirletsinler heheheh:))
Kv yapmazsa sen de yapma tenezzül etme kendi tarafına arkadaşlarına dua okuturdun olur biter..

Benim de en aklıma taktığım şey :) duş Alıp saçımı kurutmadan evden çıkmak istemiyorum :))

Ah sezinciğim doğru söylüyorsun ama huylu huyundan vazgeçmezse diye korkuyorum ben de:) inş ben abartıyorumdur..

maşallah sana:)

Canım hangisinde pişman olmayacaksanız hangisi içine siniyorsa ona karar ver. Sezaryan olacaksan da anne bebek dostu sezaryan çeşidi var onu araştır istersen..

Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin bebişini:) bende de aynı heyecanlar var kime benzeyecek Saçlı mı saçsız mı Sarışın mı Kumral mı belki de esmer:)) renkli gözlü mü:) sağlıklı olsunlar da insan merak ediyor işte:))

Canım ben de senin gibi Tüysüzüm çok şükür ne bacak ne başka bir derdim var bikini Bölgesi'nden başka.. Orayı da ayna karşısı jilet ile halletmeye çalışıyorum. Ağda asla yaptıramam, bu şekilde idare edeceğim sanırım.. Bir Dr tüy dökücü krem ile vajinal bölgeye değmeden yapabilirsin..

Oje de shellac diyorsun sanırım protez Tırnak demiyorsundur? Ikisini de süremezsiniz, sezaryan olunca kazıyorlar bile. Ben de kürtaj olurken shelac vardı aameliyathanede hemşireler kazımıştı, tırnaklardan takip ediyorlarmış mecbur demişlerdi.. Bir Arkadaşımın da protezlerini söktüler..
Normal doğum olacaksan normal oje sür sadece, risk sezaryan anında aseton ile çıkarırsın hemen.

Canım tokluk şekeri 120 Olmalı. 120 nin üstü risk kabul ediliyor:
Kahvaltı da eşiğin şeker içerikli Şeyler de etkiler tabi şekerini yükseltir.. Ortalaman günlük değil normal doğru sonucu verir ayrıca günlük olarak bile yediklerin şekerini yükseltiyorsa azıcık dikkat et.. Zaten son haftalar :)

Çok geçmiş olsun canım 30 Yıldır düşmem hamileliğimde on kez düştüm banyoda merdivenden yolda vs.. Bu zamanlarda oluyor nedense.. Çok geçmiş olsjn..

Beyda nasıl? :) Serra da derdim ama o benim Kızımın adı heheh :)) Beyza mina selin güzel isimler canım..

Taze alınacaksa hemen bayatlamaz.. Tepsiye koyup hava almadan streçleyip süslerseniz drajeleri vs bir şey olmaz bence.. Bence şimdiden hazır et al git gel Olmasın kafan rahat eder gözünün önünde./

Ayy maşallah bebeklerimize bahtları da güzel olsun Hoşgeldiniz Dünya'ya... Kimlerin bebekleri acaba :))
Ay canim ya sen boyle konusunca icim ferahladi.. keske yakinimda sen gibi burdaki arkadaslar gibi insanlarolsa..

Oyy maşallah Allah analı babalı büuütsün çok sevindim

Ayyy canim gozunuz aydin. Rabb'im saglikla buyutmeyi nasip etsin insaallah. Sutun de gelmis hemen masaallah.. iyi ki de ciger gelistirici vurulmussun. Darisi da bize olsun en hayirli zamanda. Uygun oldugunda ayrintilari da bekliyoruz senden, bebisin kac kilo vs..

