2020 Şubat Anneleri

Annemde büyük varillerde yapıyor güneşte bekliyo bizimkilerde neden o şekilde istemedin ki başka nasıl yapılıyor ben pek bilmiyorum 🤷‍♀️
Naylon poşette yapıyor canım bizimki günlerce o poşet güneşin altında tüm kimyasalları salçaya geçiyor sağlıklı olsun diye yapıyor ama bence çok sağlıksız oluyor. Benim annemler kaynatıp süzüp sonra büyük tepsilerde güneşin altında kurutuyorlar. Güneşte durması problem değil naylon poşetin içinde günlerce durması bana sanki petrol yiyomuşum hissi veriyor

Kaan 8 de uyudu bu saate kadarda iste bi 88 kere uyandi simdi mememde uyuyo 🥴🥴
Allah kolaylık versin bizimki de bu aralar uyku problemi başladı 00.00 da mızıldanmaya başlıyor sabah kadar sabah iki saat uyuyor o kadar dişten desem dişi de çıktı çok gazı var bu aralar kabızlık başlayacak gibi acaba yedikleri mi rahatsız ediyor 🤔😣

Ya valla bizimde bi şeftaliyi kaçırma hikayemiz var ben elimle yediriyodum koca parçayı çekti yaman da annemin kucağındaydı boğuldu mu öğürdümü annemin paniğiyle anlayamadım o zamandan beri lokma lokma veriyorum öyle büyük vermeye korkuyorum. Yani yavaş yavaş alıştırmak lazım ama korkuyosanda biraz daha böyle devam et elinde sonunda yicek sonuçta

Valla eşin bıraktıktan sonra yapacağı bi iş varsa bence de en güzeli bırakmak 1 sene çok güzel vakit geçirirsiniz maddi olarakta hazırlarsanız kendinizi yeme de yanında yat yani😁
Evet bende hazır değilim bizde kısa süreli oldu minik di zaten parçalar 1 ay daha bekleyeyim bakalım geçmiş olsun gerçekten çok zormuş şu ek gıda olayı 😣😣

Pişik kremi için ne önerirsiniz pudra kurutuyor gibi ama 1 hafta olacak geçmedi b panter pişik önleyici kullanıyordum ama korumadı 🤣

Pişik kremi için ne önerirsiniz pudra kurutuyor gibi ama 1 hafta olacak geçmedi b panter pişik önleyici kullanıyordum ama korumadı 🤣
Ne kadar piştiğini bilmeden bişey diyemem ama bi haftadır geçmeyecek kadarsa pudrayla olacak iş değil. Hametan sürebilirsin ciddileştiyse mantar kremi bile gerekebilir. Troysd ya da travocort kullanılıyor.

Cuma aksamindan beri kv deydik. Dun esimin kardesinin is arkadasinin testi pozitif cikmis ayni arabada ise gitmisler suan hepimiz risk altindayiz

Cuma aksamindan beri kv deydik. Dun esimin kardesinin is arkadasinin testi pozitif cikmis ayni arabada ise gitmisler suan hepimiz risk altindayiz
Canım hastalık bulaştıktan 3 gün sonra başkasına bulaşmaya başlıyormuş yani eşinin kardeşi cuma fln kaptıysa belki size bulaşmamıştır. Benim kuzenimde çıktı ama annesiyle babasına bulaşmamış ki aynı evdeler bazen bulaşmadımı bulaşmıyorda inşallah sizde de yoktur bişey🙏🙏

Kızlar eşimin karantinası yarın bitiyor ptesi işe başlıcak ve ben çok alıştım onun evde olmasına 😔 Bade doğduğundan beri ilk kez böyle zaman geçirdik normalde hep ilgisiz derdim ama çok çalışmaktanmış o. Şu 10 gün öyle iyi geldiki bana süpürgede tuttu bulaşık da akıttı çocukla da ilgilendi herşeyi birlikte yaptık nasıl güzel bi duyguymuş hiç bitmesin istedim karantina 🙈 Her şeyi tek başına yapmak zor gerçekten özellikle çocuk olduktan sonra eşi daha fazla evde olan anneler çok şanslı evin işi hiç bitmiyor ki yardım eden birinin olması çok güzelmiş. Bu saate kadar da film izledik sabah uyanamıcaz yine 🤦‍♀️ İyi geceler 🥰
Gerçekten çok güzel oluyor benim eşimde ilk zamanlar dönüşümlü çalışmıştı 1 haft gitti 1 hafta gitmedi çok iyidi şimdi yine dönüşüme geçtiler baya güzel oluyor☺️☺️

