2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kizlar kesin bilgi biz gunduz uykusunu biraktik 1haftadir uyumuyor ve boylesi daha rahat. Ama gunduz uyumamasina ragmen gece 10da zor uyuyor, uykuya direniyor uyumicam diye ciglik kiyamet direniyor. Bu da gecer ins😅

Hayırlı ömürlü olsun 😍 minik halleri ne güzeldir şimdi pamuk pamuk 💙
Benim oğlum da çok güzel bıcır bıcır konuşuyor sohbet ediyoruz. İtiraz yaşı gereği çok normal, kardeş geldiği için biraz daha ilgi ihtiyacı hissedebilir. Bebekle ilgilenirken onu da dahil edebilirsiniz. Giyinmesi gerektiğinde seçenek sunmak işi biraz kolaylaştırıyor örneğin: mavi tulumu mu giymek istersin yeşil tulumu mu? Ya da tulumunu odanda mı giymek istersin salonda mı giymek istersin gibi.
Ayrıca çoook geçmiş olsun.
O kadar güzel ki 🥹bir de tecrübeden uykusuzluğa alışkanlıktan mıdır nedir hiç yormuyor fiziksel olarak zorlandım bu sefer psikolojik olarak çok iyiyim anneliği bilmekten heralde 🥹❤️çok teşekkür ederim 🙏🏻evet ben de bu yöntemi yapayım seçenekliyi düşünmemiştim bugünden itibaren yapayım evet kucağımda başka bir bebek olunca çok mahsunlaştı oğlum zaten zor duygularla baş ediyor ama alışacak baya iyi bile götürüyoruz şimdilik 🙏🏻

Beni bu 2 yaş kaprisleri mahvetti. Her sabah bez bağlatmama,üst değiştirmeme,çorap giymeme.Sürekli işe geç kalacağım korkusundan sıkıldım.Kreşe de hala sabahları ağlayarak giriyor. Her yolu denedim.Seçenek sunmayı oyunlaştırarak giydirmeyi ve hatta sevdiği şeylerle kandırmayı bile.Bu sabah tam yarım saat geciktim işe.Sırf bağladığım bezi yeniden açtı diye.O ağladı ben ağladım.Çocuk gibi geçtim karşısına ağladım. Makyajım aktı diye bir de ona ağladım. Deliler evi gibi 😄Bezi bırakmak için işaret olsa diyeceğim ki bezi bırakacak.Sadece üstünü değiştirmek istemediği için bezi de istemiyor. Uysal,sevecen çocuk gitti yerine sürekli kapris yapan,sürekli itiraz eden bir şey geldi. Biliyorum doğal süreci bu ama gerçekten sabrımı zorluyor. Kreş konusunda da girdiği an susuyor biliyorum girene kadar ağlaması da sıktı artık. Kreş de ben de her yolu denedik. Videolarda fotoğraflarda çok mutlu. 1 yıl süren çocuklar varmış. Bizimki sanırım 4 yıl daha ağlar bu gidişle.
Bir de Kreşe gitse bizimki tam olarak bu çok üzülüyorum ben de ağlıyorum bazen evden gezmeye giderken bile direniyor evin içinde kaçıp saklanıyor gidiyoruz hadi hadi diye diye dilimde tüy bitiyor en son ben gidiyorum sen kal fln diye korkutma yoluna gidiyorum böyle olunca da çok üzülüyorum yanlış yaptığımı bile bile yanlış yapıyorum 😔😢 kreşe bide başlasa of of …en iyisi üç yaşı beklemek 😢

Kizlar kesin bilgi biz gunduz uykusunu biraktik 1haftadir uyumuyor ve boylesi daha rahat. Ama gunduz uyumamasina ragmen gece 10da zor uyuyor, uykuya direniyor uyumicam diye ciglik kiyamet direniyor. Bu da gecer ins😅
Bu hafta itibariyle bizim de gündüz uykusu bitti ben 7.30-8 arası yatağa götürüyorum çünkü ancak uyuyor 10 a kadar bin kitap okuma ve ikna ile 😂