Ayy apansız geliyorlar artık. Neyseki bir sorun çıkmamış. Gözünüz aydın. Güle güle büyütün insallah

ilginç geldi vallahi :KK70: e sen karnında onun tekmelerini severken iyi ama o da babası. inan ben isterim ki eşim evlatlarını herşeyin üstünde tutsun en kıymetlisi olsun. çünkü doğurduğum çocuğu kendi canımdan kıymetli görüyorum .
bence hiç kıskanma hamilelik depresyonundayız şuan ben de başka şeyleri kafaya takıyorum mesela eşimle aramızdaki söylemesi ayıp cinsel ilişkiyi epeydir sonlandırdık aramızda çocuk var diye bi garip hissediyoruz kendimizi o yüzden yapmıyoruz. üstüme çok titriyor. peki doğduktan sonra beni halen anne olarak görmeye devam eder mi eskisi gibi olur muyuz diye beynimi kemiriyorum :KK70:
Ki kesinlikle öyle
Selam kuzucuklarımm dogumlar başlamıs sanırım. Bizde hala tık yok.:anneadayı:. Doruk oda hapsini çok sevdi:KK55:. Bu hafta sonu calısamaz raporu alıp evimin kadını allah ızın verirse cocugumun anası olacagım:KK45::KK45::KK45:
Ayy çok heyecanlı :)

sezin_uk sezin_uk sezincim görüşemiyoruz hiç. telefonun bozukmuş geçen haftalarda.
Nasılsın iyi misin. Adin'imiz nasıl?
Bakıcı işi ne alemde?
Ve en önemlisi ne zaman izne çıkacaksın şafak kaç? Şu iki gündür o kadar kötüyüm ki; aklıma hep sizler geliyorsunuz. Nasıl devam ediyorlar işe gitmeye diye.
Allah kolaylık versin.
Larkincim canım, idare ediyorum işte ne yapayım. Adin tam bir kuduruk oldu, özellikle işteyken sağlı sollu mideme mideme çalışıyor. Tepikcan mustafamıza rakip çıktı diyebilirim. :)
Bakıcı işini hallettik, karşı apartmanımızda oturan bir hanımla anlaştık. Bu sefer eşli olarak görüştük, çay içmeye geldiler bize. Eşi de fabrikadan bildiğim biri uzaktan da olsa. Çok tatlı bir aile, iki yetişkin oğulları var. İnşallah her şey yolunda gider, eşimle benim çok içimize sindi. İzne 31 aralıkta çıkıyorum, tam 20 gün kalmış. Sen tabi bana göre çok ileridesin ama ben de çok süper değilim akşamı zor ediyorum. Akşamları koltukta uyuyup kalıyorum. Sabunlar masanın üstünde kurdeleleri bağlanacak öyle duruyor.
İki akşamdır da mesaiye kalıyorum, bugün de kalıcam artık son. :mad:
İki gündür kötüyüm dediğin ağırlaşmak anlamında di mi? Aman kötü bişey olmasın da!
Doğum tarihiniz belli oldu mu bu arada? Kaçırmış olabilirim ben sanırım. o_O

cnmmm kıyamammm ya rabbim senide evladınıda korusunnn güzel kardeşimmm

Günaydın hanımlar

Dün acile gittik öğlen, sağ kalçamın ağrısı tavan yaptı adım atmayı bırakın ayağımı sürüyemiyordum bile, acilde şansıma benim dr vardı, nst de sancı çok azdı doğurmuyorsun dedi:) fizik tedaviye gönderdi, hemen muayene oldum inceledi epey dr, bağ dokuların zayıflamış hamilelikte sık görülüyor ama doğumdan sonra geçmezse mutlaka gel dedi, jel yazdı sabah akşam sürücem, sonra acile geçtim serum taktırdı dr çok rahatladım geçmeyen baş ağrım geçti kalça ağrım geçti şimdi hafif var

