2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Yok bitirecegini sanmıyorum, geçici bir süreçtir, ama kahvaltıdan sonra mesela gölgelik bir alan varsa dışarıya çıkartabilirsiniz ya da avm market falan gezdirebilirsiniz gelince de bi duş aldirirsiniz onu biraz yoracaktir belki uyumasına yardımcı olur, ya da kendi haline bırakın uyumak isterse uyusun, rutinlere devam edin yine uyumuyorsa da zorlamayın bence.

Konusurken cevabi evet yada hayir olan cumleler kurmayin, kahvaltida ne yemek istersin, bunu nasil yapalim, parka gidince ne yapalim vs gibi cumlelerle tesvik edin her zaman kisa yol buluyorlar ama en azindan evet yada hayirla gecistiremeyecegi cumleler olur
Esler oyle maalesef ben de bir uzman gorusu, bir elestiri almak istiyorum ama ne gerek var modunda babasi

Kızlar bu koca bebekler için takviye, vitamin vs kullanıyor musunuz? Ne durumda ne kullanılıyor? Biz hiç bir şey kullanmıyoruz, doktor da gerek yok hiç bişeye diye geçiştirdi.
Ne bileyim d vitamini balık yağı vs vs kullanan var mı?

Ben balik yagi kullaniyorum hergun.
Haziranda d vitaminini biraktik eylul ayinda tekrar baslayacagiz kullanmaya

merhaba acaba kreşe günde kaç saat gidiyor, bez devam ediyor mu ve orada yemek yiyor mu? ben de düşünüyorum kreş ama hiç bilgim yok. Kızım artık tamamen konuşuyor kendini ifade etmekte zorluğu yok ama bezden daha çıkmadık eylülde başlayacağım ve yemek yemiyor orada da yemezse kimse ben gibi uğraşmaz diye endişelerim var

Merhaba,şuradan başlayayım benim oğlum henüz kendini kelimelerle çok net ifade edemiyor. Bezli,yemek sıkıntısı olan üstelik emziği bırakmayan bir bebek. Yemek konusu bizim için doğduğundan beri büyük bir problemdi.Hiç yemedi hep kilosu düşüktü. Kreşin menüsünü görünce gülmüştüm hatta herhalde 1 öğünü ancak yer dedim. Kreşten sürekli video geldi fotoğraf geldi inanamadım.Sabah kahvaltısını öğle yemeğini ve ikindi kahvaltısını tam olarak yiyor. Eve gelince de akşam yemeğini bizimle birlikte yiyor ki gerçekten asla yemezdi. Çocuk psikoloğu kuzenim var onunla konuştuğumda bu yaş bebeklerde sık görülen bir durum olduğunu diğer çocukları görünce "O yerse ben de yerim" düşüncesiyle yediklerini söyledi. Bir de öğle yemeklerinde bakıyorum bazı fotoğraflarda öğretmeni yediriyor. Yemek istemediğinde ya da henüz bazı yemekleri yemeyi beceremediğinde kendileri yediriyor.Kayıt esnasında belki bunu sorabilirsiniz.Montessori'yi tamamen benimseyen ve uygulayan bazı kreşler yedirmiyormuş ancak bana bizim ülkemizde bu gerçekçi gelmiyor. Bez konusunda bu yaz üstüne gitsem bırakırdı ancak kreş özellikle bize bırakın dedi.Hayatında peş peşe değişiklikler olmasın dediler. Şu an kreşe iyice alışmasını bekliyoruz. Bezi kreşte hep aynı kişi alıyor.Ona özellikle dikkat ediyorlar.

Son olarak ben çalıştığım için 08:30-18:00 arası kreşte normalde.Bu 2 hafta alışmaya devam ediyor ve açıkçası oğlum bırakırken ve alırken ağlıyor.Onu daha fazla yormamak adına 17:30 gibi alıyorum.Ağlaması beni çok üzdüğü için o konuda da çok rahatsız hissettim kendimi ancak kreş psikoloğu ve tabii kuzenim bu sürecin de çok normal olduğunu belirtti.Güle oynaya olmasa bile en azından el sallayarak vedalaşabileceğimiz günleri bekliyorum :)

Kızlar kresten bahsetmissiniz, ben şuan ücretsiz izindeyim, iznim bitince mecbur kreşe vercem de 2 çocuğa maaşım yetecek mi acaba, fiyatlar nasıl? Bir de istediğiniz saatte alabiliyor musunuz yoksa belirli saatte mi almak gerekiyor, eşim öğretmen genelde okuldan 3 gibi bazen daha erken geliyor, dersi bitince alabilir mi mesela

Sambucol yummys kullanıyoruz biz 5 aydır. Hem iştahını açıyor hemde C vitamini çinko desteği. Jelibon gibi olduğu için kendisi yiyor çok seviyor. Biz çiğerleri üşütmüştük hava falan verildi. O zaman doktorumuz bunu kullanın demişti. Balık yağı da möllers veriyorum ama biraz balık kokusu geliyor tadı güzel ama tutti furuttili olanını veriyoruz.

2 yaş aşısını yaptıranlar nasıl geçti? Yan etki vs yaptı mı? Biz gecikmeli olarak daha yeni yaptırdık aşısını. Koldan yapıldı tabi bizim ki yıktı heryeri ve telaştan sormadım banyo yaptırabiliyormuyuz acaba ?

