2019'da ikiz annesi olacak anneler beni yalnız bırakmayın :)

Kızlar bişey sormak istiyorum. 2 gün önce kızlarım 33+2de doğdu ama küvözde kalıyorlar. Süt gelmesi için süt kanallarını uyar demişti hemşire. Süt geliyor ama bebeklerimi emzirmiyorum. Ne yapmam gerekiyor biliyor musunuz
Gozun aydin hayirli olsn canim sag mutlaka onu biberonla veriyorlar kuvozde kucukse sen emziremezsin orda hijyen acisindanda cikarmazlar kuvoz icinden. 2 hfta sut tasidik bizde. Sagmakda uyariyor anne sutu alms olsn minikler🙏💞

Güzel isimler maşallah prenslerine:)
Senin neydi isimler canim unuttum vala konusuyodk bi ara😊 Ahsen ve Deren bizim kizceler😍
yeni doğum yapan arkadaşlar bebekleriniz hayırlı olsun allah bahtlarından güldürsün acaba hastaneye hangi mamayı götürdünüz giderken bir de hastane çantasına neler koydunuz süt pompası falan çok lazım oluyor mu
Sut pompasi aldiysan yanina al canm yoksada hstanede verir sanirim onlarda oluyo bebeklr ememiyor getiremiyor erken dogmda sut de hemen gelmeyebilir. Ben eve gelip dus alinca anca gelmsti. Mamayi hastsnede veriyorlar altini bile temzleyip getiriyorlar bez bile harcanmiyo cok😀 erken dogmlrda premature mama kullaniliyo dr ne uygun gorurse kafana gore alma derim:KK66: il kay aptamil prematil kullandik biz cok zor bulunuyo

Mamayı onlarmı hazırlı
Senin neydi isimler canim unuttum vala konusuyodk bi ara😊 Ahsen ve Deren bizim kizceler😍
Sut pompasi aldiysan yanina al canm yoksada hstanede verir sanirim onlarda oluyo bebeklr ememiyor getiremiyor erken dogmda sut de hemen gelmeyebilir. Ben eve gelip dus alinca anca gelmsti. Mamayi hastsnede veriyorlar altini bile temzleyip getiriyorlar bez bile harcanmiyo cok😀 erken dogmlrda premature mama kullaniliyo dr ne uygun gorurse kafana gore alma derim:KK66: il kay aptamil prematil kullandik biz cok zor bulunuyo
yor bızmı hazırlıyoruz Kaynamıs sogumus su gerekıyor normalde degılmı Ben doktor mama vermesede verecegım ıkız olunca yetecegını düşünmüyorum sütün

Masallah suphanallah canim😍 sen bi gun sora hastaneden nasi ciktin ya 2 gece kaldm 3. Gun zor ciktim😀😀 gazi 2. Gun aksam anca cikarnca mahfolmstm oyle zor gcti ki ilk cocuk olsa bida dogum dusunmezdm sanirim allaha sukur 2 dogurdum🙏🤣
Özelde 1 gün tutuyolar canım.Doktor sabah geldi çocuklar ve sen iyisin dedi taburcu etti 😁 Keşke ben de 2 3 gün kalabilseydim hastane daha rahattı 😂

En son 2600 gr a 2800 gr dı doğumdan 6 gün önce. 2900 gr ve 2650 gr doğdular.
Masallah :)
Ikiz anneleri doğum yapanlara hayırlı olsun sağlıkla buyutsunler bebeklerini. Benim gibi sırada bekleyenlerinde Allah yardımcısı olsun Kizlar. Sağlıkla kucagimiza alalim inşallah.ikiz gebeliklerde ikili tarama testi yapılmıyo sonucun yanlış çıkması olasılığı ile. Dün kontrolüm vardi. Doktorum verifi fetal dna testinden bahsetti. Yurt dışında yapilan bi test olduğu içinde biraz pahali. Kizlar siz hangi testleri yaptırdınız yaptırıp yaptırmamak konusunda kararsizim. Tüp bebekle tek yumurta ikizlerine hamileyim buarada. Hepinize şimdiden tesekkurler
12. Haftada ense kalinligi- burun vs bakilmasi onemli; benim o sonuclar iyi cikmasina ragmen o fetal dna testi yaptirdim, evet pahaliydi ama deger bence...
Sonra da detayli ultrason oluyor 20. haftada baska da bir sey yaptirmadim.

Gozun aydin hayirli olsn canim sag mutlaka onu biberonla veriyorlar kuvozde kucukse sen emziremezsin orda hijyen acisindanda cikarmazlar kuvoz icinden. 2 hfta sut tasidik bizde. Sagmakda uyariyor anne sutu alms olsn minikler🙏💞
Teşekkür ederim 🙏🏻 süt sağmayı çok denedim ama damla gibi çıkıyor sağamıyorum sanki bebeklerim için süt isteseler veremem diye korkuyorum 😔

çol
çok teşekkürler

Mamayı onlarmı hazırlı

yor bızmı hazırlıyoruz Kaynamıs sogumus su gerekıyor normalde degılmı Ben doktor mama vermesede verecegım ıkız olunca yetecegını düşünmüyorum sütün
Canım hastane mamayı hazirliyo önce. Ardından gün içinde yakının biberonu götürdüğünde onlar her defasında hazırlayıp veriyolar siz içiriyorsunuz. Benim doğum yaptığım özel hastane ve sonrasında bebeğimi yatırdığımz hastane de bebelac gold kullanılıyordu ben de ondan alıp kullandm

Bizimkiler de Asel-Nisa :)

yeni doğum yapan arkadaşlar bebekleriniz hayırlı olsun allah bahtlarından güldürsün acaba hastaneye hangi mamayı götürdünüz giderken bir de hastane çantasına neler koydunuz süt pompası falan çok lazım oluyor mu
Mamayı 2 kez hastaneden verdiler sonra ben mamayı bıraktırdım doktorumla konuşup, anne sütüne devam ettim. Hastane çantasına 4 er kat kıyafet koydum kızlara, süt sağma mak. Biberon., bez, ıslak mendil, yedek 2 battaniye, kendine 3 kat gecelik, terlik, depend, hasta bezi, alt açma, çorap, hırka ki ameliyattan sonra çok üşüdüm. Bolca iç çamaşırı. Aklıma bunlar geliyor. Süt sağmayı muhakkak al yanında bulunsun.

Selam kizlar bende 33+4 haftalik hamileyim.oğlum 4 hafta kadar önde gidiyor kilosu 2.300.endişeleniyorum 4 hafta normalmı doktor iri bi bebek olacak diyor ama içim rahat etmedi

Bizim de Ahsen Asel 'di. Asel nisa oldu baba isteğiyle:))

X