Kalça ağrınızı ihmal etmeyin çekmek zorunda değilmişiz kızlar

guzel anneler merhaba.benı merak ettgnzı bıldgm ıcın habersız bırakmak ıstmyrm.daha bugun kendme geldım.spınal sezeryan oldum hayatmda yasamadgm bas sırt agrısı cektım.daha bugun gozumu actm.sıze tavsıyem ıyı dusunun herkse olmuymus ama ben mahwoldum.moral bozklugu ustne eklendı.allah kmsye yasatmasn.kızımda daha ıyıye gdıymus cok sukur.allah hepnzdn razı olsun.anne sutyle beslenmeye baslams ogutmusde.sut sagyorum dewamlı
Canım benim bende spinal oldum dediğin ağrılar olmadı bende, sadece kahve içmek yetmiyor ilk gün başını sağa sola çevirmeyeceksin ve çift yastıkla yatacaksın bir ay, sütün bol olsun inşaallah
slm kızlar,az evvel kontrolden geldik,dr um hani hep iri iri diyordu da tombul tombul gözümü korkutuyordu ya,bugün bebeğim 2 hafta da ala ala sadece 175 gr almış :KK43: nazar değdirdi galiba bu kadın oğluşuma,2335 gr. dı bugun 34+2 idik,bu seferde bu bebek çok uzun boylu dedi yine kafam karıştı,47 cm di bugun,daha 5-6 hafaya kdr bu çocuk 56 doğmasın,ayy aldıklarım elimde patlıcak giydiremicem o zmn,doğum şeklini sordum,deidm ben normal doğum yapmak istiyorum,mümnkünmü dedim,bebeğin kafa aşağıda doğum şeklini almış şuan herşey normal gözüküyor ama daha çok erken dedi,36.haftaya kontrole gittiğimde nst ye girmemi istedi,37 de ise çatı muayenesi yapıcam dedi,eğerki dedi o sınavdanda geçersen artık dedi 22 ocağa kadar ağrılarının sancılarının gelmesini bekliyeceğiz dedi,havadisler böyle işte kızlar :KK31:
ayy senin dr da kilosu olmasa boyuna bir şey diyor maşaallah annesi kuzuna, doğum şeklini konuşman iyi olmuş canım
bebegmı daha kucagma alamadım.o ıyı olsunda beklerim.bugun 5 gun oldu yogun bakımda kuvezde.hergun gdıoruz yanına sut goturuyoruz.allahm en kısa zamanda hayırlısyla kucgma almayı nasıp etsın.ama bırı bna anlatsn sızın genel durumunzu merak edyorum
inşaallah canım inşaallah bir an önce sağlıkla kavuşursunuz yavrunla
sorma canım öyle gerçekten

benim kalçam geçen pazardan beri berbat
yürüyemiyorum ağrı giriyor her adımda decavit ve feramat dışında birşey kullanmıyorum canm dr son zamanlar normal bunlardedi

Hayirli haberlerle gel inşallah.

Utandım simdi ben zaten normalde calisirken sabah kalkmakta zorlanan bi insandim eminimki hamilelikte kalkamazdim.sizin özellikle bu zamanda calisanlara hayranim zaten,hem is hem ev hem bebek çok zorr size alkis valla :-)

Bende tlf yanina almiyorum dun gece Esim tlf almiyonmu diyo yok dedim hiçte uykumu bolemem.illa msj mail falan geliyor hiçte ugrasamam bide bankaların gereksiz aramalariyla.iyi boyle.simdi uyuduk uyuduk :-)
keşke canım yaa rabbim hepsinin gönlüne merhamet versin ki anlasınlar bizi

canım gayet iyi kilosu bebişinin çok kilolu da iyi değil zor doğum olur diyor drum benim hem çok kilo da iyi değilmiş

maşallh canm bebişlerinize[/QUOTE]

canım dün benim dr serum taktı fizik tedaviye gönderdi jel yazdı rahatladım yani çaresi varmış çekme sende

bunlarda benim çalışması biten kolonyalarım
ve çalışması devam eden kapı süsüm eşimle ikimiz birlikte el emeğimiz sonucu oluşturduk hepsini aşkla:nazar::KK37::confused:
Eki Görüntüle 1330255 Eki Görüntüle 1330256 Eki Görüntüle 1330257 Eki Görüntüle 1330258
ayyy çok güzeller canım bak yaptın kapı süsünü ellerinize sağlık bayıldım:)
selam annişkolar. telde bi sorun var giriş yapamıyorum. şifre yanlıış diyo :) ben de o yüzden sadece okuyorum. ctesi randevumuz vardı 3 kilo olmş oğlşm. kafası da 1 hafta önden gidiyomş. bi de dün benim dana oğlum anneciğine şaka yaptı. kıpırdamadı. kaskatı kesildi kaldı. çok korktum sabahı sabah ettim kıpırdasın diye neler yaptım yok.. sabah da hemmen dru aradı gel dedi o da anneciğimle düştük yollara nst ye bağlandık bişi cıkmadı. sora dr beni ultrasona aldı. dr teyzesini görünce hemen el salladı benim danammmm :KK70: annanesine uzunyol tecrübesi yaptırmak istedi zahir(adapazarından izmite :KK70: 40 km) tabi bu arada kocişim de (bay panik) 25 kez aradı yazık. doğursam napacak merak ediyorum. bi de aşırı duygusaallaştım ben herşeye ağlıyom. burda yazılanları okuyrm ağlıyorm. bişi izliyorm ağlıyorum. kapı calıyo yerimden kalkıp acana kadar 15 dk geciyo bi daha basıyolar zile ona bile ağlıyorum :KK70:galiba oğluşum da anasına bi ders vermek istedi ikide bi ağlayıp beni strese sokma mjı verdi bana hihihi yerimmm. hepinizi de öpüyorummm.

