2020 Şubat Anneleri

Denizi bayadır muayene ettirememiştim bugün asmye gittik 74 cm 10 kilo olmuş. Bıngıldağı kapanmış.
1yaş aşılarından su çiçeği aşısı kalmamış, geldiğinde yapılacak. Diğer aşıları olacağız.
Menenjit aşılarını yapmayı kabul etmiyorlar, hastanede yapılacak.

Sabah kahvaltisini yapmadi kaan omlet yapmistim koparip veriyorum agzina aciyo agzini dilini oynatiyo dussunler diye dusmeyenide parmaklariyla cikardi simdi avazi ciktigi kadar bagiriyo agzina vurup kulaklarini cekistiriyo 🥴

😂😂😂 aman gece uyusunda gündüz az uyusada olur bence🙈🙈

Canım bizimkinin de 1 testisi hafif daha şiş ve yukarda duruyor doktoru hidrosel olduğunu söyledi yani sıvı birikmesi varmış 2 yaşına kadar kendiliğinden geçiyormuş ama Allah korusun geçmezse ameliyat olması gerekiyormuş gittiğinde bi sor doktruna istersen
mrb arkadaşım öncelikle geçmiş olsun umarım geçmiştir hidroseli.. bende 11 gün önce doğum yaptım oğlumda tek tarafında hidrosel var geçer denildi ama huzursuz ediyor yine beni.. sizin geçti mi acaba ??

mrb arkadaşım öncelikle geçmiş olsun umarım geçmiştir hidroseli.. bende 11 gün önce doğum yaptım oğlumda tek tarafında hidrosel var geçer denildi ama huzursuz ediyor yine beni.. sizin geçti mi acaba ??
Bana göre geçti iki testiside eşit boyutta duruyor ama doktoruna en son 2 ay önce gitmiştik sormak aklıma gelmedi 20 si gibi takrar kontrole gideceğiz ozaman soracağım bakalım

Denizi bayadır muayene ettirememiştim bugün asmye gittik 74 cm 10 kilo olmuş. Bıngıldağı kapanmış.
1yaş aşılarından su çiçeği aşısı kalmamış, geldiğinde yapılacak. Diğer aşıları olacağız.
Menenjit aşılarını yapmayı kabul etmiyorlar, hastanede yapılacak.
Deniz 1 yaşında oldumu canım zaman su gibi yaa☺️☺️
menenjiti neden yapmadılar ki bizim asm yaptı hem bexero hem nimenrix i

Deniz 1 yaşında oldumu canım zaman su gibi yaa☺️☺️
menenjiti neden yapmadılar ki bizim asm yaptı hem bexero hem nimenrix i
Yok 3 ocakta 1 yaşında olacak. Asm aşılar için bilgi verince sizlere yazdım :)
Sorumluluk almıyorlarmış.. mecbur iki ayrı yere gideceğiz.

Yok 3 ocakta 1 yaşında olacak. Asm aşılar için bilgi verince sizlere yazdım :)
Sorumluluk almıyorlarmış.. mecbur iki ayrı yere gideceğiz.
3 ocağa da az kaldı ya 1 yaşında sayılır🙈🙈
Her ildeki hatta ilçedeki asm farklı uygulama yapıyor sanki burdan bi arkadaşta 9. Aydaki kızamık aşısının kalmadığını söylemişti tüm Türkiyede bitmiş demişlerdi ona ama ben bunu söyledikten 15 gün sonra gittiğimde bize yaptılar aşı menenjitleride hiç sorunsuz yaptılar zaten covid var insan nekadar az hastaneye gitsem kardır diye düşünürken asm nin yaptığıda pek hoş olmamış bence
Kızlar kuru fasulyeyi nasıl veriyorsunuz bebişlere bugün ilk kez yapıcam
Ben daha hiç vermedim 😂 ama mercimek nohut verdim soğanı suda haşladım közlenmiş kırmızı biberi rondodan geçirdim içine koydum(salçalar tuzlu olduğu için böyle bir çözüm bulduk) ilk haşlama suyunu döktüğüm nohutu da içine attım fokur fokur kaynattım çokta lezzetli oldu😂 sonradan zeytin yağı ekledim çatalla hafif ezdirip kaşıkla yedirdim ben🙈 yanına da makarna yoğurt yada erişte yapıp veriyorum canım bayılarak yiyor😂

3 ocağa da az kaldı ya 1 yaşında sayılır🙈🙈
Her ildeki hatta ilçedeki asm farklı uygulama yapıyor sanki burdan bi arkadaşta 9. Aydaki kızamık aşısının kalmadığını söylemişti tüm Türkiyede bitmiş demişlerdi ona ama ben bunu söyledikten 15 gün sonra gittiğimde bize yaptılar aşı menenjitleride hiç sorunsuz yaptılar zaten covid var insan nekadar az hastaneye gitsem kardır diye düşünürken asm nin yaptığıda pek hoş olmamış bence