Bir de Kreşe gitse bizimki tam olarak bu çok üzülüyorum ben de ağlıyorum bazen evden gezmeye giderken bile direniyor evin içinde kaçıp saklanıyor gidiyoruz hadi hadi diye diye dilimde tüy bitiyor en son ben gidiyorum sen kal fln diye korkutma yoluna gidiyorum böyle olunca da çok üzülüyorum yanlış yaptığımı bile bile yanlış yapıyorum 😔😢 kreşe bide başlasa of of …en iyisi üç yaşı beklemek 😢
Kendimi suçluyorum ben de sürekli.Aynısını ben de yapıyorum çünkü. O zaman sen bilirsin diyorum gidiyor gibi yapıyorum biliyorum hata yapıyorum.Sonra bunun için de ayrıca kendimi suçluyorum. Son birkaç gündür şuna döndüm "Giyinmek istemiyor musun,peki giyme o zaman.Ama bununla kalırsan üstün pis dışarı çıkacaksın ve bu hiç güzel bir görüntü değil" "Bezi değiştirmeyecek misin,tamam değiştirmeyelim ama popon pişik olabilir ve oturmakta sorun yaşayabilirsin. Acıyabilir" gibi gibi sonuçları söylüyorum.Eskiden hayır değiştirmeliyiz canın acır falan diyordum. Hayır'ı kaldırdım. Daha sakinledi gibi. 3 Gündür üstünü değiştirebiliyorum.Bezi değiştiriyorum. Seçenek sunma bende işe yaramıyordu o bile biraz olsun yarar gibi oldu.Yine de tetikteyim her an her şey değişebilir. 2 yaş sendromunun bitmesini dört gözle bekleyeceğim.

Gecenin ortasında sabahın karanlığında çığlık çığlığa ağlayarak uyanmak bu e saatlerce sakinleşememek normal mi y sizde var mı böyle şeyler? Diş desem o böyle yapar mı ikinci azıları? Calpol içiriyorum, doktora gideceğim.

Gecenin ortasında sabahın karanlığında çığlık çığlığa ağlayarak uyanmak bu e saatlerce sakinleşememek normal mi y sizde var mı böyle şeyler? Diş desem o böyle yapar mı ikinci azıları? Calpol içiriyorum, doktora gideceğim.
Gece terörü diye birsey okumustum o olabilir mi gozleri kapali agliyorsa? ama dişler de yapabilir? Bilemedim bir yerin agriyor mu diye sorsaniz cevap verir mi?

Gece terörü diye birsey okumustum o olabilir mi gozleri kapali agliyorsa? ama dişler de yapabilir? Bilemedim bir yerin agriyor mu diye sorsaniz cevap verir mi?
Ben de gece teröründen şüpheleniyorum. Memeyi bıraktıktan sonra başladı:/ sakinleşince ki bir saati aştığı da oluyor arka dişim ağrıyor diyor bazen kabus gördüm diyor.

Son zamanlarda bizde de oldu aynısı 3-4 gece. Rüya mı görüyor diye düşündüm. Bir de sadece benimle sakinleşiyordu. Azaldı bu hafta, bir kere uyandı onda da eşim salona götürdü, biraz kitap okudu geri yatırdı.

Evet var. Dönem dönem geliyor bu haller.Kucağı istemiyor,yatmak istemiyor,uyumak istemiyor.Dokunsam ona ayrı bağırıyor. Çığlık çığlığa sesi kısılana kadar bağırıp ağlıyor.Kendi halinde bırakıyorum artık. 5 dk sonra camdan baktırıyorum ya da dikkatini dağıtacak bir şeyle ben ilgileniyorum dayanamayıp o da bakıyor. Sonra uyuyakalıyor zaten. 2-3 haftadır olmadı ama dönem dönem dürtüyor bir şeyler. Benimkinin sebebi kreş bence sizinki de meme bırakma olabilir.

