2020 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    313
Amin canım insallah .
Bilmiyorum Bahar ben 20 gundur sut yogurt yumurta peynir diyetindeyim . Ve oglum hala öyle. Yani sürekli sallamasam durdurmasam gündüzde krize griiyor . Yani gaz alerji doktorların klasik tavirlari . Bence kolikligi benim bebegin huyundan suyundan bu huysuzlugu .
Boz diyeti işe yaramıyor demek ki bize de doktor dedi yani kolik ve huysuz dedi sana tavsiyem bir kehribar kolye tak

Olabilir ama her az uyku düzensizlik illa açlık degil. Bir çok sebebi olabilir. Ufak ufak şekerlemeler enerji verebilir. Damakları kasınabilir, sıcaklayabilir. Yada hiç biri canı öyle istemiş senle olmak isteyebilir. Biz anneler aklımıza hemen hep aç geliyor, ve bu bizi çok üzüyor. Bende iki gündür oglumla uğraşıyorum. 2 yaş sendromundan yemek yemeyi dahi reddediyor. Ben ise yemek yesin öyle ağlasın öyle hırçın laşsın istiyorum. Ama malesef olmuyor.beni üzüyor bu sabah üzülmicem açsa aç elbet yiyecek dedim. Ve başaramadım ağlama krizine girdim. Ve oda ağladı aldı kuru ekmeği yedi kendime kızdım. Çocugu kötü etkiliyorum diye.
baharcigim o kadar mantikli, sakin ve pozitif bir insansin ki sakın kendine kizayim deme. taş olsa çatlardı dediğimiz durumlar var elbette etkilenir her insan. iki küçük bebek. Allah yardımcın olsun. çok güzel idare ediyorsun. sakın kendini üzme. ❤❤❤❤

Kızlar bu gece az ve düzensiz uykunun aç olmakla alakası var mıdır sizce?
ahh bir konuşsalar, dertlerini anlatsalar. huyu olabilir, uykuyu sevmiyor olabilir, gazi olabilir hersey olabilir yani. hiç mama verdin mi? veriyorsan bir gece yatmadan önce ver bakalim nasil uyuyacak?

Anne olmak ne zor ya. 2 yaş sendromu cidden çocukları çok değiştiriyor. İnşallah zaman geçsin düzene girer yemesi. Ama işte geçene kadar da bizden götürüyor o zaman.
Küçüklük halini özledim sorun sadece yemek yememesi değil ki. Her şeyi istiyor hiç olmayacak şeyleri hayır olmaz deyince. Kendini yerden yere vuruyor. Ağlama krizine giriyor kafasını gözünü dudağını her yere çarpıyor. Anlayacağın kendini yaralıyor. İstediği olmayınca deliler gibi ağlıyor. Bez taktırmak istemiyor takmıyorum. Tuvalete götürmeye kalkıyorum gitmeyeceğim diye ağlıyor. Yerlerde kendini sürükletiyor. Kıyamıyorum iyi tamam kal öyle diyorum altına yapıyor. Günde beş altı kere banyo yaptırıyorum. Sadece adda ğa gidiyoruz dersem bez taktırıyor. Bir de bir iki lokma yemek o şekilde yiyor. O yüzden zırt pırt dışarı umut'un yüzünden çıkıyorum

ahh bir konuşsalar, dertlerini anlatsalar. huyu olabilir, uykuyu sevmiyor olabilir, gazi olabilir hersey olabilir yani. hiç mama verdin mi? veriyorsan bir gece yatmadan önce ver bakalim nasil uyuyacak?

Bir kere denedim 30cc zor içti memeden sonra ve yine aynıydı hatta daha kötü diyebilirim. Uykuyu sevmiyor olmasın ya yoksa çok zorlanırız 😑

Küçüklük halini özledim sorun sadece yemek yememesi değil ki. Her şeyi istiyor hiç olmayacak şeyleri hayır olmaz deyince. Kendini yerden yere vuruyor. Ağlama krizine giriyor kafasını gözünü dudağını her yere çarpıyor. Anlayacağın kendini yaralıyor. İstediği olmayınca deliler gibi ağlıyor. Bez taktırmak istemiyor takmıyorum. Tuvalete götürmeye kalkıyorum gitmeyeceğim diye ağlıyor. Yerlerde kendini sürükletiyor. Kıyamıyorum iyi tamam kal öyle diyorum altına yapıyor. Günde beş altı kere banyo yaptırıyorum. Sadece adda ğa gidiyoruz dersem bez taktırıyor. Bir de bir iki lokma yemek o şekilde yiyor. O yüzden zırt pırt dışarı umut'un yüzünden çıkıyorum

Ay kıyamam çok zor bir dönem. Allah sabır versin. Her şeyi ağlayarak yaptırmaya çalışıyorlar yeğenimde öyleydi. Şu ataklar sendromlar olmasa hayat daha düzel olacakta işte. Demek ki büyümenin bir aşaması. Onlar içinde zor bir dönem.