Bizde aynı durumdayız aöf sınavım var diye annemlere geldim cuma dönücektim perşembe eşimin iş yerinde birinin annesinde çıkmış işe gelmiyomuş ama gelmeyin dedi kaldım annemde

Canım hastalık bulaştıktan 3 gün sonra başkasına bulaşmaya başlıyormuş yani eşinin kardeşi cuma fln kaptıysa belki size bulaşmamıştır. Benim kuzenimde çıktı ama annesiyle babasına bulaşmamış ki aynı evdeler bazen bulaşmadımı bulaşmıyorda inşallah sizde de yoktur bişey🙏🙏
Biz cuma buraya geldik kardesi dun temasli oldu bugun arkadasi arayip soylemis testim pozitif diye

Ne kadar piştiğini bilmeden bişey diyemem ama bi haftadır geçmeyecek kadarsa pudrayla olacak iş değil. Hametan sürebilirsin ciddileştiyse mantar kremi bile gerekebilir. Troysd ya da travocort kullanılıyor.
Evet mantar gibi duruyor aslında en iyisi doktora sormak ilk defa karşılaşıyorum 😢

Kızlar adet olmak benim için çok yorucu olmaya başladı. Çok uzun süre yoğun şekilde kanama oluyor. Tuvalete gitmekten gına geldi. Geçen salı başladı daha bugün hafifledi. İyiki çalışmıyorum yoksa halim haraptı 😫

Bende ondan kullanmıştım. Doğum olunca bir hafta kullandım sonra kalanı iade ettik. Virüsten dolayı ilaçlarla birlikte veriliyormuş annemde kullandı. O nedenle kalmamıştır. Eczaneden önceden ayırtman lazım.
Aynen canım öyleymiş koronadan dolayı hep hastanelere veriliyormuş benimde bugün haberim oldu 2 tanecik iğnem kaldı inşallah bulurum

Bizim kızın uyku düzeni acayip bozuldu babamızın yokluğu da etkili tabi bunda. Gerçekten çok yıprandım şu an ayaktayız. Şöyle derin bir uyku uyumayalı yıllar oldu. Psikolojik olarak da yoruldum. Terapiye ihtiyacım var. Gidip birine uzun uzun anlatasım var.

Bizim kızın uyku düzeni acayip bozuldu babamızın yokluğu da etkili tabi bunda. Gerçekten çok yıprandım şu an ayaktayız. Şöyle derin bir uyku uyumayalı yıllar oldu. Psikolojik olarak da yoruldum. Terapiye ihtiyacım var. Gidip birine uzun uzun anlatasım var.
Bukadar kötü hissediyorsan kendini belkide psikolojik destek almalısın canım bukadar yıpratma kendini. bu günler de geçecek geçince vay be ne günlerdi diyeceksin. Aslında 1-2 saat evin dışında çocuklar olmadan yalnız veya eşinle vakit geçirsen biraz rahatlamış hissedersin bence

A Alisdendef bebeklerle yalnız çok zor. Yardımsız demiyorum,yalnız çok zor. Yardım etmese bile birinin olması hayatı değiştiriyor. Bebeğin her türlü ihtiyacını ben gördüğüm halde annem yanımdayken kendimi bambaşka hissediyordum.
Yemek yemeye, tuvalet duş gibi en genel ihtiyaçları bile karşılamaya zaman bulamama insanı psikolojik olarak çok yıpratıyor. Kendin için ayırabileceğin vaktinin olmayışı insanı bi yerden sonra bomboş hissettiriyor. Kendi adıma böyle. Seni de çok iyi anlıyorum. Annen geldi en azından sohbet ediyorsun, bir şeyler paylaşıyorsun. Bu bile çok değerli. Yapacak bişey yok malesef bi süre daha böyle gidecek. Pandemi biter Deniz kreşe belki Defne de bir oyun grubuna katılır, sen de onlar da biraz sosyalleşirsiniz,bunu hayal etmekten başka yapacak bir şey yok.

X