Ben daha hiç vermedim 😂 ama mercimek nohut verdim soğanı suda haşladım közlenmiş kırmızı biberi rondodan geçirdim içine koydum(salçalar tuzlu olduğu için böyle bir çözüm bulduk) ilk haşlama suyunu döktüğüm nohutu da içine attım fokur fokur kaynattım çokta lezzetli oldu😂 sonradan zeytin yağı ekledim çatalla hafif ezdirip kaşıkla yedirdim ben🙈 yanına da makarna yoğurt yada erişte yapıp veriyorum canım bayılarak yiyor😂
Bize demislerdi asi yok gondermediler bize diye.
MasaAllah senin minige ya tekte yemiyo yaninda ekstra bir yiyecegi daha oluyo :)

Sulu değilde tanesini önüne koydum baya severek tek tek alıp yedi. salçalı suları pek sevmiyor yoğurtlu olanları seviyor.
Nohut ve fasulyeyi ben kabuğunu soyarak yediriyorum . Normal yemeğini yapıyorum, az tuzlu ve az salçalı. Siz kabuğunu soymadan mi yediriyorsunuz,yiyebiliyor mu, yutarken sorun olmuyor mu

Nohut ve fasulyeyi ben kabuğunu soyarak yediriyorum . Normal yemeğini yapıyorum, az tuzlu ve az salçalı. Siz kabuğunu soymadan mi yediriyorsunuz,yiyebiliyor mu, yutarken sorun olmuyor mu
Bende yemeğini yapıp içinden tanesini veriyorum bizimki de biraz tuzlu ve salçalı oluyor. Sulu versem biliyorum aşağıya dökecek. Tanelerini kendi alıp yiyor. Kabuklarını soymuyorum. 3 dişimiz var gayet ezip yiyor. Elimle de kolayca eziliyor Bizimkiler çok büyük değil annem yetiştirdi baya lezzetli 🤩 tadını beğendiği için yediğini düşünüyorum.

Kızlar annem gelmişti ya. Deniz nasıl mutlu beraber uyuyorlar oyun oynuyorlar. Yemeğini annem yedirince yiyor. Sürekli eminem gitme diyor . Annemde nazını çekiyor zaten hep Gülen bir yüzü vardır. Büyüklerle büyüyen çocuklar çok şanslı. Öykü biraz mesafeli önce ağladı biraz ama ısınmaya başladı sonra. Sofrada yemek uzatıp gülüyordu. Annemi çok özlemişim keşke hep yanımızda olsa.

Bende yemeğini yapıp içinden tanesini veriyorum bizimki de biraz tuzlu ve salçalı oluyor. Sulu versem biliyorum aşağıya dökecek. Tanelerini kendi alıp yiyor. Kabuklarını soymuyorum. 3 dişimiz var gayet ezip yiyor. Elimle de kolayca eziliyor Bizimkiler çok büyük değil annem yetiştirdi baya lezzetli 🤩 tadını beğendiği için yediğini düşünüyorum.
Ben de kabuklu deneyeyim bir sonraki sefere. Umarım yer. Nohutu daha fazla seviyor,ondan başlayayım

Bize demislerdi asi yok gondermediler bize diye.
MasaAllah senin minige ya tekte yemiyo yaninda ekstra bir yiyecegi daha oluyo :)
Ya maşallahh diyeyim çok iştahlı yemek görünce bir seviniyor anlatamam şuruya video eklense de eklesem 😂😂 inşallahhh hep böyle devam eder
Buda kahvaltısı hepsini yiyor bilmiyorum çokmu ama yiyince veriyorum napayım😂
Meyveli pankek yapıyorum sabahları genelde lokma lokma önüne koyuyorum kendi yiyor loru da kaşıkla ben veriyorum🙈

Eklentiler

• 147E35DD-8AD9-410D-A88C-030C03D743A1.jpeg
    147E35DD-8AD9-410D-A88C-030C03D743A1.jpeg
    54,4 KB · Görüntüleme: 36
Ya maşallahh diyeyim çok iştahlı yemek görünce bir seviniyor anlatamam şuruya video eklense de eklesem 😂😂 inşallahhh hep böyle devam eder
Meyveli pankek yapıyorum sabahları genelde lokma lokma önüne koyuyorum kendi yiyor loru da kaşıkla ben veriyorum🙈
Ay maşallah darısı başımıza. Bizimki yumdu gene ağzını. Hep yiyen çocuğum olsun istedim ama olmadı ablamın oğlu da yerdi 15 yaşında 1.90 boyu var. Yemeyle orantılı ise benimkiler cücük kalacak gibi 😂

Bu da bizim yemek maceramiz :olamaz:

Eklentiler

• P_20201210_134320.jpg
    P_20201210_134320.jpg
    151,8 KB · Görüntüleme: 47
Ay maşallah darısı başımıza. Bizimki yumdu gene ağzını. Hep yiyen çocuğum olsun istedim ama olmadı ablamın oğlu da yerdi 15 yaşında 1.90 boyu var. Yemeyle orantılı ise benimkiler cücük kalacak gibi 😂
Acaba yedikleri mi hoşuna gitmiyor🤷🏻‍♀️ Gerçi kimi çocuk yemedi mi yemiyor yapıcak bişey yok. Yok ya çok etkili değildir herhalde benimde kuzenlerim var annem der onlar çok az yerlerdi ama öyle küçük değiller 1.75 1.80 arası boyları
Bu da bizim yemek maceramiz :olamaz:
Abooooo naptın sen oğluşumm yaaa nasıl temizlencekk o yerler şimdiii😂😂😂😂

X