maşaallah canım yavruba

Sevdacım şu doktorlara uyuz oluyorum en ufak kötü ihtimali bile paylaşıp huzursuz ediyorlar, çok şükür gittiğin doktor rahatlatmış seni gözün aydın canım..

Günaydın canım haber yol inş sağlıkla kucağına almıştır o da, zaten üç bebişle yazması çok zor olur.. Sen nasılsın bu arada?

Heheh teşekkür ederiz teyzeleri, ne cicilerimiz var daha:) sağlıkla oğluşunla kavuşursun inş..

Allah insaf versin böylelerine, ne diyeyim..

İkrts ve babyforwe, doktorun cinsiyeti bence bu durumlar hiç alakalı değil, benim doktor da erkek ve kocam yanımızda olursa girecek inş:) hatta Bebeğin başı geldiğinde ilk biz dokunalım karşılayalım diyorum ama bizimkinin tipi kayıyor:)) yabancı ellere değil de bizim elimize doğsa keşke ve de ebesi biz olsak:)) şimdilik doğuma girmeye ikna edebildim:) bence çok güzel olur inş..

Canım bir iki ay ilaçsız atlatmaya çalıştım süründüm geçti başladı geçti başladı vs derken antibiotics ile atlattım sonunda, sen de ihmal etme ve korkma. Doktor kontrolünde alıyoruz sonuçta..

Âmin canım hep birlikte sağlıkla inş :) ben de cicilerini bakıp heyecanlanıyorum :))

Bacak aranda ağırlık givi bir şeyse belki bebek aşağı inmiştir ama bu dönemde doktor tüm ağrılara normal diyor.. Çok geçmiş olsun..

Babyyy ben yazana kadar herkes Yazmış ama gel kaynanaları değiştirelim sen benimkini al ben seninkini:)) yok seninkini vermesen de olur benimkisni alsan da kâfi:)) ince düşünmeleri torununa Önem vermeleri inan büyük Kıymet.. Kadına gıcık olsan da bu yönü çok gizel seni rahat ettirir ilerde.. Temizlik konusunda da en doğrusunu yapmışsın, hiç Düşünme bile..

Acımaz canım sen rahat ol yeter.. Derin nefes al gevşe oh mis :)

Canım ben sadece yenidoğan kıyafetleri ve ilk giyeceği iç çamaşırları vs yıkayabildim havlusu Penye battaniyesi ile birlikte. Onun dışında yıkayamadım malesef her Şeyini yıkayanlara çok özendim. Ana 3-6 6-9u da yıkamaya gerek yok gibi sonuçta bebek doğunca dışarıdan ALINAN şeyleri yıkamasan da giydireceğiz paletli vs ise.. Halim olmadığı için yapamadım kısacası:) sen de kendini zorlama iki Bebişle..

Ben çok etkileniyorum öyle şeylerden hiç izleyemem sanırım..

Selim ayaz bence daha güzel.. Inş gönlünüze göre bi isim olur..

Göktuğ çok sert ve söylemesi zor isim bir de lisede böyle bi Sapık arkadaşım vardı heheh Göktürk koymayın yaaa:))

Biz ilimiz Gereği hem Amerika hem tr de yaşıyoruz canım şu an Amerika dayım, doktora tembihleyemedim zaten adam anlamaz herhalde böyle şeyden inş bir dahaki randevuya Kocamla gideceğim..

