2020 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bu bebişler geceleri acıkınca kendi uyandırma düzenine ne zaman geçiliyor. Bizim sarılık var diye alarm kurup besliyoruz ama hep böyle mi olmalı ☺
İnsan yoruluyor öyle hep kaldır doyur bizim ki şu an kendi kalkıyor doğduktan 15 gün sonra düzeldi sarılığın geçtiğini anlamıştım. Kontrollerde de bi şey demediler. Hatta sarılık bittikten sonra da ben hep kaldırmaya devam ettim alışkanlık yarım saat geçirsek telaşla kalkıyordum geçti şükür. Sizinde inşallah en yakın zamanda geçer.

• Beğen
Reactions: Dbg
Kızlar bu arada bilmiyorum biliyor musunuz da kamuda çalışan anneler, doğum yardımı, süt yardımı falan aldınız mı? Almayı tercih ettiniz mi? Alanlarınız nasıl yaptı? Bir yandan düşük bir miktar olduğu için kalsın gibi düşünüyorum, bir yandan da çocuğuma harcarım diyorum. Kararsız kaldım
Kamuda çalışıyorum. Hiçbir başvuruda bulunmadım ama emzirme ve analık ödeneğim yatmış. Sanırım kurumum başvurusunu yaptı. Doğum yardım parası için de eşimin bağlı olduğu müdürlük başvuru yapmış. Henüz yatmadı ama e devlette gözüküyor ödeme aşamasında olduğu. Bir kontrol edin, kurumlar başvuru yapıyor. Hı yapılmadıysa da yapın tabi ki. Bu maddi durumu olmayan alıyor gibi bir para değil. Her vatandaşa sağlanan bir hak.

Kizlar günaydın. Ben çözümü iki gecedir yanımda yatırmakta buldum. Iki gecedir daha iyi uyuyor. Hem de bol bol kokluyorum onu. Baba koltukta bekar hayatı yaşıyor 😁

Macerayı seviyorsun anlaşılan 🤭
Ya ben de ben de! Kocayı henüz yataktan atmadım ama diğer tarafıma koluma yatırıyorum. Benim uyku yine kol uyuşmasından ve terden bölünüyor ama o mışıl mışıl uyuyor valla. Altını açarken bile yarı uyanık. Memeyi de açık bırakıyorum. Mıkıldanırken memeyi buluyor. Emip uyumaya devam ediyor 😅 ay inşallah nazar değmez çok amin 🤗

Ya ben de ben de! Kocayı henüz yataktan atmadım ama diğer tarafıma koluma yatırıyorum. Benim uyku yine kol uyuşmasından ve terden bölünüyor ama o mışıl mışıl uyuyor valla. Altını açarken bile yarı uyanık. Memeyi de açık bırakıyorum. Mıkıldanırken memeyi buluyor. Emip uyumaya devam ediyor 😅 ay inşallah nazar değmez çok amin 🤗

Kolda yatirma isini bende yapiyorum ama yarim saat daliyor hemen yatagina. Oyle kalmayin hele oyle kesinlikle emzirmeyin. Siz uyanikken tamam ama siz uyuyorken yapmayin. Daha gecen gun burda konustuk allah korusun

benim öncesinde de troid vardı. Hamilelikte çıktıysa eğer sağlık ocağının topuk kanı testi yeterlidir bence sizin için. Ama kan aldıracağınız bşr durum çıkarsa bebekten aklınızda bulunsın yine bi eklettirin bence. Sağlık ocağı ilk ay anneye de kan tahlili yapıyor ama yapılmadıysa eğer en kısa zamanda kendinizi bi kontrol ettirin 😊
bebekten 2 kez topuk kani alindi benden hic alinmadi. Topuk kani temiz cikti. Pzt gunu kontrole gidecegiz soyleyeyim dr ye bakalim ne dicek
esra oyle alistirma derim.ilerde cok zorlanirsin yatagi ayiramazsin surekli meme ister onun icinde senin icinde zor olur. Bende yanimda yatirip veriyorum memeyi ama ben uyanik oluyorum bebek uyuyunca yatagina yatiriyorum.

Ya kizlar rh tan dolayı kızımın sarılığı geçmedi henüz tabi azaldi. Ama bazen yüzü sapsarı gibi oluyor bazen de gecmis gibi. Gözlerinin sarılığı baya azaldı. Bòyle olan var mı. Bende gece alarmı kurmayı unutmusum 4 saat uyumus prenses. Ama nasıl vicdan yaptım. Saat bası kalkıp emzirdim sonra. 🤦‍♀️

Kolda yatirma isini bende yapiyorum ama yarim saat daliyor hemen yatagina. Oyle kalmayin hele oyle kesinlikle emzirmeyin. Siz uyanikken tamam ama siz uyuyorken yapmayin. Daha gecen gun burda konustuk allah korusun
Sadece Mavi’nin üzerinde ince battaniyesi oluyor onu da koltuk altından örtüyorum. Battaniyeyle boğulma riski yok. Yatağa bitişik anne yanı beşiği var, düşme ihtimali yok. Annelikten önce de yattığım şekilde kalkardım. Dönme huyum yoktur ki zaten evde bir bebek bir de özellikle kedi varsa her zaman tilki uykusuyla uyuyor insan. Gık dese uyanıyorum. Mıkıldanıp memeyi aradığında yastığa doğru çekiyorum başı yukarda oluyor emerken reflü yatağı gibi. O sürede uyanık oluyorum tabiki. Süt üretimim Maviyle uyuduğum günler ciddi artıyor. Uyku kalitesinden değil, tamamen hormonal. Bizim kendi dinamiğimiz içinde en rahatı Mavi’nin kucağa ihtiyacı olduğunu hissettirdiği günler de bu şekilde uyumak oldu. Hı her hece yapmıyoruz bunu. Daha kolay olduğu ve uykuya dalabildiği günler yatağında yatırıyorum yine. Anneyle aynı yatağı paylaşmasının Ani bebek ölüm riskini azaltması da içimi rahatlatıyor açıkçası. Güvenli bağlanmayı da desteklediğini düşünüyorum. Hı uyurken deli uyuyorum derin uyuyorum diyen yapmasın tabi ki, risk o noktada oluşabilir