İnanmıyorum nasıl öğrenmiş bu kadar kısa sürede benimki de öyle istemiyor bazen içten içe ama karşı da koymuyor sonra da bütün her şeyini veriyor oynuyor sonradan hoşlanıyor beraber paylaşmaktan kreşe neden alışamadı evde mi olmak istiyor acaba ben ilk 6 ay ikinci doğunca evde olurum vermem kreşe gibi ama 3 yaşına doğru ben de vericem önümüzdeki yıl eylülü beklemem

1 yaşından beri babaanne ve dede baktı.İkisi de öğretmen emeklisi ve gerçekten evdeki her şeyi ona göre ayarladılar.Birlikte iş yaptılar,aktiviteler yaptılar,kurabiye kek börek yaptılar sürekli ilgi onun üzerindeydi.Şimdi hem farklı insanlar hem de diğer çocuklar hem de bizden ayrılmak çok hoşuna gitmedi.Her çocuk farklı tepki veriyor bizimki bana biraz fazla düşkün.Biraz daha bekleyebilirdik belki ama konuşması gerideydi.Tamamen gelişimi için vermek istedik.Sabah verirken akşam alırken ağlaması devam ama biraz yalan ağlamaya döndü artık ondaki minik değişimler beni çok mutlu ediyor o sebeple devam

Hiçbir yan etki yapmadı,banyoyu ertesi gün yaptırdım ama özellikle değil öyle denk geldi.

Şehir ve şehirdeki semtlere göre değişiyor.Ankara’dayım kreş Ümitköy’de.Aylık 8500 TL veriyoruz.Bir de 10bin kırtasiye parası verdik.Bu civardaki hemen hemen tüm kreşler bu civardaydı.Farklı semtlerde daha uygun kreşler de var.

Saat kreşinize göre değişiyor.Bizimki 08:30-18:45 arası açık.Bazı kreşlerde sabah be öğle hrupları da oluyormuş.

Bir sorunum var, kızım telefonu gördüğü gibi çok şiddetli bir şekilde almak istiyor. Telefonda çizgi film olduğunu, foto vs olduğunu biliyor ama aşırı da maruz bıraktığımı söyleyemem. Günlük rutinimizde telefonla oynaması çizgi film izlemesi vs yok. Ama anneanne ve babaannede özellikle dedeler arada izletiyor. Biz, arada görüntülü konuşma yapıyoruz haftada 3 4 defa 5 dk kadar o kadar. Yani ekran konusunda çok değil ama biraz hassasım ama aşırı katı bi çizgim de yok arada bişeyler izlemesini çok sorun etmiyorum. Ama izlediği zaman özellikle telefonda kitlenip kalıyor ve ben o hali çok sevmiyorum.

Aslında derdim, ben bu noktadaki tutumumu çok beğenmiyorum, çocuk için aşırı cazip bir hale getiriyor elinden almam ama almazsam da asla vermez 1 saat tıklar o ekrana bence telefonla konuşamıyorum bile gördüğü gibi yaygara oluyor çünkü. Sizinkiler de böyle düşkün mü? Nasıl yönlendiriyorsunuz ya da ne yapıyorsunuz bu durumda? Psikologtan mı destek almalıyım acaba davranışım için. Bazı bebeklerin hiç ilgilisini çekmiyor ya da izlese bile rahatça bırakıyor vs, bu kaçıncı seviye oluyor tam olarak?

Merhaba eski ama yazmak istedim bendede ayni skintilar var yesil sari morluklar sonra koyulasip geciyor bazen cogaliyor. Neden olabilir doktora gittiniz mi ne olur aciklarmisini

Ya benim oğlum da öyle ilgi hep üstünde doğduğundan beri bana çok düşkün ama dediğiniz gibi alışacaklar inşallah kolayca adapte olur oğlunuz

Siz de ümitköyde mi oturuyorsunuz peki mesela ben ümitköye uzağım henüz taşınmayı düşünmedik başka yere ama konumunu yakınlığa göre mi seçmeliyiz sizce

Benim oğlum da öyle başladı anne bak uçak anne bak araba falan diye şimdi daha net ve uzun cümleler kurabiliyor bir soruya evet veya hayır ile baslayan cümleler geldi. Bence rahat olun kelime haznesi genişmiş bir anda çözülüp cümle kuruyorlar

Siz de ümitköyde mi oturuyorsunuz peki mesela ben ümitköye uzağım henüz taşınmayı düşünmedik başka yere ama konumunu yakınlığa göre mi seçmeliyiz sizce
İş yerim o civarda,arabayla 5 dakika sonra kreşte olabiliyorum.Ya işin ya evin kreşe yakın olması yeterli bence.İnsanı psikolojik olarak da rahatlatıyor hemen orada olma düşüncesi.

Merhaba benim 29 aylık bir kızım var.
İşe döneceğim için kreşe bırakıcam bakıcı bulamadım.
Sizin oğlunuz kaç aylık?
Ya ben o kadar kötü hissediyorum ki kendimi onu kreşe bırakacağım için.
Çok zor oluyor mu?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…