Canım babyforwe nin de ağrıyordu benim de ağrıyor hep aynı yere yatıyorsan ondan olabilir y da oğlunu kucaklayıp Ağırlığı tek tarafa veriyotsan... Çözüm bulamadım bol yastıkla yatıyorum sağ kalçam felaket :KK43:

Ah eflalim koca aynı koca olunca çalışmak da çözüm değil:) gene paranı harcarmayacak onun kompleksi ile uğraşacaksın vs vs adam kendi parası diye sizden kısmıyor ki onun paraya bakış açısı öyle olduğu için senin çalışıp kazandığın para da aynı kriterde olacak ve Eşek gibi yorulduğunla kendini erkek gibi hissettiğinle kalacaksın.. Kocan şu anda evine ekmek getiriyorsa onun bile kıymeti kalmayacak ekmeğimi de kendim kazanıyorum diyeceksin:)) bir de işyerinde patron eleman müşteri ağzı haseti vs çekeceksin, bebeklerini bırakmanın vicdan azabı da cabası..

Oh ellerine sağlık her şeyi büyük kıyafetleri yıkama diyecektim ama yapmışsın bile Allah kolaylık versin ...

canım benim bebeğe dair ilk aldığım Şeyler hep Süslü şeylerdi:)) ihtiyaçları sona kaldı:) huy demek ki:) dualarımız seninle inş doktorlar sana stres yaşatmayı bırakırlar artık..

Hoşgeldin canım biz de Pınar dan sonra doğum yapan olmadı haberi gelen yol en azından.. Ini bebeğin sütünü de iciyorsa maşallah ona kısa zamanda toparlanacak sen de kendini toparlamaya bak ki Bebeğin geldiiindr dinlenmiş ve güçlü olasın :)

Canım doktorun her detayı seninle paylaşmanı artık yaa aa sağlıklı bebek desin seni rahat ettirsin bi ara benim bebeğim bi hafta öndeydi doktorum mrssuperfine a söylenmeyecek stres yapıyor diye not almış canım benim o günden sonra stres yapmadım demekki önemli bir şey değil diye.. Bir de bana da senin bebek iri olacak Demişti bir doktor ama inanmadım hiç çünkü ailemizden en üyük bebek 2700 neyse zamanla iri olmadığı da çıktı ortaya.. Bunlar sadece yaklaşık tahmini ve ortalama ölçümler... Lütfen bu kadar takılma :)
haklısın canım sonuna kadar:)
Merhaba kizlar Bugun yine bisey okudum paylaşım dedim.. mumkunse dogum doktorunuzu erkek cocuk doktorunuzu kadin secin diyor. Kadin jinekologlar genelde sezaryen yanlisi olurlar yaziyor bir arastirmaya gore; cunku onlarin da cogu birer anne evleri vs var normal digumla saatlerce ugrasmak yerine 20 dkda sezaryen yapiolar yaziyor. Cocuk doktirunda ise kadinlar daha vicdanli ve yumusak olduklarindan merhamet duygulari daha yogun oldugundan bebeginize daha sevkatle yaklasir ve anne anneyi anlar yaziyordu. Enteresan bi arastirma geldi paylasim dedim. Benim doktorum da erkek ve cok memnunum. Her kontrole esim de geliyor. Doguma da gircek inşallah doktorumuz cok guzel bi deneyim yasayacgimizi soyluyor boylece.
Bunun disinda hep hafta donumumuz ctesileri bizim. Ilk defa persembe gidicez kontrole.. kg alimini merak ediyorum. Persembeden ctesiye bikac yuz gr fark edermiydi sizce daha lopik lopik duysaydim oglumu
doğruluğuna inanıyorum bu durumun
selam kızlar.. hastaneden geliyorum ve canım çok sıkkın.. :KK43: bebeğim şu an 33+6 haftasında kilosu 2300.. dr haftasına göre 3 hafta kadar ilerde kilosu, böyle giderse sezeryan olur dedi :KK43:( bana normal gibi geliyo kilosu oysaki.. :KK43:( sizin bebişler benim haftamda ne kadardı?

Kızlar ultrason kağıdından anlayan var mı?

canım kilosu gayet normal ultrason kağıdındanda belli için rahat olsun

X