E esradfghjkl Deniz de kucakta uyumaya başladı, meme açık, uyuyor, uzanıp emiyor, uykuya devam.. çok rahatsızım, bu böyle gitmemeli.
Anneyle uyumak ani ölüm riskini arttırıyor diye biliyorum, ilk 6 ay aynı odada ayrı yatın deniyordu sanki. Dikkat ediyormuşsunuz, hepimiz tilki uykusundayız, bir şey olacağını sanmam, bilgi olsun diye yazdım.

K kimsebilmesindiye bir aylık bebe alışmaz bence, Deniz’in huyu 3 ayda 30 kere değişti. Belki 3-4 Aydan sonra alışır da şimdi hemen unutuyorlar her şeyi.

Kızlar bu arada bilmiyorum biliyor musunuz da kamuda çalışan anneler, doğum yardımı, süt yardımı falan aldınız mı? Almayı tercih ettiniz mi? Alanlarınız nasıl yaptı? Bir yandan düşük bir miktar olduğu için kalsın gibi düşünüyorum, bir yandan da çocuğuma harcarım diyorum. Kararsız kaldım
ben aldım çalışmana gerek yok her doğum yapan kadının hesabına doğum parası yatıyor bir de süt parası var o eşin hesabına yatıyor alın nıye almayacaksınız ki hakkınız 😊

Calismiyorum ama benim icinde bi para varmis alicam.. bide esimi hesabina bisey yaticakmis onuda almayi dusunuyorum. Almazsam devletin kasasina gidecek. Ihtyac sahibine ulasmiycak yani. Soyle dusun vergilerinden birikeni alicaksin. Al harcamiycaksak ihtiyac sahibine ver
al tabıkı doğum parası senın hesabına yatacak hemen basvurun eşim halletti o işleri az değil ki 300 tl bir ihtiyacını görürsün süt parası eşinin hesabına yatıyor o ne kadar bilmiyorm

bebekten 2 kez topuk kani alindi benden hic alinmadi. Topuk kani temiz cikti. Pzt gunu kontrole gidecegiz soyleyeyim dr ye bakalim ne dicek
esra oyle alistirma derim.ilerde cok zorlanirsin yatagi ayiramazsin surekli meme ister onun icinde senin icinde zor olur. Bende yanimda yatirip veriyorum memeyi ama ben uyanik oluyorum bebek uyuyunca yatagina yatiriyorum.
İlk 3 aylık dönem kolay kolay alışkanlık edinmez bebekler, merak etmeyin 🤗

E esradfghjkl Deniz de kucakta uyumaya başladı, meme açık, uyuyor, uzanıp emiyor, uykuya devam.. çok rahatsızım, bu böyle gitmemeli.
Anneyle uyumak ani ölüm riskini arttırıyor diye biliyorum, ilk 6 ay aynı odada ayrı yatın deniyordu sanki. Dikkat ediyormuşsunuz, hepimiz tilki uykusundayız, bir şey olacağını sanmam, bilgi olsun diye yazdım.

K kimsebilmesindiye bir aylık bebe alışmaz bence, Deniz’in huyu 3 ayda 30 kere değişti. Belki 3-4 Aydan sonra alışır da şimdi hemen unutuyorlar her şeyi.
Simdi icin degil sonraki zamanlar icin dedim bende canim

https://dergipark.org.tr/tr/download/article-file/479717 şu çalışmada bahsediliyor, aradım buldum valla 😅 Yapılan araştırmalar, istatistikler hep birlikte uyumanın azalttığı yönünde. Ama tabi ki annenin uykusu ağırsa durum direkt değişir.

Sadece Mavi’nin üzerinde ince battaniyesi oluyor onu da koltuk altından örtüyorum. Battaniyeyle boğulma riski yok. Yatağa bitişik anne yanı beşiği var, düşme ihtimali yok. Annelikten önce de yattığım şekilde kalkardım. Dönme huyum yoktur ki zaten evde bir bebek bir de özellikle kedi varsa her zaman tilki uykusuyla uyuyor insan. Gık dese uyanıyorum. Mıkıldanıp memeyi aradığında yastığa doğru çekiyorum başı yukarda oluyor emerken reflü yatağı gibi. O sürede uyanık oluyorum tabiki. Süt üretimim Maviyle uyuduğum günler ciddi artıyor. Uyku kalitesinden değil, tamamen hormonal. Bizim kendi dinamiğimiz içinde en rahatı Mavi’nin kucağa ihtiyacı olduğunu hissettirdiği günler de bu şekilde uyumak oldu. Hı her hece yapmıyoruz bunu. Daha kolay olduğu ve uykuya dalabildiği günler yatağında yatırıyorum yine. Anneyle aynı yatağı paylaşmasının Ani bebek ölüm riskini azaltması da içimi rahatlatıyor açıkçası. Güvenli bağlanmayı da desteklediğini düşünüyorum. Hı uyurken deli uyuyorum derin uyuyorum diyen yapmasın tabi ki, risk o noktada oluşabilir

Sen kendinden eminsen sorun yok. Insan gayri ihtiyari uyarma ihtiyaci hissediyor. Iyi olsunlarda. Kedilerle yayilip yatma ihtimali sifir zaten. Ellerinden gelse yataktan atarlar 😂

X