Kizlar uyku konusunda cok sacma seyler yasiyoruz son zamanlarda. Gunduz uykusuna direndigi icin artik gunduz uykusu uyumuyor neredeyse 1aydir ama geceleri de uykuya fazlasiyla direniyor. Uyumicam uyumicam diye agliyor, mesela dun gece 2bucukta uyandi ve 2saat boyunca uyumicam uyumicam diye agladi. Uykuyla ilgili cok fena takintisi var asla sevmiyor, esniyor uykusuzluktan gozlerini kasiyor ve yine de agliyor uyumicam diye. Cok yoruldum eşim de ben de sabrimizin tukendigini hissediyoruz artik😪

Kızlar merhabalar. Bebekleriniz artık çocuklarınız diyeyim bağımsızlıklarını ilan ettiler mi. Mesela siz olmadan babasıyla ya da tanıdığj ile bir gün geçirebilirler mi? Babasıyla yemek yiyip, uyuyabilirler mi? Arkadaş edinip yaşıtlarıyla oynuyorlar mı? Hala size bağımlılar mı mesela evde siz olmadam adım atmama tuvalete bike sizinle gelme durumları mı var?

Kizlar uyku konusunda cok sacma seyler yasiyoruz son zamanlarda. Gunduz uykusuna direndigi icin artik gunduz uykusu uyumuyor neredeyse 1aydir ama geceleri de uykuya fazlasiyla direniyor. Uyumicam uyumicam diye agliyor, mesela dun gece 2bucukta uyandi ve 2saat boyunca uyumicam uyumicam diye agladi. Uykuyla ilgili cok fena takintisi var asla sevmiyor, esniyor uykusuzluktan gozlerini kasiyor ve yine de agliyor uyumicam diye. Cok yoruldum eşim de ben de sabrimizin tukendigini hissediyoruz artik😪
Merhaba biz o evreden geçtik. Çok zordu. Siz zorladınız mı uyku için. Zorladığınız bir an varsa muhtemelen onu içselleştirmiş olabilir bizimji öğle uykusu yapmak istemiyordu çok uykusu geliyordu esmiyordu artık mecali kalmıyordu oyun oyun dite diretiyordu. ben zorla uyutuyordum öğle uykusuna sonra bırakrım tabi bizimki de tam 2 yaşında bıraktı. Akşamları da uyku hayır diye ağlıyordu. Sonra zoramayı bırakınca bir rahatladı şimfi kendi kendine uyuyor. Kitap okuyoruz yatağında.

Merhaba biz o evreden geçtik. Çok zordu. Siz zorladınız mı uyku için. Zorladığınız bir an varsa muhtemelen onu içselleştirmiş olabilir bizimji öğle uykusu yapmak istemiyordu çok uykusu geliyordu esmiyordu artık mecali kalmıyordu oyun oyun dite diretiyordu. ben zorla uyutuyordum öğle uykusuna sonra bırakrım tabi bizimki de tam 2 yaşında bıraktı. Akşamları da uyku hayır diye ağlıyordu. Sonra zoramayı bırakınca bir rahatladı şimfi kendi kendine uyuyor. Kitap okuyoruz yatağında.
Zorlandigimiz cok an oldu maalesef, muhtemelen onlarin etkisiyle uyumaya direniyor😪 yavas yavas atlatacagiz insallah bunu da, son 1 2 gundur biraz daha iyi gibi☺️

Kizlar arada biz kendimize kan tahlili vs yaptiriyoruz ama kizima uzun zamandir hic kan tahlili yaptirmadim, rutin olarak tahlil yaptiran var mi aranizda? Yaptirmali miyim acaba ya da bosuna kan aldirmak vs korku yaratmasam mi bilemedim

Kizlar birde aramizda bezi birakanlar varsa nasil bir yol izlediklerini paylasabilir mi? Gece gunduz birlikte mi biraktiniz, ne kadar surdu, neler yaptiniz yada keske yapsaydim dediniz yazabilirseniz cok iyi olur☺️