3 aylık olduk şükür darısı 4 e🍋🍋

Eklentiler

• C737E206-CE3E-405C-843D-E09C13697F38.jpeg
    C737E206-CE3E-405C-843D-E09C13697F38.jpeg
    293,4 KB · Görüntüleme: 53
Kullandığınız ateş ölçer markaları ne acaba. Ateş ölçer alacağım da link gönderebilir misiniz kulaktan ölçen mi daha iyi yoksa temassızlar mı?

Kizlar adetim cok fazla oluyordu benm 1 saat gelmeden doluyordu hatta camasirim dahi batiyordu. 1 haftadir oyleydim gobegmden de kan gelmesi durumu da vardi iki sefer kurumhs sekilde gördüm. Devlette sira yok randevu yok diye ozel hastahane var oraya gidiyim dedim pandemiden dolayi doktorlar yeni gelmeye baslams kadin dogum doktoru 1 hafta snra gelir dediler. Geri devletteki doktorlara rica ediyim dedim kabul eden olmadi. Acile gittim 3 gun once de gitmistim zaten kan aldilar düşük kan dediler acil yine aldi kanin cok dusmus eger az daha duserse sıkıntı dedi. Ultrasona girdim idrar kan alındı kan ayni düşük ama bisey biraz yukselmis böbrek tasindan şüphelendi büyük ihtimal de var ama emin degilim dedi genel cerraha gidiceksn dedi. Bu karin ağrım ondan mi olur basina boyle bisey gelen var mi ya. Gobekten gelen kanı cozemediler birde

baharcigim o kadar mantikli, sakin ve pozitif bir insansin ki sakın kendine kizayim deme. taş olsa çatlardı dediğimiz durumlar var elbette etkilenir her insan. iki küçük bebek. Allah yardımcın olsun. çok güzel idare ediyorsun. sakın kendini üzme. ❤❤❤❤
Canım benim teşekkür ederim. İnşallah söylediğin gibi iyi idare ediyorum dur. Bundan çok emin değilim artık. Oğlumun doktoruna aradım, sizin söylediklerinizi yapıyorum ama daha kötü oldu dedim. Duru olduğu için oğlum 2 yaş sendromunu biraz ağır geçiriyor, yapacak bir şey yok dedi 😞

Canım benim teşekkür ederim. İnşallah söylediğin gibi iyi idare ediyorum dur. Bundan çok emin değilim artık. Oğlumun doktoruna aradım, sizin söylediklerinizi yapıyorum ama daha kötü oldu dedim. Duru olduğu için oğlum 2 yaş sendromunu biraz ağır geçiriyor, yapacak bir şey yok dedi 😞
2 yas sendromu bir nevi bebeklik dönemi zorluğu gibi canim o yuzden doktorlarda normal karsiliyor . Kardes kıskançlığı da ekleniyor . Ama sonrasında kaybettigi kiloyu aliyorlar .

Kızlar destekli oturma hakkında konuşunuz mu hiç doktorla ne diyor , ben yarın gidince soracağım yazarım size kalça testimiz var bir de muayene oluruz
Valla bana önümüzdeki ay hafif hafif göbeğinde oturtmayla başlayabilirsin dedi ama çok uzun süre değil 1-2 dk falan. Benimki çok kalkmaya çalışıyor. Bir otursada rahatlasak hep birlikte 😅

Kizlar adetim cok fazla oluyordu benm 1 saat gelmeden doluyordu hatta camasirim dahi batiyordu. 1 haftadir oyleydim gobegmden de kan gelmesi durumu da vardi iki sefer kurumhs sekilde gördüm. Devlette sira yok randevu yok diye ozel hastahane var oraya gidiyim dedim pandemiden dolayi doktorlar yeni gelmeye baslams kadin dogum doktoru 1 hafta snra gelir dediler. Geri devletteki doktorlara rica ediyim dedim kabul eden olmadi. Acile gittim 3 gun once de gitmistim zaten kan aldilar düşük kan dediler acil yine aldi kanin cok dusmus eger az daha duserse sıkıntı dedi. Ultrasona girdim idrar kan alındı kan ayni düşük ama bisey biraz yukselmis böbrek tasindan şüphelendi büyük ihtimal de var ama emin degilim dedi genel cerraha gidiceksn dedi. Bu karin ağrım ondan mi olur basina boyle bisey gelen var mi ya. Gobekten gelen kanı cozemediler birde
İlk kez duydum göbekten kan geldiğini. Çok geçmiş olsun canım

X