Kizlar birde aramizda bezi birakanlar varsa nasil bir yol izlediklerini paylasabilir mi? Gece gunduz birlikte mi biraktiniz, ne kadar surdu, neler yaptiniz yada keske yapsaydim dediniz yazabilirseniz cok iyi olur☺️
2 hafta önce tamamen cıkardık gece de baglamadık . 2 yasında olsaydı belki gece de baglardım ama suan algıları acık diye gece de cıkardım .ilk 3 gün gunduz de gece de bol bol üstüne işedi. 3 günün sonunda gündüz kacagımız olmadı. suyu seyrk zamanlarda bol bol verdik. ve su içtikten sonra 45 dk sonra lazımlıga oturtturduk .
gece 9 gibi uyuyor . 12 ya da 1 de gece uykusundan kucagıma alıp lazımlıga oturtturdum . boxer ı altında olmayınca lazımlıga çişini yapıyor. gece 1 den sonra sabah 7 bucuk gibi uyanıyor . o saate kadar kuru kaldı . uyanır uyanmaz gene lazımlıga oturtuyorum . yine yapıyor .
gündüz 2 saate bir lazımlıga oturtmaya devam ettik . suan kaka ciş deyip bazen gelmedigi halde bizi kandırıyor.
ilk 3-4 gün cok zor geciyor . altına işedikce artık bezin olmadıgını anlayınca altına yapmayı bırakıyorlar bence .
kaldı ki benim oglumun konusması geriden geliyor. 2 li cümleleri falan yok suan .
kelime sayısı belki 50 falandır hayvan sesleri ile birlikte .

yine de bezliyken kaka yaptıgında söylüyordu eg eg diye . bi de kakayı çömelerek ıkınarak yapıyordu . biz göstermiştik.
bezliyken gece sabah kuru da kalkmıyordu . ama kaba motor gelişimi önemliymiş . kaba motor gelişimi zamanında olan cocuklar çişlerini tutabiliyormus kas yapısı gelişmiş olduğu için . ilk 4 gün zor geçince ben ögrenemeyecek sanmıştım . ama pes etmedim hiç takmadım bezi.

dediğim gibi bence küçük olsalar gece bez takılabilir. ama suan 27 28 aylık oldukları için gündüz bez yok gece bezi anlarlar . ögrenmesi zor olur diye cıkardım ben . herkesin farklı bi yöntemi var ama biz cocuk gelişimci birinden böyle destek aldıgımız için bu şekilde ögrendik.

Kızlar bugün test yaptım çift çizgi çıktı❤️ doğum yapan Anneler hayat nasıl gidiyor çok mu yorucu kardeşini seviyormu? Ben bizimki ne söylüyorum yok hayır kardeş diyor ama gelirken sana oyuncak getirecekmiş dedim. Getirsin birlikte oynarız diyor 🤣 nasıl bir yolculuk bekliyor bizi

Kızlar bugün test yaptım çift çizgi çıktı❤️ doğum yapan Anneler hayat nasıl gidiyor çok mu yorucu kardeşini seviyormu? Ben bizimki ne söylüyorum yok hayır kardeş diyor ama gelirken sana oyuncak getirecekmiş dedim. Getirsin birlikte oynarız diyor 🤣 nasıl bir yolculuk bekliyor bizi
Hayırlı olsun valla yorucu tabi ama iyi ki olmuş diyorum. Hem iki yaş sendromu hem kardeş kıakançlığı zordu biraz ama sizin biraz daha büyümüş olacak tabi doğana kadar. Benimkilerin arasında sadece 23 ay var zor ama bir iki yıl sonra arkadaş gibi olacaklar diye düşünüyorum. Tuvalet eğitimi vermediysen onu alıştır doğana kadar ben şu an yapamadım öncesinde yapmadığım için. Kardeşini hem seviyor hem de kıskanıyor özellikle babası ve anneannesi ilgileniyorsa bebekle çok belli ediyor.

X